Справа № 815/5155/17
14 грудня 2017 року Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Левчук О.А., суддів Андрухіва В.В., Стефанова С.О., розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області - ОСОБА_3, ОСОБА_4 внутрішніх справ України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач звернувся з даним позовом до суду та просить визнати протиправною бездіяльність голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області щодо неподання до ОСОБА_4 внутрішніх справ України у 15-ти денний строк з дня реєстрації заяви (рапорту), висновку щодо виплати грошової допомоги ОСОБА_1, виплата якої проводиться в відповідності до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції” від 21 жовтня 2015 року за №850, з урахуванням раніше виплаченої суми, у зв'язку з визначенням більшого відсотку втрати працездатності, згідно довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, виданою медико-соціальною експертною комісією серії 10 ААА №127466 від 16.05.2017 року; визнати незаконним рішення голови ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1, у прийнятті та поверненні документів на виплату одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата якої проводиться в відповідності до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції” від 21 жовтня 2015 року за №850, з урахуванням раніше виплаченої суми, у зв'язку з визначенням більшого відсотку втрати працездатності, згідно довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, виданою медико-соціальною експертною комісією серії 10 AAA №127466, від 16.05.2017 року; зобов'язати голову ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області - ОСОБА_3, прийняти документи на виплату ОСОБА_1, одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата якої проводиться в відповідності до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції” від 21 жовтня 2015 року за №850, з урахуванням раніше виплаченої суми, у зв'язку зі збільшенням відсотку втрати професійної працездатності, згідно довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, виданою медико-соціальною експертною комісією серії 10 AAA №127466, від 16.05.2017 року; визнати протиправною бездіяльність голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області - ОСОБА_3, щодо відмови в направленні заяви (рапорту), висновку та відповідного пакету документів для отримання ОСОБА_1, одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата якої проводиться в відповідності до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції” від 21 жовтня 2015 року за №850, з урахуванням раніше виплаченої суми, у зв'язку зі збільшенням відсотку втрати професійної працездатності, згідно довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, виданою медико-соціальною експертною комісією серії 10 AAA №127466, від 16.05.2017 року; зобов'язати голову ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області - ОСОБА_3, подати до ОСОБА_4 внутрішніх справ України заяву (рапорт) висновок та відповідний пакет документів для отримання ОСОБА_1, одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата якої проводиться в відповідності до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції” від 21 жовтня 2015 року за №850, з урахуванням раніше виплаченої суми, у зв'язку зі збільшенням відсотку втрати професійної працездатності, згідно довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, виданою медико-соціальною експертною комісією серії 10 AAA №127466, від 16.05.2017 року; зобов'язати ОСОБА_4 внутрішніх справ України розглянути у встановленому порядку та строки ОСОБА_1, заяву (рапорт) та документи щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги, в відповідності до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції” від 21 жовтня 2015 року за №850, з урахуванням раніше виплаченої суми, у зв'язку зі збільшенням відсотку втрати професійної працездатності, згідно довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, виданою медико-соціальною експертною комісією серії 10 AAA №127466, від 16.05.2017 року; зобов'язати ОСОБА_4 внутрішніх справ України у десятиденний строк прийняти рішення про призначення виплати ОСОБА_1, одноразової грошової допомоги в відповідності до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції” від 21 жовтня 2015 року за №850, з урахуванням раніше виплаченої суми, у зв'язку зі збільшенням відсотку втрати професійної працездатності, згідно довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, виданою медико-соціальною експертною комісією серії 10 AAA №127466, від 16.05.2017 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що згідно довідки медико-соціальною експертною комісією № 1 м. Одеса серії 10 ААВ №790710 від 25.01.2016 року, йому була встановлена 3 група інвалідності строком на один рік, з датою чергового переогляду 11.01.2017 року, визначено ступінь втрати працездатності в розмірі 50 % та наприкінці 2016 року йому була виплачена одноразова грошова допомога у сумі 206 700 грн. та призначена пенсія відповідно до вимог ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». При повторному медичному обстеженні 11.01.2017 року Одеською обласною медико-соціальною експертною комісією № 1 м. Одеса йому встановлено ІІІ групу інвалідності пов'язану з виконанням службових обов'язків, строком на два роки з датою чергового переогляду 11.01.2019 року та визначено ступінь втрати працездатності в розмірі 20% до попередніх. 20.06.2017 року він звернувся до ОСОБА_2 ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області, із заявою (рапортом) про виплату одноразової грошової допомоги в зв'язку із збільшенням ступеня втрати професійної працездатності у відсотках. 20 вересня 2017 року на його адресу надійшла відмова Головного управління МВС України в Одеській області - Ліквідаційна комісія за № 9/М-1149 від 14.09.2017 року, яку позивач вважає незаконною, оскільки він відноситься до категорії осіб, яким передбачена виплата одноразової допомоги згідно до ст. 23 ЗУ «Про міліцію» та пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України №850 від 25.10.2015 року, якою затверджений «Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції».
Позивач до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача ОСОБА_4 внутрішніх справ України до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, клопотань, заяв про розгляд справи за відсутності представника відповідача або про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Представник відповідача ОСОБА_2 ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області - ОСОБА_3 до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, надав до суду письмові заперечення в яких зазначив, що станом на 20.06.2017 рік (дата подання заяви позивачем) закріплено вичерпний перелік випадків, у разі настання яких поліцейським здійснюється виплата одноразової грошової допомоги, наведений у ч. 1 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію», а тому призначення та виплата одноразової грошової допомоги поліцейським, втрата працездатності яких пов'язана з проходженням служби в ОВС, ЗУ «Національну поліцію» не передбачено.
Представник Головного управління Національної поліції в Одеській області до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, клопотань, заяв про розгляд справи за відсутності або про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 є пенсіонером та отримує пенсію по інвалідності, 3 група, інвалід війни МВС України, про що свідчить наявна в матеріалах копія пенсійного свідоцтва № НОМЕР_1 від 01.02.2017 року, серії ААІ № 646922, термін дії до 31.01.2019 року (а.с. 9).
Згідно свідоцтва про хворобу №948/2, 15.12.2015 року Військово-лікарською комісією ТМО МВС України по Одеській області в графі 12 діагноз і постанова ВЛК про причинний зв'язок захворювання (травми) зазначено - «травма, так, пов'язана з виконанням службових обов'язків» (а.с. 15-16).
Відповідно до довідки серії 10 ААВ № 790710 від 25.01.2016 року ОСОБА_1 встановлена третя група інвалідності строком до 01.02.2017 року, ступінь втрати професійної працездатності у відсотках - 50 % (а.с. 10).
Судом встановлено, та не заперечується позивачем, що 14.12.2016 року ОСОБА_1 у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України № 850 виплачено одноразову грошову допомогу у розмірі 206 700,00 грн. (а.с. 17).
Згідно довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААА № 294258 від 16.01.2017 року ОСОБА_1 встановлена третя група інвалідності строком до 01.02.2019 року, ступінь втрати професійної працездатності у відсотках - 20% до попередніх (а.с. 11).
Згідно довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії 10 ААА № 127466 від 16.05.2017 року ОСОБА_1 встановлено до попередніх двадцять відсотків (а.с. 12).
20.06.2017 року позивачем на ім'я голови Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області ОСОБА_3 подано заяву (рапорт) про проведення виплати одноразової грошової допомоги, враховуючи п. 4 «Порядку та Умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівникам міліції», затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 (а.с. 14).
14.09.2017 року Ліквідаційна комісія Головного управління МВС України в Одеській області листом № 9/М-1149 повідомила, що під час розгляду матеріалів з'ясовано, що установлення вищої групи інвалідності не відбулося, оскільки первинне установлення заявнику 3-ої групи інвалідності та відсоток втрати працездатності відбулося 11.01.2016 року, у зв'язку з чим було виплачено одноразову грошову допомогу, повторний огляд проведено 11.01.2017 року, з установленням тієї ж 3-ї групи інвалідності та на 20 % до попередніх втрати працездатності (а.с. 13).
Так, Закон України “Про Національну поліцію” (далі - Закон України № 580-VІІІ) набрав чинності з 07.11.2015 року.
До набрання чинності Законом України № 580-VІІІ порядок виплати одноразової грошової допомоги було врегульовано нормами ст. 23 Закону України “Про міліцію”, Порядком та умовами призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №850 від 21.10.2015 року.
Зокрема, відповідно до ст. 23 Закону України “Про міліцію” у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.
Постановою Кабінету Міністрів України №850 від 21.10.2015 року затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції (далі - Порядок № 850).
Відповідно до ч. 1 п.3 Порядку № 850 грошова допомога призначається і виплачується у разі установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі: 250-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності I групи; 200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності II групи; 150-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності III групи.
Згідно до п. 4 Порядку № 850 якщо протягом двох років працівникові міліції після первинного встановлення інвалідності із втратою працездатності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми.
Пунктом 7 Порядку № 850 передбачено, що працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).
До заяви додаються копії: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).
Відповідно до п. 8 Порядку № 850 керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги, а також у разі загибелі (смерті) працівника міліції: витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) працівника міліції із списків особового складу; витяг з особової справи про склад сім'ї загиблого (померлого) працівника міліції.
Згідно п. 9, 10 Порядку №850, МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.
Грошова допомога виплачується в порядку черговості відповідно до дати прийняття МВС рішення про її призначення, але не пізніше двох місяців із дня прийняття зазначеного рішення в межах та за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання МВС.
Таким чином, Порядком № 850 чітко визначена процедура призначення одноразової грошової допомоги, яка включає у себе: - подачу особою, котра має право на отримання одноразової грошової допомоги, відповідної заяви з пакетом необхідних документів; - вчинення керівником органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, відповідних дій, пов'язаних підготовкою поданих заявником документів, формування висновку щодо виплати допомоги та їх надсилання до МВС України; - розгляд поданих заявником документів МВС України та прийняття відповідного рішення; - направлення рішення МВС України для реалізації керівнику органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції.
Як вбачається з матеріалів справи, 20.06.2017 року позивачем до ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області подано заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності з переліком документів, яка була зареєстрована 26.06.2017 року за №М-8067 (а.с. 14).
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області - ОСОБА_3 жодного висновку щодо виплати грошової допомоги не приймалось, а лише на адресу ОСОБА_1 направлено лист від 14.09.2017 року та повернуто надані матеріали для виплати одноразової грошової допомоги.
Отже, ОСОБА_2 ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області - ОСОБА_3 не вчинено дій, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 850 від 21.10.2015 року «Про затвердження Порядку та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції».
Отже, як вбачається з матеріалів справи, заява позивача щодо вирішення питання про надання йому одноразової грошової допомоги по суті не розглядалась, фінансовим підрозділом відповідний висновок не готувався, рішення з питання призначення позивачу одноразової грошової допомоги уповноваженим на те органом не приймалося.
Оскільки, відповідного рішення відповідач по суті заяви не приймав, суд вважає, що заява позивача щодо нарахування та виплати одноразової грошової допомоги у разі настання інвалідності у встановлений законодавством порядок та строки не розглянута, відтак, при розгляді цієї заяви відповідачем допущена протиправна бездіяльність, яка призвела до порушення прав позивача.
Завданням адміністративного судочинства, відповідно до статті 2 КАС України, є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
За змістом вказаної правової норми вбачається, що адміністративний суд не наділений повноваженнями втручатися у вільний розсуд (дискрецію) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за критеріями визначеними статтею 2 КАС України. Завдання правосуддя полягає в гарантуванні дотримання вимог права та контролю за легітимністю прийняття рішень.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, наділений дискреційними повноваженнями, тобто повноваженнями з певним ступенем свободи адміністративного органу при прийнятті рішення, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) вибрати один з кількох варіантів рішення. А суди не мають право втручатися в дискреційні функції органів владних повноважень.
Суд може прийняти рішення про зобов'язання органу владних повноважень прийняти певне рішення, в разі, якщо можливість прийняття єдиного альтернативного рішення виключена судом.
Відповідно до ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Отже, обраний судом спосіб захисту порушеного права має бути ефективним та забезпечити реальне відновлення порушеного права.
Відповідно до частини першої статті 162 КАС України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.
Частиною третьою статті 162 КАС України надано адміністративному суду повноваження на прийняття іншої постанови, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод людини і громадянина у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
За таких обставин, враховуючи відсутність рішення відповідача, порушені права позивача підлягають судовому захисту шляхом зобов'язання голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області ОСОБА_3 розглянути заяву (рапорт) ОСОБА_1 та прийняти рішення відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі(смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850. В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити, оскільки вони є передчасними.
Згідно зі ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації.
На підставі вищевикладеного, з урахуванням ст. 11 КАС України з метою повного захисту прав та свобод особи, що звернулась за судовим захистом, розглянувши справу на підставі наданих сторонами доказів, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області - ОСОБА_3, ОСОБА_4 внутрішніх справ України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії слід задовольнити частково шляхом зобов'язання голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області ОСОБА_3 розглянути заяву (рапорт) ОСОБА_1 та прийняти рішення відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі(смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850. В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 94, ч. 6 ст. 128, 159 - 163, 254, 256 КАС України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити частково.
Зобов'язати голову ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області ОСОБА_3 розглянути заяву (рапорт) ОСОБА_1 щодо виплати одноразової грошової допомоги від 26 червня 2017 року та прийняти рішення відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі(смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850. голову ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області ОСОБА_3 повторно розглянути заяву (рапорт) ОСОБА_1 про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд у строки та в порядку встановлені ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.
Головуючий суддя О.А. Левчук
Суддя В.В. Андрухів
Суддя С.О. Стефанов