79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
11 грудня 2017 року справа № 813/3864/17
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гулкевич І.З.,
секретар судового засідання Іванес Х.О.,
за участю: прокурора Зубрицького В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом керівника Самбірської місцевої прокуратури Львівської області до Самбірської міської ради Львівської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,-
Керівник Самбірської місцевої прокуратури Львівської області звернувся до суду з позовом до Самбірської міської ради Львівської області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Самбірської міської ради Львівської області щодо не взяття на баланс об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме : 29 дитячих майданчиків розташованих на території міста Самбора Львівської області за наступними адресами: вул.Г.Крут,9-11; вул.Шухевича, 84; вул.Шевченка, 54; вул.Шевченка,44-46; вул.Шевченка,50; вул.Шухевича,80; вул.Шухевича, 80а; вул.Шухевича,90; вул.Шухевича,41а; вул.Коперніка,54а; вул.Л.Українки,5; вул.С.Бандери,11-13; вул.І. Франка, 29-29а; вул.І.Франка,16; вул.В.Великого,38; вул.Купилева,40а; вул.Купилева,30а; вул.Грушевського,4а; вул.Грушевського,2а; вул.Грушевського,16; вул.І.Франка,88г-98; вул.В.Великого,4; вул.Купилева,30в; вул.Купилева,30б; вул.Купилева,40; вул.Купилева,30д; вул.Калнишевського,2а; вул.І.Франка,104; вул.Чорновола,65 та не затвердження планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме 33 дитячих майданчиків, що розташовані на території міста Самбора Львівської області за наступними адресами: вул.Г.Крут,9-11; вул.Шухевича, 84; вул.Шевченка, 54; вул.Шевченка,44-46; вул.Шевченка,50; вул.Шухевича,80; вул.Шухевича, 80а; вул.Шухевича,90; вул.Шухевича,41а; вул.Коперніка,54а; вул.Л.Українки,5; вул.С.Бандери,11-13; вул.І. Франка, 29-29а; вул.І.Франка,16; вул.В.Великого,38; вул.Купилева,40а; вул.Купилева,30а; вул.Грушевського,4а; вул.Грушевського,2а; вул.Грушевського,16; вул.І.Франка,88г-98; вул.В.Великого,4; вул.Купилева,30в; вул.Купилева,30б; вул.Купилева,40; вул.Купилева,30д; вул.Калнишевського,2а; вул.І.Франка,104; вул.Чорновола,65; вул.Шевченка,23-23а; вул.В.Великого,40; вул.Чорновола,37; вул.Дорошенка;
- зобов'язати Самбірську міську раду Львівської області вчинити дії щодо взяття на баланс об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме 29 дитячих майданчиків, що розташовані на території м. Самбора Львівської області за наступними адресами : вул.Г.Крут,9-11; вул.Шухевича, 84; вул.Шевченка, 54; вул.Шевченка,44-46; вул.Шевченка,50; вул.Шухевича,80; вул.Шухевича, 80а; вул.Шухевича,90; вул.Шухевича,41а; вул.Коперніка,54а; вул.Л.Українки,5; вул.С.Бандери,11-13; вул.І. Франка, 29-29а; вул.І.Франка,16; вул.В.Великого,38; вул.Купилева,40а; вул.Купилева,30а; вул.Грушевського,4а; вул.Грушевського,2а; вул.Грушевського,16; вул.І.Франка,88г-98; вул.В.Великого,4; вул.Купилева,30в; вул.Купилева,30б; вул.Купилева,40; вул.Купилева,30д; вул.Калнишевського,2а; вул.І.Франка,104; вул.Чорновола,65 та не затвердження планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме 33 дитячих майданчиків, що розташовані на території міста Самбора Львівської області за наступними адресами: вул.Г.Крут,9-11; вул.Шухевича, 84; вул.Шевченка, 54; вул.Шевченка,44-46; вул.Шевченка,50; вул.Шухевича,80; вул.Шухевича, 80а; вул.Шухевича,90; вул.Шухевича,41а; вул.Коперніка,54а; вул.Л.Українки,5; вул.С.Бандери,11-13; вул.І. Франка, 29-29а; вул.І.Франка,16; вул.В.Великого,38; вул.Купилева,40а; вул.Купилева,30а; вул.Грушевського,4а; вул.Грушевського,2а; вул.Грушевського,16; вул.І.Франка,88г-98; вул.В.Великого,4; вул.Купилева,30в; вул.Купилева,30б; вул.Купилева,40; вул.Купилева,30д; вул.Калнишевського,2а; вул.І.Франка,104; вул.Чорновола,65; вул.Шевченка,23-23а; вул.В.Великого,40; вул.Чорновола,37; вул.Дорошенка .
Позовні вимоги мотивовані тим, що Самбірською міською радою не вчинено жодних дій щодо взятя на баланс дитячих майданчиків, оскільки на дані об'єкти благоустрою відсутні паспорти та технічна інвентаризація, що підтверджується інформацією Самбірською міською радою №2/31-9/602-1210/1-5 від 18.08.2017 року. Зокрема, на території Самбірської міської ради, знаходиться 33 дитячі майданчики , з яких тільки 4 перебуває на балансі КП СМР "Жек", а інші 29 дитячих майданчиків на балансі КП СМР "Жек" не перебувають та знаходяться за адресами : вул.Г.Крут,9-11; вул.Шухевича, 84; вул.Шевченка, 54; вул.Шевченка,44-46; вул.Шевченка,50; вул.Шухевича,80; вул.Шухевича, 80а; вул.Шухевича,90; вул.Шухевича,41а; вул.Коперніка,54а; вул.Л.Українки,5; вул.С.Бандери,11-13; вул.І. Франка, 29-29а; вул.І.Франка,16; вул.В.Великого,38; вул.Купилева,40а; вул.Купилева,30а; вул.Грушевського,4а; вул.Грушевського,2а; вул.Грушевського,16; вул.І.Франка,88г-98; вул.В.Великого,4; вул.Купилева,30в; вул.Купилева,30б; вул.Купилева,40; вул.Купилева,30д; вул.Калнишевського,2а; вул.І.Франка,104; вул.Чорновола,65. Документи щодо балансоутримувача даних майданчиків відсутні. Таким чином, вважаючи, що бездіяльність відповідача порушує інтереси держави, позивач, керуючись ч.2 ст.23 Закону України “Про прокуратуру” та ч.2 ст.60 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), звернувся до суду з адміністративним позовом.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених в адміністративному позові. Просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника та заперечення на адміністративний позов.
В обґрунтування заперечень відповідач зазначив, що у відповідності до п.2.2.5., 2.2.6 та 2.2.7 Статуту КП СМР "Жек" саме дане підприємство відповідає за ремонт обладнання дитячих та спортивних майданчиків, виконання інших робіт, пов'язаних з обслуговуванням житлового фонду та благоустрою міста, здійснення контролю за дотриманням правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями.
Відповідно до рішення виконавчого комітету №144 від 30 квітня 2014 року майже усі будинки які зазначені у заяві позивача були передані в управління КП СМР "Жек". Тому Самбірська міська рада не визнає позов повністю, оскільки з 2014 року КП СМР "Жек" не зверталось до міської ради щодо виділенні коштів на інвентаризацію та паспортизацію дитячих майданчиків. Додатково зазначає, що розробляється програма щодо паспортизації об'єктів благоустрою а також на сесії Самбірської міської ради буде розглядатися питання закладення коштів у бюджет на наступний рік щодо паспортизації дитячих майданчиків. Просив в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Суд, заслухавши пояснення прокурора, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що відповідно до інформації Самбірської міської ради Львівської області від 18.08.2017 за №2/31-9/602-1210/1-5 на території міста Самбора Львівської області знаходяться 33 дитячі майданчики, з яких тільки 4 перебуває на балансі КП СМР «ЖЕК» , а інші дитячі майданчики в кількості 29 штук на балансі КП СМР «ЖЕК» не перебувають та знаходяться за адресами в м.Самборі: вул.Г.Крут,9-11; вул.Шухевича, 84; вул.Шевченка, 54; вул.Шевченка,44-46; вул.Шевченка,50; вул.Шухевича,80; вул.Шухевича, 80а; вул.Шухевича,90; вул.Шухевича,41а; вул.Коперніка,54а; вул.Л.Українки,5; вул.С.Бандери,11-13; вул.І. Франка, 29-29а; вул.І.Франка,16; вул.В.Великого,38; вул.Купилева,40а; вул.Купилева,30а; вул.Грушевського,4а; вул.Грушевського,2а; вул.Грушевського,16; вул.І.Франка,88г-98; вул.В.Великого,4; вул.Купилева,30в; вул.Купилева,30б; вул.Купилева,40; вул.Купилева,30д; вул.Калнишевського,2а; вул.І.Франка,104; вул.Чорновола,65.
Окрім цього, відповідно до вищевказаної інформації, наданої Самбірською міською радою Львівської області, дані дитячі майданчики розташовані на прибудинкових територіях міського житлового фонду, однак не перебувають на балансі жодного комунального підприємства міста Самбора, жодного документу, що підтверджує наявність споруд (гойдалки, каруселі, пісочниці) немає, технічна інвентаризація та паспортизація дитячих майданчиків не проводилась, а виконавчий комітет Самбірської міської ради не приймав жодних рішень щодо влаштування гральних майданчиків.
Аналізуючи приписи законодавства у взаємозв'язку з обставинами даної справи, суд дійшов до переконання про обґрунтованість позовних вимог, з огляду на таке.
У відповідності до ст.121 Конституції України на органи прокуратури покладено функції представництва інтересів громадян і держави в судах у випадках визначених законом.
Право на звернення прокурора або його заступника до окружного адміністративного суду в інтересах держави передбачено ст.24 Закону України “Про прокуратуру” та ст.60 КАС України.
Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу (ч.2 ст.23 Закону України “Про прокуратуру”).
Відповідно до ч.2 ст.60 КАС України прокурор, який звертається до адміністративного суду в інтересах держави, в позовній заяві (поданні) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до адміністративного суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.
Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.
У відповідності до вимог ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 143 Конституції України передбачено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є у комунальній власності, та крім іншого, утворюють, організовують та ліквідують комунальні підприємства, організації та установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Пунктом “а” ч.7 ст.30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.
Відповідно до вимог ч.1 ст.20 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.10 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить, зокрема, повноваження щодо затвердження місцевих програм і заходів з благоустрою населених пунктів. Затвердження правил благоустрою територій населених пунктів, створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб), визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів),відповідальних за утримання об'єктів благоустрою.
Статтею 18 ч.2 п.5 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” закріплено обов'язок підприємств, установ та організацій проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин).
Відповідно до п.а ч.1 статті 13 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, до об'єктів благоустрою населених пунктів відносяться: 1) території загального користування: а) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики.
Згідно статті 21 вказаного Закону, елементами (частинами) об'єктів благоустрою є: 1) покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів; 2) зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях; 3) будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів; 4) засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами; 5) технічні засоби регулювання дорожнього руху; 6) будівлі та споруди системи інженерного захисту території; 7) комплекси та об'єкти монументального мистецтва, декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади;8) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків.
Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації визначений Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №550 від 29.10.2012 року (далі - Інструкція).
Пунктом 1.2 Інструкції зазначено, що Інструкція визначає порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації парків (гідропарків, лугопарків, лісопарків, парків культури та відпочинку, парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, історичних, національних, меморіальних та інших), рекреаційних зон, садів, сквері в та майданчиків, пам'яток культурної та історичної спадщини, майданів, площ, бульварів, проспектів, вулиць, доріг, провулків, узвозів, проїздів, пішохідних та велосипедних доріжок, пляжів, кладовищ, інших територій загального користування; прибудинкових територій; територій будівель та споруд інженерного захисту територій; територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій на умовах договору, а також інших об'єктів благоустрою в межах населеного пункту (крім земельних ділянок, на яких розташовано вказані об'єкти).
Згідно п.1.3 Інструкції, паспортизація об'єктів благоустрою - складання технічних паспортів об'єктів благоустрою за результатами їх інвентаризації; технічна інвентаризація об'єктів благоустрою - сукупність заходів з обстеження, спрямованих на підтвердження наявності об'єктів нерухомого майна, елементів благоустрою та оцінку їх технічного стану, а також наявності інженерних мереж на об'єкті благоустрою.
Пунктами 1.4 та 1.5 Інструкції, технічна інвентаризація об'єктів благоустрою може бути плановою або позаплановою. Планова технічна інвентаризація повинна проводитись згідно з планами, затвердженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Позапланова технічна інвентаризація проводиться у разі: введення в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта благоустрою; закінчення ремонту об'єкта благоустрою; зміни власника (балансоутримувача) об'єкта благоустрою; протиправного знищення чи пошкодження об'єкта благоустрою; надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру на об'єкті благоустрою; прийняття рішення про її проведення власником (балансоутримувачем) об'єкта благоустрою.
Відповідно до пунктів 3.1 та 3.2 Інструкції, на основі проведеної інвентаризації об'єкта благоустрою складається його технічний паспорт за зразком, наведеним у додатку 5 до цієї Інструкції. Технічний паспорт долучається до матеріалів інвентаризаційної справи.
Судом встановлено, в порушення вищевказаних норм законодавства, Самбірською міською радою не вчинено жодних дій щодо проведення технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків, оскільки на дані об'єкти благоустрою відсутні паспорти та технічна інвентаризація, що підтверджується інформацією Самбірської міської ради за №2/31-9/602-1210/1-5 від 18.08.2017 року.
Частиною 2 ст.6 Закону України “Про охорону дитинства” передбачено, що держава гарантує дитині право на охорону здоров'я, безоплатну кваліфіковану медичну допомогу в державних і комунальних закладах охорони здоров'я, сприяє створенню безпечних умов для житія і здорового розвитку дитини, раціонального харчування, формуванню навичок здорового способу життя.
Частиною 2 статті 31 Конвенції про права дитини, прийнятою Резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООП від 20.1 1.1989, яка набула чинності 02.09.1990, ратифікована Постановою Верховної Ради України № ~89ХІІ (78912) від 27.09.1991 передбачено, що держави-учасниці поважають і заохочують право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті та сприяють наданню їй відповідних і рівних можливостей для культурної і шорної діяльності, дозвілля і відпочинку.
Відтак, суд дійшов висновку, що саме на відповідача - Самбірську міську раду покладено обов'язок взяття на баланс, розроблення та затвердження планів технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин) - дитячих майданчиків.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України у справі за №К/800/11809/16 від 27.07.2016 року.
Згідно з ч.2 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідно до ч.2 цієї ж статті, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. При цьому, суд вважає за потрібне наголосити на необхідності дотримуватися й позиції, висловленої у рішенні Європейського Суду з прав людини у п.53 рішення у справі “Федорченко та Лозенко проти України”, відповідно до якої суд при оцінці доказів керується критерієм доведення “поза розумними сумнівом”.
Відтак, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Відповідно до вимог ст. 94 КАС України відшкодування витрат, понесених позивачем - суб'єктом владних повноважень, не передбачено.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Самбірської міської ради Львівської області щодо не взяття на баланс об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме : 29 дитячих майданчиків розташованих на території міста Самбора Львівської області за наступними адресами: вул.Г.Крут,9-11; вул.Шухевича, 84; вул.Шевченка, 54; вул.Шевченка,44-46; вул.Шевченка,50; вул.Шухевича,80; вул.Шухевича, 80а; вул.Шухевича,90; вул.Шухевича,41а; вул.Коперніка,54а; вул.Л.Українки,5; вул.С.Бандери,11-13; вул.І. Франка, 29-29а; вул.І.Франка,16; вул.В.Великого,38; вул.Купилева,40а; вул.Купилева,30а; вул.Грушевського,4а; вул.Грушевського,2а; вул.Грушевського,16; вул.І.Франка,88г-98; вул.В.Великого,4; вул.Купилева,30в; вул.Купилева,30б; вул.Купилева,40; вул.Купилева,30д; вул.Калнишевського,2а; вул.І.Франка,104; вул.Чорновола,65 та не затвердження планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме 33 дитячих майданчиків, що розташовані на території міста Самбора Львівської області за наступними адресами: вул.Г.Крут,9-11; вул.Шухевича, 84; вул.Шевченка, 54; вул.Шевченка,44-46; вул.Шевченка,50; вул.Шухевича,80; вул.Шухевича, 80а; вул.Шухевича,90; вул.Шухевича,41а; вул.Коперніка,54а; вул.Л.Українки,5; вул.С.Бандери,11-13; вул.І. Франка, 29-29а; вул.І.Франка,16; вул.В.Великого,38; вул.Купилева,40а; вул.Купилева,30а; вул.Грушевського,4а; вул.Грушевського,2а; вул.Грушевського,16; вул.І.Франка,88г-98; вул.В.Великого,4; вул.Купилева,30в; вул.Купилева,30б; вул.Купилева,40; вул.Купилева,30д; вул.Калнишевського,2а; вул.І.Франка,104; вул.Чорновола,65; вул.Шевченка,23-23а; вул.В.Великого,40; вул.Чорновола,37; вул.Дорошенка.
Зобов'язати Самбірську міську раду Львівської області вчинити дії щодо взяття на баланс об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме 29 дитячих майданчиків, що розташовані на території м. Самбора Львівської області за наступними адресами : вул.Г.Крут,9-11; вул.Шухевича, 84; вул.Шевченка, 54; вул.Шевченка,44-46; вул.Шевченка,50; вул.Шухевича,80; вул.Шухевича, 80а; вул.Шухевича,90; вул.Шухевича,41а; вул.Коперніка,54а; вул.Л.Українки,5; вул.С.Бандери,11-13; вул.І. Франка, 29-29а; вул.І.Франка,16; вул.В.Великого,38; вул.Купилева,40а; вул.Купилева,30а; вул.Грушевського,4а; вул.Грушевського,2а; вул.Грушевського,16; вул.І.Франка,88г-98; вул.В.Великого,4; вул.Купилева,30в; вул.Купилева,30б; вул.Купилева,40; вул.Купилева,30д; вул.Калнишевського,2а; вул.І.Франка,104; вул.Чорновола,65 та не затвердження планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме 33 дитячих майданчиків, що розташовані на території міста Самбора Львівської області за наступними адресами: вул.Г.Крут,9-11; вул.Шухевича, 84; вул.Шевченка, 54; вул.Шевченка,44-46; вул.Шевченка,50; вул.Шухевича,80; вул.Шухевича, 80а; вул.Шухевича,90; вул.Шухевича,41а; вул.Коперніка,54а; вул.Л.Українки,5; вул.С.Бандери,11-13; вул.І. Франка, 29-29а; вул.І.Франка,16; вул.В.Великого,38; вул.Купилева,40а; вул.Купилева,30а; вул.Грушевського,4а; вул.Грушевського,2а; вул.Грушевського,16; вул.І.Франка,88г-98; вул.В.Великого,4; вул.Купилева,30в; вул.Купилева,30б; вул.Купилева,40; вул.Купилева,30д; вул.Калнишевського,2а; вул.І.Франка,104; вул.Чорновола,65; вул.Шевченка,23-23а; вул.В.Великого,40; вул.Чорновола,37; вул.Дорошенка.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Гулкевич І.З.