Постанова від 11.12.2017 по справі 909/684/17

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" грудня 2017 р. Справа № 909/684/17

Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії:

головуючого-судді Бонк Т.Б.

суддів Матущак О.І.

Якімець Г.Г.

при секретарі Борщ І.О.

за участю представників:

від позивача - не з'явився

від відповідача 1 (скаржник) - Перепічка Н.І. (представник за довіреністю)

від відповідача -2 - не з'явився

розглянувши апеляційну скаргу Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №648/11.1-06/14в від 28.09.2017

на рішення господарського суду Івано-Франківської області від 14.09.2017, суддя Фанда О.М.

у справі №909/684/17

за позовом: Фізичної особи - підприємця Черниша Володимира Васильовича

до відповідача 1: Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради

до відповідача 2: Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради

про визнання за позивачем права на розміщення архітектурного типу тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності

ВСТАНОВИВ:

рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 14.09.2017 у справі №909/684/17 позов фізичної особи-підприємця Черниш Олександра Володимировича до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини про визнання за позивачем права на розміщення архітектурного типу тимчасової споруди з секцій на 3 торгові приміщення площею 24,10 кв.м., 24,10 кв.м., 25 кв.м. кожен в межах власної земельної ділянки на вул. Незалежності, 195а в м. Івано-Франківську для провадження підприємницької діяльності - задоволено. Визнано за фізичною особою-підприємцем Черниш Олександром Володимировичем право на розміщення архітектурного типу тимчасової споруди з секцій на 3 торгові приміщення площею 24,10 кв.м., 24,10 кв.м., 25 кв.м. кожен в межах власної земельної ділянки на вул. Незалежності, 195а в м. Івано-Франківську для провадження підприємницької діяльності.

Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що позивач при зверненні з заявою про наміри встановити тимчасову споруду (далі - ТС) подав всі необхідні документи, а відповідачі в установленому порядку відмови не надали, а також при розгляді справи не навели обставин невідповідності намірів комплексній схемі (в разі її наявності) чи будівельним нормам, відтак, слід вважати, що позивач має право на розміщення ТС запропонованого архітипу. У п.2.5. Порядку передбачений обов'язок уповноважених органів у визначений строк повідомити замовника про відповідність його намірів щодо місця розташування ТС або надати аргументовану відмову, проте правових наслідків невчинення таких дій не визначено. А тому слід виходити із принципу мовчазної згоди, закріпленого в п.1 ст.7 та ст.4-1 Закону, за яким суб'єкт господарювання набуває право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання відповідного документа дозвільного характеру, за умови якщо суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, але у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не видано або не направлено.

Ухвалою від 02 жовтня 2017 року про виправлення описки виправлено описки в короткому та в повному текстах рішення суду від 14.09.2017 року. Зокрема, суд зазначив, що позивачем у справі слід вважати фізичну особу-підприємця Черниш Володимира Васильовича. Свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця Черниш Володимира Васильовича слід вважати ВОЗ №718148 від 26.10.10. Резолютивну частину короткого та повного тексту рішення суду викладено в наступній редакції: "Задовольнити позов фізичної особи-підприємця Черниш Володимира Васильовича до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини про визнання за позивачем права на розміщення архітектурного типу тимчасової споруди з секцій на 3 торгові приміщення площею 24,10 кв.м., 24,10 кв.м., 25 кв.м. кожен в межах власної земельної ділянки на вул. Незалежності, 195а в м. Івано-Франківську для провадження підприємницької діяльності. Визнати за фізичною особою-підприємцем Черниш Володимиром Васильовичем (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) право на розміщення архітектурного типу тимчасової споруди з секцій на 3 торгові приміщення площею 24,10 кв.м., 24,10 кв.м., 25 кв.м. кожен в межах власної земельної ділянки на вул. Незалежності, 195а в м. Івано-Франківську для провадження підприємницької діяльності. Стягнути з Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004, код 00405434) в користь фізичної особи-підприємця Черниш Володимира Васильовича (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) 800 грн. 00 коп. (вісімсот гривень) сплаченого судового збору. Стягнути з Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини (вул. Незалежності, 9, м. Івано-Франківськ, 76018, код 40216470) в користь фізичної особи-підприємця Черниш Володимира Васильовича (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) 800 грн. 00 коп. (вісімсот гривень) сплаченого судового збору. Накази видати і після набрання рішенням законної сили.».

В апеляційній скарзі відповідач - 1 Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради просить рішення суду першої інстанції скасувати, прийняти нове рішення, яким у позові відмовити, мотивуючи це тим, що підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки тимчасової споруди та наявність Договору на право тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Архітектурний тип ТС - це лише зовнішній архітектурний вигляд ТС, його затвердження дає лише право на використання архетипу протягом 10 років з часу затвердження. Натомість отримання дозволу на встановлення ТС це є зовсім інше поняття в розумінні нормативно-правових актів, які регулюють порядок встановлення ТС, для якого встановлена окрема процедура погодження. Скаржник вважає, що право на встановлення ТС на підставі затвердженого архітипу не виникає. Так як законами такий дозвільний документ як рішення про затвердження архетипу ТС не передбачений, застосування до даних правовідносин Закону України «Про довільну систем у сфері господарської діяльності» не носить жодного правового обґрунтування. Зазначає, що позивач не звертався до виконавчого комітету з заявою про оформлення паспорту прив'язки ТС як підстави для її встановлення, не оформив належним чином договір тимчасового користування окремими елементами благоустрою для встановлення ТС, а тому його право на встановлення ТС не є порушеним. Вважає, що на даний час правовідносини, які склались між сторонами, не стосуються права позивача на встановлення ТС, а відтак, виконавчим комітетом не було порушено прав позивача, що стосуються встановлення тимчасової споруди, а судом першої інстанції не було в повній мірі досліджено обставини справи та наявність порушеного права позивача, за захистом якого він звернувся до суду.

У судове засідання 11.12.2017 року позивач та відповідач -2 не забезпечили явки своїх уповноважених представників, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи.

Апеляційний господарський суд, враховуючи те, що явка представників сторін не визнавалася обов'язковою, що участь представників сторін в судовому засіданні є правом, а не обов'язком сторін, встановлені процесуальні строки розгляду апеляційної скарги та відсутність інших процесуальних перешкод, вважає за можливе розглянути справу в даному судовому засіданні на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши наявні у справі матеріали, давши належну оцінку доводам та запереченням, які містяться в апеляційній скарзі та у відзиві на апеляційну скаргу, заслухавши пояснення представників сторін у судових засіданнях, колегія суддів апеляційного господарського суду дійшла висновку, що рішення господарського суду першої інстанції слід залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення з наступних підстав.

Встановлено, що відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії В03 № 718148 Черниш Володимир Васильович зареєстрований як фізична особа-підприємець.

Як вбачається з талону про реєстрацію адміністративної послуги Центру надання адміністративних послуг Івано-Франківської міської ради (реєстраційний номер 215334 від 01.03.2017), підприємець Черниш Володимир Васильович звернувся до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини для погодження архітектурного типу тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності. До талону було долучено документи згідно з переліком: 1. Заява на ім'я міського голови, контактний телефон. 2. Схема розміщення тимчасової споруди з проектом благоустрою прилеглої території. 3. Фасади тимчасової споруди і паспорт пофарбування фасаду в масштабі М 1:50, виготовлений суб'єктом господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. 4. План тимчасової споруди (М 1:500).

Проектні пропозиції (архітектурні рішення) тимчасових споруд на вул. Незалежності, поруч будинку №195а в м.Івано-Франківську, були виготовлені фізичною особою-підприємцем Василинюк М.М. (кваліфікаційний сертифікат серії НОМЕР_2). Відповідно до плану секцій тимчасові споруди включають три торгових приміщення площею 24,10 кв.м, 24,10 кв.м та 25,00 кв.м. Згідно зі схемою прив'язки ці споруди розміщені на земельній ділянці, яка знаходиться у власності Черниша В.В. Позивач набув у власність земельну ділянку площею 0,0469 га по вул. Незалежності, №195а в м. Івано-Франківську відповідно до договору купівлі-продажу земельної ділянки від 24.04.2015 року, зареєстрованого в реєстрі за №334.

Листом від 10.04.2017 №Ч/3356 Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини повідомив позивача про те, що його звернення щодо погодження архітектурного типу тимчасової споруди на вул. Незалежності, поруч будинку №195-А 06.04.2017 розглядалось на черговому засіданні виконавчого комітету та не було підтримано більшістю голосів.

У п.1.12 проекту рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради "Про затвердження архітектурних типів тимчасових споруд в м. Івано-Франківську" було передбачено затвердити позивачу вказаний архітектурний тип тимчасової споруди з секції на три торгові приміщення площею 24, 10кв.м., 24.10 кв.м кожен в межах власної земельної ділянки на вул. Незалежності, 195а в м. Івано-Франківську.

Проте, з витягу з аудіозапису засідання виконавчого комітету 06.04.2017 (стенографічного) слідує, що були зауваження не підтримати ряд пунктів, в тому числі п. 1.63, і проект рішення голосувався з правками. Зауваження до проекту рішення подані Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини, де стосовно п. 1.63 вказано - самовільно встановлені тимчасові споруди. Протокол засідання виконавчого комітету від 06.04.2017 №8 (п. 29) відображає те, що за результатами голосування "за" проголосувало 11 чоловік, "проти" - один чоловік та "утрималось" - один чоловік. Рішення від 06.04.2017 №234 не містить погодження щодо об'єкта позивача. Вказані докази спростовують твердження позивача про те, що на засіданні виконкому 06.04.2017 було прийнято рішення і щодо нього (а.с.104-107).

Предметом позову - є вимога про визнання за суб'єктом господарювання - Чернишов Володимиром Васильовичем права на розміщення архітектурного типу тимчасової споруди з секцій на 3 торгові приміщення площею 24,10 кв.м., 24,10 кв.м., 25 кв.м. кожен в межах власної земельної ділянки на вул. Незалежності, 195а в м. Івано-Франківську для провадження підприємницької діяльності.

Відповідно до ст. 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" тимчасова споруда (ТС) торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (далі - Порядок) затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та комунального господарства України від 21.10.2011 №244 та зареєстрований в Міністерстві юстиції 22.11.2011 за №1330/20068.

В розділі ІІ Порядку визначено порядок отримання паспорта прив'язки ТС, який є підставою для його розміщення.

Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС (п.2.2).

До заяви додаються:

графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).

Цей перелік документів є вичерпним (п.2.3).

Відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви (п.2.4.)

Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС (п.2.5).

У п. 2.5 - 2.7. визначено, що для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, і наведено перелік документів, який для цього необхідно подати.

Правила та процедуру розміщення ТС для провадження підприємницької діяльності на території м. Івано-Франківська визначено Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську, затвердженим рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 08.07.2016 №203-6 (далі - Порядок-ІФ).

Даний порядок передбачає затвердження архітектурного типу ТС виконавчим комітетом міської ради, порядок розгляду заяви про наміри щодо місця розташування ТС та оформлення паспорта прив'язки.

Визначення поняття архітектурного типу ТС (далі - архітип) наведено в п. 1.4. Порядку та п.1.1. Порядку-ІФ, зокрема, це зовнішній архітектурний вигляд ТС із розміщенням інформації про її власника (користувача), назви продукції та/або послуг, які надаються.

Згідно з п.1.6. Порядку комплексна схема розміщення ТС та архітип розробляються за рішенням сільської, селищної, міської, районної ради суб'єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, та затверджуються рішенням (розпорядженням, наказом) виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації. Розроблення комплексної схеми розміщення ТС та архітипу здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

У п.1.1 Порядку-ІФ передбачено, що архітипи розробляються суб'єктами господарювання, які мають ліцензію на виконання проектних робіт або архітекторами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат та затверджуються рішеннями виконавчого комітету міської ради. Після отримання дозволу на встановлення ТС, виконаної згідно затвердженого архітипу, суб'єкт господарської діяльності має право використовувати архітип для ведення підприємницької діяльності на протязі 10 років без зміни на новий у разі утримання ТС у відповідному до паспорта прив'язки естетичному вигляді та у придатному до експлуатації технічному стані. У п.2.2. Порядку-ІФ також передбачено, що архітип затверджується рішенням Виконавчого комітету міської ради.

Згідно з п. 2.10.3-2.10.4 Порядку-ІФ відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі, будівельним нормам визначає Департамент протягом до 10-ти робочих днів з дня подання заяви. До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі в масштабі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П.І.Б, адреса, контактна інформація).

Департамент надає інформаційну довідку про відповідність місця розташування та зовнішнього вигляду ТС, комплексній схемі розміщення ТС чи аргументовану відмову протягом трьох робочих днів з дня визначення відповідності намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі, будівельним нормам.

Норми щодо оформлення паспорта прив'язки містяться в п. 2.10. Правил-ІФ.

Встановлені судом обставини справи, зміст п. 1.1. Порядку-ІФ, де використовується термін "дозвіл на встановлення ТС", лист Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини від 28.09.2016 вих. 32153/51-08/06 свідчать про те, що при здійсненні повноважень щодо затвердження архітипу ТС Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради фактично надає дозвіл на розміщення ТС. Це також підтверджується тим, що підставою непогодження архітипу ТС позивачу були не питання зовнішнього архітектурного вигляду чи дотримання містобудівних норм, а інші обставини.

Крім того, також з Інформаційної картки на оформлення паспорта прив'язки ТС вбачається, що для оформлення паспорта прив'язки ТС подається копія витягу з рішення виконавчого комітету міської ради про погодження архітектурного типу, тобто таке рішення є фактично підставою для виготовлення паспорту прив'язки.

Як передбачено в п. 1 ст.1 ЗУ "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закону), документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ в електронному вигляді (запис про наявність дозволу, висновку, рішення, погодження, свідоцтва, іншого документа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності; об'єкт, на який видається документ дозвільного характеру (далі - об'єкт), - природні ресурси, земельна ділянка, ґрунтовий покрив земельних ділянок, споруда, будівля, приміщення, устаткування, обладнання та механізми, що вводяться в експлуатацію або проектуються, окрема операція, господарська діяльність певного виду, робота та послуга, а також документи, які використовуються суб'єктом господарювання у процесі проходження погоджувальної (дозвільної) процедури (проектна документація на будівництво об'єктів, землевпорядна документація, містобудівна документація, гірничий відвід).

Дія цього Закону поширюється на дозвільні органи, адміністраторів, уповноважений орган та суб'єктів господарювання, які мають намір провадити або провадять господарську діяльність (ч. 1 ст. 2 Закону).

У ч.1 ст.4 Закону визначено, що виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюються необхідність одержання документів дозвільного характеру та їх види.

Законом України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" не передбачено отримання дозволу на встановлення ТС, а в ст.1 прямо вказано, що забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, які не внесені до Переліку, затвердженого цим Законом.

Ні Порядком, ні Порядком-ІФ не передбачено звернення особи за погодженням архітипу ТС, а тому звернення позивача згідно формуляру талону про реєстрацію адміністративної послуги (реєстраційний номер 2212790 від 11.04.2017) слід розцінювати як звернення щодо намірів встановити ТС. При цьому, позивачем було надано всі документи, передбачені п. 2.3. Порядку та п. 2.10.3. Порядку-ІФ, перелік яких є вичерпним.

У свою чергу, Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради всупереч вимогам п. 2.5. Правил та п. 2.10.4. Правил-ІФ не надав інформаційну довідку про відповідність місця розташування та зовнішнього вигляду ТС, комплексній схемі розміщення ТС чи аргументовану відмову.

Вказані дії відповідачів позбавляють позивача можливості здійснити розміщення тимчасових споруд на належній йому на праві власності земельній ділянці в установленому порядку.

Посилання на те, що відповідач встановив ТС без погодження, не є підставою для позбавлення його вказаного права. Тим більше, що при зверненні з заявою про наміри встановити ТС визначається відповідність місця розташування та зовнішнього вигляду ТС комплексній схемі розміщення ТС (за її наявності) та будівельним нормам і правилам. Наведеними нормативними актами не передбачено необхідності знесення встановлених без погодження ТС для отримання необхідних документів, не передбачено подання доказів того, що відповідна земельна ділянка є вільною. Питання знесення ТС, встановлених з порушенням вимог чинного законодавства, вирішуються в окремому порядку і не стосуються предмета даного позову.

Відповідно до ст. 23 ГК України органи місцевого самоврядування здійснюють свої повноваження щодо суб'єктів господарювання виключно в межах, визначених Конституцією України, законами про місцеве самоврядування, іншими законами. Спори про поновлення порушених прав суб'єктів господарювання та відшкодування завданої їм шкоди внаслідок рішень, дій чи бездіяльності органів, посадових або службових осіб місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до ст. 20 ГК України кожний суб'єкт господарювання має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються, зокрема, шляхом визнання наявності або відсутності прав.

Враховуючи те, що позивач при зверненні з заявою про наміри встановити ТС подав всі необхідні документи, в тому числі проектні матеріали, виготовлені суб'єктом господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, а відповідачі в установленому порядку відмови не надали, а також при розгляді справи не навели обставин невідповідності намірів комплексній схемі (в разі її наявності) чи будівельним нормам, слід вважати, що позивач має право на розміщення ТС запропонованого архітипу. При цьому відповідно до ч.1 ст. 8 ЦК України суд вважає за можливе застосувати аналогію закону. В п.2.5. Порядку передбачений обов'язок уповноважених органів у визначений строк повідомити замовника про відповідність його намірів щодо місця розташування ТС або надати аргументовану відмову, проте правових наслідків невчинення таких дій не визначено.

А тому слід виходити із п. 1 ст. 7 та ст. 4-1 Закону, за яким суб'єкт господарювання набуває право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання відповідного документа дозвільного характеру, за умови якщо суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, але у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не видано або не направлено.

При цьому слід зазначити, що визнання судом права позивача на розміщення ТС запропонованого архітипу не позбавляє його обов'язку оформити інші необхідні документи, зокрема, паспорт прив'язки ТС, який є підставою для його розміщення.

Заперечення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про неналежне обрання позивачем способу захисту порушеного права не можуть бути взяті до уваги, оскільки обраний позивачем спосіб захисту є ефективним, враховуючи характер порушеного права та характер необхідного захисту для відновлення такого порушеного права.

Відповідно до ст.ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ст.43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Отже, з огляду на викладене вище, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду вважає, що рішення господарського суду Івано-Франківської області від 14.09.2017 у справі №909/684/17 ґрунтується на матеріалах справи та чинному законодавстві і підстав для його скасування немає, а зазначені в апеляційній скарзі доводи скаржника не обґрунтовані і не визнаються такими, що можуть бути підставою для скасування чи зміни оскаржуваного рішення.

Згідно ст.49 ГПК України судовий збір покладається на скаржника.

Керуючись ст.ст. 49, 99, 101, 103, 105 ГПК України, Львівський апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №648/11.1-06/14в від 28.09.2017 - залишити без задоволення.

2. Рішення господарського суду Івано-Франківської області від 14.09.2017 у справі №909/684/17 - залишити без змін.

3. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку.

4. Матеріали справи скеровуються в місцевий господарський суд.

Повний текст постанови складений 14.12.2017 року.

Головуючий-суддя Т.Б. Бонк

Суддя О.І. Матущак

Суддя Г.Г. Якімець