Постанова від 15.12.2017 по справі 543/1254/17

543/1254/17

3/543/335/17

ПОСТАНОВА

іменем України

15.12.2017 сел. Оржиця

Суддя Оржицького районного суду Полтавської області Смілянський Євгеній Анатолійович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління Державної служби України з питань праці у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої завідувачем навчального закладу " Ромашка " с. Лазірки, Оржицького району

за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення

встановив:

Оржицькому районному суду Полтавської області від Управління Державної служби України з питань праці у Полтавській області надійшов протокол № 16-22-209/502 про адміністративне правопорушення від 24.11.2017 року згідно якого ОСОБА_1, працюючи завідувачем навчального закладу " Ромашка "в с. Лазірки, Оржицького району, Полтавської області в порушення вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» не забезпечила у 2016 році та за період з січня 2017 року по 24.11.2017 року працевлаштування інвалідів в Лазірківському ДНЗ. Так, згідно строчки 01 звіту «Про зайнятість і працевлаштування інвалідів» за 2016 рік (форма №10-ПІ) середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу в НЗ " Ромашка " становить 15 осіб, а тому має працювати 1 інвалід - штатний працівник. При цьому, згідно строчки 02 даного звіту у 2016 році в НЗ " Ромашка " не працював інвалід, що є порушенням ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» в частині забезпечення виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину вчиненні правопорушення при вищевказаних обставинах не визнала та пояснила, що вона неодноразово зверталася до Оржицького районного центру зайнятості по питанню направлення на роботу інвалідів, але таких осіб на обліку в центрі не перебувало. Крім того, особи з інвалідністю з питанням про їх працевлаштування до неї також не зверталися.

Згідно ч. 2 ст. 188-1 КУпАП передбачено відповідальність за невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Суб'єктом правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП є посадові особи, які користуються правом прийняття на роботу і звільнення, фізичні особи, які використовують найману працю.

Згідно ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.

З аналізу вищевказаної норми закону вбачається, що відповідальності підлягає особа, яка будучи уповноваженою на прийняття на роботу найманих працівників, маючи вакансії робочих місць, не прийняла на роботу інваліда, який звернувся із відповідною заявою на працевлаштування або був направлений на роботу Центром зайнятості.

Суду не надано доказів, які б вказували на дії, бездіяльність чи умисел ОСОБА_1, які призвели до невиконання нормативів про працевлаштування інвалідів.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП встановлено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.

За таких обставин справа провадженням підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.

Керуючись ч. 2 ст. 188-1, 247, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст.188-1 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Полтавської області через Оржицький районний суд.

Суддя: