Ухвала від 12.12.2017 по справі 817/1204/17

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Комшелюк Т.-*О.

Суддя-доповідач:Капустинський М.М.

УХВАЛА

іменем України

"12" грудня 2017 р. Справа № 817/1204/17

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Капустинського М.М.

суддів: Моніча Б.С.

Охрімчук І.Г.,

за участю секретаря судового засідання Шведюк М.М.,

сторін та їх представників: розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "13" вересня 2017 р. у справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, третя особа Приватне підприємство "РІВНЕЕЛІТЗЕМ" про визнання протиправними та скасування рішень, наказів та зобов'язання вчинення певних дій ,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 13.09.2017р. адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано подання Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 01.08.2017р. №17/528 в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката №002211 від 05.02.2013р. інженера-землевпорядника ОСОБА_3. Визнано протиправним та скасовано наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 08.08.2017р. №167 в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката №002211 від 05.02.2013р. інженера-землевпорядника ОСОБА_3. Визнано протиправним та скасовано подання Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 01.08.2017р. №17/528 в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката №011364 від 24.10.2013р. інженера-землевпорядника ОСОБА_4. Визнано протиправним та скасовано наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 08.08.2017р. №167 в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката №011364 від 24.10.2013р. інженера-землевпорядника ОСОБА_4. Зобов'язано Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру оприлюднити на офіційному веб-сайті повідомлення про скасування наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 08.08.2017р. №167 в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката №002211 від 05.02.2013р. інженера-землевпорядника ОСОБА_3 та №011364 від 24.10.2013р. інженера-землевпорядника ОСОБА_4. Присуджено на користь позивача ОСОБА_3 за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру судовий збір у розмірі 1920,00грн. Присуджено на користь позивача ОСОБА_4 за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру судовий збір у розмірі 1920,00грн.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру звернулась до суду зі скаргою, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду скасувати та ухвалити нове рішення про відмову в позові. В апеляційній скарзі відповідач зазначає про те, що висновок суду першої інстанції щодо протиправності дій та рішень Держгеокадастру та Кваліфікаційної комісії Держгеокадастру, які полягають у анулювання кваліфікаційних сертифікатів позивачів є не обґрунтованими та такими, що не відповідають обставинам справи, оскільки під час судового розгляду було чітко встановлено, що саме позивачами було допущено ряд порушень законодавства при розробці документацій із землеустрою, що підтверджується чинними негативними висновками державної експертизи.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла переконання, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є інженерами-землевпорядниками та працюють на ПП «РІВНЕЕЛІТЗЕМ» директором та його заступником відповідно і мають, відповідно, кваліфікаційні сертифікати №002211 від 05.02.2013р., №011364 від 24.10.2013р.

14.07.2017р. управління Держгеокадастру у Рівненській області звернулося до Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру з листом №21-17-0.9-5495/2-17, в якому надав на розгляд інформацію щодо порушення нормативно-правових актів інженерами-землевпорядниками, зокрема позивачами.

За результатами розгляду вказаного листа, Кваліфікаційна комісія прийняла рішення, оформлене протоколом №7 від 27.07.2017р. щодо внесення подання про анулювання кваліфікаційних сертифікатів, зокрема інженера-землевпорядника ОСОБА_3 №002211 від 05.02.2013р. та ОСОБА_4 №011364 від 24.10.2013р.

01.08.2017р. Кваліфікаційною комісією Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру внесено подання №17/528 про анулювання кваліфікаційних сертифікатів, зокрема позивачів та направлено його до Держгеокадастру для прийняття відповідного рішення.

08.08.2017р. Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру на підставі подання Кваліфікаційної комісії від 01.08.2017р. прийнято наказ №167 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів», яким анульовані кваліфікаційні сертифікати інженерів-землевпорядників ОСОБА_3 №002211 від 05.02.2013р. та ОСОБА_4 №011364 від 24.10.2013р.

В подальшому, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру оприлюднила інформацію щодо анулювання вказаних вище сертифікатів позивачів на офіційному веб-сайті.

Розглядаючи питання про законність та обґрунтованість судового рішення, яким позов задоволено, суд апеляційної інстанції враховує наступне.

Статтею 60 Закону України "Про землеустрій" визначено, що державний контроль за проведенням землеустрою, виконанням запроектованих заходів із землеустрою і дотриманням вимог, встановлених цим Законом, законами України та іншими нормативно-правовими актами при розробці документації із землеустрою, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, центральними органами виконавчої влади, які здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель відповідно до повноважень, визначених законом.

Державний нагляд у сфері землеустрою здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до підстав, визначених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (ст.61-1 Закону України "Про землеустрій").

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015р. №15, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.

У відповідності до ст.61-1 Закону України "Про землеустрій", державний нагляд у сфері землеустрою здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до підстав, визначених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Під час здійснення заходів державного нагляду виконавців робіт із землеустрою, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, перевіряє дотримання сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень законів, інших нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.

За наявності підстав для анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника акт перевірки є обов'язковим для розгляду на засіданні Кваліфікаційної комісії.

За результатами розгляду акта Кваліфікаційна комісія направляє подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника.

На підставі подання Кваліфікаційної комісії про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає рішення про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката та повідомляє інженера-землевпорядника письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.

Згідно з ч.17 ст.66 Закону України "Про землеустрій" кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин: а) за зверненням сертифікованого інженера-землевпорядника; б) у разі набрання законної сили рішенням суду про обмеження дієздатності особи (інженера-землевпорядника), визнання її недієздатною, безвісно відсутньою; в) за поданням Кваліфікаційної комісії в разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до статті 68 цього Закону; г) на підставі свідоцтва про смерть.

Статтею 68 Закону України "Про землеустрій" встановлено відповідальність за порушення законодавства у сфері землеустрою.

Згідно з цією статтею, особи, винні в порушенні законодавства у сфері землеустрою, несуть відповідальність згідно із законом.

Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з таких підстав: грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою; рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником; наявність у сертифікованого інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини; з'ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифіката.

На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.

Рішення про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката може бути оскаржено в судовому порядку.

Таким чином, з наведених норм права вбачається, що законодавець наділив повноваженнями Держгеокадастр України здійснювати державний нагляд у сфері землеустрою та приймати рішення про анулювання кваліфікаційного сертифіката на підставі відповідного подання Кваліфікаційної комісії. Кваліфікаційна комісія, в свою чергу, формує таке подання за наслідком розгляду відповідних звернень заінтересованих осіб, а також актів Держгеокадастру, у яких зафіксовані грубі порушення сертифікованими інженерами - землевпорядниками вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.

Отже, анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника здійснюється Держгеокадастром за поданням Кваліфікаційної комісії за наявності однієї із підстав, визначених статтею 68 Закону України "Про землеустрій".

Наказом Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.01.2016р. №11 затверджено Порядок роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, який зареєстровано Мін'юстом України 19.02.2016р. за №265/28395 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин; далі - Порядок).

Відповідно до пункту 5 розділу І Порядку, до повноважень Кваліфікаційної комісії належать, серед іншого, розгляд письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою та топографо-геодезичної і картографічної діяльності стосовно професійної діяльності сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів, а також актів, складених за результатами здійснених Держгеокадастром заходів державного нагляду (контролю); прийняття рішень про внесення подання до Держгеокадастру стосовно анулювання чи зупинення дії сертифіката інженера-землевпорядника та/або інженера-геодезиста у випадках, визначених законом.

Організаційною формою роботи Кваліфікаційної комісії є засідання, які проводяться в міру надходження документів або виникнення питань, розгляд яких потребує прийняття рішення, але не рідше один раз на місяць (пункт 1 Розділу ІІ Порядку).

Пунктами 6, 7 Розділу ІІ Порядку передбачено, що рішення Кваліфікаційної комісії приймаються шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів присутніх на її засіданні та оформлюються протоколом, який підписують усі присутні на засіданні члени Кваліфікаційної комісії. Член Кваліфікаційної комісії, який не погоджується з прийнятим Кваліфікаційною комісією рішенням, висловлює окрему думку в письмовому вигляді, що додається до протоколу. Рішення Кваліфікаційної комісії може бути оскаржено в суді.

Відповідно до пунктів 19, 20 Розділу ІІІ Порядку, Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання до Держгеокадастру про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з таких підстав: грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою; рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником; наявність у сертифікованого інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини; з'ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифіката.

На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката Держгеокадастр приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.

Кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється Держгеокадастром: за зверненням сертифікованого інженера-землевпорядника; у разі набрання законної сили рішенням суду про обмеження дієздатності особи (інженера-землевпорядника), визнання її недієздатною, безвісно відсутньою; за поданням Кваліфікаційної комісії у разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до статей 66 та 68 Закону України "Про землеустрій"; на підставі свідоцтва про смерть.

Статтею 66 Закону України "Про землеустрій" встановлено, що кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин: а) за зверненням сертифікованого інженера-землевпорядника; б) у разі набрання законної сили рішенням суду про обмеження дієздатності особи (інженера-землевпорядника), визнання її недієздатною, безвісно відсутньою; в) за поданням Кваліфікаційної комісії в разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до статті 68 цього Закону; г) на підставі свідоцтва про смерть.

Із аналізу наведених правових положень вбачається, що анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника здійснюється Держгеокадастром за поданням Кваліфікаційної комісії за наявності однієї із підстав, визначених у ст.68 Закону України «Про землеустрій».

Кваліфікаційна комісія проводить засідання, на якому обов'язково розглядає акт перевірки та інші матеріали, та приймає відповідне рішення, яке оформлюється протоколом. У разі прийняття рішення про внесення подання до Держземагентства України стосовно анулювання сертифіката інженера-землевпорядника, Кваліфікаційна комісія вносить відповідне подання.

Як вбачається з матеріалів справи, 14.07.2017 року головне управління Держгеокадастру у Рівненській області звернулося з листом №21-17-0.9-5495/2-17 до Кваліфікаційної комісії, в якому надало на розгляд інформацію щодо порушення нормативно-правових актів інженерами-землевпорядниками, зокрема позивачами.

Протоколом засідання №7 від 27.07.2017 Кваліфікаційною комісією ухвалено звернутись до Держгеокадастру щодо анулювання кваліфікаційних сертифікатів перелічених у протоколі інженерів-землевпорядників, в тому числі позивачів.

При цьому, судом встановлено, що на засіданні Кваліфікаційної комісії розглянуто лише вказаний лист головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками вимог законодавства, із змісту якого слідує, що за результатами розгляду документацій із землеустрою під час проведення вибіркової державної експертизи, 5 документацій отримали оцінку «негативно».

Враховуючи те, що чинним законодавством не встановлено, що наявність негативного висновку державної експертизи землевпорядної документації свідчить про грубе порушення суб'єктом господарювання або ж інженером-землевпорядником вимог нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, то наявність одної лише інформації від територіального органу Держгеокадастру не може свідчити про грубе порушення суб'єктом господарювання або ж інженером-землевпорядником вимог нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.

Таким чином, Кваліфікаційною комісією було порушено вимоги ст.61-1 Закону України «Про землеустрій» та Порядку роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, відповідно до яких за наявності підстав для анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника, акт перевірки центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, є обов'язковим для розгляду Кваліфікаційною комісією.

З матеріалів справи слідує, що підставою для звернення головного управління Держгеокадастру у Рівненській області до відповідача 1 із листом №21-17-0.9-5495/2-17 від 14.07.2017р., слугували висновки державної експертизи по наступних проектах:

- проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_5 для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення в межах с. Дермань Перша на території Дерманьскої сільської ради Здолбунівського району Рівненської області;

- проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_6 для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення в межах с. Спасів на території Спасівської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області;

- проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_7 для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення в межах с. Спасів на території Спасівської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області;

- проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_8 для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови в межах м. Здолбунів по вул. Нова на території Здолбунівської міської ради Здолбунівського району Рівненської області;

- проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування КП «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури спорту за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови в межах м. Здолбунів по вул. Заводській.

Підсумковими оцінками вищезазначених проектів землеустрою є визнання їх такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам, тому оцінюються негативно та не погоджуються.

Однак, судом встановлено, що виготовлені проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок в подальшому були погоджені Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області, Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області, Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області, Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області, Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області, які надали висновки з позитивною оцінкою технічної документації.

Позитивні висновки по вказаних вище проектах землеустрою були погоджені ще до засідання Кваліфікаційної комісії, та відповідно прийняття рішень Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Згідно зі ст.26 Закону України "Про землеустрій" розробниками документації із землеустрою є юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників.

Відповідно до п. "а" ч.2 ст.28 Закону України "Про землеустрій" розробники документації із землеустрою зобов'язані дотримуватися законодавства України, що регулює земельні відносини, а також державних стандартів, норм і правил при здійсненні землеустрою.

Статтею 1 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" визначено, що державна експертиза землевпорядної документації (далі - державна експертиза) - це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об'єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, а також підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо об'єктів експертизи.

Згідно зі ст. 35 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації", об'єкт державної експертизи, який не відповідає вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, оцінюється негативно і не погоджується. Негативна оцінка об'єкта державної експертизи повинна бути всебічно обґрунтована відповідно до вимог законодавства, встановлених стандартів, норм і правил. Висновки державної експертизи після їх затвердження спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері державної експертизи є обов'язковими для прийняття до розгляду замовником і врахування при прийнятті відповідного рішення щодо об'єктів державної експертизи.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що наявні законні підстави для визнання протиправним та скасування подання Кваліфікаційної комісії від 01.08.2017р. №17/528 в частині анулювання кваліфікаційних сертифікатів інженерів-землевпорядників ОСОБА_3 та ОСОБА_4 та наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 08.08.2017р. №167 «Про анулювання сертифікатів», оскільки підставою для його прийняття стало подання Кваліфікаційною комісією Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, обґрунтованість якого спростована.

Також, з метою дотримання і захист прав, свобод, інтересів позивачів, судом першої інстанції правомірно зобов'язано Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру оприлюднити на офіційному веб-сайті повідомлення про скасування наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 08.08.2017р. №167 в частині анулювання кваліфікаційних сертифікатів №002211 від 05.02.2013р. інженера-землевпорядника ОСОБА_3 та №011364 від 24.10.2013р. інженера-землевпорядника ОСОБА_4.

Відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки оскаржену постанову винесено з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи, то колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав, які могли призвести до зміни чи скасування зазначеної постанови.

Доводи, наведені Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру, не спростовують висновків суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру залишити без задоволення, постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "13" вересня 2017 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя М.М. Капустинський

судді: Б.С. Моніч

І.Г. Охрімчук

Повний текст cудового рішення виготовлено "12" грудня 2017 р.