Ухвала від 13.12.2017 по справі 565/1581/17

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Незнамова І.М.

Суддя-доповідач:Мацький Є.М.

УХВАЛА

іменем України

"13" грудня 2017 р. Справа № 565/1581/17

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Мацького Є.М.

суддів: Шевчук С.М.

Шидловського В.Б.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Володимирецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області на постанову Кузнецовського міського суду Рівненської області від "06" жовтня 2017 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Володимирецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії ,

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулася ОСОБА_3 із адміністративним позовом в якому просив зобов'язати Володимирецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області провести перерахунок пенсії з урахуванням частини 2 статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад 20 років, але не виже 75% заробітку, починаючи з 07 липня 2017 року, та виплачувати пенсію з урахуванням проведеного перерахунку.

Постановою Володимирецького районного суду Рівненської області від 06 жовтня 2017 року позов задоволено повністю.

Зобов'язано Володимирецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області зідйснити перерахунок та виплату ОСОБА_3 з 07.07.2017 року пенсії за віком із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад 20 років, але не вище 75 процентів заробітку, на підставі норми ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», - по день припинення права на вказаний вид збільшення пенсії на таких підставах.

Вважаючи, що рішення суду першої інстанції прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, відповідач звернувся до Житомирського апеляційного адміністративного суду із апеляційною скаргою, в якій просить назване рішення суду скасувати та прийняти нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

Перевіривши за наявними у справі матеріалами доводи, викладені у апеляційній скарзі, правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права і правової оцінки обставин у справі у межах, визначених статтею 195 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), колегія суддів встановила таке.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_3 видано Рівненською обласною державною адміністрацією посвідчення яке підтверджує, що він є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4.

З копії розпорядження №122101 від 17.08.2017 року встановлено, що позивач отримує пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», його загальний страховий стаж становить 39 повних років.

Згідно із матеріалів адміністративної справи, позивач 07.07.2017 року звернувся до УПФ із заявою про перерахунок пенсії відповідно до положень ч.2 ст.56 Закону №796-ХІІ, у якій просив про збільшення її розміру на один процент його заробітку за кожен рік роботи понад двадцять років.

У листі від 10.07.2017 року №2141/Т-571 УПФ повідомило, що для перерахунку пенсії позивачу відсутні законні підстави.

Не погоджуючись з таким рішенням, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Згідно із нормою ч.2 ст.56 Закону №796-ХІІ, право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку.

Регулювання підвищення пенсії за понад встановлений розмір страхового стажу, відповідно до абзацу 2 ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є менш сприятливим для інтересів пенсіонера ніж регулювання, встановлене нормою ст.56 ч.2 Закону №796-ХІІ.

Вирішуючи спір, суд приходить до висновку, що для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, підвищення пенсії за понад встановлений необхідний розмір стажу роботи, має пільговий характер, зокрема щодо тривалості (розміру) такого стажу і величини, з якої проводиться розрахунок збільшення пенсії, як це встановлено у нормі ч.2 ст.56 Закону №796-ХІІ.

Аналогічна правова позиція вже була висловлена Верховним Судом України у постановах від 10 червня 2008 року (справа № 21-1748во07) та 7 липня 2015 року (справа № 21-727а15).

На підставі викладеного, колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду приходить до висновку, що порушень або неправильного застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права не вбачається, а тому апеляційну скаргу слід відхилити, а оскаржуване судове рішення залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Володимирецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області залишити без задоволення, постанову Кузнецовського міського суду Рівненської області від "06" жовтня 2017 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Є.М. Мацький

судді: С.М. Шевчук

В.Б. Шидловський