Ухвала від 11.12.2017 по справі 161/18761/17

Справа № 161/18761/17

Провадження № 2/161/4987/17

УХВАЛА

11 грудня 2017 року Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Рудська С.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Луцької міської ради про визнання будівництва завершеним та зобов'язання здійснити державну реєстрацію,-

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до Луцької міської ради про визнання будівництва завершеним та зобов'язання здійснити державну реєстрацію.

Відповідно до ст.15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно зі ст. 1 Кодексу адміністративного судочинства України цей Кодекс визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ, порядок звернення до адміністративних судів та порядок здійснення адміністративного судочинства.

Справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України).

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень» позначає, зокрема суб'єкт при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України).

Правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових прав, які підлягають реєстрації, та їх обтяжень визначені Законом України № 1952-ІV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон № 1952-ІV).

Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону № 1952-ІV державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Пунктом2 ч. 1 ст. 6 Закону № 1952-ІV визначено, що суб'єктом державної реєстрації прав є, зокрема виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації.

У даному випадку, виходячи зі змісту позовної заяви, зокрема її прохальної частини, позивач пред'явив вимоги до Луцької міської ради - як суб'єкта владних повноважень, на якого покладено функції державного реєстратора. Ці вимоги полягають у зобов'язанні органу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради здійснити державну реєстрацію декларації про готовність об'єкта нерухомості до експлуатації.

З огляду на викладене, спір, який виник між ОСОБА_1 та Луцькою міською радою - суб'єктом владних повноважень, є публічно-правовим і підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Згідно ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

З врахуванням викладеного, приходжу до висновку, що позов не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а тому у відкритті провадження у справі слід відмовити.

Разом з тим, слід роз'яснити позивачу право звернутися з відповідним позовом до суду в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст. ст.15, 122, 210 ЦПК України, суддя,-

УХВАЛИЛА:

Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Луцької міської ради про визнання будівництва завершеним та зобов'язання здійснити державну реєстрацію.

Роз'яснити ОСОБА_1 право звернутися з даними позовними вимогами в порядку адміністративного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на ухвалу суду. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного

суду Волинської області ОСОБА_2