про відкриття провадження в адміністративній справі
та вжиття заходів з підготовки справи до судового розгляду
11 грудня 2017 року справа № 823/2045/17
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Медико-соціальної експертної комісії Комунального закладу «ОСОБА_2 обласний центр медико-соціальної експертизи ОСОБА_2 обласної ради», третя особа Департамент соціальної політики ОСОБА_2 міської ради Черкаської області про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити дії,
встановив:
08 грудня 2017 року до суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1, в якій просить:
1) визнати незаконною бездіяльність Медико-соціальної експертної комісії Комунального закладу «ОСОБА_2 обласний центр медико-соціальної експертизи ОСОБА_2 обласної ради» із нездійснення відповідних дій, згідно поданої заяви від 06.11.2017 та поданих раніше медичних документів, щодо зміни ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, формулювання причини інвалідності 2-ї групи, встановленої згідно акту 1544 огляду МСЕК від 06.07.2015 та відповідно до довідки МСЕК від 06.07.2015 з «загальне захворювання» на «поранення, контузії, каліцтва, одержані під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення»;
2) зобов'язати Медико-соціальну експертну комісію Комунального закладу «ОСОБА_2 обласний центр медико-соціальної експертизи ОСОБА_2 обласної ради» на підставі поданих раніше медичних документів, проведеного огляду МСЕК та рішення Апеляційного суду Черкаської області від 09.03.2017 змінити встановлений згідно акту 1544 огляду МСЕК від 06.07.2015 та відповідно до довідки МСЕК від 06.07.2015 ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 причинний зв'язок інвалідності 2-ї групи з«загальне захворювання» на «поранення, контузії, каліцтва, одержані під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».
Адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 105-106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Спір виник із публічно-правових відносин, у яких відповідач є суб'єктом владних повноважень і відповідно до частини 2 статті 17 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства. Згідно з частиною 3 статті 18, частиною 2 ст. 19 КАС України справа підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Врахувавши вимоги ст.ст.11, 71, 107, 110, 114 КАС України суддя дійшла висновку вжити заходи з підготовки справи до судового розгляду: з метою повного та всебічного з'ясування спірних обставин зобов'язати сторін надати суду докази в обґрунтування власної правової позиції по суті спору та письмові пояснення (заперечення).
Керуючись статтями 6, 15-1, 23, 107, 110, 160, 165, 254-255 КАС України, суддя
ухвалив:
Відкрити провадження в адміністративній справі.
Вжити заходи з підготовки справи до судового розгляду.
Зобов'язати відповідача надати суду до 27 грудня 2017 року:
- письмові пояснення (заперечення) щодо позову;
- у разі невизнання адміністративного позову - всі докази на підтвердження своїх заперечень.
Викликати у судове засідання осіб, які беруть участь у справі.
Зобов'язати осіб, які беруть участь у справі та не можуть з поважних причин прибути до суду на призначувані судові засідання, завчасно повідомити про це суд і надати відповідні докази.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_3
Витяг з Кодексу адміністративного судочинства про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені статтями 49, 51.
Стаття 49. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51. Права та обов'язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь - який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.