Копія
Справа № 822/2924/17
06 грудня 2017 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіОСОБА_1
при секретаріОСОБА_2
за участі:представників сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Управління Держпраці у Хмельницькій області до Комунального підприємства "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради про застосування заходів реагування, -
Управління Держпраці у Хмельницькій області звернулося до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Комунального підприємства "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради, а саме зупинити експлуатацію наступних об'єктів:
- ліфти пасажирські реєстраційні №№ 1994, 1893, 1896, 1892, 1739, 1740, 2043, 2044, 1845, 1846, 1681.
- оглядової канави (бази).
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за результатами перевірки Комунального підприємства "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради виявлено порушення вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки. Вказує, що з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей необхідно застосувати заходи реагування до Комунального підприємства "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради.
В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд задовольнити адміністративний позов з підстав, що вказані в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, вказав, що позовні вимоги є необґрунтованими. Детально позиція відповідача викладена в письмових запереченнях проти позову, копія яких долучена до матеріалів справи.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступних висновків.
Суд встановив, що з 04 по 06 жовтня 2017 на виконання наказу №965 від 30.11.2016 та у відповідності до направлення №188/17 від 28.09.2017 посадовими особами Управління Держпраці у Хмельницькій області проведено планову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки Комунальним підприємством "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради.
За результатами проведеної перевірки позивачем складено акт №22-01/1750 від 06.10.2017, яким встановлено порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а саме:
1. суб'єктом господарювання не отримано дозвіл в органах Держпраці на експлуатацію ліфтів (78 од.) згідно вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 року №1107 (порушення вимог ст.21 Закону України "Про охорону праці");
2. не призначено наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів, за організацію експлуатації та за справний стан ліфтів (п.9.7.15 розд. IX НПАОП 0.00-1.02-08 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 1 вересня 2008 року № 190, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 7 жовтня 2008 р. за №937/15628);
3. точність автоматичної зупинки кабіни ліфта (м. Хмельницький, вул.Купріна,61 2-й під'їзд 5-й поверх) перевищує 35 мм від поверхової площадки (порушення вимог п.6.1.12 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів);
4. електроустановки (машинні приміщення ліфтів) не укомплектовані в достатній кількості випробуваними засобами захисту відповідно до норм (порушення вимог п.1.1.4 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 09.01.98 N 4, п.п.4.2.3, 4.2.5 Правил експлуатації електрозахисних засобів захисту, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 05.06.2001 р. № 253 );
5. не ведеться електротехнічна документація як це вимагає п.8.7.3 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів. Не проведено профілактичні вимірювання електроустановок згідно з правилами та нормами Правил технічної експлуатації електроустановок (порушення вимог п. 1.3.1 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів);
6. не у всіх машинних приміщеннях ліфтів в прорізі для природної вентиляції влаштовані грати (порушення вимог п.6.5.23 розд. VI Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів);
7. ліфти (реєстраційні №№1994, 1893, 1896, 1994, 1892, 1739, 1740, 2043, 2044, 1845, 1846, 1681) не пройшли технічний огляд в спеціалізованій організації (порушення вимог п.п.9.2.1-9.2.3, 9.7.15 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів).
Згідно вимог п.9.7.15 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів забороняється експлуатувати ліфти в яких не проведено технічний огляд.
8. оглядова канава (база) не обладнана направляючими ребордами (порушення вимог п.п.5.4, 5.16 розд. З Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом МНС України 09.07.2012 № 964, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 1 серпня 2012 р. за № 1299/21611);
9. оглядова канава (база) не обладнана стаціонарними колесовідбійними пристроями п.5.18 розд. III Правил охорони праці на автомобільному транспорті;
10. на в'їзній частині оглядової канави не передбачено розсікач висотою 0,15 -0,20м (порушення вимог п.5.17 розд. III Правил охорони праці на автомобільному транспорті);
11. на дні оглядової канави не укладені міцні дерев'яні решітки (порушення вимог п.5.14 розд. III Правил охорони праці на автомобільному транспорті).
За результатами перевірки 06.10.2017 Управлінням Держпраці у Хмельницькій області винесено припис №22-01/1750-1217, щодо зобов'язання усунення порушень, який разом з вказаним актом перевірки були вручені під розпис начальнику Комунального підприємства "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради ОСОБА_3
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд звертає увагу на наступне.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Відповідно до п. 7 Положення Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 5 квітня 2007 року №877-V (далі - Закон № 877-V).
Відповідно до п.5 ч.4 ст.50 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень може звертатися до суду у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України "Про охорону праці" №2694-XII державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням.
Відповідно до вимог статті 38 Закону України "Про охорону праці" державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Згідно п. 7 ст. 7 Закону № 877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Аналіз вищезазначених норм законодавства свідчить про те, що для звернення позивача до суду з позовними вимогами щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері з охорони праці та промислової безпеки виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг та відповідно застосування судом таких заходів реагування, обов'язковою умовою є те, що такі порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей, та належними доказами існування такої загрози є результати перевірки.
Відповідно до п.9.2.1. Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.2008 №190 (далі - Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів) у процесі експлуатації ліфти підлягають технічним оглядам і експертним обстеженням, проведення яких здійснюється згідно з НПАОП 0.00-6.18-2004 і цим розділом.
Згідно п.9.2.2 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів ліфти повинні підлягати технічним оглядам:
- первинному (повному);
- періодичному (черговому);
- позачерговому.
Відповідно до п.9.2.3. Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів технічний огляд устатковання проводить спеціалізована організація (крім первинного та позачергового, який проводить уповноважена організація у разі закінчення граничного строку експлуатації, виникнення аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного або технічного характеру).
Згідно п. 9.5.1. «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів» позачерговий технічний огляд ліфта проводять у разі:
- введення його в експлуатацію після ремонту, реконструкції або модернізації;
- перерви в експлуатації більше як на 12 місяців;
- демонтажу та встановлення на новому місці;
- закінчення граничного строку експлуатації (із застосуванням видів робіт, що не використовувались під час експертного обстеження);
- експлуатаційної чи деградаційної відмови, виявлення зносу (механічного або корозійного), залишкової деформації, тріщин, інших пошкоджень складових частин, деталей або їх елементів;
- аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру.
В інших випадках позачерговий технічний огляд проводиться відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці або за ініціативою роботодавця.
У разі проведення позачергового технічного огляду в паспорті ліфта зазначається причина його проведення.
До складу робіт з проведення позачергового технічного огляду входять перевіряння і випробовування такі ж, як при проведенні первинного технічного огляду згідно з розділом 9.3, за винятком пунктів 9.3.7-9.3.9 цих Правил.
Комунальне підприємство "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради не провело позачерговий технічний огляд пасажирських ліфтів після закінчення граничного строку експлуатації, чим порушило п. 9.5.1 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів".
Відповідно до ч.1 ст. 21 Закону України "Про охорону праці" виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, що вводяться в дію після будівництва (виготовлення) або реконструкції, капітального ремонту тощо, та технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
Згідно ч.3 ст. 21 Закону України "Про охорону праці" роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов'язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Відповідно до п.9.7.1. "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" суб'єкт господарювання, який має намір розпочати (продовжити) експлуатацію ліфтів, повинен отримати дозвіл відповідно до вимог НПАОП 0.00-4.05-2003 і забезпечувати їх утримання в справному стані та безпечно експлуатувати шляхом організації належного технічного обслуговування, технічного огляду та ремонту. З цією метою він повинен:
- призначати наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів та організацію їх експлуатації;
- призначати наказом електромеханіків, які одночасно є відповідальними особами за їх справний стан;
- призначати наказом ліфтерів і операторів диспетчерського зв'язку (якщо такий є).
Однак, Комунальне підприємство "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради Хмельницької міської ради порушило п. 9.7.1 "Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів", Постанови КМУ від 26.10.2011р. №1107 та не отримало дозвіл на експлуатацію пасажирських ліфтів від органів Держпраці.
Згідно п. 9.7.15 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів робота ліфта не дозволяється, якщо:
- відсутній паспорт чи відомості про реєстрацію;
- не проведено технічний огляд або експертне обстеження ліфта;
- закінчився зазначений у паспорті термін роботи ліфта;
- не призначено наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів, за організацію експлуатації та за справний стан ліфтів;
- відсутній атестований обслуговуючий персонал (електромеханіки, ліфтери);
- не виконані приписи посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці;
- знос канатів перевищує встановлені норми;
- є тріщини, деформації в металоконструкціях ліфта;
- несправні прилади і пристрої безпеки, а також мають місце інші несправності, які впливають на безпечну експлуатацію ліфта.
Так, відповідач всупереч вимог п. 9.7.15 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів допустив до роботи вищезазначені пасажирські ліфти без проведення позачергових технічних оглядів.
Представник відповідача зазначає, що на Комунальному підприємстві "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради відсутні необхідні спеціалісти, тому технічне обслуговування та ремонт ліфтів здійснює за договорами спеціалізована організація, а саме СРБП "Хмельницькліфт" та ПП "Ліфт Експрес", "Геркон" і "Хмельницькліфткомплект".
Відповідно до п. 5.4 Положення про систему технічного обслуговування та ремонту ліфтів в Україні, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 10.04.2000 року № 73 спеціалізована організація в разі укладання Договору відповідає за безперебійну і безпечну роботу ліфта і зобов'язана:
- всі роботи з технічного обслуговування ліфтів виконувати відповідно до графіка та якісно;
- своєчасно готувати ліфти до чергового технічного огляду, проводити його, поставивши до відома власника та вносити відповідні записи до паспорта ліфта і спеціального журналу;
- брати участь в проведенні планових перевірок ліфтів органами Держнаглядохоронпраці України;
- брати участь в розборі аварійних ситуацій на ліфтах, пошкоджень ліфтів, що виникли внаслідок актів вандалізму та інших причин;
- виконувати ремонт ліфтів, необхідність якого виникла внаслідок порушень правил користування. Ці роботи виконуються за окрему плату;
- зупиняти роботу ліфта в разі незадовільного технічного стану, грубого порушення пасажирами правил експлуатації та невиконання власником своїх обов'язків.
Тобто, вимога заборони експлуатації ліфтів повинна бути направлена саме до суб'єкта господарювання, який і здійснює їх експлуатацію.
Враховуючи вищезазначене, суд вважає твердження представника відповідача про те, що відповідальність за справний стан і безпечну експлуатацію ліфтів покладається на його власника безпідставним, оскільки відповідно до договорів підряду на технічне обслуговування та ремонт ліфтів і диспетчерських систем у м. Хмельницькому від 16.12.2013 року, який укладений між Комунальним підприємством "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради та спеціалізованим ремонтно-будівельним підприємством "Хмельницькліфт", ПП "Ліфт Експрес", "Геркон" і "Хмельницькліфткомплект", Комунального підприємства "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради, а СРБП "Хмельницькліфт", ПП "Ліфт Експрес", "Геркон" і "Хмельницькліфткомплект" приймає на себе організацію і виконання робіт по повному обслуговуванню та ремонту ліфтів і диспетчерських систем на об'єктах Комунального підприємства "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради.
Згідно з статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 № 1875-IV балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.
Пунктом 6 ч.2 ст. 24 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що балансоутримувач зобов'язаний забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі.
За таких обставин, балансоутримувачами пасажирських ліфтів у багатоквартирних будинках можуть бути житлово-будівельні кооперативи, житлово-комунальні підприємства, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, які відповідно до вимог законодавства здійснюють організаційне забезпечення поточного утримання, ремонту та благоустрою житлового фонду, нежитлових споруд, їх інженерного обладнання та прилеглих територій. Дані юридичні особи здійснюють функції замовника на виконання робіт з утримання та ремонту житлового фонду, нежитлових приміщень та прилеглих територій, приймають на баланс жилі будинки, їх інженерне обладнання, об'єкти благоустрою за територіальною належністю, і відповідно зобов'язані забезпечити безпечну експлуатацію та технічне обслуговування ліфтів шляхом укладення відповідних договорів на технічне обслуговування ліфтів, а у випадку виявлення несправностей, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, - зупиняти роботу таких ліфтів.
Тобто, відповідач як балансоутримувач забезпечує відповідне утримання, несе відповідальність за безпечну експлуатацію та технічне обслуговування ліфтів згідно чинного законодавства, вживає заходи з метою своєчасного ремонту та огляду.
В матеріалах справи відсутні докази отримання відповідачем дозволів на експлуатацію ліфтів та докази проведення позачергових технічних оглядів ліфтів.
Отже, наявність порушень щодо безпечної експлуатації ліфтів не спростована.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що подальша експлуатація зазначених ліфтів до проведення спеціалізованою організацією позачергових технічних оглядів, тобто до повного усунення встановлених порушень, створює об'єктивну загрозу здоров'ю і життю людей, які відповідно до положень ст.3 Конституції України є найвищою соціальною цінністю в Україні, і може призвести до тяжких наслідків, що, в свою чергу, є підставою для застосування до Комунального підприємства "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради заходів реагування у вигляді повного зупинення виконання робіт по експлуатації вищезазначених ліфтів до усунення відповідних порушень.
Суд враховує, що позивач у визначений законодавством строк не надав суду доказів на спростування виявлених порушень зафіксованих в акті перевірки №22-01/1750 від 06.10.2017, або доказів їх повного усунення.
Крім цього, позивачем ні в адміністративному ні в судовому порядку не оскаржував припис №22-01/1750-1217 від 06.10.2017, щодо зобов'язання усунення порушень.
Разом з тим, суд враховує, що відповідачем з метою усунення порушення вимог п.п. 9.2.1 - 9.2.3, 9.7.15 розд. 3 Правил охорони праці на автомобільному транспорті, на виконання припису від 06 жовтня 2017 року №22-01/1750-1217 Управління Держпраці у Хмельницької області та відсутності потреби у використані оглядової канави наказом директора УМК "Дубове" №75а-ж від 11.10.2017 року негайно зупинено експлуатацію оглядової канави (база), технічне обслуговування автотранспорту проводиться на міських станціях технічного обслуговування за договором.
При цьому, відповідно до ст.3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
На підставі викладеного, враховуючи, що перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог законодавства, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, з метою недопущення спричинення такої шкоди суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог та застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до Комунального підприємства "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради.
Відповідно до п.5 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.
Суд вважає, що наведені вище обставини свідчать про ґрунтовність заходів, які просить застосувати позивач, адже виявлені позивачем порушення можуть призвести до заподіяння шкоди здоров'ю та життю людей, які проживають в будинках, де експлуатуються вищезазначені ліфти.
Згідно з п.10 ч.1 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду про повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоров'ю людей.
Також суд звертає увагу відповідача на те, що згідно з ч.12 ст.183-2 КАС України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої п. 5 ч. 1 цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Враховуючи те, що відповідачем не було вжито заходи щодо усунення виявлених перевіркою порушень, та не надано суду доказів усунення виявлених порушень зафіксованих в акті перевірки №22-01/1750 від 06.10.2017, отже залишається ризик спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей працюючих на вказаному підприємстві, тому суд приходить до висновку, що даний адміністративний позов необхідно задовольнити частково.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд -
Адміністративний позов задовольнити частково.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Комунального підприємства "Управляюча муніципальна компанія "Дубове" Хмельницької міської ради, а саме зупинити експлуатацію наступних обєктів:
- ліфти пасажирські реєстраційні №№ 1994, 1893, 1896, 1892, 1739, 1740, 2043, 2044, 1845, 1846, 1681.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 11 грудня 2017 року
Суддя ОСОБА_1
"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1