Постанова від 07.12.2017 по справі 822/3216/17

Копія

Справа № 822/3216/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 грудня 2017 року 15:00м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі :головуючого-судді суддівОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

при секретарі за участі:ОСОБА_4 представника позивача ОСОБА_5, представника третіх осіб ОСОБА_6,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_7 до Міністерства внутрішніх справ України , треті особи на стороні відповідача: Головне управління Національної поліції у Хмельницькій області, Ліквідаційна комісія УМВС України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_8 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Міністерства внутрішніх справ України, треті особи на стороні відповідача: Головне управління Національної поліції у Хмельницькій області, Ліквідаційна комісія УМВС України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

З урахуванням заяви про зміну (уточнення) позовних вимог від 07.12.2017 просить суд визнати дії Міністерства внутрішніх справ України, щодо повернення матеріалів (висновку) про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_7 з відмовою у виплаті протиправними та зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України, затвердити висновок та нарахувати і виплатити одноразову грошову допомогу в сумі 206700,00 грн. (двісті шість тисяч сімсот грн.) ОСОБА_7, у зв'язку із встановленням ІІІ групи інвалідності відповідно до ст. 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року №565-ХІІ, а також Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у вересні 2017, на виконання рішень Хмельницького окружного адміністративного суду та Вінницького апеляційного адміністративного суду, що набрали законної сили у справі №822/1299/17 за позовом ОСОБА_7 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, позивач повторно звернувся з заявами (рапортами) та відповідним пакетом документів до Головного управління національної поліції у Хмельницькій області з метою нарахування та виплати йому одноразової грошової допомоги. Вказує, що Головне управління національної поліції у Хмельницькій області, відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року №565-ХІІ, а також Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850, сформувала та направила висновок щодо нарахування та виплати одноразової грошової допомоги позивачу, у зв'язку із встановленням йому відповідної групи інвалідності.

Позивач зазначає, що 09.11.2017 від Головного управління національної поліції у Хмельницькій області на адресу позивача надійшов лист від 09.11.2017 №1155/121/29/05-2017 разом із копією листа Міністерства внутрішніх справ України від 01.11.2017 №15/2-3934 про повернення матеріалів з відмовою виплаті одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності інвалідності працівника міліції".

Вважаючи дії Міністерства внутрішніх справ України щодо повернення матеріалів з відмовою у виплаті одноразової грошової допомоги протиправними та такими, що порушують його права, позивач звернувся із даним адміністративним позовом до суду.

Представник позивача в судовому засіданні підтвердив викладені в позовній заяві обставини, просив позовні вимоги ОСОБА_7 задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. 04.12.2017 подав до суду заперечення на адміністративний позов та клопотання про направлення справи за підсудністю.

В поданому запереченні зазначає, що твердження позивача про те, що за колишніми працівниками міліції, які після звільнення зі служби в міліції проходили службу в поліції, зберігається право на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності внаслідок захворювання, що пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ, є помилковим. А тому просив в задоволенні позовних вимог ОСОБА_7 відмовити в повному обсязі.

Представник третіх осіб в судовому засіданні проти адміністративного позову ОСОБА_7 заперечив, просив в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи те, що суд не визнавав явку представника відповідача обов'язковою, суд ухвалив розглянути справу за його відсутності.

Крім того, від Міністерства внутрішніх справ України надійшло клопотання про направлення справи за підсудністю до Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області. Відповідач обґрунтовує зазначене клопотання тим, що спір між сторонами стосується нарахування та виплати одноразової грошової допомоги.

Колегією суддів відмовлено у задоволенні клопотання відповідача з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 18 КАС України місцевим судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Таким чином, виходячи з аналізу вищезазначених правових норм, можна зробити висновок, що спори фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень щодо пенсійних і соціальних виплат, соціальних доплат, соціальних послуг, соціальної допомоги, соціального захисту та соціальних пільг розглядаються місцевими загальними судами як адміністративними.

Однак, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач звернувся до окружного адміністративного суду з вимогою про визнання протиправними дій відповідача щодо призначення йому одноразової грошової допомоги у зв'язку з настанням інвалідності, пов'язаної з проходженням ОСОБА_7 служби в органах внутрішніх справ України.

Вказана допомога не належить до числа вказаних в пункті 4 частини 1 статті 18 КАС України виплат, оскільки є одноразовою грошовою допомогою у зв'язку з настанням інвалідності внаслідок виконання ОСОБА_7 посадових обов'язків, відповідно до Закону України "Про міліцію".

Заслухавши пояснення представника позивача, врахувавши доводи відповідача, викладені у запереченні на адміністративний позов, пояснення представника третіх осіб та докази, наявні в матеріалах судової справи, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог частково з огляду на наступне.

Суд встановив наступні обставини у справі.

Позивач - ОСОБА_8 до 06.11.2015 проходив службу в органах внутрішніх справ.

З 07.11.2015 позивача було прийнято на службу до Національної поліції та призначено на посаду поліцейського роти ДПС Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Наказом Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області № 8 о/с від 05.02.2016 року старшого сержанта поліції ОСОБА_8, поліцейського роти дорожньо - патрульної служби Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, звільнено зі служби в поліції.

На підставі протоколу № 68 від 12.04.2016 року засідання військово - лікарської комісії ДУ "ТМО МВС України по Хмельницькій області" з установлення причинного зв'язку захворювань, травм, каліцтв у колишніх працівників органів внутрішніх справ та НП із числа осіб рядового й начальницького складу, встановлено причинний зв'язок захворювань у колишнього співробітника ОВС та НП Заяця ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_1: "Хронічна вертеброгенна люмбалгія. Хронічний гастродуоденіт. Хронічний бронхіт. ДН-0 стадії" з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

Відповідно копії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії АВ № 0720957 від 25.04.2016 року, позивачу встановлена ІІІ група інвалідності з 25.04.2016 року (захворювання, пов'язане з проходженням служби).

Позивач звернувся до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області із заявою (рапортом), в якій просив провести йому виплату одноразової грошової допомоги, у зв'язку із встановленням йому ІІІ групи інвалідності (захворювання, пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ).

Відповідач - Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області листом № 29/з-84 від 19.07.2016 року повідомило позивача, що відповідно статті 97 Закону України «Про Національну поліцію», який набрав чинності 07 листопада 2015 року, передбачено що одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання відповідно до підпункту 4 пункту 1 зазначеної статті, у разі визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням ним служби в поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок зазначених причин.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду по адміністративній справі №822/1991/16 (яка набрала законної сили 15.11.2016) визнано протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області щодо неподання до Міністерства внутрішніх справ України у 15-ти денний строк з дня реєстрації заяви (рапорту) ОСОБА_8, висновку щодо виплати грошової допомоги ОСОБА_8 та зобов'язано Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області подати до Міністерства внутрішніх справ України висновок щодо виплати грошової допомоги ОСОБА_8 у зв'язку із встановленням йому ІІІ групи інвалідності, відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року № 565-ХІІ, а також Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850.

На виконання постанови суду №822/1991/16, Ліквідаційна комісія УМВС України в Хмельницькій області надіслала до МВС України матеріали на призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_8, однак листом №15/2-967 від 24.03.2017 за підписом директора департаменту фінансово-облікової політики МВС України ОСОБА_10 зазначенні матеріали повернуто без розгляду та повідомлено, що призначення вказаної допомоги повинно проводитися за останнім місцем служби поліцейського.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду по адміністративній справі №822/1299/17 (яка набрала законної сили 20.09.2017) визнано протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо повернення без розгляду матеріалів про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_8. Зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України розглянути матеріали (висновок) про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_8, у зв'язку із встановленням ІІІ групи інвалідності, відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року № 565-ХІІ (далі Закон № 565-ХІІ), а також Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850 (далі Порядок № 850).

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

У вересні 2017, на виконання рішень Хмельницького окружного адміністративного суду та Вінницького апеляційного адміністративного суду, що набрали законної сили у справі №822/1299/17, позивач повторно звернувся з заявами (рапортами) та відповідним пакетом документів до Головного управління національної поліції у Хмельницькій області з метою нарахування та виплати йому одноразової грошової допомоги.

Головне управління національної поліції у Хмельницькій області, відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року №565-ХІІ, а також Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850, сформувало та направило висновок щодо нарахування та виплати одноразової грошової допомоги позивачу, у зв'язку із встановленням йому відповідної групи інвалідності.

На адресу позивача від Головного управління національної поліції у Хмельницькій області надійшов лист від 09.11.2017 №1155/121/29/05-2017 разом із копією листа Міністерства внутрішніх справ України від 01.11.2017 №15/2-3934 про повернення матеріалів з відмовою у виплаті одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції".

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, колегія суддів зазначає наступне.

Так, розділом XI прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" №580-VIII (зі змінами) встановлено, що право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію", зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".

Відповідно до ст. 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року №565-ХІІ у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.

Тобто, ст. 23 Закону України "Про міліцію" передбачено, що право на одноразову грошову допомогу у працівника міліції виникає і у тому разі, коли інвалідність настала після перебігу тримісячного строку з дня його звільнення зі служби, але внаслідок захворювання або одержаного каліцтва чи іншого ушкодження здоров'я, яке мало місце в період її проходження.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850 затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції (далі - Порядок №850), яким встановлено механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції.

Згідно з п. 7 Порядку №850 працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).

До заяви додаються копії: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).

За змістом п. 8 Порядку №850 керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги, а також у разі загибелі (смерті) працівника міліції: витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) працівника міліції із списків особового складу; витяг з особової справи про склад сім'ї загиблого (померлого) працівника міліції.

В силу п. 9 Порядку №850 МВС в місячний строк після надходження зазначених у п. 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених п. 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.

Отже, після надходження передбачених Порядком № 850 документів, МВС України в місячний строк зобов'язане прийняти одне з двох рішень: 1) про призначення грошової допомоги або 2) про відмову в призначенні грошової допомоги у випадках, передбачених п. 14 цього Порядку.

Також, Наказом МВС України №4 від 11.01.2016 року затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (далі - Порядок №4), що зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 29.01.2016 року за №163/28293, який набрав чинності 29.02.2016 року.

Порядком №4 (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) визначено механізм та умови виплати одноразової грошової допомоги поліцейському, право на яку встановлено спеціальним законом, що регулює відповідну сферу діяльності (тобто Законом України "Про Національну поліцію").

Положеннями пп. 3 п. 5 Розділу І Порядку №4 (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) дано значення терміну "пов'язаного з проходженням служби в поліції", що визначає випадки, за яких призначається одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності чи втрати працездатності поліцейського. Так, пов'язаного з проходженням служби в поліції (пункти 4, 6 частини першої статті 97 Закону) - обставина, яка виникла внаслідок отриманого захворювання або поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаного з проходженням поліцейським служби, крім випадків, зазначених у підпункті 1 цього пункту.

Таким чином, як Законом України "Про Національну поліцію", так і Порядком №4 ( в редакції на час виникнення спірних правовідносин) передбачена виплата одноразової грошової допомоги поліцейським у тому разі, якщо їхнє захворювання пов'язане із проходженням служби в поліції, а не в органах внутрішніх справ.

Наказом МВС України № 916 від 12.09.2016 року внесено зміни до Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, яким п. 5 Розділу І доповнено підпунктом 4 такого змісту: "4) пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ - обставина, яка виникла внаслідок отриманого поліцейським захворювання або поранення (контузії, травми, каліцтва) під час проходження служби в органах внутрішніх справ".

Однак, станом на момент виникнення спірних правовідносин у ст. 97 Закону України "Про Національну поліцію" визначено вичерпний перелік випадків, у разі настання яких виплачується одноразова грошова допомога. При цьому, Закон України "Про Національну поліцію" в редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин, не містив такого випадку, як отримання поліцейським захворювання або поранення (контузії, травми або каліцтва) під час проходження служби в органах внутрішніх справ.

Законом України "Про внесення змін до статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" щодо виплати одноразової грошової допомоги поліцейському" у пункті 6 стаття 97 Закону України "Про національну поліцію" слова "служби в поліції" замінено словами "служби в органах внутрішніх справ або поліції".

Відповідно до ч. 8 ст. 23 Закону України "Про міліцію" якщо працівник міліції та члени його сім'ї одночасно мають право на отримання одноразової грошової допомоги з підстав, передбачених цією статтею, та одноразової грошової допомоги або компенсаційної виплати, встановлених іншими законами, виплата відповідних грошових сум здійснюється за однією з підстав за вибором особи, яка має право на отримання таких виплат.

Щодо встановлення способу захисту порушеного права суд зазначає наступне.

Відповідно до пунктів 8-11 Порядку №850 встановлений такий механізм:

1) Керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив службу працівник міліції, подає Міністерству внутрішніх справ України в 15-денний строк з дня реєстрації матеріали;

2) Міністерство внутрішніх справ України в місячний строк після надходження документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови;

3) Виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування органом внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, суми виплати на рахунок, відкритий особою, якій призначається грошова допомога, в установі банку або через касу органу внутрішніх справ.

Враховуючи встановлену процедуру прийняття рішення про нарахування та виплату грошової допомоги, позовні вимоги про зобов'язання Міністерства внутрішніх справ України нарахувати та виплатити грошову допомогу задоволенню не підлягають. Разом з тим, відповідно до статті 11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

З врахуванням наведеного, колегія суддів дійшла висновку, що заперечення відповідача та третіх осіб не знайшли свого підтвердження під час судового розгляду, а відтак, позовні вимоги ОСОБА_7 необхідно задовольнити частково.

Відповідно до ч. 1 ст. 267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Як вбачається з вищенаведених норм Кодексу адміністративного судочинства України, зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом, а не обов'язком суду.

Однак, з врахуванням неодноразового звернення позивача до суду, з метою відновлення порушених прав позивача, колегія суддів приходить до висновку про необхідність зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України подати до Хмельницького окружного адміністративного суду звіт про виконання судового рішення протягом 30 календарних днів з дня набрання судовим рішенням законної сили.

Керуючись статтями 11, 71, 158-163, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

позовні вимоги ОСОБА_7 до Міністерства внутрішніх справ України задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Міністерства внутрішніх справ України у погодженні висновку про призначення одноразової грошової допомоги, складеного на підставі матеріалів ОСОБА_7

Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України затвердити висновок про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_7

У задоволенні інших позовних вимог - відмовити.

Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України подати до Хмельницького окружного адміністративного суду звіт про виконання судового рішення протягом 30 календарних днів з дня набрання судовим рішенням законної сили.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 12 грудня 2017 року 11:30

Головуючий суддя судді/підпис/ ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

"Згідно з оригіналом" Суддя