Ухвала від 08.12.2017 по справі 823/2033/17

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

08 грудня 2017 року справа № 823/2033/17

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаращенко В.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради, комісії з припинення територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкас, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору первинна профспілкова організація працівників територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси, Черкаська обласна профспілка працівників соціальної сфери, управління Держпраці у Черкаській області про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 міської ради, комісії з припинення територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкас, в якому просить:

- зобов'язати Черкаську міську раду зупинити дію рішення другої сесії ОСОБА_2 міської ради «Про перейменування територіального центру соціальної допомоги Соснівського району м.Черкас та реорганізацію територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкас» №2-1977 від 24.04.2017;

- зобов'язати Черкаську міську раду утриматися від вчинення певних дій - заборонити вчиняти дії припинення та зупинення діяльності територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси;

- зобов'язати Черкаську міську раду утриматися від вчинення певних дій - заборонити вчиняти дії рухомого та нерухомого майна територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси;

- зобов'язати комісію з припинення територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкас утриматися від вчинення певних дій - заборонити вчиняти дії щодо здійснення організаційно-правових заходів, пов'язаних з припиненням юридичної особи - Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси.

Відповідно до п.п.4, 6 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши матеріали позовної заяви в порядку, передбаченому ст.107 КАС України, вважаю, що дана справа не підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, а тому позовна заява підлягає поверненню позивачеві, виходячи з наступного.

Так, ст.18 КАС України врегульовано предметну підсудність адміністративних справ. Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Згідно із ст.5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР, система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Отже, позивачем заявлено позов до ОСОБА_2 міської ради та комісії з припинення територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси яка в свою чергу утворена рішенням №533-8-рд ОСОБА_2 міської ради, що відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» має статус органу місцевого самоврядування.

З урахуванням зазначених положень, поданий позивачем адміністративний позов, хоч і має ознаки публічно-правового спору та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, проте відповідно до визначеної Кодексом адміністративного судочинства України підсудності належить до розгляду місцевого загального суду як адміністративного, з урахуванням положення ч.1 ст.19 КАС України.

Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Відповідно до п. 6 ч. 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Керуючись статтями 18, 19, 108, 160, 165 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 - повернути позивачу разом із усіма доданими до неї матеріалами.

Копію ухвали разом з позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя В.В. Гаращенко