Справа № 815/5981/17
06 грудня 2017 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Танцюри К.О.,
за участю секретаря Потурнак А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Одесі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “АВСК” до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
Товариство з обмеженою відповідальністю “АВСК” звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0040841402 від 09.11.2017р.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що 09.11.2017р. ГУ ДФС в Одеській області було прийнято податкове повідомлення-рішення №0040841402, з яким позивач не погоджується оскільки у рядку де має зазначатися податкова адреса платника податків зазначена не та адреса за якою товариство зареєстроване. Разом з тим, представник позивача зазначив, що акт документальної планової виїзної перевірки ТОВ«АВСК» №000621/15-32-14-08/35990988 від 26.10.2017р. був отриманий ТОВ«АВСК» - 26.10.2017р. та у встановлений законом термін товариством були наданні заперечення, відповідно до запрошення №11332/10/15-32-14-08-10 від 07.11.2017р. представники товариства прибули для участі у розгляді заперечень 09.11.2017р. о 09:00год., надали додаткові документи і отримали податкове повідомлення-рішення №0040841402 від 09.11.2017р. Представник позивача також зазначив, що висновок про результати розгляду заперечень до акту перевірки та додаткових документів №11684/10/15-32-14-08-10 від 13.11.2017р. ТОВ «АВСК» було отримано лише 13.11.2017р., у якому були сформульовані остаточні порушення, які зазнали певних змін, порівняно з тими, що були викладені в акті, що, на думку позивача, дає підстави вважати, що податкове повідомлення-рішення №0040841402 від 09.11.2017р. складене з порушенням п.86.8 Податкового кодексу України.
Представник відповідача заперечувала проти задоволення позовних вимог ТОВ«АВСК», зазначивши, що акт документальної планової виїзної перевірки ТОВ «АВСК» №000621/15-32-14-08/35990988 від 26.10.2017р. був отриманий ТОВ «АВСК» - 26.10.2017р. та у встановлений законом термін товариством були наданні заперечення від 02.11.2017р., однак зазначений акт перевірки, у частині встановлених порушень податкового законодавства, які стали підставою для прийняття відповідачем оскарженого податкового повідомлення - рішення оскаржені позивачем не були. У зв'язку із чим 09.11.2017р. у встановлений Податковим кодексом України строк було прийнято податкове повідомлення-рішення №0040841402 відповідно до п.44.7 ст.44, п.86.7, 86.8 ст.88 Податкового кодексу України.
Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
У період з 28.09.2017р. по 19.10.2017р. ГУ ДФС в Одеській області проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «АВСК» податкового законодавства за період з 01.01.2014р. по 30.06.2017р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014р. по 30.06.2017р., єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01.01.2014р. по 30.06.2017р., за результатами якої складено акт №000621/15-32-14-08/35990988 від 26.10.2017р. (а.с.8-25)
У ході перевірки було встановлено порушення ТОВ «АВСК»:
-пп.134.1.1. п.134.1 ст.134, п.138.1, пп.138.12.1 п.138.12 ст.138; пп.140.4.2 п.140.1 ст.140, пп.153.1 п.153.1 ст.153 Податкового кодексу України, п.9 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 10 серпня 2000 року №193, п.5 та п.7 П(С)БО 15 «Дохід», затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 29.11.1999р. №290, п.9 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 10 серпня 2000 року №193, п.7 П(С)БО 16 «Витрати», затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 31.12.1999р. №318, п.1,2 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», в результаті якого встановлено завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування станом на 30.06.2017р. у сумі 2416039,00 грн. та заниження податку на прибуток у розмірі 1805816,00грн.;
- п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.189.1 ст.189, пп «г» п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України, встановлено завищення від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного(податкового) періоду на суму 803 746,00грн.;
-ст.51, п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, Наказу МДЗ України від 21.01.2014р. №49 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого(сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку», Наказу МФ України від 13.01.2015р. №4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого(сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку(форма №1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку»», а саме підприємством у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) включені відомості з недостовірними даними, до податкових розрахунків не включені відомості про суми виплачених(нарахованих) доходів у вигляді поворотної фінансової допомоги за ознакою доходу « 153» у ІVкв. 2015 року.;
-ст.2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», в частині недотримання законодавчо встановлених термінів розрахунків за контрактом №TMAV/01-2016 від 05.05.2016р., укладеним з компанією - нерезидентом «CLXH(HK)INDUSTRIAL CO.LIMITED» (Китай) на суму 48976,66 дол.США.
ТОВ «АВСК», частково не погоджуючись із висновками акту перевірки №000621/15-32-14-08/35990988 від 26.10.2017р., звернулося до Головного управління ДФС в Одеькій області із запереченнями на вказаний акт документальної планової виїзної перевірки, згідно яких просило прийняти рішення про визначення грошових зобов'язань з урахуванням заперечень та розглянути заперечення за участю товариства (а.с.26-30).
Листом ГУ ДФС в Одеській області №11332/10/15-32-14-08-10 від 07.11.2017р. було запрошено директора ТОВ «АВСК» ОСОБА_1 для участі у розгляді заперечення від 02.11.2017р. до акту перевірки на 09.11.2017р. о 10:00год. (а.с.31)
ТОВ «АВСК» разом із супровідним листом №07/XІ-17 від 09.11.2017р., надано до ГУ ДФС в Одеській області додаткові документи до заперечень ТОВ «АВСК» від 02.11.2017р. на акт перевірки. (а.с. 32-34)
За результатами розгляду заперечень ТОВ «АВСК» від 02.11.2017р. та додаткових документів наданих листом від 09.11.2017р., ГУ ДФС в Одеській області прийнято рішення висновки перевірки вважати наступними:
-пп.134.1.1. п.134.1 ст.134, п.138.1, пп.138.12.1 п.138.12 ст.138; пп.140.4.2 п.140.1 ст.140, пп.153.1 п.153.1 ст.153 Податкового кодексу України, п.9 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 10 серпня 2000 року №193, п.5 та п.7 П(С)БО 15 «Дохід», затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 29.11.1999р. №290, п.9 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 10 серпня 2000 року №193, п.7 П(С)БО 16 «Витрати», затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 31.12.1999р. №318, п.1,2 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», в результаті якого встановлено завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування станом на 30.06.2017р. у сумі 2 416 039,00 грн. та заниження податку на прибуток у розмірі 1805816,00грн.;
- п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.189.1 ст.189, пп «г» п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України, встановлено завищення від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного(податкового) періоду на суму 743 806,00грн.;
- ст.2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», в частині недотримання законодавчо встановлених термінів розрахунків за контрактом №TMAV/01-2016 від 05.05.2016р., укладеним з компанією - нерезидентом «CLXH(HK)INDUSTRIAL CO.LIMITED» (Китай) на суму 48976,66 дол.США.
В іншій частині висновки акту перевірки залишені без змін.
На підставі висновків акту перевірки про порушення позивачем ст.2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» ГУ ДФС в Одеській області 09.11.2017р. було прийнято податкове повідомлення-рішення №0040841402, яким ТОВ«АВСК» за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 163597,33грн.(а.с.6)
Відповідно до п.86.7 ст.86 Податкового кодексу України у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення та/або додаткові документи в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом п'яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки). Такі заперечення та/або додаткові документи розглядаються контролюючим органом протягом семи робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податків (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень та/або додаткових документів, про що такий платник податків зазначає у запереченнях та/або листі про надання додаткових документів в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу. У разі якщо платник податків виявив бажання брати участь у розгляді його заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів, зазначивши про це в запереченні та/або листі про надання додаткових документів у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, контролюючий орган зобов'язаний повідомити такому платнику податків про місце і час проведення такого розгляду. Таке повідомлення надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від нього заперечень та/або листа про надання додаткових документів у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, але не пізніше ніж за чотири робочі дні до дня їх розгляду. Повідомлення має бути надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.Участь керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу у розгляді заперечень платника податків до акта перевірки є обов'язковою. Такі заперечення є невід'ємною частиною акта (довідки) перевірки. Рішення про визначення грошових зобов'язань приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків (у разі їх наявності). Платник податків або його законний представник може бути присутнім під час прийняття такого рішення.
Разом з тим, згідно п.86.8 ст.86 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів, поданих у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Разом з тим, під час з'ясування офіційних обставин справи судом встановлено, що ТОВ «АВСК» проти встановленого під час перевірки порушення ст.2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», в частині недотримання законодавчо встановлених термінів розрахунків за контрактом №TMAV/01-2016 від 05.05.2016р., укладеним з компанією - нерезидентом «CLXH(HK)INDUSTRIAL CO.LIMITED» (Китай) на суму 48976,66 дол. США. - не заперечувало. Не заперечував проти вказаного порушення представник позивача і у ході судового розгляду справи.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що ГУ ДФС в Одеській області, приймаючи податкове повідомлення - рішення №0040841402 від 09.11.2017р. за порушення ТОВ «АВСК» ст.2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», щодо якого товариством не подавались заперечення, протягом 10 робочих днів з моменту отримання вказаного акту уповноваженою особою товариства, діяв у межах повноважень та у порядку встановленого ст. 86 Податкового кодексу України.
Суд не приймає до уваги посилання представника позивача в обґрунтування підстав для скасування податкового повідомлення - рішення №0040841402 від 09.11.2017р. на невірно зазначену адресу товариства у вказаному податковому повідомленню-рішенні, оскільки незначні недоліки у заповнені документів не спростовують порушення встановлені під час перевірки та не є підставою для скасування рішення суб'єкту владних повноважень.
Крім того, суд враховує, що вказане податкове повідомлення - рішення №0040841402 від 09.11.2017р. отримане безпосередньо директором ТОВ «АВСК» ОСОБА_1 -09.11.2017р. (а.с.9)
У зв'язку з викладеним, суд приходить до висновку, що підстави для скасування податкового повідомлення-рішення №0040841402 від 09.11.2017р. відсутні.
Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “АВСК” задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 158 - 163,167 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову Товариство з обмеженою відповідальністю “АВСК” - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлено 11.12.2017р.
Суддя К.О. Танцюра
У задоволенні адміністративного позову Товариство з обмеженою відповідальністю “АВСК” - відмовити.
11 грудня 2017 року.