05 грудня 2017 року м. ПолтаваСправа № 816/1213/16
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Канигіної Т.С.,
за участю:
секретаря судового засідання - Скорика С.В.,
представника позивача - Фесенко Ю.О.,
представника відповідача - Васильченка К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом
позивача Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Тепловозоремонтний завод"
про стягнення коштів з рахунків платника за податковим боргом
01.08.2016 Державна податкова інспекція у м. Полтаві Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області (надалі - ДПІ у м. Полтаві, позивач) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тепловозоремонтний завод" (надалі - ТОВ "ТРЗ", відповідач) про стягнення коштів з рахунків платника за податковим боргом з платежу мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, у сумі 182902,43 грн та з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів у сумі 633404,10 грн, у загальній сумі 816306,53 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що за відповідачем рахується податковий борг, що виник у зв'язку з несплатою узгодженого податкового зобов'язання, тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Ухвалами Полтавського окружного адміністративного суду від 04.08.2016 провадження у справі відкрито, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22.03.2017 провадження у справі № 816/1213/16 зупинено до набрання законної сили рішенням у справі № 816/411/17 за адміністративним позовом ТОВ "ТРЗ" до ДПІ у м. Полтаві, Управління Державної казначейської служби України у м. Полтаві Полтавської області про зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11.09.2017 поновлено провадження у справі.
У судовому засіданні 05.12.2017 представник позивача позовні вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити.
Представник відповідача проти задоволення адміністративного позову заперечував.
У письмових запереченнях на адміністративний позов відповідач зазначив, що ТОВ "ТРЗ" шляхом коригування від'ємного значення за лютий - квітень 2016 року повністю погасило наявну заборгованість з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів у розмірі 633404,10 грн та борг з митного платежу на товари, що ввозяться СПД, у сумі 182902,43 грн. Крім того, відповідач посилався на судове рішення у справі № 816/411/17, яке набрало законної сили, яким зобов'язано ДПІ у м. Полтаві внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування відомості щодо відшкодування суми від'ємного значення з податку на додану вартість за лютий - квітень 2016 року в рахунок сплати грошових зобов'язань ТОВ "ТРЗ" /168-169/.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ "ТРЗ" у встановленому законодавством порядку зареєстровано як юридична особа /а.с. 14-15/.
Згідно з інформацією, указаною у довідці від 26.10.2012 № 113942, ТОВ "ТРЗ" перебуває на обліку у ДПІ у м. Полтаві /а.с. 13/.
За даними позивача за відповідачем рахується податковий борг з платежу мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, у розмірі 182902,43 грн, який виник з наступних підстав.
ДФС у Полтавській області проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ "ТРЗ" з питань дотримання законодавства державної митної справи у частині своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів при переміщенні товарів, за результатами якої складено акт від 18.05.2015 № 0002/16-31-22-05-08/0037709939 /а.с. 27/.
На підставі вказаного акта перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 29.05.2015 № 0000032205, яким визначено суму грошового зобов'язання за платежем: мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності у розмірі 182902,43 грн, а саме: за основним платежем - 146321,94 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 36580,49 грн /а.с. 30/.
Податкове повідомлення-рішення від 29.05.2015 № 0000032205 отримане відповідачем 04.06.2015 /а.с. 29 зворотній бік/.
Не погоджуючись із указаним податковим повідомленням-рішенням, відповідач оскаржив його до ДФС України.
Рішенням ДФС України від 27.07.2015 № 15651/6/99-99-10-01-06-25 податкове повідомлення-рішення від 29.05.2015 № 0000032205 залишено без змін, а скаргу ТОВ "ТРЗ" - без задоволення /а.с. 34-37/.
25.12.2015 ТОВ "ТРЗ" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду із позовною заявою до ГУ ДФС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29.05.2015 № 0000032205.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 09.03.2016 у справі № 816/4819/15, яка набрала законної сили 29.03.2016, адміністративний позов 2015 ТОВ "ТРЗ" до ГУ ДФС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення 29.05.2015 № 0000032205, залишено без розгляду /а.с. 146/.
Таким чином, грошове зобов'язання, визначене податковим повідомленням-рішенням 29.05.2015 № 0000032205, є узгодженим.
За твердженням позивача, податковий борг з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів виник з наступних підстав.
На підставі акта перевірки від 18.05.2015 № 0002/16-31-22-05-08/0037709939 ГУ ДФС у Полтавській області винесено податкове повідомлення-рішення від 29.05.2015 №0000022205, яким визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів у сумі 633404,10 грн, а саме: за основним платежем - 506723,32 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 126680,78 грн /а.с. 31/.
Податкове повідомлення-рішення від 29.05.2015 №0000022205 отримане відповідачем 04.06.2015 /а.с. 29 зворотній бік/.
Не погоджуючись із указаним податковим повідомленням-рішенням, відповідач оскаржив його до ДФС України.
Рішенням ДФС України від 27.07.2015 № 15650/6/99-99-10-01-06-25 податкове повідомлення-рішення від 29.05.2015 №0000022205 залишено без змін, а скаргу ТОВ "ТРЗ" - без задоволення /а.с. 38-41/.
29.09.2015 ТОВ "ТРЗ" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ГУ ДФС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29.05.2015 № 0000022205 та вимоги від 14.09.2015 № 2147-23.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 03.11.2015 у справі № 816/4311/15, яка набрала законної сили 12.01.2016, у задоволенні вказаного адміністративного позову відмовлено /а.с.141-143/.
Отже, зобов'язання, визначене податковим повідомленням-рішенням від 29.05.2015 № 0000022205, є узгодженим.
Суд звертає увагу на те, що статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно зі статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний, зокрема сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у порядку, встановленому цим Кодексом, суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.18 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини (підпункт 20.1.34 пункту 20.1).
Так, позивач, зазначаючи про наявність у відповідача податкового боргу, звернувся до суду з цим адміністративним позовом.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для стягнення з відповідача податкового боргу, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
У постанові Полтавського окружного адміністративного суду від 19.04.2017, яка набрала законної сили 02.08.2017, у справі №816/411/17 судом встановлено наступне.
ТОВ "ТРЗ" до контролюючого органу подано: 23.03.2016 уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за лютий 2016 року, згідно з яким задекларовано суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету (рядок 20.2.2 декларації) у розмірі 475259,00 грн; 25.04.2016 уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за лютий 2016 року, згідно з яким задекларовано суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету (рядок 20.2.2 декларації) у розмірі 473208,00 грн; 17.05.2016 податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2016 року, згідно з якої задекларовано суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету (рядок 20.2.2 декларації) у розмірі 343099,00 грн.
При цьому до зазначених уточнюючих розрахунків та декларації товариством додані заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Д4), згідно з якими кошти у загальному розмірі 816307,00 грн (473208,00 грн +343099,00 грн) товариство просить врахувати в рахунок сплати його грошових зобов'язань з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів (код бюджетної класифікації 14070100, в сумі 633404,00 грн) та податкового боргу по платежу мито на товари, що ввозяться СПД (код бюджетної класифікації 15010100, у сумі 182903,00 грн).
Керуючись положеннями пункту 200.10 статті 200 Податкового кодексу України, ДПІ у м. Полтаві 28.04.2016 та 16.06.2016 проведені камеральні перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість щодо суми бюджетного відшкодування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету, за результатами яких складені довідки у формі висновків №133/16-01-12-02/37709939 та №191/16-01-12-02/37709939, відповідно.
За висновками проведених камеральних перевірок контролюючим органом підтверджена відображена ТОВ "ТРЗ" у податковій звітності за лютий 2016 року сума від'ємного значення, яка підлягає бюджетному відшкодуванню у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету, у сумі 473208,00 грн та відображена ТОВ "ТРЗ" у податковій звітності за квітень 2016 року сума від'ємного значення, яка підлягає бюджетному відшкодуванню у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету, у сумі 343099,00 грн.
20.10.2016 ДПІ у м. Полтаві видані довідки "А 2" про підтвердження сум бюджетного відшкодування ПДВ за результатами камеральної перевірки декларації №285, якою підтверджена сума бюджетного відшкодування ПДВ - 473208,00 грн, та №286, якою підтверджена сума бюджетного відшкодування ПДВ - 343099,00 грн.
25.10.2016 контролюючим органом сформовано висновки про суми відшкодування ПДВ №3418-07 (473208,00 грн), №3419-07 (160196,00 грн) та №3420-07 (182903,00 грн), які направлені до УДКСУ у м. Полтаві Полтавської області з відповідним реєстром.
Листом УДКСУ у м. Полтаві Полтавської області від 02.11.2016 вих.№02-08/2544 висновки контролюючого органу про суми відшкодування ПДВ були повернуті без виконання у зв'язку з ненаданням контролюючим органом узагальненої інформації про обсяги сум бюджетного відшкодування по ТОВ "ТРЗ", а також у зв'язку з тим, що на законодавчому рівні не врегульовано механізм здійснення відшкодування податку на рахунок бюджету.
Проте у зв'язку з незарахуванням суми від'ємного значення з податку на додану вартість за лютий - квітень 2016 року в рахунок сплати товариством грошового зобов'язання з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів та податкового боргу по платежу мито на товари, що ввозяться СПД, у загальному розмірі 816307,00 грн, ТОВ "ТРЗ" звернулося до суду з адміністративним позовом про зобов'язання ДПІ у м. Полтаві зарахувати кошти від'ємного значення з податку на додану вартість за лютий-квітень 2016 року в сумі 816307,00 грн у рахунок сплати товариством грошового зобов'язання з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів та податкового боргу по платежу мито на товари, що ввозяться СПД.
Так, постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 19.04.2017 у справі № 816/411/17 адміністративний позов ТОВ "ТРЗ" до ДПІ у м. Полтаві, Управління Державної казначейської служби України у м. Полтаві Полтавської області про зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково: зобов'язано ДПІ у м. Полтаві внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування необхідні дані щодо відшкодування суми від'ємного значення з податку на додану вартість за лютий - квітень 2016 року в рахунок сплати грошових зобов'язань ТОВ "ТРЗ" з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів (код бюджетної класифікації 14070100) в сумі 633404,00 грн та податкового боргу по платежу мито на товари, що ввозяться СПД (код бюджетної класифікації 15010100) в сумі 182903,00 грн.
Водночас суд зазначає, що відповідно до пункту 200.1 статті 200 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Згідно з положення пункту 200.4 статті 200 цього Кодексу при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету,
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. У такій заяві платник податку зазначає про його відповідність або невідповідність критеріям, визначеним пунктом 200.19 цієї статті (підпункт 200.7 статті 200 Податкового кодексу України).
Згідно з пунктом 200.9 статті 200 Кодексу форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Відповідно до пункту 200.10 статті 200 Кодексу протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.
Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених пунктом 200.11 цієї статті, - за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, що проводяться відповідно до цього Кодексу.
Сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою контролюючим органом з дня, наступного за днем закінчення терміну проведення камеральної перевірки, у разі якщо камеральна перевірка проведена не була або за результатами проведення перевірки податкове повідомлення-рішення не було надіслано платнику податку у строк, визначений цим Кодексом.
Згідно з пунктом 200.12 статті 200 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний протягом п'яти робочих днів після закінчення перевірки:
- або подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету;
- або за заявою платника податку до відповідного контролюючого органу зарахувати таку суму в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.
У разі наявності у платника податку податкового боргу бюджетному відшкодуванню підлягає заявлена сума податку, зменшена на суму такого податкового боргу.
У разі виникнення у платника податку необхідності зміни напряму узгодженого бюджетного відшкодування, такий платник податку має право подати відповідну заяву до контролюючого органу, який протягом п'яти робочих днів з дня отримання такої заяви повинен її задовольнити.
Суд зазначає, що з 01.01.2017 положення пункту 200.12 статті 200 Податкового кодексу України викладено у наступній редакції.
Так, згідно з указаною нормою зазначена у заяві сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з однієї із таких дат: а) з дня, наступного за днем закінчення граничного строку проведення перевірки, в разі, якщо контролюючим органом внесені до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування відомості про відсутність порушень під час такої перевірки; б) з дня, наступного за днем закінчення граничного строку проведення камеральної перевірки, в разі, якщо контролюючим органом не внесені до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування відомості про дату початку та закінчення проведення перевірки даних, зазначених у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, з обов'язковою відміткою щодо виду перевірки (камеральна, документальна); в) з дня, наступного за днем закінчення граничного строку, передбаченого цим Кодексом для складення акта перевірки, в разі, якщо контролюючим органом не внесені до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування відомості про дату складення акта перевірки; г) з дня, наступного за днем закінчення граничного строку, передбаченого цим Кодексом для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, в разі, якщо контролюючим органом не внесені до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування відомості про дату та номер податкового повідомлення-рішення; ґ) з дня визнання протиправним та/або скасування податкового повідомлення-рішення.
У випадках, передбачених підпунктами "б" і "в" цього пункту, інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування в автоматичному режимі на наступний робочий день після виникнення такого випадку.
У випадках, передбачених підпунктами "а", "г" і "ґ" цього пункту, інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування контролюючим органом на наступний робочий день після виникнення такого випадку.
Узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та перераховується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у строки, передбачені пунктом 200.13 цієї статті, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.
У разі наявності у платника податку податкового боргу бюджетному відшкодуванню підлягає заявлена сума податку, зменшена на суму такого податкового боргу.
У разі виникнення у платника податку необхідності зміни напряму узгодженого бюджетного відшкодування, такий платник податку має право подати відповідну заяву до контролюючого органу, який не пізніше наступного робочого дня з дня отримання такої заяви зобов'язаний внести відповідні дані до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.
На підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, після дня набуття статусу узгодженої суми бюджетного відшкодування перераховує таку суму з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, протягом п'яти операційних днів (підпункт 200.13 статті 200 Податкового кодексу України).
Механізм ведення Мінфіном інформаційного ресурсу Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за формою згідно з додатком визначає Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2017 № 26 (далі - Порядок № 26).
Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку № 26 формування Реєстру здійснюється автоматично на підставі баз даних ДФС та Казначейства.
Орган ДФС вносить до Реєстру такі дані: найменування платника податку на додану вартість (далі - платник податку) та його індивідуальний податковий номер; дату подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - заява) на рахунок платника податку у банку, поданої у складі податкової декларації з податку на додану вартість (далі - податкова декларація) або уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість (далі - уточнюючий розрахунок) (в разі їх подання); дату надсилання платнику податку органом ДФС повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання); суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зазначену в кожній заяві, поданій у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), у тому числі окремо, яка підлягає перерахуванню на рахунок платника податку у банку та/або в рахунок сплати грошових зобов'язань, та/або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету; суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зменшену на суму податкового боргу; реквізити поточного рахунка платника податку для перерахування бюджетного відшкодування; реквізити бюджетних рахунків для перерахування бюджетного відшкодування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету; реквізити бюджетного рахунка, з якого здійснюється бюджетне відшкодування; дату початку та закінчення проведення перевірки даних податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), в складі яких подана заява, з обов'язковою відміткою щодо виду перевірки (камеральна, документальна); суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, та дату поданої до органу ДФС заяви у разі виникнення у платника податку необхідності змінити напрям узгодженого бюджетного відшкодування; дату складення та вручення платнику податку акта перевірки; дату та номер податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування за кожною заявою з урахуванням уточнюючого розрахунку (у разі їх подання), не узгоджену органом ДФС; дату початку оскарження податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування, що оскаржується; дату закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування, узгоджену за результатами оскарження; суму узгодженого органом ДФС бюджетного відшкодування за кожною заявою та дату її узгодження.
Згідно з пунктом 12 Порядку № 26 узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу Казначейства для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі та перераховується органом Казначейства у строки, передбачені пунктом 200.13 статті 200 Податкового кодексу України, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.
Суд звертає увагу на те, що матеріалами справи підтверджено, що ТОВ "ТРЗ" має право на відшкодування суми від'ємного значення з податку на додану вартість за лютий - квітень 2016 року в рахунок сплати грошових зобов'язань ТОВ "ТРЗ", а саме: з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів (код бюджетної класифікації 14070100) в сумі 633404,00 грн та з податкового боргу по платежу мито на товари, що ввозяться СПД, (код бюджетної класифікації 15010100) в сумі 182903,00 грн.
Водночас державою в особі органу казначейства не здійснено відшкодування вказаних сум відповідачу, у наслідок бездіяльності вказаного державного органу за відповідачем рахується податковий борг з платежу мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, у сумі 182902,43 грн та з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів у сумі 633404,10 грн, у загальному розмірі 816306,53 грн.
Отже, враховуючи те, що відповідач має право на відшкодування суми від'ємного значення з податку на додану вартість та податкового боргу по платежу мито на товари, що ввозяться СПД, за лютий - квітень 2016 року в рахунок сплати грошових зобов'язань ТОВ "ТРЗ", суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача стосовно стягнення на користь держави податкового боргу є необгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Крім того, суд звертає увагу на те, що позивач просить суд стягнути з ТОВ "ТРЗ" податковий борг з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів у розмірі 633404,10 грн.
Водночас відповідач відповідно до поданих уточнюючих розрахунків з податку на додану вартість за лютий - квітень 2016 року просив врахувати в рахунок сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів у розмірі кошти у сумі 633404,00 грн /а.с. 205-233/. 05.12.2017 відповідачем надано до суду докази сплати 0,10 копійок у рахунок погашення податкового боргу.
Зарахування вказаної суми також підтверджується карткою обліку платника податків, наданою до суду позивачем /а.с. 243/.
Отже, відсутні підстави для задоволення позовних вимог позивача.
Керуючись статтями 2, 7-11, 17, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні адміністративного позову Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тепловозоремонтний завод" про стягнення коштів з рахунків платника за податковим боргом відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 11.12.2017.
Суддя Т.С. Канигіна