Ухвала від 05.12.2017 по справі 813/3/17

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА
З ПИТАНЬ ЗМІНИ СПОСОБУ ТА ПОРЯДКУ
ВИКОНАННЯ СУДОВОГО РІШЕННЯ

05 грудня 2017 року 813/3/17

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Палюк М.М., розглянувши в судовому засіданні заяву прокуратури Львівської області про встановлення способу і порядку виконання судового рішення по справі № 813/3/17 за адміністративним

позовомОСОБА_1, не прибув

до Прокуратури Львівської області, представник - Топій Т.В.

провизнання протиправними і скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу

ВСТАНОВИВ:

21.11.2017 року відповідач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із заявою від 17.11.2017 року про встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Вказана заява обґрунтована тим, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 23.10.2017 року у справі №813/3/17 адміністративний позов ОСОБА_1 до прокуратури Львівської області задоволено повністю, визнано протиправним та скасовано наказ прокурора Львівської області № 2556к від 28.11.2016 року «Про звільнення ОСОБА_1». Поновлено ОСОБА_1 в органах прокуратури на посаді начальника відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області з 29.11.2016 року.

09.11.2017 року в прокуратуру Львівської області надійшла заява ОСОБА_1 щодо повідомлення про час і спосіб виконання вказаної постанови суду.

Проте виконати рішення суду в частині, що стосується поновлення ОСОБА_1 в органах прокуратури на посаді начальника відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області з 29.11.2016 року неможливо, з наступних підстав.

Пунктом 1 Наказу Генерального прокурора України від 02.02.2017 № 5ш скорочено у штатному розписі прокуратури Львівської області посаду начальника відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні досудового розслідування та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні, яку з відповідним фондом заробітної плати зараховано до резерву Генеральної прокуратури України.

Пунктом 2 вищевказаного Наказу установлено у штатному розписі прокуратури Львівської області за рахунок резерву Генеральної прокуратури України посаду заступника начальника управління нагляду у кримінальному провадженні - начальника відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні досудового розслідування та підтримання державного обвинувачення з відповідним фондом заробітної плати.

Вказана посада на даний час є зайнятою та обов'язки суттєво різняться з попередньо скороченою посадою.

На підставі вищевказаного, керуючись статтею 263 КАС України, представник відповідача просить встановити спосіб і порядок виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 23.10.2017 року у справі №813/3/17 за адміністративним позов ОСОБА_1 до прокуратури Львівської області в частині його поновлення в органах прокуратури на посаді начальника відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області з 29.11.2016 року.

Представник відповідача в судовому засіданні заяву підтримала, просила задоволити.

Позивач та його представник в судове засідання не прибули, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду заяви.

При постановленні ухвали суд виходить з наступного:

Згідно ч. 1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження можуть звернутися до адміністративного суду першої інстанції (незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист) із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.

За наявності обставин та в порядку, передбачених абзацом першим цієї частини, сторона виконавчого провадження, а також державний виконавець за заявою сторони виконавчого провадження або з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», мають право звернутися до суду із заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Порядок виконання рішення - це визначена законодавством послідовність і зміст виконавчих дій державним виконавцем, а також права і обов'язки суб'єктів виконавчого провадження під час їх вчинення.

Судом не враховується обґрунтування відповідачем поданої заяви, оскільки згаданою постановою Львівського окружного адміністративного суду поновлено ОСОБА_1 в органах прокуратури на посаді начальника відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області, і така постанова набрала законної сили, а у разі звільнення без законної підстави, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. Частина 1 статті 235 КЗпП України передбачає обов'язок суду в разі встановлення факту звільнення працівника без законної підстави або з порушенням передбаченого законом порядку поновити його на попередній роботі й, при цьому, не наділяє орган, який розглядає трудовий спір, повноваженнями на обрання іншого способу захисту трудових прав.

Вказана позиція суду по суті узгоджується із позицією ВАС України викладеною в ухвалі від 11.02.2016 року у справі № К/800/38707/15 та із позицією Верховного Суду України викладеною в постанові від 21.05.2014 року у справі №6-33цс14.

Таким чином, з врахуванням вищенаведеного, суд не вбачає підстав для задоволення заяви відповідача про встановлення способу і порядку виконання постанови суду від 17.11.2017 року.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 263 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні заяви прокуратури Львівської області від 17.11.2017 року про встановлення способу і порядку виконання постанови суду від 23.10.2017 року у справі № 813/3/17 відмовити.

Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього ж Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Ухвала складена у повному обсязі 11.12.2017 року.

Суддя Гавдик З.В.