Ухвала від 29.11.2017 по справі 810/4057/17

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

29 листопада 2017 року № 810/4057/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Головенко О.Д., розглянувши в місті Києві позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Міністерства юстиції України та просить суд: визнати протиправною бездіяльність; зобов"язати відповідача підготувати та надіслати для опублікування в газеті "Урядовий кур"єр" стислий виклад Рішення Європейського суду з прав людини Бурмач та інші проти України, українською мовою; зобов"язати надіслати стислий виклад рішення Європейського суду с прав людини Бурмач та ішні проти України, позивачу та іншим стягувачам, уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, всім державним органам, посадовим особам та іншим суб"єктам, безпосередньо причетним до справи, за якою постановлено це рішення; зобов"язати надіслати позивачу та ішним стягувачам повідомлення з роз"ясненням нашого права подавати до державної виконавчої служби заяву про виплату відшкодування, в якій мають бути зазначені реквізити банківського рахунку для перерахунку коштів; зобов"язати надіслати до державної виконавчої служби оригінал і переклад тексту резолютивної частини остаточного рішення Європейського суду з прав людини Бурмач та ішні проти України, засвідчивши автентичність перекладу.

Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення), немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Однак, поданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст.106 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2017 рік" № 1801-VIII від 21.12.2016 прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, з 1 травня - 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні.

Абзацом 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Також, в Довідці Вищого адміністративного суду України "Аналіз практики застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22.05.2015 № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", що затверджено Постановою Пленуму ВАСУ від 05.02.2016 №2, вказано, що відповідно до положення п. 1 ч. 2 ст. 162 КАС України, вирішуючи справу, суд повинен визначитися щодо правомірності чи неправомірності оскаржуваного акта, дії чи бездіяльності та встановити правові наслідки протиправності акта. Такими наслідками згідно з вказаним положенням є скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень. При цьому вимога про визнання рішення протиправним може бути окремим способом захисту порушеного права.

Таким чином, перевіряючи правильність сплати позивачем судового збору та визначаючи кількість вимог немайнового характеру, звернених до суду, необхідно враховувати, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумови для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії чи утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дій чи бездіяльності є однією вимогою.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить суд: визнати протиправною бездіяльність; зобов"язати відповідача підготувати та надіслати для опублікування в газеті "Урядовий кур"єр" стислий виклад Рішення Європейського суду з прав людини Бурмач та інші проти України, українською мовою; зобов"язати надіслати стислий виклад рішення Європейського суду с прав людини Бурмач та ішні проти України, позивачу та іншим стягувачам, уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, всім державним органам, посадовим особам та іншим суб"єктам, безпосередньо причетним до справи, за якою постановлено це рішення; зобов"язати надіслати позивачу та ішним стягувачам повідомлення з роз"ясненням нашого права подавати до державної виконавчої служби заяву про виплату відшкодування, в якій мають бути зазначені реквізити банківського рахунку для перерахунку коштів; зобов"язати надіслати до державної виконавчої служби оригінал і переклад тексту резолютивної частини остаточного рішення Європейського суду з прав людини Бурмач та ішні проти України, засвідчивши автентичність перекладу.

Таким чином, позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру.

Отже, за вимоги немайнового характеру про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії позивачеві необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2 560,00 грн. (4 х 640,00грн.).

Разом з позовною заявою позивачем було подано клопотання з проханням звільнити її від сплати судового збору, оскільки має скрутне матеріальне становище і є пенсіонером, що отримує мінімальну пенсівю в розмірі 1 500,00 грн.

Частиною 1 ст. 88 КАС України визначено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Однак позивачем не надано до суду жодного доказу на підтвердження поданого клопотання.

Суд звертає увагу, що для перерахування судового збору за подання позовної заяви до Київського окружного адміністративного суду Головним управлінням Державної казначейської служби України у Київській області визначено наступні реквізити: отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд, код отримувача: 37955989, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, код банку отримувача: 821018, рахунок отримувача: 31213206784001, код класифікації доходів бюджету: 22030101.

У рядку "призначення платежу" платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір за позовом", ПІБ чи назва установи, організації позивача, "Київський окружний адміністративний суд", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду доказу щодо сплати судого збору у розмірі 2 560,00 грн., або обгрунтоване клопотання про звільнення від сплати такого збору з письмовими доказами на підтвердження скрутного матеріального становища позивача.

Керуючись ст.ст. 88, 106, 108, 160, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністретсва юстиції України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

2.Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 15 грудня 2017 року.

3.Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Головенко О.Д.