Ухвала від 23.11.2017 по справі 810/3995/17

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 листопада 2017 року № 810/3995/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Головенко О.Д., розглянувши в місті Києві позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Готельно-ресторанний комплекс "Фортеця Гетьмана" до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Київській області про визнання протиправними дії щодо проведення перевірки, складанню акта, протоколів, скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Готельно-ресторанний комплекс "Фортеця Гетьмана" з позовом до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Київській області та просить суд:

- визнати протиправними дії з проведення в квітні - травні 2017 року позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил щодо об'єкта будівництва за адресою: Київська область, Києво - Святошинський район, с. Гатне, вул. Інститутська, 103;

- визнати протиправними дії щодо складання акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.05.2017;

- визнати протиправними дії щодо складання протоколів про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 12.05.2017;

- визнати протиправними та скасувати постанов про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від № З-2405/2-10/10-56/2405/06/01, № З-2405/6-10/10-57/2405/06/01, № З-2405/5-10/10-58/2405/06/01 від 24.05.2017;

- стягнути з Державного бюджету України 363 744,00 грн., що були сплачені в якості штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення), немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Однак, подана адміністративна позовна заява не відповідає вимогам ст.106 Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з п. 3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 за подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2017 рік" №1801-VIII від 21.12.2016 прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, з 1 травня - 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні.

Абзацом 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Так, судом встановлено, що позивач просить суд визнати протиправними дії з проведення позапланової перевірки, складання акту перевірки та складання протоколів про правопорушення у сфері містобудівної.

Тобто позивачем заявлено три вимоги немайного характеру тому необхідно сплатити судовий збір у розмірі 4 800,00 грн. (3х1600,00грн.).

Крім того, позивач просить суд визнати протиправними та скасувати постанови про накладення штрафу та стягнути з Державного бюджету України 363 744,00 грн., що були сплачені в якості штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень, юридичною особою адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позивачем заявлено дві вимоги майнового характеру, а одже необхідно сплатити судовий збір у розмірі 10 912,40 грн. (1,5 від суми нарахувань за оскаржуванні постанови та від суми, що позивач просить стягнути, тобто 363 744,00 грн. х 2)

За звернення з даною позовною заявою позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 5 456,16 грн., про що свідчить квитанція № РМ-202 від 16.11.2017.

Таким чином, при зверненні до суду позивачем не було сплачено судовий збір у розмірі 10 256,24 грн., який встановлений чинним законодавством.

Суд звертає увагу, що для перерахування судового збору за подання позовної заяви до Київського окружного адміністративного суду Головним управлінням Державної казначейської служби України у Київській області визначено наступні реквізити: отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд, код отримувача: 37955989, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, код банку отримувача: 821018, рахунок отримувача: 31213206784001, код класифікації доходів бюджету: 22030101.

У рядку "призначення платежу" платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір за позовом", ПІБ чи назва установи, організації позивача, "Київський окружний адміністративний суд", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

Також разом з позовною заявою позивач просить суд поновити строк звернення до адміністративного суду, оскільки спірні постанови прийнятті 24.05.2017, а до суду він звернувся 22.11.2017 (18.11.2017 відправлено поштою).

Частиною 2 ст. 99 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. Закону України "Про відповідальність за правопрушення у сфері містобудівної діяльності" та п. 28 Порядку накладання штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 № 44, постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності може бути оскаржено до суду протягом 15 днів з дня її винесення з повідомленням про таке оскарження у той самий строк органу, який виніс постанову.

Своє клопотання позивач обгрунтовує тим, що про порушене право дізнався лише 03.11.2017 після ознайомлення з матеріалами перевірки в приміщенні Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Київській області, однак будь - яких доказів на підтвердження даної обставини суду не надав.

Крім того, суд зауважує, що в матеріалах справи містять копії спірних постанов на яких міститься відмітка про направлення їх позивачу засобами поштового зв"язку.

З урахуванням викладеного, суд вважає за необхдіне надати позивачу час для надання належних та допустимих доказів щодо поважності пропуску строку звернення до адміністративного суду.

Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом надання оригіналу квитанції про сплату судового збору у розмірі 10 256,24 грн. та належних доказів щодо пропуску строків звернення до суду.

Керуючись ст.ст. 99, 106, 108, 160, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Готельно-ресторанний комплекс "Фортеця Гетьмана" до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Київській області про визнання протиправними дії щодо проведення перевірки, складанню акта, протоколів, скасування постанов,, - залишити без руху.

2.Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 13 грудня 2017 року.

3.Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Головенко О.Д.