Ухвала від 10.12.2009 по справі 2а-4126/09/4/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

УХВАЛА

Іменем України

про закриття провадження у справі

10.12.09 Справа №2а-4126/09/4/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Кравченко О.І., за участі представників сторін:

від позивача - Іщенко Р.А.;

від відповідача 1 (Постійно діючої комісії з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів за межами населених пунктів на території Сакського району Сакської районної адміністрації АР Крим) - не з'явився;

від відповідача 2 (голова Постійно діючої комісії з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів за межами населених пунктів на території Сакського району Сакської районної адміністрації АР Крим Андрієнко Броніслав Михайлович) - не з'явився;

від третьої особи (Сакська районна державна адміністрація АР Крим) - Демко О.І.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аквамарін-Блюз"

до Постійно діючої комісії з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів за межами населенних пунктів на території Сакського району Сакської районної адміністрації АР Крим, Голови постійно діючої комісії з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів за межами населенних пунктів на території Сакського району Сакської РА АР Крим Андрієнко Броніслава Михайловича

за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Сакської районної державної адміністрації АР Крим,

про визнання протиправної бездіяльність та спонукання до виконання певних дій

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Аквамарин-Блюз» (далі - позивач) звернулось до адміністративного суду із позовом до Постійно діючої комісії з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів за межами населених пунктів на території Сакського району Сакської районної державної адміністрації АР Крим (далі - відповідач 1) про визнання протиправною бездіяльності щодо не надання позивачеві акту вибору та обстеження земельної ділянки для розміщення упорядкованого пляжу, об'єктів торгівельного та побутового обслуговування на території Уютненської сільської ради Сакського району Автономної Республіки Крим, підписаного головою комісії та скріпленого відповідними печатками; зобов'язання голови постійно діючої комісії з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів за межами населених пунктів на території Сакського району Сакської районної державної адміністрації АР Крим підписати Акт; зобов'язання відповідача надати позивачу належним чином оформлений Акт.

Ухвалою суду від 24.03.2009 року відкрито провадження у справі. Ухвалами суду від 31.03.2009 року відмовлено в задоволення клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду, залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Сакську районну державну адміністрацію АР Крим (далі - третя особа 1).

Ухвалою суду від 23.07.2009 року залучено до участі у справі у якості відповідача голову Постійно діючої комісії з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів за межами населених пунктів на території Сакського району Сакської районної державної адміністрації АР Крим Б.М. Андрієнко (далі - відповідач 2).

Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно із ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Тобто, справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.

У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Судом встановлено, що відповідачі у справі здійснюють повноваження, передбачені ст. 151 Земельного кодексу України і Порядком вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2004 року №427, результати роботи постійно діючої комісії з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів оформлюються відповідним актом.

Разом із тим, кожен із членів вищевказаної комісії, під час роботи у її складі, здійснює повноваження у галузі земельних відносин, віднесені до компетенції окремих суб'єктів владних повноважень (місцевої держадміністрації, районного (міського) органу земельних ресурсів, природоохоронного органу, санітарно-епідеміологічної служби, органу містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, органу державного геологічного контролю та органу державного гірничого нагляду).

Таким чином, постійно діюча комісія з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів за межами населених пунктів на території Сакського району Сакської районної державної адміністрації АР Крим є колегіальним органом і не є суб'єктом владних повноважень у розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України, спір стосовно рішень, дій чи бездіяльності якого повинен розглядатись за правилами адміністративного судочинства.

Судом встановлено, що акт вибору і обстеження земельної ділянки для розміщення пляжу, об'єктів торгівельного і побутового обслуговування товариству з обмеженою відповідальністю «Аквамарин-Блюз» на території Уютненської сільської ради Сакського району АР Крим від 06.03.2007 року не підписаний головою комісії Богдановим С.Г. і членом комісії Русецьким О.Л.

Позовні вимоги стосуються зобов'язання голови постійно діючої комісії з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів за межами населених пунктів на території Сакського району Сакської районної державної адміністрації АР Крим (який є посадовою особою Сакської районної державної адміністрації) підписати акт вибору і обстеження земельної ділянки і видати належним чином оформлений акт.

Таким чином, позов стосується оскарження тих дій і бездіяльності, які віднесені до компетенції Сакської районної державної адміністрації у галузі регулювання земельних відносин, яка є належним відповідачем у справі.

При цьому, суд враховує, що ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 17.03.2009 року у справі №2а-4298/08/2 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквамарін - Блюз» до Сакської районної державної адміністрації АР Крим про визнання незаконною відмови відповідача в погодженні Акту вибору земельної ділянки загальною площею 9,9 га, розташованій на території Уютненської сільської ради Сакського району АР Крим, для розміщення благоустроєного пляжу, об'єктів торгівлі та побутового обслуговування, зобов'язання відповідача прийняти рішення про погодження місця розташування земельної ділянки загальною площею 9,9 га, розташованій на території Уютненської сільської ради Сакського району АР Крим, для розміщення благоустроєного пляжу, об'єктів торгівлі та побутового обслуговування із земель запасу за межами населених пунктів Уютненської сільської ради Сакського району АР Крим, на відстані 5 км. південно-західніше с. Уютне в 200 метровій прибережній смузі Чорного моря провадження у справі закрито (а.с. 92). Вказана ухвала набрала законної сили.

Згідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо: справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Крім того, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду з того самого спору і між тими самими сторонами.

На підставі викладеного, керуючись пунктами 1, 4 частини 1 статті 157, статтею 160 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі.

Копію ухвали направити сторонам.

Ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня отримання, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, ухвала набуває законної сили через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 5 днів з дня отримання ухвали до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повторне звернення з такою самою позовною заявою не допускається.

Суддя Циганова Г.Ю.