Ухвала від 16.11.2009 по справі 6-49

№ 6-49\2009

УХВАЛА

16 листопада 2009 року Бершадський районний суд

Вінницької області

В складі головуючого судді Гуцола В.І.

при секретарі Терлецькій О.В.

розглянувши в м.Бершадь в порядку письмового провадження письмову державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про встановлення способу і порядку виконання рішення,

ВСТАНОВИВ:

Старший державний виконавець підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області Довженко О.Д. звернулася до суду із заявою про встановлення способу і порядку виконання рішення суду з тих підстав, що як стверджує, на виконанні в підрозділі примусового виконання рішень знаходиться виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа по справі № 2-а-81/09, виданого 10.08.2009 року Бершадським районним судом Вінницької області про зобов'язання управління праці та соціального захисту населення Бершадської РДА нарахувати та виплатити ОСОБА_1 за період з липня по грудень 2007 року щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 2166 грн. 12 коп. Державним виконавцем приймались міри до примусового виконання рішення суду, але воно не виконано боржником по причині того, що кошторисом на 2009 рік не передбачені суми виплат допомоги за минулі роки. Просить встановити спосіб і порядок виконання рішення шляхом стягнення з боржника недоплаченої суми допомоги.

В судове засідання представник підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області не з'явився, натомість надав заяву про розгляд заяви у його відсутність.

Інші учасники процесу також не з'явилися, хоча про час і місце розгляду справи повідомлялися завчасно повістками суду.

З урахуванням викладеного суд ухвалив провести розгляд адміністративної справи в порядку письмового провадження відповідно до вимог ч. 3 ст. 122 КАС України.

Частиною 1 ст. 263 КАС України передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення ( відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо, тощо) державний виконавець може звернутися до адміністративного су, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд, дослідивши подану заяву та проаналізувавши встановлені обставини справи, вважає, що подана заява підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Так, постановою Бершадського районного суду Вінницької області, що діяв як адміністративний суд, постановлено: зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Бершадської районної державної адміністрації у Вінницькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1недоплачену щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період липень-грудень 2007 року в розмірі 2166 гривень 12 копійок.

Вказівка в постанові суду про зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену грошову допомогу перешкоджає виконанню рішення суду, тому слід встановити спосіб і порядок виконання рішення суду, вказавши в ньому про стягнення з боржника визначеної рішенням суду суми коштів на користь ОСОБА_1

Суд вважає, що викладені в заяві обставини є такими, які роблять виконання рішення неможливим, що слугує підставою для задоволення вищезазначеної заяви.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ст. 31 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» установлено, що виконання рішення, яке прийнято органом державної влади, що відповідно до закону має право на його застосування, про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного бюджету, здійснюється Державним казначейством України за попереднім інформуванням Міністерства фінансів України. Рішення про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного бюджету, передаються до Державного казначейства України. Безспірне списання коштів з рахунку державного бюджету здійснюється виключно органами Державного казначейства України за черговістю надходження рішень за рахунок і в межах відповідних бюджетних асигнувань.

Керуючись ст.ст. 122, 186, 254, 263 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Заяву Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про встановлення способу і порідку виконання рішення суду у адміністративній справі № 2-а-81/09 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Бершадської районної державної адміністрації у Вінницькій області про визнання дій протиправними та стягнення недоплаченої грошової допомоги на дитину задоволити.

Встановити спосіб і порядок виконання постанови Бершадського районного суду Вінницької області, на підставі якого виданий виконавчий лист по справі № 2-а-81/09 від 10.08.2009 року за позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Бершадської районної державної адміністрації у Вінницькій області про визнання дій протиправними та стягнення недоплаченої грошової допомоги на дитину шляхом стягнення з Управління праці і соціального захисту населення Бершадської районної державної адміністрації у Вінницькій області на користь ОСОБА_1 двох тисяч ста шестидесяти шести гривень дванадцяти копійок недоплаченої щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період липень-грудень 2007 року .

Відповідно до ст. 186 КАУ України ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Як4що було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

СУДДЯ