Ухвала від 06.12.2017 по справі 279/2067/17

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Шульга О.М.

Суддя-доповідач:Охрімчук І.Г.

УХВАЛА

іменем України

"06" грудня 2017 р. Справа № 279/2067/17

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Охрімчук І.Г.

суддів: Капустинського М.М.

Моніча Б.С.,

за участю секретаря судового засідання Полоневич Т.Ю.,

представників сторін:

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "10" липня 2017 р. у справі за позовом ОСОБА_3

до Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області

про визнання дій протиправними, зобов'язання перерахувати та сплатити пенсію

ВСТАНОВИВ:

В червні 2017р. ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом про визнання протиправними дій відповідача та зобов'язання управління Пенсійного фонду України ві м.Коростені та Коростенському районі перерахувати та сплатити пенсію у відповідності з вимогами ст.69 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" без обмежень щодо максимального розміру пенсії , починаючи з 01.12.2016р., але на рівні не нижчому 4512,01 грн.

Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 10.07.2017р. в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, позивач звернулась до суду зі скаргою, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду скасувати та прийняти нове рішення про задоволення позову. На думку скаржника, застосування відповідачем при перерахунку пенсії тільки норм ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" значно обмежує її право на одержання більшого розміру пенсії у відповідності до ЗУ "Про пенсійне забезпечення" , відповідно перерахунок її пенсії з вищого заробітку повинен проводитися виключно на підстав ст.ст.19,69 ЗУ "Про пенсійне забезпечення".

Як свідчать матеріали справи, позивач перебуває на обліку в Коростенському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області з 25.05.2001р. як отримувач пенсії за віком відповідно до ст.55 ЗУ "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Як свідчать матеріали справи, в травні 2017р. ОСОБА_3 звернулась до відповідача з заявою про здійснення перерахунку пенсії та вказівкою на те, що орієнтовний розмір пенсії повинен складати не менше 4238,31 грн.

Листом від 12.05.2017р. №55/А-8 Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області відмови в задоволенні заяви позивача щодо здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_3 Вказавши на те, що відповідно до наданої заяви за №3741 від 18.11.2016р. проведено перерахунок пенсії відповідно до ст.42 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01.12.2016р. з застосуванням норм ч.1 ст.45 вище вказаного Закону.

Вважаючи таку відмову протиправною позивач звернулась з позовом до суду.

Розглядаючи питання про законність та обґрунтованість судового рішення, яким в позові відмовлено, колегія суддів апеляційної інстанції враховує наступне.

З преамбули Закону України "Про пенсійне забезпечення" (Закон №1788-ХІІ) вбачається, що він гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки.

Згідно ч.ч.1, 3 ст.69 Закону №1788-ХІІ пенсіонерам, які пропрацювали після призначення пенсій за віком або інвалідністю не менш як 2 роки з більш високим заробітком, ніж той, з якого було обчислено пенсію, встановлюється за заявою пенсіонера новий розмір пенсії виходячи з більш високого заробітку, який визначається за 2 роки роботи підряд після призначення пенсії відповідно до статей 64 - 67 цього Закону. У разі дальшого зростання заробітку пенсіонера провадиться за його заявою новий перерахунок пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через 2 роки роботи після попереднього перерахунку.

Однак, відповідно до п.16 розділу ХV "Прикінцеві положення" ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. №1058 до приведення законодавства України у із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 17.11.2005р. №3108-ІV п.16 розділу ХV "Прикінцеві положення" ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. №1058 було доповнено абзацом, в якому чітко зазначено, що положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років, тобто лише приписи ст.ст. 13 та 55 вказаного Закону.

Отже, дії відповідача є правомірними , оскільки відсутні законодавчі підстави для здійснення перерахунку пенсії позивачу на підставі ст. 69 Закону України "Про пенсійне забезпечення" .

З урахуванням викладеного судова колегія дійшла висновку про правомірність дій відповідача щодо обмеження права позивача на одержання більшого розміру пенсії у відповідності до ст.69 Закону України №1788-ХІІ.

Враховуючи викладене, оскаржуване рішення суду першої інстанції, в його резолютивній частині, так як справа розглянута судом першої інстанції в скороченому провадженні, відповідає дійсним обставинам справи та нормам матеріального і процесуального права, а тому підстав для скасування цього судового рішення колегія суддів не вбачає.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "10" липня 2017 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя І.Г. Охрімчук

судді: М.М. Капустинський

Б.С. Моніч

Повний текст cудового рішення виготовлено "06" грудня 2017 р.