Ухвала від 06.12.2017 по справі 562/2469/17

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Мичка І.М.

Суддя-доповідач:Кузьменко Л.В.

УХВАЛА

"06" грудня 2017 р. Справа № 562/2469/17

Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Кузьменко Л.В., розглянувши апеляційну скаргу Здолбунівського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області на постанову Здолбунівського районного суду Рівненської області від "10" серпня 2017 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗ РІВНЕ 2013" до Здолбунівського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Здолбунівського районного суду Рівненської області від 10.08.2017 Скаргу ТзОВ "Газ Рівне 2013" на дії державного виконавця Здолбунівського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області на постанову про відкриття виконавчого провадження, - задоволено.

Скасовано постанову про відкриття виконавчого провадження №54137290 винесену 15.06.2017 року державним виконавцем Здолбунівського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Владіміровою А.Ю. про примусове виконання постанови №5/691, виданої 28.0.22017 року Управлінням ДАБІ у волинській області про стягнення штрафу у розмірі 16 000,00 грн.

Здолбунівський районний відділ ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області не погоджуючись із судовим рішенням, оскаржив його в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Разом з тим, заявником заявлено клопотання про відстрочку сплати судового збору до прийняття судом рішення, яке обґрунтовано тим, у зв'язку з обмеженим бюджетним фінансуванням.

Відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Зміст цієї статті передбачає право, а не обов'язок суду відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.

Посилання на відсутність коштів є безпідставним, адже визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

Таким чином, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання про розгляд відстрочку сплати судового збору.

Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 гривень.

Як вбачається з матеріалів справи, адміністративний позов містить 1-ну немайнову вимогу.

Відповідно до ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній станом на день подання позову) судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, тобто при поданні позовної заяви позивач мав би сплати судовий збір в розмірі 1600.

Згідно з пп.2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Отже, судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду складає 1760 грн. (1600 *110%=1760).

Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами: рахунок 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Житомирський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

Документ про сплату судового збору подається тільки в оригіналі.

Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.

Керуючись ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити Здолбунівському районному відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області у задоволенні клопотання про відстрочку сплати судового збору.

Апеляційну скаргу Здолбунівського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області залишити без руху.

Надати Здолбунівському районному відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області строк до "22" грудня 2017 р. для усунення зазначених недоліків.

Роз'яснити Здолбунівському районному відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.

Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Л.В. Кузьменко