Ухвала від 06.12.2017 по справі 675/2004/17

Справа № 675/2004/17

Провадження № 1-в/675/469/2017

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" грудня 2017 р. м. Ізяслав

Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді - ОСОБА_1 , за участю: секретаря - ОСОБА_2 , представника ІВК №31 - ОСОБА_3 , засудженого - ОСОБА_4 , захисника засудженого - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Ізяслав в режимі відеоконференції подання начальника державної установи «Ізяславська виправна колонія (№31)» про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю та мешканцю АДРЕСА_1 , громадянину України,-

встановив :

ОСОБА_4 відбуває покарання в ДУ «Ізяславська виправна колонія (№31) за вироком Корольовського районного суду м. Житомира від 28.10.2014 року за ч.2 ст.15, ч.3 ст.185, ч.3 ст.185, ч.1 ст.70, ч.4 ст.70 КК України, яким призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком 04 роки 02 місяці.

Раніше судимий: 29.08.2012 року Корольовським районним судом м. Житомира за ст.186 ч.3, ч.2 ст.15, ч.3 ст.185 КК України до 01 року 06 місяців позбавлення волі; 24.03.2014 року Корольовським районним судом м.Житомира за ст.15 ч.3, ст.185 ч.3 КК України до 45 діб арешту; 21.07.2014 року Житомирським районним судом за ч.3 ст.185, ч.1 ст.69 КК України до 02 років позбавлення волі.

Ухвалою Ізяславського районного суду Хмельницької області від 22.02.2016 року на підставі ч.5 ст.72 КК України зараховано в строк відбуття покарання період з 18.05.2014 року по 16.12.2014 року.

Початок строку: 18.05.2014 року.

Кінець строку: 20.12.2017 року.

Адміністрація виправної установи направила до суду подання про встановлення адміністративного нагляду за засудженим строком 24 місяці з такими обмеженнями: заборона виходу з будинку з 22.00 до 6.00 години, заборона відвідувати заклади, де дозволено роздрібну торгівлю спиртними напоями, заборона виїзду в особистих справах за межі району, з'являтись до органів Національної поліції за місцем проживання чотири рази на місяць для реєстрації, мотивуючи тим, що ОСОБА_4 засуджений за вчинення тяжких злочинів, під час відбування покарання вперто не бажав стати на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства.

Представник установи виконання покарань в судовому засіданні подання підтримав з підстав, вказаних у ньому.

В судовому засіданні засуджений не заперечував проти встановлення адміністративного нагляду, але просив суд не застосовувати такі обмеження, як заборона виходу з будинку з 22.00 до 6.00 години, заборона відвідувати заклади, де дозволено роздрібну торгівлю спиртними напоями, заборона виїзду в особистих справах за межі району.

Захисник в судовому засіданні підтримав позицію засудженого та просив встановити мінімальний термін адміністративного нагляду без встановлення обмежень, які пропонує адміністрація ІВК №31. Звернув увагу суду, що при встановлені адміністративного нагляду на засудженого статтею 9 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” вже покладається ряд обов'язків, які є цілком достатніми для контролю за поведінкою засудженого.

Суд вислухавши пояснення сторін, приходить до наступного висновку.

Як встановлено судом з матеріалів справи, зокрема з довідки про заохочення та стягнення і характеристики засудженого, копій вироків, ОСОБА_4 був неодноразово засуджений за вчинення тяжких злочинів. На шлях виправлення не став, характеризується незадовільно, у спілкуванні з представниками адміністрації колонії допускає нетактовну поведінку, відбуваючи покарання, 28 разів притягувався до дисциплінарної відповідальності, в т.ч. поміщався в ДІЗО та ПКТ, непрацевлаштований через небажання працювати, безвідповідально ставиться до виконання робіт з благоустрою установи. Приймає малоактивну участь у реалізації програм диференційованого виховного впливу «Освіта», «Професія».

Статтею 2 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” встановлено мету адміністративного нагляду, а саме: адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно положень пункту «б» статті 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.

Пунктом «б» ч.1 ст.4 зазначеного Закону встановлено, що підставами для встановлення адмністративного нагляду є матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пункті «б» ст.3 цього Закону.

Згідно положень частини 1 статті 5 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пунктах "б" і "г" статті 3 цього Закону в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за

місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань.

Відповідно до ст.6 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Згідно ч.1 ст.10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а)заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б)заборона перебування у визначених місцях району (міста); в)заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г)реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Враховуючи вищезазначене, а також те, що ОСОБА_4 неодноразово засуджений за вчинення тяжких злочинів, його поведінка під час відбування покарання свідчила, що він не стає на шлях виправлення, суд вважає, що ОСОБА_4 слід встановити адміністративний нагляд. В той же час необхідним строком такого нагляду буде мінімально встановлений законом, а саме 12 місяців, що є достатнім для здійснення контролю за ним з метою попередження вчинення нових злочинів та здійснення виховного впливу на нього. При цьому, зважаючи на обставини справи, особу засудженого, обов'язки, які покладаються на особу статтею 9 вищевказаного Закону, не є достатніми для контролю за поведінкою ОСОБА_4 , а тому йому слід встановити такі обмеження: заборона виходу з будинку з 22.00 до 6.00 години, заборона відвідувати кафе, бари, ресторани та інші заклади, де здійснюється роздрібна торгівля спиртними напоями, заборона виїзду в особистих справах за межі району, з'являтись до органів Національної поліції за місцем проживання чотири рази на місяць для реєстрації. При цьому суд враховує, що відповідний орган Національної поліції за місцем проживання ОСОБА_4 у випадках, встановлених ст.ст.6, 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, має право звернутись до суду з поданням про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 , а також про зміну (зменшення або збільшення) обсягу обмежень, встановлених вказаним Законом.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1-6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст.371, 372 КПК України, суд -

постановив :

Подання начальника державної установи «Ізяславська виправна колонія (№31)» задовольнити частково.

Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на строк 12 (дванадцять) місяців з такими обмеженнями:

-заборона виходу з будинку (квартири) з 22.00 год. до 6.00 год.;

-заборона відвідувати кафе, бари, ресторани та інші заклади, де здійснюється роздрібна торгівля спиртними напоями;

-заборона виїзду в особистих справах за межі району,

-з'являтись до органів Національної поліції за місцем проживання чотири рази на місяць для реєстрації (дні тижня та години реєстрації визначаються Національною поліцією).

Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Хмельницької області через Ізяславський районний суд Хмельницької області протягом семи днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1