Постанова від 09.10.2017 по справі 804/5707/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2017 р. Справа № 804/5707/17

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіОСОБА_1

при секретаріОСОБА_2

за участю:

представників позивача представника відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4 ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, в якому позивач просить: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №000651120 від 05.05.2017р. про застосування штрафної санкції у розмірі 19228,52 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідачем проведено камеральну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" з питань своєчасності сплати узгодженої суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт №947/12-01/36811341 від 14.04.2017р., на підставі якого винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення. Позивач зазначає, що в акті перевірки, дані камеральної перевірки свідчать про не своєчасну сплату ТОВ «IT-БІЗНЕС ГРУП» узгодженої суми податкового зобов'язання в зв'язку з несвоєчасним поданням платіжного доручення до установи банку. Порушення строку оплати податку на додану вартість було виявлено податковим органом при перевірці податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2014 року, в якій позивачем визначено суму ПДВ до сплати у розмірі 192 284,46грн. Граничний термін сплати ПДВ настав 30.08.2014р., однак оплату було проведено платником податку 01 вересня 2014р. З вказаних підстав, згідно п. 126.1 ст.126 ПК України, позивач був притягнутий до відповідальності у вигляді застосування до нього штрафної санкції у розмірі 10% яка дорівнює 19 228,45 грн. Однак, така затримка у сплаті узгодженої суми податкового зобов'язання стала можливою в зв'язку з виникненням форс-мажорних обставин, які фактично унеможливили своєчасну оплату податку на додану вартість згідно податкової декларації за липень 2014р. Про таку обставину позивач повідомив відповідача шляхом направлення відповідного листа 01.09.2014р. на електронну адресу Жовтневої ОДПІ м. Маріуполя ГУ Міндоходів у Донецькій області. Відповідно до вказаного вище листа, позивач просив податковий орган не застосовувати фінансові санкції за несвоєчасну оплату податку на додану вартість за липень 2014р., в зв'язку тим, що станом на день подання податкової декларації з ПДВ та здійснення оплати узгодженого зобов'язання ТОВ «IT-БІЗНЕС ГРУП» було зареєстровано за юридичною адресою у АДРЕСА_1 (Київський район м. Донецька), тобто в зоні АТО. В період 28.08.2014р. та 29.08.2014р. в районі місцезнаходження платника податку відбувся посилений обстріл, в результаті чого були відключені всі комунікації (зв'язок, Інтернет та світло), що унеможливило здійснити своєчасний платіж податків. 07 липня 2015р. Донецькою торгово-промисловою палатою позивачу видано сертифікат №4609 про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), яким засвідчено про неможливість ТОВ «ІТ-БІЗНЕС ГРУП» виконання зобов'язання в зазначений термін. Тому спірне повідомлення-рішення прийнято не на підставі, та не у межах повноважень, що передбачені Конституцією та законами України, є необґрунтованим, прийнято без урахування всіх обставин, що мають значення для його прийняття, що має наслідком його неправомірності та є підставою для скасування.

Від відповідача надійшли заперечення, в яких зазначено, що відносно позивача проведено камеральну перевірку з питань своєчасності сплати узгодженої суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість. якою встановлено порушення вимог пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 57.1 ст. 57 та 203.2 ст.203 Податкового кодексу України, а саме: Товариство з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" несвоєчасно сплачено узгоджені податкові зобов'язання з податку на додану вартість самостійно задекларованих платником по роках сплати 30.08.2014р. та 02.06.2016р. на загальну суму 192 285,16 грн. ТОВ "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" задекларовано податкові зобов'язання з податку на додану вартість на підставі податкової декларації з ПДВ за липень 2014 року на суму 192 284,46 грн. (строк сплати 30.08.2014р.), фактично вказану суму погашено платіжним дорученням від 01.09.2014 з затримкою на 1 день; в зв'язку з чим, позивачу автоматично розраховано штрафну санкцію в сумі 19228,45 грн. (10% від погашеної суми податкового боргу) та уточнюючим розрахунком, у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за березень 2016 року в сумі 0,7 грн. грн. фактично погашено платіжним дорученням від 24.06.2016 з затримкою у 22 дні автоматично зв'язку з чим, позивачу автоматично розраховано штрафну санкцію в сумі 0,07 грн. (10% від погашеної суми податкового боргу). Щодо твердження позивача про неможливість вчасної сплати в зв' язку із місцезнаходженням у зоні АТО відповідач зазначив, що для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції діють спеціальні тимчасові заходи, які встановлені Законом України від 02.09.2014 №1669-УІІ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», зі змінами та доповненнями. Указом Президента України від 14 квітня 2014 року №405/2014 уведено в дію рішення ОСОБА_2 національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України». Під час проведення таких заходів платники податків, у яких існує ймовірність несвоєчасної сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) або відсутня можливість їх сплати у зв'язку з непередбачуваними обставинами, мають право на отримання відстрочення (розстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) відповідно до п.п. 17.1.5 п. 17.1 ст. 17 Кодексу. Контролюючі органи мають право прийняти рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу, а також про списання безнадійного податкового боргу у порядку, передбаченому законодавством (п. п. 20.1.29 п. 20.1 ст. 20 Кодексу). Проте позивач із вказаною заявою до податкового органу не звертався, а тому оскаржуване податкове повідомлення-рішення є правомірним.

Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, просив в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши представника позивача та представника відповідача, дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить наступних висновків.

ОСОБА_6 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 23.08.2017р., Товариство з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" зареєстровано 16.11.2009 року. та знаходиться за адресою вул. 152 Дивізії, 3, кімната 207, Дніпро, 49033

До 25.11.2014 року ТОВ "ІТ-БІЗНЕС ГРУП"було зареєстровано за адресою: 83114, АДРЕСА_2, здійснювало господарську діяльність на території м. Донецька, Донецької області та перебувало на податковому обліку в ДПІ у Київському районі м. Донецька.

Судом встановлено, що відповідачем проведено камеральну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" з питань своєчасності сплати узгодженої суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість за серпень 2014р., червень 2016р., за результатами якої складено акт №947/12-01/36811341 від 14.04.2017р.

Відповідно до висновків вказаного ОСОБА_5, перевіркою встановлено порушення вимог пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 57.1 ст. 57 та 203.2 ст.203 Податкового кодексу України, а саме: Товариством з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" несвоєчасно сплачено узгоджені податкові зобов'язання з податку на додану вартість самостійно задекларованих платником по роках сплати 30.08.2014р. та 02.06.2016р. на загальну суму 192 285,16 грн., відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) податків протягом граничних строків передбачено пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України.

На підставі ОСОБА_5 перевірки №947/12-01/36811341 від 14.04.2017р. відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №0006511201 від 05.05.2017 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" було нараховано штрафну санкцію у розмірі 19228,52 грн. за несвоєчасну сплату грошового зобов'язання по податку на додану вартість.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" звернулось до Державної фіскальної служби України із скаргою за вих. №16062017 від 16.06.2017 року на податкове повідомлення-рішення №0006511201 від 05.05.2017 року.

Рішенням про результати розгляду скарги від 03.08.2017 року за вих. №16976/6/99-99-11-03-01-25 Державна фіскальна служба України залишила спірне податкове повідомлення-рішення без змін, а скаргу без задоволення.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" не заперечує щодо встановлення контролюючим органу частини фактів затримки сплати грошових зобов'язань, проте, зазначає, що затримка відбулася в зв'язку із виникненням форс-мажорних обставин.

Сертифікатом Донецької торгово-промислової палати №4609 від 07.05.2014р., копія якого міститься в матеріалах справи, засвідчено настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) з 01.07.2014 року для позивача при здійсненні господарської діяльності на території м. Донецьк, Донецької області щодо дотримання норм законодавчих актів України, які стосуються справляння та сплати податків та обов'язкових платежів.

Листом від 01.09.2014р. адресованим начальнику Жовтневої ОДПІ м. Маріуполя ГУ Міндоходів у Донецькій області ОСОБА_7, позивач просив не застосовувати до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" фінансових санкцій та пені, що підтверджується звітом про надсилання вказаного листа на електронну адресу податкового органу.

Вирішуючи питання щодо правомірності прийнятого податкового повідомлення-рішень суд виходить із наступного.

Стаття 68 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України.

П.п.14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, встановлено, що господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь - яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення за агентськими договорами.

Пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (пункт 49.1 статті 49 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

За правилами пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом з ПДВ є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених Кодексом, календарний квартал.

ОСОБА_6 із пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації з ПДВ, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 статті 203 Кодексу для подання податкової декларації (пункт 203.2 статті 203 Кодексу).

Відповідно до пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України визначено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Поряд з цим, Указом Президента України від 14.04.2014 року №405/2014 введено в дію рішення РНБО України від 13.04.2014 року "Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України" та розпочато проведення Антитерористичної операції (АТО) на території Донецької і Луганської областей.

02 вересня 2014 року Верховною ОСОБА_2 України прийнято Закон України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” № 1669-VII, який набув чинності 15 жовтня 2014 року та визначав тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.

Відповідно до статті 1 вказаного Закону встановлено, що територією проведення антитерористичної операції є територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України “Про рішення ОСОБА_2 національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Статтею 10 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" передбачено, що протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.

Відповідно до ст. 14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видають сертифікат про такі обставини протягом семи днів з дня звернення суб'єкта господарської діяльності за собівартістю. Сертифікат про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) для суб'єктів малого підприємництва видається безкоштовно. Форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами, а саме: загроза війни, збройний конфлікт або серйозна погроза такого конфлікту, включаючи але не обмежуючись ворожими атаками, блокадами, військовим ембарго, дії іноземного ворога, загальна військова мобілізація, військові дії, оголошена та неоголошена війна, дії суспільного ворога, збурення, акти тероризму, диверсії, піратства, безлади, вторгнення, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, введення комендантської години, експропріація, примусове вилучення, захоплення підприємств, реквізиція, громадська демонстрація, блокада, страйк, аварія, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух, тривалі перерви в роботі транспорту, регламентовані умовами відповідних рішень та актами державних органів влади, закриття морських проток, ембарго, заборона (обмеження) експорту/імпорту тощо, а також викликані винятковими погодними умовами і стихійним лихом, а саме: епідемія, сильний шторм, циклон, ураган, торнадо, буревій, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, град, заморозки, замерзання моря, проток, портів, перевалів, землетрус, блискавка, пожежа, посуха, просідання і зсув ґрунту, інші стихійні лиха тощо".

Статтею 100 Податкового кодексу України передбачене розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків. Розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу в межах процедури відновлення платоспроможності боржника здійснюються відповідно до законодавства з питань банкрутства (п.100.3.). Підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань та податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків (п.100.4.). Підставою для відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним доказів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність дії обставин непереборної сили, що призвели до загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань або податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму відстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків (п.100.5.).

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010р. №1235 відповідно до пунктів 100.4 і 100.5 статті 100 Податкового кодексу України затверджено перелік обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин в т.ч. зазначено, що форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), зазначені у частині другій статті 14-1 Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні", що об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативно-правовими актами. Доказами, що підтверджують факт настання (існування) зазначених обставин, є: сертифікат Торгово-промислової палати про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили).

Відповідно до статті 1 Закону №1669 період проведення антитерористичної операції це час між датою набрання чинності Указом Президента України від 14.04.2014 року №405/2014 "Про рішення ОСОБА_2 національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Виходячи з наведених приписів, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14.04.2014 року. Станом на дату проведення перевірки та на дату розгляду справи Указ про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України Президентом України не видавався.

Пунктом 5 статті 11 Закону №1669-VII передбачено обов'язок Кабінету Міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України від 14.04.2014 року №405/2014 "Про рішення ОСОБА_2 національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" у період з 14.04.2014 року до її закінчення.

Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження №1053-р від 30.10.2014 року, яким затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року №1079-р зупинено дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 року №1053 "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція".

Кабінетом Міністрів України 02.12.2015 року прийнято розпорядження №1275-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України".

З матеріалів справи вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" до 25.11.2014 року було зареєстровано за адресою: 83114, АДРЕСА_2, здійснювало господарську діяльність на території м. Донецька, Донецької області та перебувало на податковому обліку в ДПІ у Київському районі м. Донецька.

Позивач звертався до Донецької торгово-промислової палати щодо засвідчення факту форс-мажорних обставин та отримав 07.05.2014 року сертифікат про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) №4609, яким засвідчено настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) з 01.07.2014 року для позивача при здійсненні господарської діяльності на території м. Донецьк, Донецької області щодо дотримання норм законодавчих актів України, які стосуються справляння та сплати податків та обов'язкових платежів.

Також судом досліджені лист від 01.09.2014р. адресований начальнику Жовтневої ОДПІ м. Маріуполя ГУ Міндоходів у Донецькій області ОСОБА_7, яким позивач просить не застосовувати до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" фінансові санкції та пеню та звіт про надсилання вказаного листа на електронну адресу податкового органу.

ОСОБА_6 платіжного доручення №292, яке міститься в матеріалах справи, позивач сплатив грошове зобов'язання з ПДВ по декларації за липень 2014р. у сумі 192336,00 грн., що не заперечувалося представником відповідача.

Оплата відбулася через відділення банку 01.09.2014р., тобто з порушенням граничного строку сплати зобов'язання.

Так, у наявній в матерілах справи копії Сертифікату зазначено, що відповідно до п.100.4-100.5 Податкового кодексу України, Постанови КМУ від 27.12.2010 року № 1235 “Про затвердження переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу”; Указу Президента України від 14.04.2014 року №405/2014 “Про рішення ОСОБА_2 національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози та збереження територіальної цілісності України”; Інформації Антитерористичного центру при Службі безпеки України, за якою станом на 01.07.2014р. та впродовж до поточної дати місто Донецьк Донецької області не контролюється органами державної влади.

При цьому, не зважаючи на вищезазначені обставини, контролюючим органом здійснено нарахування платнику штрафних санкцій у зв'язку з несвоєчасною сплатою податкових зобов'язань з ПДВ.

Водночас, у відповідності до статті 10 Закону №1669 - протягом терміну дії Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.

Відповідно до ст.ст.11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З огляду на вищевикладене позивачем доведений факт настання форс-мажорних обставин, що унеможливили здійснити своєчасну сплату грошових зобов'язань, а саме наявність сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) №4609, яким засвідчено настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) з 01.07.2014 року для позивача при здійсненні господарської діяльності на території м.Донецьк, Донецької області щодо дотримання норм законодавчих актів України, які стосуються справляння та сплати податків та обов'язкових платежів. Наведене відповідачем не спростовано.

На підставі вищевикладеного та з врахуванням того, що відповідачем не було доведено суду правомірності прийнятого рішення, відповідач діяв без урахування фактичних обставин справи, та принципу пропорційності, зокрема в частині дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями на досягнення яких спрямоване це рішення, що призвело до порушення прав позивача, суд доходить висновку, що позов фізичної особи-підприємця Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТ-БІЗНЕС ГРУП" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №0006511201 від 05.05.2017р.

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст.254 КАС України.

Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя ОСОБА_1