Постанова від 05.12.2017 по справі 520/14691/17

Справа № 520/14691/17

Провадження № 3/520/6668/17

ПОСТАНОВА

05.12.2017 року м. Одеса

Суддя Київського районного суду м.Одеси Літвінова І.А., розглянувши у приміщені суду справу про адміністративне правопорушення за протоколом №1354 Серії АА№139631 від 27.11.2017 року, складеним головним державним ревізор-інспектором відділу адміністрування податків і зборів фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування ДПІ у Київському районі м.Одеси управління податків і зборів фізичних осіб ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_1 щодо посадової особи ОСОБА_2, керівника ТОВ «Тарлтон», яка притягається до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-4 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення,ОСОБА_2 несвоєчасно подала податковий розрахунок суми доходу, нарахованого та сплаченого на користь платників податків, сум утриманого з них податків за перший квартал 2017 року, у зв'язку з чим притягається до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.163-4 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Пунктом 4 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 липня 2016 року №566, також чітко передбачено, що зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.

Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення №1354 Серії АА №139631 від 27.11.2017 не зазначені дата та час вчинення правопорушення, що унеможливлює встановлення того факту, чи в зазначений законом термін ставиться питання про притягнення до адміністративної відповідальності.

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності підлягають поверненню до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області для усунення недоліків.

Таким чином, сукупність вказаних порушень унеможливлює розгляд адміністративної справи судом, а тому, керуючись ст.256 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КпАП України, направити до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Літвінова І. А.