Рішення від 29.11.2017 по справі 910/2870/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.11.2017Справа №910/2870/17

За позовом Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області

до Головного управління Держгеокадастру у Київській області

за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача

1) Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Ватутіна

2) ОСОБА_1

3) ОСОБА_2

4) ОСОБА_3

5) ОСОБА_4

6) ОСОБА_5

7) ОСОБА_6

8) ОСОБА_7

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача

9) Приватного підприємства «Фірма «Каріна»

про визнання недійсними та скасування наказів

Головуючий суддя Демидов В.О.

Судді Спичак О.М.

Грєхова А.О.

Представники сторін:

від позивача - Кучерявий І.А. (дов. №1 від 03.01.2017);

від відповідача - не з'явився;

від третьої особи-1 - не з'явився;

від третьої осои-2 - не з'явився;

від третьої особи-3 - не з'явився;

від третьої особи-4 - не з'явився;

від третьої особиа-5 - не з'явився;

від третьої особи-6 - не з'явився;

від третьої особи-7 - ОСОБА_10 (дов. № 780 від 20.10.2016);

від третьої особи-8 - не з'явився;

від третьої особи-9 - не з'явився.

встановив :

21.02.2017 Новопетрівська сільська рада Вишгородського району Київської області звернулась до господарського суду м. Києва з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Київській області про:

- визнання недійсним та скасування наказу головного управлінням Держземагентства в Київській області №КИ/3221886000:03:165/00004370 від 12.08.2013 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну власність земельну ділянку площею 1,5022 га, кадастровий номер НОМЕР_1 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності;

- визнання недійсним та скасування наказу головного управлінням Держземагентства в Київській області №КИ/3221886000:03:165/00004361 від 12.08.2013 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну власність земельну ділянку площею 1,4841 га, кадастровий номер НОМЕР_2 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності;

- визнання недійсним та скасування наказу головного управлінням Держземагентства в Київській області №КИ/3221886000:03:165/00004364 від 12.08.2013 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну власність земельну ділянку площею 1,4841 га, кадастровий номер НОМЕР_3 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності;

- визнання недійсним та скасування наказу головного управлінням Держземагентства в Київській області №КИ/3221886000:03:165/00004375 від 12.08.2013 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну власність земельну ділянку площею 1,5933 га, кадастровий номер НОМЕР_4 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності;

- визнання недійсним та скасування наказу головного управлінням Держземагентства в Київській області №КИ/3221886000:03:165/00004366 від 12.08.2013 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну, власність земельну ділянку площею 0,7421 га, кадастровий номер НОМЕР_5 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності.

Позовні вимоги мотивовані тим, що головне управління Держземагентства в Київській області в силу ч. 5 ст. 116 Земельного кодексу України, не мало права передавати вищевказані земельні ділянки у власність громадянам без їх попереднього вилучення у землекористувача за відповідним рішенням Кабінету міністрів України або Київської обласної державної адміністрації або Вишгородської районної державної адміністрації. Крім того, позивач вказує на те, що оспорювані накази прийняті всупереч ч. 3 ст. 83та ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 24.02.2017 порушено провадження у справі №910/2870/17, залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Колективне сільськогосподарське підприємство ім. Ватутіна, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, та призначено справу до розгляду на 16.03.2017.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 16.03.2017 у зв'язку із неявкою представників відповідача та третіх осіб, невиконанням сторонами вимог ухвали суду від 24.02.2017, а також необхідністю витребування доказів по справі, розгляд справи відкладено на 11.04.2017.

24.03.2017 через канцелярію суду від позивача надійшла заява про забезпечення позову шляхом заборони суб'єктам державної реєстрації прав вчиняти реєстраційні дії стосовно спірних земельних ділянок.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 11.04.2017 у зв'язку із неявкою представників відповідача та третіх осіб, невиконанням сторонами вимог ухвал суду, а також необхідністю витребування доказів по справі, розгляд справи відкладено на 20.04.2017.

14.04.2017 до загального відділу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого відповідач проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в їх задоволенні в повному обсязі.

20.04.2017 представник позивача через загальний відділ діловодства суду подав клопотання про долучення документів до матеріалів справи.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 20.04.2017 у зв'язку із неявкою представників відповідача та третіх осіб, невиконанням сторонами вимог ухвал суду, а також необхідністю витребування доказів по справі, розгляд справи відкладено на 24.04.2017.

24.04.2017 представник позивача через загальний відділ діловодства суду подав клопотання про долучення документів до матеріалів справи.

Ухвалою господарського суду місті Києва від 24.04.2017 за клопотанням представника позивача продовжено строк вирішення спору у справі №910/2870/17 на 15 днів, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Приватне підприємство «Фірма «Каріна» та відкладено розгляд справи на 11.05.2017.

04.05.2017 та 11.05.2017 представник позивача через загальний відділ діловодства суду подав клопотання про долучення документів до матеріалів справи.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 11.05.2017 призначено колегіальний розгляд справи №910/2870/17 та з метою визначення складу колегії суддів відкладено розгляд справи.

За результатами автоматичного розподілу справи №910/2870/17 визначено склад колегії суддів для розгляду справи: головуючий суддя Демидов В.О., судді Спичак О.М., Босий В.П.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 13.05.2017 вказаною колегією суддів прийнято справу №910/2870/17 до свого провадження та призначено її до розгляду на 08.06.2017.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 08.06.2017 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_6 у зв'язку із чим, а також враховуючи неявку в судове засідання представників відповідача та третіх осіб, необхідність витребування додаткових доказів по справі, розгляд справи відкладено на 11.07.2017.

Судове засідання, призначене на 11.07.2017 не відбулось, у зв'язку із перебуванням судді Босого В.П. у відпустці.

Розпорядженням в.о. керівника апарату господарського суду міста Києва №05-23/2059 від 12.07.2017, у зв'язку із перебуванням судді Босого В.П. у відпустці призначено повторний автоматизований розподіл справи, за результатом проведення якого справу №910/2870/17 передано для розгляду колегії суддів у складі: головуючий суддя Демидов В.О., судді Спичак О.М., Грєхова А.О.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 18.07.2017 вказаною колегією суддів прийнято справу №910/2870/17 до свого провадження та призначено її до розгляду на 12.09.2017.

04.09.2017 до загального відділу суду від відповідача надійшли письмові пояснення щодо заяви про забезпечення позову, відповідно до змісту яких проти вказаної заяви заперечує та просить відмовити в її задоволенні.

Судове засідання призначене на 12.09.2017 не відбулось, у зв'язку із тимчасовою непрацездатністю судді Демидова В.О.

Враховуючи те, що суддя Демидов В.О. вийшов з лікарняного, судом відповідно до ухвали від 28.09.2017 справу №910/2870/17 призначено до розгляду на 24.10.2017.

24.10.2017 представником позивача через загальний відділ суду подано додаткові письмові пояснення по справі.

24.10.2017 представником третьої особи-7 через загальний відділ суду подано заяву про застосування строків позовної давності, а також відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в їх задоволенні.

Крім того, представником третьої особи через загальний відділ суду подано клопотання про здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу та клопотання про витребування доказів.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 24.10.2017 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_7, у зв'язку із чим, а також враховуючи необхідність витребування додаткових доказів по справі, розгляд справи відкладено на 14.11.2017.

13.11.2017 представником позивача через загальний відділ суду подано додаткові письмові пояснення по справі, клопотання про долучення витребуваних судом документів до матеріалів справи, а також клопотання про витребування доказів.

14.11.2017 представником третьої особи 7 через загальний відділ суду подано додаткові письмові пояснення по справі, відповідно до змісту яких проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в їх задоволенні.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 14.11.2017у зв'язку із необхідністю витребування додаткових доказів по справі, розгляд справи відкладено на 29.11.2017.

28.11.2017 представник позивача через загальний відділ діловодства суду подав додаткові документи для долучення до матеріалів справи.

29.11.2017 представники відповідача та третьої особи-7 через загальний відділ діловодства суду подали додаткові пояснення по справі.

У судове засідання 29.11.2017 з'явилися представники позивача та третьої особи-7, надали пояснення по справі.

Представники відповідача та третіх осіб 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 та 9 у судове засідання 29.11.2017 не з'явилися, причин неявки суду не повідомили, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

З урахуванням фактичних обставин справи, суд вважає за можливим розглянути справу за наявними матеріалами у даному судовому засіданні з урахуванням положення ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

В судовому засіданні 29.11.2017 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва встановив такі фактичні обставини справи.

Рішенням Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області «Про затвердження генерального плану села Нові Петрівці» від 02.04.2013 №482-21-6 затверджено містобудівну документацію «Генеральний план села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області» розроблений ДП «УкрНДПІцивільбуд» м. Києва з розрахунковим періодом до 2030 року; вирішено вважати таким, що втратив чинність Генеральний план села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, розроблений у 1983 році Держбудом УРСР «УкрНДПІцивільсільбуд» м. Києва.

У той же час, рішенням Вишгородської районної ради Київської області «Про встановлення (зміну) меж села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області» від 22.08.2013 №384-29-VI, змінено межі села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, включивши в межі села Нові Петрівці земельні ділянки площею 1166,4591 га та затверджено територію села Нові Петрівці загальною площею 2105,5447 га; встановлено межі села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області згідно з проектом із землеустрою щодо встановлення (зміни) межі адміністративно-територіальної одиниці села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області; зобов'язано Новопетрівську сільську раду Вишгородського району Київської області замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (зміни) меж села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області на місцевості відповідно до вимог законодавства.

Рішенням Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області «Про оформлення права комунального власності на земельні ділянки, що ввійшли в межі села Нові Петрівці» від 04.08.2014 №800-34-VI, з метою забезпечення жителів села - учасників Антитерористичної операції на Сході нашої держави земельними ділянками та на виконання рішень Новопетрівської сільської ради «Про затвердження Генерального плану села Нові Петрівці» №482-21-6 від 02.04.2013, Вишгородської районної ради «Про встановлення (зміну) меж села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області» №384-29-VI від 22.08.2013, відповідно до ст. 83, 173 Земельного кодексу України та керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», вирішено з метою встановлення можливості виділення та кількості доступних для виділення земельних ділянок, провести внутрішню інвентаризацію земельних ділянок, включених в межі села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області; у випадку виявлення передачі земельних ділянок державної власності у приватну власність або в користування з порушенням норм земельного та містобудівного законодавства вжити заходів щодо оскарження рішень органів державної виконавчої влади на підставі яких вони вибули з власності (користування) держави, та скасувати державну реєстрацію цих земельних ділянок; здійснити оформлення права комунальної власності за територіальною громадою села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області на земельні ділянки державної власності, включені в межі села Нові Петрівці.

На виконання рішення Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області «Про оформлення права комунального власності на земельні ділянки, що ввійшли в межі села Нові Петрівці» від 04.08.2014 №800-34-VI, надіслано адвокатський запит адвоката Морозова М.В. до Головного управління Держземагентства у Київській області, правонаступником якого є Головне управління Держгеокадастру у Київській області, а 13.08.2014 отримано лист №29-10-0.31-5722/2-14 щодо земельних ділянок, які відповідно до Національної кадастрової системи (публічна кадастрова карта) перебували в державній власності та передані у власність громадянам.

Позивач вказував, що відповідно до вказаного листа йому стало відомо, що:

12.08.2013 головним управлінням Держземагентства в Київській області прийнято наказ №КИ/3221886000:03:165/00004370 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну власність ОСОБА_1 земельну ділянку площею 1,5022 га, кадастровий номер НОМЕР_1 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності;

12.08.2013 головним управлінням Держземагентства в Київській області прийнято наказ №КИ/3221886000:03:165/00004361 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну власність ОСОБА_2 земельну ділянку площею 1,4841 га, кадастровий номер НОМЕР_2 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності;

12.08.2013 головним управлінням Держземагентства в Київській області прийнято наказ №КИ/3221886000:03:165/00004364 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну власність ОСОБА_4 земельну ділянку площею 1,4841 га, кадастровий номер НОМЕР_3 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності;

12.08.2013 головним управлінням Держземагентства в Київській області прийнято наказ №КИ/3221886000:03:165/00004375 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну власність ОСОБА_5 земельну ділянку площею 1,5933 га, кадастровий номер НОМЕР_4 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності;

12.08.2013 головним управлінням Держземагентства в Київській області прийнято наказ №КИ/3221886000:03:165/00004366 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну власність ОСОБА_3 земельну ділянку площею 0,7421 га, кадастровий номер НОМЕР_5 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності.

Третім особам затверджено відповідні проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області; надано у власність земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності; наказано приступити до використання земельних ділянок після встановлення їх меж в натурі (на місцевості) та здійснення державної реєстрації права приватної власності у Державному реєстрі речових прав.

Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що земельні ділянки щодо яких оскарженими ним наказами відповідача третім особам затверджено відповідні проекти землеустрою та які ним надано у власність є частиною земельної ділянки, що належить третій особі - Колективному сільськогосподарському підприємству імені Ватутіна на праві постійного користування.

Як вбачається з державного акта на право постійного користування землею Серії НОМЕР_6, виданого 19 серпня 1998 року, відповідно до Рішення №22 Новопетрівської сільської ради народних депутатів від 12.06.1998, радгоспу ім. Ватутіна надано у постійне користування 878,8 га землі в межах згідно з планом землекористування для сільськогосподарського виробництва.

Рішенням господарського суду Київської області від 26.06.2013 у справі №17/013-10/19/8 за позовом Прокурора Вишгородського району Київської області до Вишгородської районної державної адміністрації Київської області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Приватного підприємства «ФІРМА «КАРІНА», Товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛГА-ТРЕЙДІНГ», Товариства з обмеженою відповідальністю «Атлас Ворд Білдінг Системс Україна», Товариства з обмеженою відповідальністю «Арма Факторинг», Приватного підприємства «Єліма», Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Ватутіна, про визнання протиправними та скасування розпоряджень, судом встановлено, що згідно п.п. 1, 3 статуту Державного сільськогосподарського підприємства імені Ватутіна у редакції, зареєстрованій 30.09.1996 за №142, Державне сільськогосподарське підприємство імені Ватутіна засноване на державній власності, підпорядковане Державному комітету України з питань садівництва, виноградарства та виноробної промисловості і входить до складу об'єднання «Київсадвинпром» на добровільних засадах. Найменування підприємства - Державне сільськогосподарське підприємство імені Ватутіна, являється правонаступником всіх прав та обов'язків радгоспу імені Ватутіна. Відповідно до п.п. 1.1., 1.2. статуту колективного сільськогосподарського підприємства імені Ватутіна у редакції, зареєстрованій 13.09.2001, колективне сільськогосподарське підприємство імені Ватутіна, с. Нові Петрівці, створено в результаті приватизації трудовим колективом майна Державного сільськогосподарського підприємства імені Ватутіна, с. Нові Петрівці, на підставі Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі». Колективне сільськогосподарське підприємство імені Ватутіна є правонаступником всіх прав і обов'язків Державного сільськогосподарського підприємства імені Ватутіна.

Згідно ч. 5 ст. 59 Господарського кодексу України, у разі перетворення одного суб'єкта господарювання в інший до новоутвореного суб'єкта господарювання переходять усі майнові права і обов'язки попереднього суб'єкта господарювання.

Вказане рішення господарського суду Київської області від 26.06.2013 у справі №17/013-10/19/8 залишено в силі постановою Вищого господарського суду України від 23.07.2014.

Припинення права користування земельною ділянкою з підстави припинення установи (його перетворення) допускається лише у разі, коли припинення останньої виключає правонаступництво.

Аналогічної правової позиції дотримується Верховний Суд України у постанові від 21.02.2011 у справі №21-3а11.

За таких обставин позивач вважав, що на момент прийняття наказів головного управління Держземагентства в Київській області № № КИ/3221886000:03:165/00004370, КИ/3221886000:03:165/00004361, КИ/3221886000:03:165/00004364, КИ/3221886000:03:165/00004375, КИ/3221886000:03:165/00004366 від 12.08.2013 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність» земельні ділянки площею 1,5022 га, кадастровий номер НОМЕР_1; площею 1,4841 га, кадастровий номер НОМЕР_2; площею 1,4841 га, кадастровий номер НОМЕР_3; площею 1,5933 га, кадастровий номер НОМЕР_4; площею 0,7421 га, кадастровий номер НОМЕР_5, були розташовані на території Новопетрівської сільської ради за межами населеного пункту та знаходилися в складі земельної ділянки №7, яка перебуває у постійному користуванні колективного сільськогосподарського підприємства імені Ватутіна, оскільки входять до складу земельних ділянок загальною площею 878,8 га згідно акту на право постійного користування серії НОМЕР_6, виданого 19.08.1998 Новопетрівською сільською радою Вишгородського району Київської області, у зв'язку із чим позивач вважав оспорювані накази відповідача незаконними та просив їх скасувати.

Дослідивши обставини справи, надані матеріали, оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність задоволення позову у повному обсязі з таких підстав.

У відповідності з приписами ст. ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

На підставі ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Земельного кодексу України в редакції від 05.05.1993, сільські, селищні Ради народних депутатів надають земельні ділянки у користування для всіх потреб із земель сіл, селищ, а також за їх межами для будівництва шкіл, лікарень, підприємств торгівлі та інших об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням населення (сфера послуг), сільськогосподарського використання, ведення селянського (фермерського) господарства, особистого підсобного господарства, індивідуального житлового, дачного і гаражного будівництва, індивідуального і колективного садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби, традиційних народних промислів.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 23 Земельного Кодексу України в редакції віл 05.05.1993, право власності або право постійного користування землею посвідчується державними актами, які видаються і реєструються сільськими, селищними, міськими, районними Радами народних депутатів. Державний акт на право колективної власності на землю видається колективному сільськогосподарському підприємству, сільськогосподарському кооперативу, сільськогосподарському акціонерному товариству із зазначенням розмірів земель, що перебувають у власності підприємства, кооперативу, товариства і у колективній власності громадян. До державного акта додається список цих громадян.

19.08.1998 року Новопетрівською сільською радою Вишгородського району Київської області радгоспу ім. Ватутіна видано державний акт на право постійного користування землею серії НОМЕР_7, згідно якого, радгоспу ім. Ватутіна надається у постійне користування 878,8 га землі в межах з планом землекористування для сільськогосподарського виробництва.

Рішенням господарського суду Київської області від 26.06.2013 у справі №17/013-10/19/8, залишеним в силі постановою Вищого господарського суду України від 23.07.2014, встановлено, що згідно п.п. 1, 3 статуту Державного сільськогосподарського підприємства імені Ватутіна у редакції, зареєстрованій 30.09.1996 за №142, Державне сільськогосподарське підприємство імені Ватутіна засноване на державній власності, підпорядковане Державному комітету України з питань садівництва, виноградарства та виноробної промисловості і входить до складу об'єднання «Київсадвинпром» на добровільних засадах. Найменування підприємства - Державне сільськогосподарське підприємство імені Ватутіна, являється правонаступником всіх прав та обов'язків радгоспу імені Ватутіна.

Відповідно до п.п. 1.1., 1.2. статуту колективного сільськогосподарського підприємства імені Ватутіна у редакції, зареєстрованій 13.09.2001 року, колективне сільськогосподарське підприємство імені Ватутіна, с. Нові Петрівці, створено в результаті приватизації трудовим колективом майна Державного сільськогосподарського підприємства імені Ватутіна, с. Нові Петрівці, на підставі Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі». Колективне сільськогосподарське підприємство імені Ватутіна є правонаступником всіх прав і обов'язків Державного сільськогосподарського підприємства імені Ватутіна.

Згідно ч. 5 ст. 59 Господарського кодексу України, у разі перетворення одного суб'єкта господарювання в інший до новоутвореного суб'єкта господарювання переходять усі майнові права і обов'язки попереднього суб'єкта господарювання.

Таким чином, припинення права користування земельною ділянкою з підстави припинення установи допускається лише у випадку, коли припинення останньої виключає правонаступництво.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що до колективного сільськогосподарського підприємства імені Ватутіна шляхом правонаступництва перейшло право постійного користування земельною ділянкою площею 878,8 га згідно акту на право постійного користування землею серії НОМЕР_7, виданого 19.08.1998 року Новопетрівською сільською радою Вишгородського району Київської області.

Відповідно до п. 2.8. постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» від 17.05.2011 року №6, право постійного землекористування є безстроковим, на відміну від права оренди, і може бути припинене лише з підстав, передбачених статтею 141 ЗК України, перелік яких є вичерпним. Дії органів державної влади та місцевого самоврядування, спрямовані на позбавлення суб'єкта права користування земельною ділянкою після державної реєстрації такого права поза межами підстав, визначених у статті 141 ЗК України, є такими, що порушують право користування земельною ділянкою.

Згідно абз. 7 п. 4.1. мотивувальної частини рішення Конституційного суду України 16 квітня 2009 року №7-рп/2009, Конституційний Суд України дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення, вносити до них зміни та скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, керуючись у своїй діяльності ними та актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Пунктом шостим розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України передбачалось, що громадяни та юридичні особи, які мають у постійному користуванні земельні ділянки, але за цим Кодексом не можуть мати їх на такому праві, повинні до 1 січня 2008 року переоформити у встановленому порядку право власності або право оренди на них. Однак, Рішенням Конституційного Суду України від 22.09.2005 № 5-рп вказаний пункт визнано неконституційним, та таким, що втратив чинність з дня ухвалення цього Рішення.

Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою» від 02.04.2002 № 449, раніше видані державні акти на право приватної власності на землю, державні акти на право власності на землю, державні акти на право власності на земельну ділянку та державні акти на право постійного користування землею залишаються чинними і підлягають заміні у разі добровільного звернення громадян або юридичних осіб.

Детально дослідивши матеріали справи, судом було встановлено що з боку колективного сільськогосподарського підприємства імені Ватутіна такого звернення до Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області не надходило, таким чином державний акт на право постійного користування серії НОМЕР_7, виданий 19.08.1998 року Новопетрівською сільською радою Вишгородського району Київської області є чинним, а отже, припинення права користування колективного сільськогосподарського підприємства імені Ватутіна земельною ділянкою загальною площею 878,8 га згідно акту на право постійного користування серії НОМЕР_7, можливе лише у випадках, передбачених чинним законодавством України.

Відповідно до ч. 3 ст. 35 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Пунктом 2.6 постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2013 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» не потребують доказування преюдиціальні факти, тобто встановлені рішенням господарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори) у процесі розгляду іншої справи, в якій беруть участь ті самі сторони, в тому числі і в тих випадках, коли в іншому спорі сторони мали інший процесуальний статус (наприклад, позивач у даній справі був відповідачем в іншій, а відповідач у даній справі - позивачем в іншій).

При цьому, відповідно до частин першої та другої ст. 116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу; набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Згідно з частиною п'ятою ст. 116 Земельного кодексу України, земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

Відповідно до частини шостої ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідно до ст. 141 Земельного кодексу України, підставами припинення права користування земельною ділянкою є: а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою; б) вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Кодексом; в) припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій; г) використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам; ґ) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням; д) систематична несплата земельного податку або орендної плати; е) набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці; є) використання земельної ділянки у спосіб, що суперечить вимогам охорони культурної спадщини.

Згідно ч.ч. 1, 2, 5 ст. 149 Земельного кодексу України, земельні ділянки, надані у постійне користування із земель державної та комунальної власності, можуть вилучатися для суспільних та інших потреб за рішенням органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Вилучення земельних ділянок провадиться за згодою землекористувачів на підставі рішень Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень. Районні державні адміністрації на їх території вилучають земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, в межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для: а) сільськогосподарського використання; б) ведення лісового і водного господарства, крім випадків, визначених частиною дев'ятою цієї статті; в) будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, лікарень, підприємств торгівлі тощо).

Разом з тим, матеріали справи не містять будь-яких доказів припинення права постійного користування зазначеною у Державному акті земельною ділянкою правонаступником радгоспу ім. Ватутіна - Колективним сільськогосподарським підприємством імені Ватутіна.

Таким чином, виходячи з положень ст. 151, 144, 149 Земельного кодексу України та Положення про Головне управління Дерземагетнтства в Київській області до повноважень Головного управління Держземагентства в Київській області не входить припинення права постійного користування та вилучення земельних ділянок, наданих в постійне користування.

Отже Головне управління Дерземагетнтства в Київській області не мало права передавати у власність громадянам, які зазначені в наказах, вказані вище земельні ділянки сільськогосподарського призначення без їх попереднього вилучення у землекористувача за відповідним рішенням Кабінету Міністрів України або Київської обласної державної адміністрації або Вишгородської районної державної адміністрації в силу ч. 5 ст. 116 Земельного кодексу України.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 84 Земельного кодексу України у державній власності перебувають усі землі України, крім земель комунальної та приватної власності.

Згідно ч. 3 ст. 83 Земельного кодексу України земельні ділянки державної власності , які передбачається використати для розміщення об'єктів, призначених для обслуговування потреб територіальної громади (комунальних підприємств, установ, організацій, громадських пасовищ, кладовищ, місць знешкодження та утилізації відходів, рекреаційних об'єктів тощо), а також земельні ділянки, які відповідно до затвердженої містобудівної документації передбачається включити у межі населених пунктів, за рішеннями органів виконавчої влади, передаються у комунальну власність.

Як зазначалося вище, рішенням Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області «Про затвердження генерального плану села Нові Петрівці» від 02.04.2013 №482-21-6 затверджено містобудівну документацію «Генеральний план села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області» розроблений ДП «УкрНДПІцивільбуд» м. Києва з розрахунковим періодом до 2030 року; вирішено вважати таким, що втратив чинність Генеральний план села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, розроблений у 1983 році Держбудом УРСР «УкрНДПІцивільсільбуд» м. Києва.

У той же час, рішенням Вишгородської районної ради Київської області «Про встановлення (зміну) меж села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області» від 22.08.2013 №384-29-VI, змінено межі села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, включивши в межі села Нові Петрівці земельні ділянки площею 1166,4591 га та затверджено територію села Нові Петрівці загальною площею 2105,5447 га; встановлено межі села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області згідно з проектом із землеустрою щодо встановлення (зміни) межі адміністративно-територіальної одиниці села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області; зобов'язано Новопетрівську сільську раду Вишгородського району Київської області замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (зміни) меж села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області на місцевості відповідно до вимог законодавства.

Таким чином Головне управління Дерземагетнтства в Київській області не мало права надавати ані дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок з подальшою передачею їх у власність громадянам, вказаних в наказах, земельних ділянко сільськогосподарського призначення у зв'язку з невідповідністю місця розташування земельних ділянок Генеральному плану села Нові Петрівці, тобто вищевказані накази прийняті всупереч ч. 3 ст. 83 та ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України.

Також судом установлено, що земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_1 площею 1,5022 га, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка передана ОСОБА_1 згідно з оспорюваним наказом від 12.08.2013, знаходиться в межах земельних ділянок (міститься наладка) з кадастровими номерами: НОМЕР_8 площею 0,7579 га, з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства та НОМЕР_9 площею 0,7443 га, з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства.

Земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_2 площею 1,4841 га, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка передана ОСОБА_2 згідно з оспорюваним наказом від 12.08.2013, знаходиться в межах земельних ділянок (міститься наладка) з кадастровими номерами: НОМЕР_10 площею 0,7421 га, з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства та НОМЕР_11 площею 0,7421 га, з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства.

Земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_3 площею 1,4841 га, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка передана ОСОБА_4 згідно з оспорюваним наказом від 12.08.2013, знаходиться в межах земельних ділянок (міститься наладка) з кадастровими номерами: НОМЕР_12 площею 0,7421 га, з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства та НОМЕР_13 площею 0,742 га, з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства.

Земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_4 площею 1,5933 га, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка передана ОСОБА_5 згідно з оспорюваним наказом від 12.08.2013, знаходиться в межах земельних ділянок (міститься наладка) з кадастровими номерами: НОМЕР_14 площею 0,7975 га, з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства та НОМЕР_15 площею 0,7958 га, з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства.

Земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_5 площею 1,7421 га, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка передана ОСОБА_3 згідно з оспорюваним наказом від 12.08.2013, знаходиться в межах земельних ділянок (міститься наладка) з кадастровими номерами: НОМЕР_16 площею 0,6 га, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.

Право власності на земельні ділянки кадастрові номери НОМЕР_17, НОМЕР_9, НОМЕР_18, НОМЕР_11, НОМЕР_20, НОМЕР_13, НОМЕР_19, НОМЕР_15 набуто Головним управлінням Держземагентства у Київській області 12, 13, 14 та 15.07.2013 на підставі договорів про передачу права власності на земельну ділянку від ОСОБА_17, якому вказані земельні ділянки належали відповідно до державних актів про право власності на земельні ділянки від 19.06.2007, виданому Вишгородським районним відділом земельних ресурсів у Київській області на підставі ухвали Вишгородського районного суду Київської області від 23.05.2007 по справі 1/2-1712(07).

Однак ухвалою апеляційного суду Київської області від 27.06.2013 №22-ц/780/2363/13 скасовано ухвалу Вишгородського районного суду Київської області від 23.05.2007 по справі 1/2-1712(07), якою визнано право власності на земельні ділянки кадастрові номери НОМЕР_17, НОМЕР_9, НОМЕР_18, НОМЕР_11, НОМЕР_20, НОМЕР_13, НОМЕР_19, НОМЕР_15, що знаходилися на території Новоперівської сільської ради Вишгородського району Київської області, та на підставі якої ОСОБА_17 видано державні акти на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_21, НОМЕР_22, НОМЕР_23, НОМЕР_24, НОМЕР_25, НОМЕР_26, НОМЕР_27 від 19.06.2007 Вишгородським районним відділом земельних ресурсів у Київській області.

Також, вказаною ухвалою суду було встановлено, що право власності на вказані земельні ділянки перейшло до ОСОБА_17 незаконно.

Рішенням Вишгородського районного суду Київської області від 21.10.2013 по справі №363/2702/13-ц за позовом прокурора Вишгородського району Київської області до Вишгородської районної державної адміністрації, ОСОБА_17 та ін., третя особа: відділ Держземагентства у Вишгородському районі, визнано недійсними та скасовано державну реєстрацію вказаних вище державних актів на земельні ділянки з кадастровими номерами: НОМЕР_17, НОМЕР_9, НОМЕР_18, НОМЕР_11, НОМЕР_20, НОМЕР_13, НОМЕР_19, НОМЕР_15.

Таким чином головне управління Держземагентства в Київській області, правонаступником якого є відповідач, набуло права власності на земельні ділянки з кадастровими номерами НОМЕР_17, НОМЕР_9, НОМЕР_18, НОМЕР_11, НОМЕР_20, НОМЕР_13, НОМЕР_19, НОМЕР_15 відповідно до договорів про передачу права власності на земельну ділянку від ОСОБА_17, якому вони належали на підставі державних актів на право власності, які в подальшому були скасовані відповідно до рішення Вишгородського районного суду Київської області від 21.10.2013 по справі №363/2702/13-ц.

У зв'язку з вказаним, та внаслідок того, що земельні ділянки відповідачу було передано особою, яка не мала на це законних повноважень, а також у зв'язку з тим, що на зазначені земельні ділянки ухвалою Вишгородського районного суду Київської області від 17.07.2013 по справі №363/2702/13-ц було накладено арешт, відповідач не мав права в подальшому розпоряджатися вказаними земельними ділянками та приймати оскаржувані накази.

При цьому, як вбачається з листа Головного управління Держгеокадастру у Київській області від 27.11.2017 №18-10-0.221-17814/2-17, земельні ділянки з кадастровими номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_17, НОМЕР_9 відповідно до даних Державного земельного кадастру мають взаємний перетин (накладання); земельні ділянки з кадастровими номерами НОМЕР_2 та НОМЕР_18, НОМЕР_11 відповідно до даних Державного земельного кадастру мають взаємний перетин (накладення); земельні ділянки з кадастровими номерами НОМЕР_20, НОМЕР_13 відповідно до даних Державного земельного кадастру мають взаємний перетин (накладання); земельні ділянки з кадастровими номерами НОМЕР_4 та НОМЕР_19, НОМЕР_15 відповідно до даних Державного земельного кадастру мають взаємний перетин (накладання); земельні ділянки з кадастровими номерами НОМЕР_5 та НОМЕР_28 відповідно до даних Державного земельного кадастру мають взаємний перетин (накладання); земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_29 перенесена до архівного шару Державного земельного кадастру.

Зважаючи на вищевикладене у сукупності, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову, визнання недійсними та скасування оспорюваних наказів.

При цьому судом відхиляться доводи відповідача щодо відмови у задоволенні позову у зв'язку із пропуском позивачем строку позовної давності, оскільки позивач своєчасно звертався до суду з указаним позовом, який був розглянутий Окружним адміністративним судом міста Києва по суті позовних вимог, проте ухвалою Вищого адміністративного суду України від 26.07.2016 постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.03.2015 та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 01.10.2015 скасовано, а провадження у справі закрито.

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі з покладенням на відповідача судових витрат у справі на підставі положень ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст. ст. 33, 34, 43, 44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати недійсним та скасувати наказ головного управлінням Держземагентства в Київській області №КИ/3221886000:03:165/00004370 від 12.08.2013 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну власність земельну ділянку площею 1,5022 га, кадастровий номер НОМЕР_1 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності.

3. Визнати недійсним та скасувати наказ головного управлінням Держземагентства в Київській області №КИ/3221886000:03:165/00004361 від 12.08.2013 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну власність земельну ділянку площею 1,4841 га, кадастровий номер НОМЕР_2 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності.

4. Визнати недійсним та скасувати наказ головного управлінням Держземагентства в Київській області №КИ/3221886000:03:165/00004364 від 12.08.2013 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну власність земельну ділянку площею 1,4841 га, кадастровий номер НОМЕР_3 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності.

5. Визнати недійсним та скасувати наказ головного управлінням Держземагентства в Київській області №КИ/3221886000:03:165/00004375 від 12.08.2013 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну власність земельну ділянку площею 1,5933 га, кадастровий номер НОМЕР_4 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності.

6. Визнати недійсним та скасувати наказ головного управлінням Держземагентства в Київській області №КИ/3221886000:03:165/00004366 від 12.08.2013 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надано в приватну, власність земельну ділянку площею 0,7421 га, кадастровий номер НОМЕР_5 для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності.

2. Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Київській області (03115, м. Київ, вул. Серпова, 3/14, код 39817550) на користь Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області (07354, Київська область, Вишгородський район, с. Нові Петрівці, вул. Свято-Покровська, 171, код 04359620) 8000 (вісім тисяч) грн. 00 коп. судового збору., видати наказ позивачу після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 85 Господарського процесуального кодексу України. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку у строки, встановлені ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складене та підписане 04.12.2017

Головуючий суддя В.О. Демидов

Судді О.М. Спичак

А.О. Грєхова