Постанова від 05.12.2017 по справі 219/7084/17

Справа № 219/7084/17

Провадження № 2-а/219/526/2017

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2017 року м. Бахмут

Артемівський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Брежнева О.А.

секретаря Котинської А.О.

за участю позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

представника відповідача Гетьманенко О.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі м. Бахмут адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області, 3-тя особа: головне управління пенсійного фонду України в Донецькій області, про зобов'язання вчинити певні дії щодо перерахунку пенсії,

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду з позовом до голови ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про зобов'язання до вчинення дій, посилаючись на те, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ після звільнення у запас за власним бажанням з посади помічника оперативного чергового чергової частини штабу Артемівського міського відділу Головного управління МВС України в Донецькій області з 28 грудня 2010 року. Вислуга років на 28 грудня 2010 року у календарному обчисленні складає 20 років 02 місяці, у пільговому обчислені 22 роки 2 місяці 7 днів. З 29 грудня 2010 року йому була призначена пенсія за вислугу років у загальному розмірі 970,60 грн. відповідно до положень Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби , та деяких інших осіб». Зазначає, що 29 грудня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року, яким внесено зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб», на підставі ч.4 ст.63 якого у зв'язку зі зміною хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або введення для цих категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку. Однак, не зважаючи на вказану законодавчу норму, після підвищення грошового забезпечення поліцейських постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» перерахунок пенсії позивача не здійснено, довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії головою ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області не виготовлено та не направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області. Просить суд задовольнити позов.

24 липня 2017 ркоу позивачем подано уточнення позовних вимог, відповідно до яких він просить суд визнати протиправними дії голови ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області щодо не включення в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 надбавки за виконання особливо важливих завдань в 50% розмірі та зменшення у відсотковому відношенні розміру премії, як додаткових видів грошового забезпечення, що враховувались при обчисленні пенсії. Зобов'язати Голову ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, з повною реальною інформацією за формою, встановленою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад -1900 грн., оклад за спеціальним званням - 1000 грн., надбавка за вислугу років - 40% - 1160 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань -50%- 2030 грн., премія 40% - 2436 грн. з 01 січня 2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок.

В судовому засіданні позивач та його представник, який діє на підставі повноважень, перевірених судом, позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити, надали пояснення аналогічні тим, що викладені у позові та уточнені до нього.

Представник відповідача в судовому засіданні надала пояснення, аналогічні викладеним у письмових запереченнях про те, що позивач проходив службу в органах внутрішніх справ з 19 листопада 1992 року до 28 грудня 2010 року. Наказом ГУМВС України від 21 січня 2010 року №493 о/с з 28 гурдня 2010 року його було звільнено з органів внутрішніх справ відповідно до п.64 «ж» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ за власним бажанням. Остання займана посада помічник оперативного чергового чергової частини штабу Артемівського міського відділу Головного управління МВС України в Донецькій області. Зазначила, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноваженні рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за затвердженою формою та у місячний строк подають їх головним управлінням пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком №45. Лише після надходження вказаних списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 Порядку №45 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України, що передбачено пунктом 3 порядку №45. На виконання листа МВС України від 20 квітня 2017 року №5551/05/22-2017 ліквідаційною комісією ГУМВС України в Донецькій області підготовлено та направлено до Голвоного управління пенсійного фонду України в Донецькій області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 Оскільки законодавством не передбачено виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на вимоги пенсіонера за відсутності процедур, які передбачені п. 2 та п. 3 Порядку №45, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» вимоги позивача є необґрунтованими, передчасно заявленими та такими, що не підлягають задоволеню. Просить у задоволені позову відмовити.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, подавши заперечення на позов. Вважає, що вимога щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок пенсії після отримання довідки про розмір грошового забезпечення суперечить вимогам чинного законодавства та є передчасною. Просить відмовити в задоволенні позову.

Відповідно до ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутності представника третьої особи на підставі наявних у ній доказів.

Суд, заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, вважає позов частково обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Стаття 19 Конституції України визначає, що органи влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом установлено, що ОСОБА_1 з 29 грудня 2010 року перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує пенсію за вислугу років по лінії Міністерства внутрішніх справи, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб».

З моменту призначення пенсії, як вбачається з листа Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 21 лютого 2011 року №1377/05 (а.с.10), грошове забезпечення позивача складає 977,60 грн та розраховано з таких складових: посадовий оклад - 620 грн, оклад за військове звання - 55 грн, надбавка за вислугу років (35%) - 236,25 грн, середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці,у т.ч. надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 834,46 грн; премія 40% - 1745,71 грн. Основний розмір пенсії 56% грошового забезпечення (вислуга років 22) -977,60 грн.

Суд звертає увагу на те, що для перерахунку пенсії у довідці вказується не лише грошовий вираз, а й відсоткове відношення розміру премії до грошового забезпечення, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за вислеге років, надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби ( а.с.48), що відповідає Додатку 2 до Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45. При призначенні пенсії премія вираховувалась як середнє значення виплаченої премії за останні двадцять чотири місяці роботи перед звільненням позивача.

На звернення представника позивача - ОСОБА_2 щодо виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії листом за підписом заступника голови ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справи України в Донецькій області від 20 липня 2017 року №15200/201/01-2017 заявника повідомлено про те, що як здійснювалось нарахування премії (а.с.141).

У подальшому, за підписом голови ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справи України складена довідка від 11 травня 2017 року №1284 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (а.с.48). З довідки вбачається, що відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 6 квітня 2016 року №260, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року, за посадою помічника оперативного чергового ч. штабу становить: посадовий оклад - 1900 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням - 1000 грн, надбавка за стаж служби (405%), премія (8,88%) - 360,53 грн.

Так, відповідно до Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17 лютого 2017 № 138, посада ОСОБА_1 «помічник оперативного чергового ЧЧ штабу Артемівського МВ ГУМВС України в Донецькій області прирівняна до посади «помічник чергового (управління, відділи (відділення) поліції)».

Після цього, на підставі листа Сектору з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України від 09 червня 2017 року №131/48-2017 щодо внесення змін в інформацію про середні розміри надбавок та премій, що фактично сплачені поліцейським за грудень 2015 року, у новій довідці про перерахунок пенсії уточнено розмір премії ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, яку визначено у розмірі 8,88%, що складає 360,53 грн (а.с.48).

У відповідності до частини 3 статті 63 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб» (зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року та Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно з пунктом 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 року за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Як зазначено в статті 102 цього Закону, пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджений Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до якого перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством (п. 1).

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення (п.5 цієї Постанови).

У свою чергу, постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення поліцейських.

Згідно з п.1 цієї Постанови грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Оскільки, як встановлено у судовому засіданні, позивач отримував надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби, а також щомісячну премію, вони мають бути враховані йому при перерахунку пенсії.

Згідно з правовою позицією Вищого адміністративного суду України, викладеною у постанові від 17 жовтня 2017 року по справі №803/473/17, постанова Кабінету Міністрів України №1294, так само як і постанова Кабінету Міністрів України №988 розповсюджуються на працівників органів внутрішніх справ і містять в собі різний предмет правового регулювання грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ і встановлені цими постановами надбавки не можуть замінювати одна одну. Крім того, постановою Кабінету Міністрів України №988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії, не враховані зазначеною постановою, встановлені згідно з постанови Кабінету Міністрів України №1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій.

Крім того, суд звертає увагу на те, що п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 встановлено, серед іншого, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Суд зауважує, що, як і надбавка за виконання особливо важливих завдань, щомісячна премія постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» не передбачена, оскільки цим нормативно-правовим актом премія виключена зі складу щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та виплачується за критеріями, визначеними Порядком та умовами виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженим Наказом Міністерства внутрішніх справ від 6 квітня 2016 року №260.

Тому посилання представника відповідача на визначення у довідці про перерахунок пенсії позивача премії у розмірі 8,88% - у середньому розмірі, що фактично виплачений за грудень 2015 року за відповідною прирівняною посадою у Національній поліції, суд до уваги не приймає, оскільки таким чином можливе визначення розміру лише щомісячної премії, що зазначено у п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

Також варто звернути увагу на те, що враховуючи фінансові можливості саме державного бюджету, а не бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції в Донецькій області, у грудні 2015 року нарахування премії поліцейським не здійснювалось, що підтверджується листом Головного управління Національної поліції в Донецькій області від 26 жовтня 2017 року.

З огляду на викладене, враховуючи те, що постановою Кабінету Міністрів України №988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань та щомісячної премії, а виплата їх врегульована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1294, то виплата вказаних видів грошового забезпечення повинні бути враховані при видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки позивач отримував її під час проходження служби.

Окрім того, форма довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії є додатком до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (Додаток 2), де вказана як надбавка за виконання особливо важливих завдань, так і премія, у відсотковому відношенні.

Так, згідно з п.3 цього Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із Додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Однак відповідач використовує форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, викладену у Додатку 2 до листа Міністерства внутрішніх справ від 20 квітня 2017 року №5551/05/22-2017 (Т.1 а.с.140-146, 205-208), де відсутня надбавка за виконання особливо важливих завдань та вказано нові назви видів грошового забезпечення.

Суду не доведено правових підстав складення довідки за формою, яка не передбачена спеціальним нормативно-правовим актом - Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб».

Одним із елементів верховенства права є принцип правової визначеності, у якому стверджується, що обмеження основних прав людини та громадянина і втілення цих обмежень на практиці допустиме лише за умови забезпечення передбачуваності застосування правових норм, встановлюваних такими обмеженнями.

Окрім того, ліквідаційна комісія ГУ МВС України в Донецькій області в даному випадку вирішує питання, яікі віднесенні не до її компетенції, а до компетенції пенсійного фонду, а саме які документи необхідні для призначення або перерахування пенсії, підтверджуючи її розмір.

Відтак позивач має правомірні очікування на видачу йому довідки про перерахунок пенсії за формою, встановленою саме Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, що відповідатиме принципу передбачуваності закону. Змін до цього Порядку в цій частині не внесено, а лист Міністерства внутрішніх справ від 20 квітня 2017 року №5551/05/22-2017 не є нормативно-правовим актом, не зареєстрований в Міністерстві юстиції України та не оприлюднений.

Згідно з ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідач не довів правомірності, добросовісності, розсудливості та сумлінності дій при невключенні у довідку про перерахунок пенсії ОСОБА_1 надбавки за виконання особливо важливих завдань та зменшення у відсотковому відношенні премії, як додаткових видів грошового забезпечення, що враховувались при призначенні пенсії. За тих же підстав обґрунтованими є вимоги позивача про зобов'язання відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за формою, встановленою Додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад -1900 грн., оклад за спеціальним званням - 1000 грн., надбавка за вислугу років - 40% - 1160 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань -50%- 2030 грн., премія 40% - 2436 грн. з 01 січня 2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок. Таким чином позов слід задовольнити у повному обсязі за підставністю.

Керуючись ст.ст. 2, 7-12, 71, 86, 160, 161, 162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року з наступними змінами, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області, 3-тя особа: головне управління пенсійного фонду України в Донецькій області, про зобов'язання вчинити певні дії щодо перерахунку пенсії - задовольнити.

Визнати протиправними дії голови ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області щодо не включення в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 надбавки за виконання особливо важливих завдань в 50% розмірі та зменшення у відсотковому відношенні розміру премії, як додаткових видів грошового забезпечення, що враховувались при обчисленні пенсії.

Зобов'язати Голову ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, з повною реальною інформацією за формою, встановленою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад -1900 грн., оклад за спеціальним званням - 1000 грн., надбавка за вислугу років - 40% - 1160 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань -50%- 2030 грн., премія 40% - 2436 грн. з 01 січня 2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок.

Присудити на користь ОСОБА_1 з Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області за рахунок бюджетних асигнувань сплачений судовий збір у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.

Повний текст постанови суду виготовлено 04 грудня 2017 року.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається через Артемівський міськрайонний суд Донецької області до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя О.А. Брежнев