Ухвала від 25.08.2017 по справі 761/27024/17

Справа № 761/27024/17

Провадження № 2-а/761/631/2017

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 серпня 2017 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Малинников О.Ф., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Міністерства оборони України, Пенсійного фонду України, Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві, про визнання протиправними дій і бездіяльності суб'єктів владних повноважень у сфері пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і зобов'язання їх до вчинення певних дії,

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2017 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Міністерства оборони України, Пенсійного фонду України, Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві, про визнання протиправними дій і бездіяльності суб'єктів владних повноважень у сфері пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і зобов'язання їх до вчинення певних дії, згідно змісту якого позивачі просять: витребувати від Міністерства оборони України засвідчену копію листа (вказівки) його Департаменту фінансів від 17 квітня 2008 року за № 248/6/С/468-Д разом з усіма додатками; витребувати від Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві засвідчені копії персональних облікових карток ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, як застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; врахувати звільнення ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 від сплати судового збору; Поновити ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 строки звернення до адміністративного суду з дат призначення їм пенсії за вислугу років; адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 задовольнити повністю; визнати протиправними дії Міністерства оборони України, які були погоджені Пенсійним фондом України, щодо затвердження форми довідки про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення пенсій осіб, звільнених з військової служби, листом (вказівкою) його Департаменту фінансів від 17 квітня 2008 року за № 248/6/С/468-Д, скасувати його і зобов'язати Пенсійний фонд України затвердити форму цієї довідки нормативно-правовим актом; визнати протиправною бездіяльність Головного управління пенсійного фонду у м. Києві щодо обчислення і виплати пенсій ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 без врахування всіх видів їх грошового забезпечення, з яких сплачувалися єдині внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, і зобов'язати його перерахувати і виплачувати їм пенсії з дат їх призначення з врахуванням попередніх виплат на підставі довідок Національного університету оборони України імені Івана Черняховського та їх персональних облікових карток, як застрахованих осіб, із врахуванням всіх видів їх грошового забезпечення, в тому числі, але не обмежуючись, грошових допомог на оздоровлення, матеріальних допомог для вирішення соціально-побутових питань, щомісячних додаткових грошових винагород, одноразових грошових допомог при звільненні, грошових премій згідно Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, індексацій грошового забезпечення, з яких сплачувалися єдині внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а з 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, до змін законів, якими інакше, чим в цій постанові, обчислюються пенсії та їх розміри; звернути негайне виконання постанови суду в межах стягнення пенсій за один місяць; зобов'язати Міністерство оборони України, Пенсійний фонд України, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві подати до суду звіти про виконання його постанови.

Разом з тим, згідно з вимогами ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; затримання іноземців та осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця щодо виконання рішень органів (посадових осіб), крім судових рішень.

При цьому, у відповідності до вимог ч.2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.

Так, як вбачається, позивачі, серед іншого, просять визнати протиправними дії Міністерства оборони України, які були погоджені Пенсійним фондом України, щодо затвердження форми довідки про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення пенсій осіб, звільнених з військової служби, листом (вказівкою) його Департаменту фінансів від 17 квітня 2008 року за № 248/6/С/468-Д, скасувати його і зобов'язати Пенсійний фонд України затвердити форму цієї довідки нормативно-правовим актом, а також визнати протиправною бездіяльність Головного управління пенсійного фонду у м. Києві щодо обчислення і виплати пенсій ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 без врахування всіх видів їх грошового забезпечення, з яких сплачувалися єдині внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

В свою чергу, виходячи з аналізу вищенаведених положень закону суддя вважає, що вимоги до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії підсудні окружному адміністративному суду, а не місцевому загальному суду як адміністративному суду.

При цьому, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 21 КАС України, якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.

Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України суддя повертає позовну заяву позивачу у випадках коли справа не підсудна цьому суду.

З огляду на викладене, суддя прийшов до висновку, що даний позов не підсудний Шевченківському районному суду міста Києва та підлягає поверненню позивачам для подання до окружного адміністративного суду.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 18, 21, 108, 160, 165, 181 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Міністерства оборони України, Пенсійного фонду України, Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві, про визнання протиправними дій і бездіяльності суб'єктів владних повноважень у сфері пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і зобов'язання їх до вчинення певних дії - повернути позивачу для подання до належного суду.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Київського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення вищезазначених строків, або після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя: О.Ф. Малинников.