Постанова від 27.11.2017 по справі 826/12809/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

27 листопада 2017 року № 826/12809/16

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Вєкуа Н.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Капітал Фінанс М"

до треті особи:Державного реєстратора-приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу м. Києва Чорнєй Віти Володимирівни Товариство з обмеженою відповідальністю "Промтоварний ринок" Приватне підприємство "Приватна виробничо-торгівельна фірма "ЯРЛ" Товариство Компанія CARE EXPEDITION DOO ОСОБА_2

провизнання протиправними дій, скасування запису

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Капітал Фінанс М" звернулось до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Чорнєй Віти Володимирівни, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Промтоварний ринок", Приватне підприємство "Приватна виробничо-торгівельна фірма "ЯРЛ", Товариство Компанія " CARE EXPEDITION DOO, ОСОБА_2 , в якому просить суд:

- визнати протиправними дії державного реєстратора-приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Чорнєй Віти Володимирівни, щодо внесення 18.02.2016 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису №15431050063000038 про внесення змін до відомостей про юридичну особу (ТОВ «Промтоварний ринок», місцезнаходження: 67806, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Авангард, вул. Базова, 20; код 20942626), щодо зміни складу учасників ТОВ «Промтоварний ринок»;

- визнати неправомірним та скасувати реєстраційний запис №15431050063000038 від 18.02.2016 року про внесення змін до відомостей про юридичну особу (ТОВ «Промтоварний ринок», місцезнаходження:67806, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Авангард, вул. Базова, 20; код 20942626), щодо зміни складу учасників ТОВ «Промтоварний ринок».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що внесення реєстраційного запису №15431050063000038було вчинено з порушенням основних принципів державної реєстрації, закріплених ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». На підставі документів, що не відповідають вимогам Закону та інших законодавчих актів, всупереч відомостей, що були внесені до ЄДР на момент проведення відповідачем реєстраційної дії, та не зважаючи на наявність судових заборон.

Відповідач, який належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не прибув, про причини своєї неявки суд не повідомив, будь-яких пояснень та заперечень проти заявленого позову до суду не надав.

В матеріалах справи наявні заяви ПП "Приватна виробничо-торгівельна фірма "ЯРЛ" та ТОВ «КЕА ЕКСПЕДІШН», я якій останні підтримують позовні вимоги позивача та просять позов задовольнити з підстав неправомірності та відсутності юридичної обґрунтованості в актах реєстрації виконаних відповідачем. Просили проводити розгляд справи за відсутності їх представників.

Товариством з обмеженою відповідальністю "Промтоварний ринок" подано до суду письмові заперечення, в обґрунтування яких зазначено, про протиправність дій Чорнєй В.В. щодо внесення реєстраційного запису №15431050063000038. У письмових запереченнях третя особа просить розглядати справу без участі її представника.

ОСОБА_2, який належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не прибув, про причини своєї неявки суд не повідомив.

Відповідно до приписів частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд, встановивши відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, керуючись частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглядати справу у порядку письмового провадження

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

З матеріалів справи вбачається, що 18.02.2016 року державним реєстратором -приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Чорнєй Вітою Володимирівною проведено реєстраційну дію за №15431050063000038 внесення змін до відомостей про юридичну особу, щодо зміни складу учасників товариства.

- При цьому, як зазначає позивач, вказана реєстраційна дія вчинена на підставі протоколу №2.2./2016 від 02.02.2016 року загальних зборів учасників ТОВ «ІНТЕРЛІЗІНВЕСТ», на яких вирішувалось питання, зокрема, щодо вступу Компанії CARE EXPEDITION DOO ( переходить частка у статутному капіталі 18,49%), Приватного підприємства «Приватна виробничо-торговельна фірма «Ярл» ( переходить частка у статутному капіталі 10%) та прийняття ОСОБА_2 до складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтоварний ринок».

З огляду на зазначене та вважаючи дії відповідача протиправними, позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців регулює Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" 15.05.2003 № 755-IV (тут і далі по тексту в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об'єднання, професійної спілки, її організації або об'єднання, політичної партії, організації роботодавців, об'єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.

Відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 1 вказаного вище Закону, установчий документ юридичної особи - установчий акт, статут, програма політичної партії, модельний статут, засновницький договір, одноособова заява (меморандум), положення тощо.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", державна реєстрація базується на таких основних принципах: 1) обов'язковості державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі; 2) публічності державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі та документів, що стали підставою для її проведення; 3) врегулювання відносин, пов'язаних з державною реєстрацією, та особливостей державної реєстрації виключно цим Законом; 4) державної реєстрації за заявницьким принципом; 5) прийняття документів для державної реєстрації та здійснення державної реєстрації за принципом екстериторіальності в межах України; 6) єдності методології державної реєстрації; 7) об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Єдиному державному реєстрі; 8) внесення відомостей до Єдиного державного реєстру виключно на підставі та відповідно до цього Закону; 9) відкритості та доступності відомостей Єдиного державного реєстру.

Статтею 6 Закону №755-ІV передбачено, що державний реєстратор: 1) приймає документи; 2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; 4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 5) веде Єдиний державний реєстр; 6) веде реєстраційні справи; 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи: 1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення зв'язку з юридичною особою; 3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) протоколу засідання керівного органу громадського формування, на якому відповідно до установчого документа було скликано засідання вищого органу управління, - у разі державної реєстрації змін до відомостей про громадське формування; 4) документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення відповідно до статуту громадського формування про внесення змін до Єдиного державного реєстру, - у разі державної реєстрації змін до відомостей про громадське формування; 5) відомості про керівні органи громадського формування (ім'я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв'язку) - у разі внесення змін до складу керівних органів; 6) документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи в країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), - у разі змін, пов'язаних із входженням до складу засновників юридичної особи іноземної юридичної особи; 7) документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону; 8) установчий документ юридичної особи в новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі; 9) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта - у разі внесення змін, пов'язаних із внесенням даних про юридичну особу, правонаступником якої є зареєстрована юридична особа; 10) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про вихід із складу засновників (учасників) та/або заява фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників), та/або договору, іншого документа про перехід чи передачу частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, та/або рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про примусове виключення із складу засновників (учасників) юридичної особи або ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - у разі внесення змін, пов'язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи.

Згідно частини 1 статті 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації.

Порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, згідно частини 2 названої статті Закону включає: 1) заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника); 2) прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі; 3) виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі; 4) внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру; 5) перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 6) перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації; 7) прийняття рішення про проведення реєстраційної дії - для громадських формувань, символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського об'єднання; 8) проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 9) формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів юридичної особи.

Поряд з цим відповідно до ч.2 ст. 35 Закону засновники (учасники) юридичної особи несуть відповідальність за відповідність установчих документів законодавству, а також за відповідність перекладу тексту документів у випадках, визначених пунктом 1 частини першої статті 15 цього Закону.

З дослідженої у судовому засіданні копії реєстраційної справи слідує, що для проведення реєстраційної дії "Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи" від 18.02.2016 року уповноваженою особою ОСОБА_3 державному реєстратору Чорнєй В.В. було надано:

- заяви про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 18.02.2016 року;

- протокол загальних зборів учасників ТОВ «Промтоварний ринок» №2.1./2016 від 02.02.2016 року;

- протокол реєстрації для участі у загальних зборах учасників;

- статут ТОВ «Промтоварний ринок» в редакції від 02.02.2016 року;

- квитанції про сплату реєстраційного збору;

- договір дарування частки у статутному капіталі (фонді) ТОВ «Промтоварний ринок» від 02.02.2016 року, укладеного між ОСОБА_2 та ТОВ «Віктор Д»;

- договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Промтоварний ринок» від 02.02.2016 року, укладеного між Компанією «Редбейс холдінгс лімітед» та ПП «Приватна виробничо-торгівельна фірма «Ярл»;

- договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Промтоварний ринок» від 02.02.2016 року, укладеного між Компанією «Редбейс холдінгс лімітед» та Товариство Компанія CARE EXPEDITION DOO;

- рішення про зміну назви Компанії CARE EXPEDITION DOO у господарському реєстрі Республіки Сербії від 02.04.2014 року:

- документ Пошук господарських товариств від 15.02.2016 року.

Так судом встановлено, що відповідно до статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтоварний ринок» зареєстровано 16.06.2014 року , номер запису 15431050044000038 учасниками товариства є :

- Товариство з обмеженою відповідальністю «Віктор Д» з часткою у статутному капіталі 28,49 % ;

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Капітал Фінанс М" з часткою у статутному капіталі 28,49 % ;

- ОСОБА_4 з часткою у статутному капіталі 15,08 % ;

- Компанія «Компанія Лімітед» з часткою у статутному капіталі 27,94 % .

02 лютого 2016 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Віктор Д» (дарувальник) та ОСОБА_2 (обдарований) укладено договір дарування частки у статутному капіталі ( фонді) ТОВ «Промтоварний ринок», відповідно до умов якого дарувальник в день підписання договору передає у власність обдарованому, а обдарований приймає частку в статутному капіталі , що надає йому корпоративні права на ТОВ «Промтоварний ринок». Частка, яка відчужується в грошовому еквіваленті складає 313 390 грн, що становить 28,49 % загального розміру статутного капіталу.

02 лютого 2016 року Компанія Редбейс Холдінгс Лімітед ( Продавець) та Компанія CARE EXPEDITION DOO (Покупець) укладено договір купівлі-продажу частини частки у статутному капіталі ТОВ «Промтоварний ринок», відповідно до умов якого Продавець в порядку та на умовах визначених у договорі, передає у власність Покупця свою частку розміром 18,49 % у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтоварний ринок», а Покупець в порядку та на умовах, визначених у цьому договорі, приймає на себе зобов'язання оплатити вказану частку.

02 лютого 2016 року між Компанія Редбейс Холдінгс Лімітед (Продавець) та Приватним підприємством «Приватна виробничо-торговельна фірма «Ярл» укладено договір купівлі-продажу частини частки у статутному капіталі ТОВ «Промтоварний ринок», відповідно до умов якого Продавець в порядку та на умовах визначених у договорі, передає у власність Покупця свою частку розміром 10 % у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтоварний ринок», а Покупець в порядку та на умовах, визначених у цьому договорі, приймає на себе зобов'язання оплатити вказану частку.

Як вбачається з матеріалів справи 02.02.2016 року відбулись загальні збори учасників ТОВ «Промтоварний ринок».

Відповідно до Протоколу загальних зборів від 02.02.2016 року №2.1/2016 вирішено:

- надати згоду на вступ Компанії CARE EXPEDITION DOO ( переходить частка у статутному капіталі 18,49%) та Приватного підприємства «Приватна виробничо-торговельна фірма «Ярл» ( переходить частка у статутному капіталі 10%);

- прийняти ОСОБА_2 до складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтоварний ринок» Товариства в межах розміру частини компанії ТОВ «Віктор Д», де до пана ОСОБА_2 переходить частка в розмірі 28,49 % статутного капіталу товариства;

- затвердити наступний розділ часток у статутному капіталі ТОВ «Промтоварний ринок» : ОСОБА_2 - 28,49%, Компанія CARE EXPEDITION DOO - 18,49%, Приватного підприємства «Приватна виробничо-торговельна фірма «Ярл» - 10 %, ОСОБА_4 - 15,08 %, Компанія «Кіттел Лімітед» - 27,94 %.

- прийняти, затвердити та підписати зміни до Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтоварний Ринок», шляхом викладення Статуту товариства у новій редакції, включаючи положення про які вказано вище;

- уповноважити директора ТОВ «Промтоварний ринок» здійснити всі необхідні дії щодо державної реєстрації змін до відомостей про Товариство, пов'язаних зі зміною статуту Товариства до складу учасників товариством і /або надати повноваження тертім особам на проведення реєстраційних дій пов'язаних з реєстрацією вказаних вище змін.

Відповідно до п.7.8 статуту ТОВ «Промтоварний ринок» чинного на момент проведення зборів, передбачено, що у разі одностайної згоди учасників Товариства, які володіють 100 % голосів Загальні збори учасників Товариства можуть скликатись без дотримання процедури, викладеною у п. 7.7, у будь який час, включаючи до порядку денного будь -які питання, розглядати їх і приймати рішення за ними.

Так, судом встановлено, що в протоколі реєстрації для участі у загальних зборах учасників ТОВ « Промтоварний ринок» відсутній підпис уповноваженої особи Компанія «Кіттеп Лімітед»ю

В матеріалах справи відсутні докази належного дотримання п. 7.8 статуту.

Водночас, п. 3.13. Статуту передбачено, що договір про відчуження частки у статутному капіталі товариства (договір купівлі-продажу, дарування тощо) укладається у письмовій формі та підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню. Підписи осіб, що беруть участь у загальних зборах учасників, на яких розглядається питання щодо зміни учасника (учасників) товариства, на протоколі (рішенні) загальних зборів учасників, засвідчують нотаріально. Підписи осіб на повідомленнях, передбачених п.3.10, 3.11 Статуту, мають бути засвідчені нотаріально. Правочини, вчинені після дати реєстрації цього Статуту в новій редакції, без дотримання вимог, передбачених цим пунктом, є недійсними.

Згідно п.3.10 учасник, що має намір відчужити свою частку ( її частину) у статутному капіталі, письмово повідомляє про свій намір інших учасників Товариства.

Пунктом 3.11 учасники товариства, що бажають придбати частку ( її частину), зобов'язані повідомити про це ініціюючого відчуження учасника протягом 14 днів від дня отримання повідомлення про намір здійснити відчуження.

Проте, всупереч вищезазначеним вимогам, особи які склали протокол №2.1/2016 від 20.02.2016 року не засвідчили договори купівлі-продажу частки частини частки у статутному капіталі ТОВ «Промтоварний ринок» від 02.02.2016 року укладені між Компанія Редбейс Холдінгс Лімітед та Компанія CARE EXPEDITION DOO, Компанія Редбейс Холдінгс Лімітед та Компанія CARE EXPEDITION DOО та договір дарування частки у статутному капіталі (фонді) ТОВ «Промтоварний ринок» укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю «Віктор Д» та ОСОБА_2.

Водночас, відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону №755-IV документи, що подаються для державної реєстрації, повинні відповідати таким вимогам:

1) документи мають бути викладені державною мовою та додатково, за бажанням заявника, - іншою мовою (крім заяви про державну реєстрацію);

2) текст документів має бути написаний розбірливо (машинодруком або від руки друкованими літерами);

3) документи не повинні містити підчищення або дописки, закреслені слова та інші виправлення, не обумовлені в них, орфографічні та арифметичні помилки, заповнюватися олівцем, а також містити пошкодження, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст;

4) документи в електронній формі мають бути оформлені згідно з вимогами, визначеними законодавством;

5) заява про державну реєстрацію підписується заявником. У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена;

6) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству

7) рішення про припинення юридичної особи має містити відомості про персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), її голову або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), про порядок та строк заявлення кредиторами своїх вимог;

8) установчий документ юридичної особи, положення, регламент, список суддів постійно діючого третейського суду, статут (положення) громадського формування, що не має статусу юридичної особи, повинен містити відомості, передбачені законодавством, та відповідати законодавству;

9) установчий документ юридичної особи викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками) або уповноваженими ними особами;

10) установчі документи банків, інших юридичних осіб, які згідно із законом підлягають погодженню (реєстрації) відповідно Національним банком України, іншими державними органами, подаються з відміткою про їх погодження відповідним органом;

11) внесення змін до установчого документа юридичної особи, положення, регламенту, списку суддів постійно діючого третейського суду, статуту (положення) громадського формування, що не має статусу юридичної особи, оформляється шляхом викладення його в новій редакції;

12) передавальний акт (у разі злиття, приєднання, перетворення) та розподільчий баланс (у разі поділу або виділу) юридичної особи повинні відповідати вимогам, встановленим законом;

13) документи, видані відповідно до законодавства іноземної держави, повинні бути легалізовані (консульська легалізація чи проставлення апостиля) в установленому законодавством порядку, якщо інше не встановлено міжнародними договорами;

14) документ, викладений іноземною мовою, повинен бути перекладений на державну мову із засвідченням вірності перекладу з однієї мови на іншу або підпису перекладача в установленому законодавством порядку;

15) зображення та опис символіки повинні бути оформлені з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству.

При цьому, така вимога до поданих документів, як рішення уповноваженого органу управління юридичної особи повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству вказує виключно на те, що державний реєстратор зобов'язаний перевірити рішення уповноваженого органу управління юридичної особи з точки зору оформлення такого рішення з дотриманням вимог, встановлених законом, а не з точки зору обставин правомірності та правомочності прийняття такого рішення уповноваженого органу управління юридичної особи на відповідність вимогам закону.

Так, суд зазначає, що при здійсненні реєстраційної дії, державним реєстратором, не було взято до уваги, що всупереч п. 9 ч. 1 ст. 15 Закону статут ТОВ « Промтоварний ринок» в редакції від 02.02.2016 року не був підписаний всіма учасниками ТОВ «Промтоварний ринок», зокрема відсутній підпис уповноваженої особи Компанії «Кіттеп Лімітед».

Також, відповідачем при здійсненні реєстраційної дії не взято до уваги те, що подане позивачем рішення про зміну назви Компанії CARE EXPEDITION DOO у господарському реєстрі Республіки Сербії від 02.04.2014 року було без номера та підпису.

Водночас, суд звертає увагу, що документ Пошук господарських товариств від лише від 15.02.2016 року, в той час як збори відбулись 02.02.2016 року.

Стаття 15 Закону України № 755-ІV містить вимоги щодо оформлення документів, які подаються на державну реєстрацію, зокрема, у частині 2 названої статті зазначено, що форма заяви про державну реєстрацію затверджується Міністерством юстиції України.

Заявником подано заяву про державну реєстрацію у формі, затвердженій наказом міністерства юстиції України від 06.01.2016р. № 15/5.

Досліджуючи зміст заяви, поданої уповноваженою особою суд приймає до уваги, що її відомості та додані документи не відповідають положенням ч. 1 ст. 15 Закону України № 755-ІV.

Разом з тим суд звертає увагу, що 17.02.2016 року державним реєстратором Скоріною О.М. вчинено реєстраційні записи №15439990054000038 та №15439990059000038, якими скасовано реєстраційні записи щодо зміни складу або інформації про засновників та зміни керівника юридичної особи, зміни складу, а саме виключено Товариство з обмеженою відповідальністю "Капітал Фінанс М" зі складу учасників ТОВ «Промтоварний ринок» .

Таким чином, на момент подання уповноваженою особою ТОВ «Промтоварний ринок» заяви про державну реєстрацію та документів до неї, відомості в ЄДР не відповідали відомостям викладеним у заяві про державну реєстрацію та доданим до неї документам, так як був зазначений інший склад учасників.

Разом з тим, суд звертає увагу, що реєстраційний запис проведено відповідачем під час дії судових заборон.

Так, ухвалою Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області по справі №495/9224/15-ц від 21.12.2015 року заборонено Реєстраційній службі Овідіопольського районного управління юстиції в Одеській області (вул.Т.Шевченка, 169, смт.Овідіополь, Одеська область, 67800) проводити будь-які реєстраційні дії щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Промтоварний ринок" (код ЄДРПОУ 20942626, вул.Базова, 20, смт.Авангард, Овідіопольськпй район, Одеська область); заборонено виконавчому органу та учасникам Товариства з обмеженою відповідальністю "Промтоварний ринок" виносити на розгляд загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Промтоварний ринок" питання про зміну персонального складу виконавчого органу Товариства з обмеженою відповідальністю "Промтоварний ринок"; про внесення інших змін до відомостей про Товариство з обмеженою відповідальністю "Промтоварний ринок", що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців; про внесення змін до статутних документів Товариства з обмеженою відповідальністю "Промтоварний ринок"; заборонено загальним зборам учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Промтоварний ринок" приймати будь-які рішення пов'язані із зміною персонального складу виконавчого органу Товариства з обмеженою відповідальністю "Промтоварний ринок"; зміною відомостей про Товариство з обмеженою відповідальністю "Промтоварний ринок", що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців; зміною статутних документів Товариства.

Приморський районного суду м. Одеси від 15.12.2015 року по справі №522/24966/15-а ухвалив заборонити Реєстраційній службі Овідіопольського районного управління юстиції в Одеській області проводити будь-які реєстраційні дії щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтоварний ринок».

Ухвалою Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області по справі №495/3470/15-ц від 25.05.2015 року ухвалено заборонити реєстраційній службі Овідіопольського районного управління юстиції в Одеській області (вул. Т.Шевченко 169, смт.Овідіопооль, Одеська область) проводити будь-які реєстраційні дії щодо товариства з обмеженою відповідальністю «Промтоварний ринок» (код ЄДРПОУ 20942626, вул. Базова 20, смт. Авангард, Овідіпольський район, Одеська область) до закінчення розгляду справи.

Ухвалою Київського районного суду м. одеси від 10.10.2014 року по справі №520/13408/14-ц ухвалено заборонити Реєстраційній службі Овідіопольського районного управління юстиції Одеської області вносити будь-які зміни в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтоварний ринок» (ідентифікаційний код 20942626, адреса Одеська область, Овідіопольський район, смт. Авангард, вул. Базова, 20); заборонити Реєстраційній службі Овідіопольського районного управління юстиції Одеської області вносити будь-які зміни в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо осіб, що мають право вчиняти юридичні дії від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтоварний ринок» (ідентифікаційний код 20942626, адреса Одеська область, Овідіопольський район, смт. Авангард, вул. Базова, 20) без довіреності.

Ухвали про забезпечення позову підлягають негайному виконанню в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території.

Однак, відповідач при наявності вищезазначених судових рішень щодо заборони проведення реєстраційних дій вчинив оскаржувану реєстраційну дію.

В силу приписів норм ст. 28 підставою для відмови у державній реєстрації, зокрема, є така: у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони проведення реєстраційної дії.

Отже, дії державного реєстратора-приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Чорнєй Віти Володимирівни, щодо внесення 18.02.2016 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису №15431050063000038 про внесення змін до відомостей про юридичну особу (ТОВ «Промтоварний ринок», місцезнаходження: 67806, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Авангард, вул. Базова, 20; код 20942626), щодо зміни складу учасників ТОВ «Промтоварний ринок» є протиправними, а внесений запис - підлягає скасуванню.

Щодо порушення відповідачем встановленого законодавством строку для повідомлення державного реєстратора про зміни до установчих документів (державна реєстрація проведена через 5 робочих днів), суд зазначає про те, що законодавством не передбачено які правові наслідки можуть настати у разі порушення вказаного 3-х денного строку.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, оскаржувані записи не відповідають вимогам, встановленим частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов Товариство з обмеженою відповідальністю "Капітал Фінанс М" підлягає задоволенню.

Керуючись вимогами ст.ст. 69-71, 94, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії державного реєстратора-приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Чорнєй Віти Володимирівни, щодо внесення 18.02.2016 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису №15431050063000038 про внесення змін до відомостей про юридичну особу (ТОВ «Промтоварний ринок», місцезнаходження:67806, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Авангард, вул. Базова, 20; код 20942626), щодо зміни складу учасників ТОВ «Промтоварний ринок»;

Визнати неправомірним та скасувати реєстраційний запис №15431050063000038 від 18.02.2016 року про внесення змін до відомостей про юридичну особу (ТОВ «Промтоварний ринок», місцезнаходження:67806, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Авангард, вул. Базова, 20; код 20942626), щодо зміни складу учасників ТОВ «Промтоварний ринок».

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Н.Г. Вєкуа