Постанова від 21.11.2017 по справі 824/492/17-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2017 р. м. Чернівці Справа № 824/492/17-а

12 год. 12 хв.

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брезіної Т.М.,

суддів Левицького В.К.,

ОСОБА_1,

за участю:

секретаря судового засідання Косменко Х.В.,

позивача ОСОБА_2,

представника позивача ОСОБА_3,

представника відповідача ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Санковецької сільської виборчої комісії Хотинського району Чернівецької області про визнання незаконним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким визнати протиправним та скасувати рішення Санковецької сільської виборчої комісії від 02.06.2017 року.

В обґрунтування позовної заяви позивач зазначає, що 25.10.2015 року відбулися вибори Санковецького сільського голови Хотинського району Чернівецької області, в яких позивач брала участь, як самовисуванець, і одержала перемогу та починаючи з 17.11.2017 року перебуває на зазначеній посаді.

02.06.2017 року Санковецькою сільською виборчою комісією було прийнято рішення, яке оформлене постановою від 02.06.2017 р. про відкликання Санковецького сільського голову за народною ініціативою, депутатам Санковецької сільської ради даною постановою приписано винести на сесію питання про відкликання Санковецького сільського голову за народною ініціативою.

За ствердженням позивача, зміст постанови Санковецької сільської виборчої комісії від 02.06.2017 року не містить в собі посилання на фактичні підстави для прийняття оскаржуваного рішення та не містить посилання на норми законодавства, які передбачають прийняття спірного рішення. Крім того, позивач зазначає, що Санковецька сільська виборча комісія не інформувала Санковецького сільського голову та Санковецьку сільську раду про внесення зборами виборців пропозиції щодо відкликання сільського голови за народною ініціативою та передачу територіальній виборчій комісії витягу з протоколу зборів, в якому повинні бути зазначені зміст звернення виборців про відкликання сільського голови, зміст обговорення, прийняте рішення про внесення пропозиції щодо відкликання сільського голови та персональний склад ініціативної групи. Позивач також зазначив, що Санковецькій сільській виборчій комісії на перевірку не надавались підписні листи, у зв'язку із чим відповідачем не перевірено належність їх оформлення, предмет відповідності підписантів критерію - «виборець», предмет достовірності відомостей про громадян та не залучено для цих цілей органи ведення Державного реєстру виборців.

Крім того, позивач зазначив, що відповідач не проводив вибіркової перевірки підписів виборців, чим порушив вимоги чинного законодавства. Позивач стверджує, що відповідач не повідомив ОСОБА_2 про розгляд питання щодо його відкликання за народною ініціативою.

Додатково позивач зазначив, що доказів відповідного повідомлення регіональних та/або місцевих засобів масової інформації про проведення зазначених зборів із зазначенням дати, місця та часу їх проведення, що засвідчує порушення порядку скликання зборів виборців.

Позивач зазначає, що наявний в матеріалах справи протокол зборів виборців від 17.05.2017 р. містить виступ ОСОБА_5 щодо порушення позивачем вимог перебування на посаді сільського голови, однак вказаний виступ містить посилань про конкретні пункти передвиборчої програми ОСОБА_2, які нею порушуються, також не зазначено чиї права були порушені діями позивача та в чому полягають такі порушення і чим вони підтверджуються. Крім того, протокол зборів виборців від 17.05.2017 р. не містить змісту звернення виборців про відкликання сільського голови та зміст обговорення пропозиції щодо відкликання сільського голови. Позивач стверджує, що зміст протоколу виборців зведений до виступу ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8, які не навели жодних фактів невиконання ОСОБА_2, покладених на неї обов'язків.

ОСОБА_2 також зазначає, що протокол зборів виборців від 17.05.2017 р. не містить заяв осіб, що включені до ініціативної групи та передбачених законом ксерокопій відповідних сторінок паспортів таких осіб. Крім того, у вказаному протоколі відсутні відомості про особу, визначену бути офіційним представником ініціативної групи.

Позивач також зазначив, що протокол зборів виборців від 17.05.2017 р. не містить перелік виборців, які приймали участь у зборах та ухвалювали визначені протоколом рішення, який містив би відомості про цих осіб та їх особисті підписи. Крім того, протокол зборів виборців від 17.05.2017 р. надійшов поза межами установлених законом строків, що само по собі є порушенням, оскільки позбавило відповідача можливості надіслати відповідне повідомлення про прийняте рішення на адресу Санковецької сільської ради та на адресу Санковецького сільського голови, що позбавило останніх не тільки контролювати збір підписів та належно реагувати на ці події, але й позбавило можливості відповідача здійснювати належний контроль за збором підписів.

Викладені вище факти, на думку позивача, свідчать про грубе порушення вимог чинного законодавства Санковецькою сільською виборчою комісією Хотинського району Чернівецької області, як при скликанні зборів виборців, так і під час збирання підписів, перевірки підписів та відомостей щодо виборців, а також при встановленні результатів збору підписів.

Представник позивача та позивач в судовому засіданні адміністративний позов підтримали у повному обсязі та просили його задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, зазначив про безпідставність заявлених позовних вимог та вказав, що оскаржуване рішення прийняте Санковецькою сільською виборчою комісією у відповідності до вимог чинного законодавства.

Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

Зборами виборців 17.05.2017 року складений протокол щодо відкликання за народною ініціативою сільського голови ОСОБА_2, що була обрана по одномандатному виборчому округу до Санковецької сільської ради. Даним протоколом було прийнято рішення внести до Санковецької сільської виборчої комісії пропозиції про відкликання за народною ініціативою сільського голову, що була обрана по одномандатному виборчому окрузі до Санковецької сільської ради; створити ініціативну групу та затвердити її склад; затвердити форму підписного листа для збирання підписів на підтримку ініціативи про відкликання сільського голови Санковецької сільської ради; направити протокол Зборів до Санковецької сільської виборчої комісії (а.с. 67-70).

До матеріалів справи додано підписні листи від 21.05.2017 року для збирання підписів на підтримку ініціативи про відкликання сільського голови від одномандатного виборчого округу №73046 села Санківці ОСОБА_2 за народною ініціативою (а.с. 71-94).

02.06.2017 року засіданням Санковецької територіальної виборчої комісії була прийнята постанова, згідно з якою прийнято рішення про відкликання голови сільської ради ОСОБА_2 за народною ініціативою та зобов'язано депутатам сільської ради винести на сесію питання про відкликання голови сільської ради за народною ініціативою (а.с. 61).

Санковецька сільська виборча комісія 02.06.2017 р. направила запит №1 з додатком до нього про уточнення персональних даних 13 виборців до Відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Хотинської районної державної адміністрації, яким просить відповідно до абзацу 2 пунку 2 статті 41 Закону України ”Про статус депутатів місцевих рад” здійснити перевірку достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписаних листах на підтримку пропозиції про відкликання Санковецького сільського голови, обраного 25 жовтня 2015 року (а.с. 64-66).

06.06.2017 р. Відділом ведення Державного реєстру виборців апарату Хотинської районної державної адміністрації, у відповідь на запит Санковецькій сільській виборчій комісії від 02.06.2017 р., були надані відомості щодо уточнення персональних даних 13 виборців, що містяться в Державному реєстрі виборців. (а.с. 62-63).

Крім того, до матеріалів адміністративної справи були додані протокол Санковецької сільської виборчої комісії з виборів Санковецького сільського голови в об'єднаному одномандатному виборчому окрузі та рішення Санковецької сільської ради №65/11-17 від 06.06.2017 року про відкликання голови сільської ради за народною ініціативою. (а.с. 106-108).

До вказаних правовідносин суд застосовує положення законодавства та робить висновки по суті спору.

Згідно положень ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто, з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд зобов'язаний перевірити дотримання вказаних критеріїв суб'єктом владних повноважень при прийнятті оскаржуваного рішення, вчиненні дій чи допущенні бездіяльності.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 року N 595-VIII (далі - Закон N 595) селищні, сільські виборчі комісії входять до системи виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів.

Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону N 595 сільська, селищна, районна в місті, міська, районна територіальна виборча комісія підпорядковується відповідній міській (міста з районним поділом або міста, до складу якого входять село, селище та/або інше місто), районній, обласній територіальній виборчій комісії, виборчій комісії Автономної Республіки Крим, яка встановлює результати місцевих виборів відповідно міської, районної, обласної ради, Верховної Ради Автономної Республіки Крим або міського голови стосовно відповідних місцевих виборів.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 рокуи280/97-ВР (далі - Закон N 280/97) повноваження сільського, селищного, міського голови вважаються достроково припиненими у разі відкликання з посади за народною ініціативою.

Згідно з ч. 2 ст. 79 Закону N 280/97 повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

Відповідно до ч. 5 ст. 79 Закону N 280/97 сільський, селищний, міський голова може бути відкликаний з посади за народною ініціативою в порядку, визначеному Законом України "Про статус депутатів місцевих рад" з особливостями, передбаченими частинами шостою - десятою цієї статті, не раніше як через рік з моменту набуття ним повноважень.

Згідно з ч. 8 ст. 79 Закону N 280/97 рішення про дострокове припинення повноважень за народною ініціативою сільського, селищного, міського голови, який був обраний шляхом самовисування, приймається за поданням територіальної виборчої комісії відповідною сільською, селищною, міською радою більшістю голосів від її складу.

У разі прийняття місцевою радою рішення про відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою або у разі подання до місцевої ради рішення вищого керівного органу партії, місцева організація якої висувала відповідного кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, про відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою, особа, яка на цей час відповідно до закону здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови, не пізніш як на п'ятнадцятий день з дня прийняття відповідного рішення звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів сільського, селищного, міського голови.

Відповідно до ч. 1 та ч. 3 ст. 38 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11 липня 2002 року N 93-IV (далі - Закон N 93) право вносити пропозицію про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою (не раніше ніж через рік з моменту набуття таких повноважень) мають громадяни України, які відповідно до закону про місцеві вибори є виборцями відповідного виборчого округу.

Не пізніш як за два дні до дня проведення зборів виборців, на яких буде розглядатися питання про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, про дату, місце та час їх проведення повідомляються регіональні та/або місцеві засоби масової інформації. Представникам засобів масової інформації гарантується безперешкодний доступ на збори виборців, на яких розглядається питання про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою.

Згідно з ч. 4 та ч. 5 ст. 38 Закону N 93 у протоколі зборів виборців, на яких розглядається питання про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, зазначається зміст звернення виборців про відкликання депутата місцевої ради, зміст обговорення, прийняте рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради, персональний склад ініціативної групи, відомості про особу, визначену бути офіційним представником ініціативної групи, а також про встановлену форму підписного листа для збирання підписів на підтримку ініціативи про відкликання депутата місцевої ради (далі - підписний лист), зразок якого є додатком до протоколу зборів виборців. Протокол підписується головуючим на зборах та секретарем зборів. Додатком до протоколу зборів також є перелік їх учасників, у якому зазначаються прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, відомості про громадянство, серію та номер паспорта громадянина України (тимчасового посвідчення громадянина України для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), адресу місця проживання, засоби зв'язку (контактний телефон), що засвідчуються підписом кожного учасника зборів.

До протоколу зборів, на яких було прийняте рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, додаються письмові заяви про згоду кожної особи, включеної до ініціативної групи, на входження до її складу, а також письмова заява про згоду визначеної особи бути офіційним представником ініціативної групи. Участь особи, яка пропонується до складу ініціативної групи, в зборах виборців необов'язкова, за умови подання нею власноручно написаної заяви про згоду бути членом ініціативної групи. Ця заява, а також заява про згоду особи бути офіційним представником ініціативної групи, має обов'язково містити: прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, відомості про громадянство, серію та номер паспорта громадянина України (тимчасового посвідчення громадянина України для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), адресу місця проживання, місце роботи, посаду, засоби зв'язку (контактний телефон). До заяви додаються ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України та сторінок, де зазначаються відомості про місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (ксерокопії тимчасового посвідчення громадянина України для осіб, недавно прийнятих до громадянства України) кожної запропонованої особи.

Відповідно до ст. 39 Закону N 93 у триденний строк після дня проведення зборів виборців, на яких було прийняте рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, особа, визначена офіційним представником ініціативної групи, повідомляє відповідну територіальну виборчу комісію про факт проведення зборів. До повідомлення додається витяг з протоколу зборів, в якому зазначається зміст звернення виборців про відкликання депутата місцевої ради, зміст обговорення, прийняте рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради, персональний склад ініціативної групи. Голова, а у разі його відсутності - заступник голови, а у разі відсутності голови та його заступника - секретар територіальної виборчої комісії на наступний день з дня одержання повідомлення щодо проведення зборів виборців, на яких було прийняте рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, інформує депутата, відповідні місцеву організацію партії, партію (у разі якщо депутат був обраний шляхом висування його місцевою організацією партії) та місцеву раду.

Судом встановлено, що в порушення вимог ч. 5 ст. 79 Закону N 280/97 та ст. 39 Закону N 93 відповідач не проінформував Санковецьку сільську раду про внесення зборами виборців пропозиції щодо відкликання сільського голови Санковецької сільської ради за народною ініціативою та передачу територіальній виборчій комісії витягу з протоколу зборів, в якому зазначається зміст звернення виборців про відкликання сільського голови, зміст обговорення, прийняте рішення про внесення пропозиції щодо відкликання сільського голови, персональний склад ініціативної групи.

Відповідно до ч. 7 ст. 79 Закону N 280/97 на підтримку пропозиції про відкликання сільського, селищного, міського голови має бути зібрано кількість підписів, що перевищує кількість голосів, поданих за нього на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний сільським, селищним, міським головою. Збір підписів проводиться у разі відкликання сільського, селищного голови - протягом десяти днів.

Згідно з п.1 ч. 2 ст. 40 Закону N 93 з дня, наступного за днем повідомлення територіальної виборчої комісії про створення ініціативної групи, починається збір підписів на підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, який проводиться, у разі відкликання депутата сільської, селищної, міської (міста районного значення) ради, у строк - десять днів.

Відповідно до ч.1 та ч. 2 ст. 41 Закону N 93 після завершення збирання підписів, але не пізніше дня закінчення строку збору підписів, передбаченого частиною другої статті 40 цього Закону, заповнені підписні листи збираються офіційним представником ініціативної групи, прошиваються та скріплюються підписами офіційного представника та не менше трьох членів ініціативної групи із зазначенням кількості зібраних підписів та не пізніш як на другий день разом з протоколом зборів виборців, що утворили відповідну ініціативну групу, передаються до відповідної територіальної виборчої комісії.

Голова, а у разі його відсутності - заступник голови, а у разі відсутності голови та його заступника - секретар територіальної виборчої комісії, не пізніше наступного дня з дня отримання підписних листів та протоколу зборів виборців, скликає засідання комісії для організації перевірки отриманих матеріалів.

На цьому засіданні територіальна виборча комісія перевіряє дотримання вимог статей 38 - 40 цього Закону при ініціюванні відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, правильність оформлення підписних листів, кількість підписів, що встановлена частиною першою статті 40 цього Закону, а також із залученням органів ведення Державного реєстру виборців здійснює перевірку достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах, та із залученням правоохоронних органів - вибіркову перевірку їхніх підписів (не менше 10 відсотків від загальної кількості у разі відкликання депутата сільської, селищної, міської (міста районного значення) ради, здійснюється у строк - протягом десяти днів з дня отримання матеріалів.

Згідно з ч. 5 ст. 41 Закону N 93 якщо при ініціюванні відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою дотримано вимоги статей 38 - 40 цього Закону, оформлення підписних листів та кількість підписів виборців, які підтримують пропозицію про відкликання депутата місцевої ради, відповідає вимогам цього Закону, територіальна виборча комісія приймає рішення про відкликання депутата за народною ініціативою (у разі якщо депутат був обраний шляхом самовисування) або про звернення до вищого керівного органу партії, місцева організація якої висувала відповідного депутата, щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 48 Закону N 93 депутат місцевої ради має право бути присутнім під час розгляду вищим керівним органом партії звернення територіальної виборчої комісії щодо його відкликання за народною ініціативою та при прийнятті відповідного рішення, а також на засіданнях територіальної виборчої комісії при розгляді нею питань, що стосуються його відкликання.

Судовим розглядом встановлено, що в порушення вимог ч. 1 ст. 48 Закону N 93 Санковецька сільська виборча комісія не повідомляла позивача про розгляд питання щодо його відкликання за народною ініціативою. Крім того, в порушення ч. 3 ст. 38 Закону N 93 відповідачем не повідомлено регіональні та/або місцеві засоби масової інформації, у встановлений строк, про дату, місце та час їх проведення питання про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою. Представник відповідача не заперечував проти допущення вказаних порушень.

Щодо тверджень позивача про непроведення відповідачем перевірки на предмет належності їх оформлення та на предмет відповідності підписантів критерію виборець, а також на предмет достовірності відомостей про громадян та незалучення до цих цілей органів ведення Державного реєстру виборців, суд звертає увагу, що відповідачем направлено до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Хотинської РДА вибірково 13 осіб, які були включені до підписних листів, в той час, як відповідач зобов'язувався залучити органи ведення Державного реєстру виборців для здійснення перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в усіх підписних листах, та із залученням правоохоронних органів - вибіркову перевірку їхніх підписів (не менше 10 відсотків від загальної кількості). Вказані дії призвели до порушення відповідачем ст. 40, ст. 41 Закону N 93 та ст. 79 Закону N 280/97.

Щодо інших допущених відповідачем порушень під час прийняття рішення про відкликання голови Санковецької сільської ради за народною ініціативою, на які посилається позивач, а саме: відсутності змісту та обговорення народної ініціативи про відкликання сільського голови, відсутність заяв осіб, що включені до ініціативної групи, порушення строків надіслання Санковецькій сільській виборчій комісії протоколу зборів виборців від 17.05.2017 р., містять формальні ознаки порушень, які не вплинули на об'єктивність та не понесли негативних наслідків для позивача, під час розгляду, на засіданні Санковецької сільської ради, питання щодо відкликання голови сільської ради за народною ініціативою. Під час судового розгляду судом досліджено рішення Санковецької сільської ради №65/11-17 від 06.06.2017 року про відкликання голови сільської ради за народною ініціативою, пунктом 4 якої вирішено постанову Санковецької територіальної виборчої комісії щодо відкликання голово сільської ради із посади за народною ініціативою не підтримати.

На підставі вказаного, суд дійшов до висновку, що оскільки допущені порушення Санковецької сільської виборчої комісії під час прийняття оскаржуваного рішення від 02.06.2017 р. не призвели до порушення законних прав та інтересів ОСОБА_2 та у зв'язку із тим, що оскаржуване рішення вичерпало свою дію в результаті відмови сесії Санковецької сільської ради у його затвердженні, позовні вимоги є безпідставними та не можуть бути спрямовані на захист порушеного права позивача.

Крім того, суд звертає увагу, що за змістом ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Водночас суб'єктивна оцінка порушення права не є абсолютною. В деяких випадках сам законодавець визначає коло осіб, права яких можуть бути порушені внаслідок бездіяльності, вчинення суб'єктом владних повноважень певних дій чи прийняття актів, правомірно обмежуючи право інших осіб на звернення до суду за захистом порушених прав, свобод або інтересів.

Отже, право на захист можна визначити як надану правомочній особі можливість застосування заходів правоохоронного характеру для відновлення її порушених прав чи таких, що оспорюються.

Право на захист є самостійним суб'єктивним правом, яке з'являється у власника прав лише в момент їх порушення або оспорювання і реалізується в межах охоронюваних правовідносин, які виникли при цьому.

Відтак, захист порушених прав, свобод та інтересів особи є похідним, тобто передбачає наявність встановленого факту їх порушень.

Таким чином, право на судовий захист має лише та особа, яка є суб'єктом (носієм) порушених прав, свобод чи інтересів. Тож для того, щоб особі було надано судовий захист, суд встановлює, чи особа дійсно має порушене право, свободу чи інтерес, і це право, свобода чи інтерес порушені відповідачем.

З огляду на те, що під час судового розгляду справи судом встановлено відсутність порушення прав, свобод або інтересів позивача, внаслідок прийняття оскаржуваного рішення Санковецькою сільською виборчою комісією, суд дійшов до висновку, що заявлений адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Згідно ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно із ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

На підставі викладеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

У відповідності до ст.ст. 185-186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, проголошення вступної та резолютивної частини рішення, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дні отримання копії постанови.

Згідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмовити у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий Т.М. Брезіна

Судді В.К. Левицький

ОСОБА_1

Постанову в повному обсязі буде складено 28 листопада 2017 р.