ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
27 листопада 2017 року м. Київ № 826/13663/17
Колегія суддів Окружного адміністративного суду міста Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., суддів Вєкуа Н.Г., Федорчука А.Б., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Полонський гранітний кар'єр»
до Державної служби геології та надр України
третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Полонський щебеневий кар'єр»
про скасування наказу
Встановив:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної служби геології та надр України, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Полонський щебеневий кар'єр» про скасування наказу.
Ухвалою суду від 01 листопада 2017 року відкрито провадження в адміністративній справі. Справа призначена до судового розгляду на 22 листопада 2017 року.
В судовому засіданні 22 листопада 2017 року представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив позов задовольнити. Представник третьої особи проти задоволення адміністративного позову заперечив. Представник відповідача в судове засідання 22 листопада 2017 року не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що в судове засідання 22 листопада 2017 року прибули не всі особи, які беруть участь у справі, враховуючи відсутність необхідності заслухати пояснення свідка чи експерта, суд, в порядку ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалив розглядати справу в порядку письмового провадження.
Через канцелярію суду за адресою м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8 від третьої особи надійшло клопотання про закриття провадження в адміністративній справі. Клопотання обґрунтоване тим, що оскаржуваний наказ є актом ненормативного характеру і факт його прийняття має наслідком виникнення у товариства цивільного речового права на майно. Тому, на думку третьої особи, даний спір має вирішуватись в порядку господарського судочинства.
Зазначене клопотання зареєстроване 21 листопада 2017 року в канцелярії суду за адресою м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8. Проте, враховуючи, що дана адміністративна справа розглядається в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-а, про що сторін було повідомлено в ухвалі про відкриття провадження в адміністративній справі, фактично зазначене клопотання третьої особи отримано судом 23 листопада 2017 року.
Крім того, суд звертає увагу, що присутній в судовому засіданні 22 листопада 2017 року уповноважений представник третьої особи не заявляв жодних клопотань та не повідомляв суд про направлення таких клопотань. На стадії з'ясування наявності у сторін клопотань в ході судового розгляду справи, представник третьої особи зазначив, що клопотання відсутні.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне розглянути зазначене письмове клопотання в ході письмового провадження.
Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що даний спір є публічно-правовим, позивачем оскаржується рішення суб'єкта владних повноважень, а тому дана справа належить до юрисдикції адміністративного суду і має вирішуватись в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
Ухвалив:
Відмовити в задоволенні клопотання про закриття провадження в справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя І.П. Васильченко
Судді Н.Г. Вєкуа
А.Б. Федорчук