28.11.2017 Справа № 904/83/15
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.
при секретарі судового засідання Карпенко К.М.
за участю представників сторін:
від кредитора: гр. ОСОБА_1 (НОМЕР_1)
від кредитора: представник ПАТ "ОСОБА_2 ДНІПРО" ОСОБА_3 за довіреністю №620 від 22.12.2016р.
від кредитора: представник ТОВ "Промислово-виробниче підприємство №00021" ОСОБА_4 за довіреністю б/н від 01.09.2017р.
від кредитора: Головне управління ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_5 за довіреністю №20431/04-36-10-08 від 28.08.2017р.
від боржника: ліквідатор ОСОБА_6
розглянувши справу
за заявою Головного управління ДФС у Дніпропетровській області
до боржника ОСОБА_7 акціонерного товариства "Гірмаш", м. Дніпро, вул. Прапорна, буд. 1, код ЄДРПОУ 30540229
про визнання банкрутом
Ухвалою суду від 29.01.2015р. порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_7 акціонерного товариства "Гірмаш", м. Дніпропетровськ, вул. Прапорна, буд. 1, (код ЄДРПОУ 30540229), введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_8, свідоцтво № 292 від 25.02.13р., м. Кривий Ріг, а/с 3366.
Постановою від 05.07.2016р. Закрите акціонерне товариство "Гірмаш", м. Дніпро, вул. Прапорна, буд. 1, (код ЄДРПОУ 30540229) визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру у справі, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_6, свідоцтво № 460 від 22.03.13р. (адреса для листування: 50069, а/с 3489, м. Кривий Ріг, ідентифікаційний номер НОМЕР_2).
04.09.2017р. до суду надійшла заява Головного управління ДФС у Дніпропетровській області з грошовими вимогами до банкрута в розмірі 1 761 358,25грн.
Ліквідатором відповідно до повідомлення №02-15/184 від 20.09.2017р. грошові вимоги кредитора відхилено в повному обсягу посилаючись на те, що кредитором проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ЗАТ "Гірмаш" на підставі якої нараховано заборгованістю вже після визнання боржника банкрутом, що суперечить положенням ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Розглянувши грошові вимоги, заслухавши пояснення представників сторін, встановлено наступне.
Заявлені кредитором вимоги ґрунтуються на наявності заборгованості банкрута перед бюджетом, які нараховано на підставі проведеної перевірки, що підтверджується актом від 13.06.2017р. №6208/04-36-14-02/30540229 (податкове повідомлення-рішення №0007881402 від 30.06.2017р.), а саме:
- податковий борг з орендної плати з юридичних осіб на суму 1 706 014,50грн.;
- податковий борг по податку на прибуток приватних підприємств на суму 55 343,75грн.
Доказів оскарження в судовому порядку зазначеного податкового повідомлення-рішення сторонами не подано.
Статтею 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено поняття кредитора - це юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя);
Згідно з п. 1 ст. 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Пунктом 3 ст. 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
Суд вважає за необхідне грошові вимоги кредитора визнати частково, а саме які виникли у банкрута до порушення провадження у справі про банкрутство за основним платежем 238 426,42грн. із включенням до 6 черги задоволення; заборгованість за штрафними санкціями, яку нараховано до порушення провадження у справі про банкрутство в розмірі 119 383,21грн. із включенням до 6 черги задоволення через порушення строку для їх заявлення. Та поточну заборгованість за основним платежем, яка нарахована до визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в розмірі 609 093,08грн.
Штрафні санкції в розмірі 304 716,54грн. нараховані кредитором починаючи з дати порушення провадження у справі про банкрутство та до дати визнання боржника банкрутом (з 29.01.2015р. по 05.07.2016р.) суд відхиляє з огляду на положення ст. 19 Закону.
Розмір основного платежу 333 758,50грн. та суму штрафних санкцій в розмірі 155 980,50грн., які нараховані кредитором після визнання боржника банкрутом суд відхиляє з оглдяу на положення ст. 38 Закону.
З матеріалів грошових вимог кредитора вбачається, що останнім сплачено суму судового збору в розмірі 3 200,00грн., яку суд вважає за необхідне визнати та включити до першої черги задоволення вимог кредиторів.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідно визнати грошові вимоги Головного управління ДФС у Дніпропетровській наступним чином: 3 200,00грн. (1 черга), 966 902,71грн. (6 черга).
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 33, 86, 87 ГПК України, ст. ст. 19, 38, 40, 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом", суд, -
Грошові вимоги Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, м. Дніпро до ОСОБА_7 акціонерного товариства "Гірмаш", м. Дніпропетровськ, вул. Прапорна, буд. 1, (код ЄДРПОУ 30540229) визнати в розмірі 3 200,00грн. (1 черга), 966 902,71грн. (6 черга).
Решту грошових вимог відхилити.
Суддя ОСОБА_9