Справа № 755/16995/17
"24" листопада 2017 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора ОСОБА_3 ,
представника органу, що вніс подання ОСОБА_4 ,
особи, щодо якої внесено подання
в частині адміністративного нагляду ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання начальника Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_6 про зміну обмежень адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Києва, громадянки України, з середньою освітою, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимої,
До суду надійшло подання начальника Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_6 про зміну обмежень адміністративного нагляду відносно особи, щодо якої внесено подання в частині адміністративного нагляду, оскільки судовим рішенням Новозаводського районного суду м. Чернігова від 01.09.2017 було встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік та визначено ряд обмежень регламентованих ст. 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" (далі - Закон).
У поданні зазначено, що з метою ефективного контролю за особою, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, необхідно замінити пункт «3» обмежень, а саме, замість «зобов'язана з'являтися на реєстрацію до органів внутрішніх справ (поліції) два рази на місяць», вказати: « з'являтися на реєстрацію по нагляду з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві 1 та 3-й четвер, щомісяця, до кінця строку адміністративного нагляду», а інші обмеження залишити без змін.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 та інспектор ОСОБА_4 подання підтримала і просила його задовольнити.
Особа, щодо якої внесено подання в частині адміністративного нагляду, у судовому засіданні, проти задоволення подання не заперечувала.
Суд, враховуючи, відповідно до положень ст. 5 Закону, доповідь про зміст подання та матеріалів, що надійшли разом з ним, пояснення осіб, які з'явилися у судове засідання, наявні матеріали самої справи, приходить до наступного.
Відповідно до положень ст. 1 Закону, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно абз. 2 ст. 10 Закону, під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Підстави встановлення адміністративного нагляду, регламентовані ст. 4 Закону, на даному етапі, не відпали.
Запропоновані зміни органу внутрішніх справ у поданні за своєю суттю не суперечать абз. 1 ст. 10 Закону, в частині видів обмежень щодо осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд та правилам визначеним ст. 9 Закону.
Термін діє адміністративного нагляду, визначений ст. 6 Закону, на момент розгляду подання в суді, не закінчився.
За таких обставин, суд з урахуванням особи піднаглядної, її способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані ст. 2 Закону, вважає за необхідне задовольнити подання про зміну обмежень адміністративного нагляду встановленого відносно особи, щодо якої внесено подання в частині адміністративного нагляду, оскільки змінені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів піднаглядним, і здійснити належний виховний вплив на останню.
Крім того, суд, враховуючи положення Закону, які регламентують, що адміністративний нагляд встановлюється судом шляхом ухвалення постанови, беручи до уваги положення ч. 2 ст. 369 КПК України, щодо видів судових рішень та керуючись нормами ст.ст. 1, 9 КПК України, ст.ст. 8, 129 Конституції України, вважає за необхідне, при розгляді даного подання за його результатами, постанови судове рішення у формі ухвали.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-13 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 1-3, 7, 9, 369 - 372, 376, 539 КПК України, суд
Подання - задовольнити.
Встановлені пунктом «3» ухвали Новозаводського районного суду м. Чернігова від 01.09.2017 обмеження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , змінити з: «зобов'язана з'являтися на реєстрацію до органів внутрішніх справ (поліції) два рази на місяць», на: « з'являтися на реєстрацію по нагляду з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві 1 та 3-й четвер, щомісяця, до кінця строку адміністративного нагляду».
Решту обмежень адміністративного нагляду встановлених ухвалою Новозаводського районного суду м. Чернігова від 01.09.2017 відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - залишити без змін.
Роз'яснити сторонам, що:
? у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством;
? посадові особи, винні у порушенні законодавства України про адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством;
? адміністративний нагляд припиняється з підстав регламентованих ст. 8 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
Копію ухвали судді вручити сторонам та надіслати для виконання начальнику органу Національної поліції за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд.
С у д д я : ОСОБА_1