печерський районний суд міста києва
Справа № 757/70217/17-а
"24" листопада 2017 р. суддя Печерського районного суду м. Києва Соколов О.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві про зобов'язання вчинити дії, -
У листопаді 2017 року до Печерського районного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві про зобов'язання вчинити дії.
Вважаю, що вказаний адміністративний позов слід повернути позивачу, виходячи з наступного.
Відповідно до п.п. 1, 4 ч. 1 ст .18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам зокрема, підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам. Усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Пунктами 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України, завданням якого є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску.
Пунктами 1, 2 Положення про Державну казначейську службу України затвердженого постановою КМ України від 15 квітня 2015 року № 215 Державна казначейська служба України (Казначейство) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну політику у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів. Основним завданням Державної казначейської служби є реалізація державної політики у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів.
Згідно п.1 ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні , зокрема, адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Так, предметом адміністративного позову ОСОБА_1 є бездіяльність Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України та Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві, яка полягає у неповерненні помилково сплаченого збору на обов'язкове державне соціальне страхування з операції купівлі- продажу нерухомого майна.
Разом з цим, до компетенції загального суду як адміністративного суду КАС України не віднесено розгляд спорів стосовно повернення помилково сплаченого збору на обов'язкове державне соціальне страхування з операції купівлі- продажу нерухомого майна.
Таким чином приходжу до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві про зобов'язання вчинити дії подано з порушенням правил предметної підсудності адміністративних справ.
Зі змісту ч. 3 ст. 108 КАС України, зокрема вбачається, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Разом з цим, ОСОБА_1 роз'яснюється, що відповідно до ч. 6 ст. 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 18, 108, 160, 165 КАС України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві про зобов'язання вчинити дії - повернути позивачу для звернення до належного суду.
Ухвала суду разом із адміністративним позовом та всіма додатками до нього надіслати ОСОБА_1.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Печерський районний суд м. Києва.
Суддя О.М. Соколов