Ухвала від 23.11.2017 по справі 461/5430/17

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2017 рокуЛьвів№876/10617/17

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді: Матковської З.М.,

суддів: Затолочного В.С., Шавеля Р.М.,

при секретарі судового засідання: Дутка І.С.

за участю представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на постанову Галицького районного суду м. Львова від 19 вересня 2017 року у справі №461/5430/17 за адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про визнання дій державного виконавця протиправними та скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області звернулось в суд з адміністративним позовом до Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, в якому просив визнати протиправними дії державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області при винесенні постанови про відкриття виконавчого провадження від 20.07.2017 ВП № 54285020; скасувати постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_2 про відкриття виконавчого провадження від 20.07.2017 № 54285020.

Постановою Галицького районного суду м. Львова від 19 вересня 2017 року в позові відмовлено.

Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, позивачем подана апеляційна, в якій зазначає, що постанова суду першої інстанції є незаконною та необґрунтованою, прийнятою з недоведеністю обставин, що мають значення для справи, які суд вважав встановленими, невідповідністю висновків обставинам справи, неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, порушенням та неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, тому підлягає скасуванню. Зокрема зазначає, що судом першої інстанції не взято до уваги, що управлінням добровільно виконано постанову Львівського апеляційного адміністративного суду, тому були відсутні підстави для відкриття виконавчого провадження. Просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

В судовому засіданні апеляційного розгляду справи представник позивача апеляційну скаргу підтримав з підстав зазначених у скарзі, просив постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову, якою позовну заяву задовольнити повністю.

Відповідач в судове засідання не прибув, хоча належним чином був повідомлений про дату судового засідання. Відповідно до ч. 4 ст.196 КАС України, неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з огляду на наступне.

Судом встановлено та з матеріалів справи слідує наступне. Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 01.06.2017 року у справі №876/3934/17, апеляційну скаргу ОСОБА_3 задоволено. Постанову Галицького районного суду м. Львова від 06 березня 2017 року у справі №461/1145/17 скасовано. Прийнято нову постанову, якою позов ОСОБА_3 задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо зменшення до 62% відповідної суми грошового забезпечення розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_3, призначеної йому з 05 травня 2016 року довічно, відповідно до приписів п. «а» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» в розмірі 67 % відповідної суми грошового забезпечення. Скасовано розпорядження Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 22 серпня 2016 щодо здійснення з 01 вересня 2016 року розрахунку та виплати пенсії за вислугу років ОСОБА_3 в розмірі 60% відповідної суми грошового забезпечення. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплачувати з 01 вересня 2016 року пенсію за вислугу років ОСОБА_3 відповідно до приписів п. «а» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», виходячи із розрахунку 67% відповідної суми грошового забезпечення, а саме: за вислугу 20 років 55% відповідної суми грошового забезпечення та за кожний рік вислуги понад 20 років 3% відповідної суми грошового забезпечення, а також здійснити йому виплату недоотриманої за період з 01 вересня 2016 року суми пенсії, з урахуванням раніше проведених виплат.

08 червня 2017 року Львівським апеляційним адміністративним судом видано виконавчий лист щодо примусового виконання вказаної постанови від 01.06.2017 року.

Як слідує з матеріалів справи, Головним управління Пенсійного фонду України здійснено розрахунок пенсії ОСОБА_3 з 01 вересня 2016 р., виходячи із розрахунку 67% відповідної суми грошового забезпечення. Доплата за період з 01.09.2016р. по 31.07.2017р. становить 5121,27 грн.

03 липня 2017 року проведено перерахунок пенсії з 01 серпня 2017 року ОСОБА_3, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією довідки про перерахунок пенсії. Розмір перерахунку пенсії становитиме 6238,64 грн.

20 липня 2017 року державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_2 винесено постанову про відкриття провадження з примусового виконання виконавчого листа №461/1145/17, виданого 08.06.2017 р. Львівським апеляційним адміністративним судом про зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплачувати з 01 вересня 2016 року пенсію за вислугу років ОСОБА_3 відповідно до приписів п. «а» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», виходячи з розрахунку 67% відповідної суми грошового забезпечення, а саме: за вислугу 20 років - 55% відповідної суми грошового забезпечення та за кожний наступний рік вислуги понад 20 років - 3% відповідної суми грошового забезпечення, а також здійснити йому виплату недоотриманої за період з 01 вересня 2016 року суми пенсії, з урахуванням раніше повернених витрат.

Суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив з тих підстав, що державний виконавець діяв в межах та в спосіб передбачений Законом України «Про виконавче провадження».

Апеляційний суд погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає їх вірними, такими що відповідають нормам матеріального права та обставинам справи з огляду на наступне.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), визначає ОСОБА_4 України «Про виконавче провадження» від 2 червня 2016 року №1404-VIII.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-VIII виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з п. 1 частини першої ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-VIII, виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону за заявою стягувача про примусове виконання рішення.

Виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону(частина 1 статі 26 Закону №1404-VIII).

Відповідно до частини п'ятої ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року №1404-VIII, виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов'язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.

Таким чином, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

Приписами ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В судовому засіданні встановлено, що державний виконавець на час відкриття виконавчого провадження не був проінформований щодо добровільного виконання рішення суду і не мав можливостей переконатися в цьому, оскільки до відкриття виконавчого провадження державний виконавець не має підстав робити запити та проводити будь-які виконавчі дії по виконанню виконавчого документу.

Таким чином суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що дії державного виконавця щодо відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №461/1145/17 правомірні, державний виконавець діяв в спосіб і в межах своїх повноважень, передбачених Законом України «Про виконавче провадження».

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.

Приведені в апеляційні скарзі доводи, висновку суду не спростовують, а зводяться до переоцінки доказів та незгоди з ними.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких підстав апеляційна скарга задоволенню не підлягає, підстав для скасування постанови суду першої інстанції колегія суддів не знаходить.

Керуючись статтями 160 ч. 3, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області - залишити без задоволення, а постанову Галицького районного суду м. Львова від 19 вересня 2017 року у справі №461/5430/17 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції, а у разі складення в повному обсязі відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.

Головуючий суддя ОСОБА_4

судді ОСОБА_5

ОСОБА_6

Повний текст ухвали складено 27.11.2017р.