Справа № 685/1779/17
Провадження № 1-кс/685/273/17
Іменем України
28 листопада 2017 року смт Теофіполь
Теофіпольський районний суд в складі
головуючого слідчого судді ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2
слідчого ОСОБА_3
розглянувши клопотання слідчого СВ Теофіпольського ВнП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області, погоджене з прокурором групи прокурорів про тимчасовий доступ до документів по кримінальному провадженню №12017240240000404, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.11.2017 року за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України
старший слідчий СВ Теофіпольського ВнП ОСОБА_3 звернувся в суд з клопотанням про тимчасовий доступ до документів.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та пояснив, що СВ Теофіпольського ВнП області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12017240240000404 від 26.11.2017 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що в ніч на 26.11.2017 року, невстановлена особа, перебуваючи біля магазину СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою АДРЕСА_1 , діючи умисно, керуючись корисливим мотивом на заволодіння чужим майном, шляхом зняття дерев'яної віконної рами та демонтажу металевих грат, проникла в одне із приміщень магазину, де перебуваючи за допомогою стороннього предмету, шляхом розбиття частини стіни біля дерев'яних дверей, які ведуть у торгівельну залу, відімкнула вказані двері через отвір у стіні, які були замкнені зі сторони торгівельної зали на металеву клямку, у такий спосіб проникла у торгівельну залу магазину. Перебуваючи у торгівельній залі, невідома особа таємно викрала із шухляди столу грошові кошти в сумі близько 1500 гривень та товарно-матеріальні цінності, які знаходились на прилавках, загальною вартістю близько 1220 гривень, що належать ОСОБА_4 .
На даний час встановити особу, яка вчинила вище вказаний злочин, не представилося можливим. Однак, з метою розкриття даного кримінального правопорушень (злочину), розраховуючи на те, що злочинець міг під час вчинення кримінального правопорушення використовувати власний мобільній телефон, оперативними працівниками, за дорученням слідчого, проведено радіотехнічну розвідку на місці крадіжки біля будівлі магазину СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », при виїзді з АДРЕСА_2 , при виїзді з с. Бережинці в напрямку с. Квітневе, Білогірського району, біля господарства АДРЕСА_3 , при цьому встановлено координати базових станцій операторів рухомого (мобільного) зв'язку, які працюють у зазначених вище місцях.
Отримані координати є наступними:
- місце скоєння злочину:
1. Мобільний оператор ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »: LAC 19000 CID 8393;
- при виїзді з с. Бережинці в напрямку с. Рідка, Теофіпольського району:
1. Мобільний оператор ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »: LAC 19000 CID 8891;
- біля господарства АДРЕСА_2 :
1. Мобільний оператор ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »: LAC 19000 CID 393;
- при виїзді з с. Бережинці в напрямку с. Квітневе, Білогірського району:
1. Мобільний оператор ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »: LAC 19000 CID 83932;
- біля господарства АДРЕСА_3 :
1. Мобільний оператор ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »: LAC 19000 CTD 8393;
Інформація, яка знаходиться в операторів та провайдери Інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, належить до охоронюваної законом таємниці, іншим способом, окрім як отримання вказаної інформації шляхом надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, отримати доступ до вказаної інформації, а саме абонентів, які перебували у час скоєння крадіжки за вказаними координатами базових станцій операторів рухомого (мобільного) зв'язку, неможливо. Оскільки інформація про зв'язки за вказаними координатами базових станцій операторів мобільного зв'язку у період часу з 19.00 год. 25.11.2017 року до 07.00 год. 26.11.2017 року, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, просив клопотання задовольнити, розглядати клопотання за відсутності представника оператора мобільного зв'язку, просив зазначити строк виконання ухвали до 18 грудня 2017 року включно.
Згідно ч.2 ст.163 КПК України, суд вважає можливим проводити розгляд справи без виклику представника оператора мобільногозв'язку.
Вислухавши пояснення слідчого, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що 26.11.2017 року у ЄРДР зареєстровано провадження №12017240240000404, згідно якого в ніч на 26.11.2017 року, невстановлена особа, перебуваючи біля магазину СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою АДРЕСА_1 , діючи умисно, керуючись корисливим мотивом на заволодіння чужим майном, шляхом зняття дерев'яної віконної рами та демонтажу металевих грат, проникла в одне із приміщень магазину, де перебуваючи за допомогою стороннього предмету, шляхом розбиття частини стіни біля дерев'яних дверей, які ведуть у торгівельну залу, відімкнула вказані двері через отвір у стіні, які були замкнені зі сторони торгівельної зали на металеву клямку, у такий спосіб проникла у торгівельну залу магазину. Перебуваючи у торгівельній залі, невідома особа таємно викрала із шухляди столу грошові кошти в сумі близько 1500 гривень та товарно-матеріальні цінності, які знаходились на прилавках, загальною вартістю близько 1220 гривень, що належать ОСОБА_4 .
Правова кваліфікація вчиненого - ч.3 ст.185 КК України.
Оцінюючи докази у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що встановити важливі обставини у кримінальному провадженні неможливо без отримання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю - роздруківок, що містять інформацію про всі телефонні з'єднання, у тому числі «SMS» та нульові в період часу з 19.00 год. 25.11.2017 року до 07.00 год. 26.11.2017 року, із зазначенням телефонних номерів на (з) які (их) були здійснені вихідні (вхідні) дзвінки, їх час, тривалість, за вище вказаними координатами базових станцій оператора мобільного зв'язку.
Відповідно до ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Виходячи з наведеного, керуючись ст.ст.159, 163,164, 166 КПК України, районний суд,
дати слідчому Теофіпольського відділення поліції Красилівського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , або за його дорученням оперативним працівникам Теофіпольського відділення поліції Красилівського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення із ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_4 ) - роздруківок, що містять інформацію про всі телефонні з'єднання, у тому числі «SMS» та нульові в період з 19.00 год. 25.11.2017 року до 07.00 год. 26.11.2017 року, із зазначенням телефонних номерів на (з) які (их) були здійснені вихідні (вхідні) дзвінки, їх час та тривалість, у межах наступних координат базових станцій даного оператора: LAC 19000 CID 8393; LAC 19000 CID 8891; LAC 19000 CID 393; LAC 19000 CID 83932.
Строк дії ухвали - до 18.12.2017 року.
У випадку ненадання посадовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » доступу до зазначених документів, можуть бути застосовані наслідки відповідно до ст.166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя