Постанова від 09.11.2017 по справі 686/20295/17

Справа № 686/20295/17

ПОСТАНОВА

09 листопада 2017 року

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області у складі:

головуючої - судді Логінової С.М.,

при секретарі - Ленчицькій А.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язання до вчинення певних дій,

встановив:

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язання до вчинення певних дій, посилаючись на те, що він з 01.12.2012 р. перебуває на обліку в головному управлінні ПФУ в Хмельницькій області, котре здійснює виплату (перерахунок) раніше призначеної йому пенсії по інвалідності згідно до Закону України №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року у розмірі 60 % грошового забезпечення.

29.12.2015 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до всяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року № 900-УІІІ, котрим ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» затверджено нову схему окладів за спеціальним званням поліцейських, які значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ (міліції).

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських.

Відповідно до ст. 102 Закону України "Про Національну поліцію", пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Позивач посилається на те, він, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, маю право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988.

На день набрання чинності Законом № 900-VIII постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.

Відповідно до силу п. 2 вказаного Порядку, рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, є тією підставою, що зобов'язувало Міністерство внутрішніх справ України у п'ятиденний строк повідомити Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій вказаної категорії військовослужбовців.

28.03.2017 р. Пенсійним фондом України направлено начальникам головних управлінь Пенсійного фонду України в областях та м. Києві лист № 9493/02-23, в якому вказано про необхідність у строки, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, підготувати та направити ліквідаційним комісіям списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії.

Ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ Україна у Хмельницькій області підготовлено довідку № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку його пенсії. Вказана довідка надійшла до головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 09.06.2017 р. за вхідний номером 2001/03-12.

Відповідач, одержавши 09.06.2017 року за вх. 2001/03-12 виготовлену на ім'я позивача за формою згідно додатку № 2 Порядку довідку № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 р. про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, з урахуванням положень п. 4 Порядку №45 та ч. ч. 2, З ст. 51 Закону №2262-ХІ1 зобов'язаний був ухвалити рішення про перерахунок раніше призначеної ОСОБА_2 пенсії з 01 січня 2016 року і здійснити виплату перерахованого розміру пенсії.

Управління пенсійного фонду України у Хмельницькій області покладеного на нього чинним законодавством обов'язку не виконало, перерахунку раніше призначеної позивачу пенсії на підставі довідки № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 року з 01 січня 2016 року не здійснило, пенсію у розмірі визначеному чинним законодавством на 01.01.2016 року не виплатив, унаслідок чого порушив конституційне право на пенсійне забезпечення, що є доказом визнання його бездіяльності протиправною.

ОСОБА_2 посилається на те, що головним управлінням Пенсійного фонду України у Хмельницькій області необґрунтовано мотивував посиланням на те, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Позивач посилається на те, що унаслідок протиправної бездіяльності головного управління ПФУ у Хмельницькій області, не здійснено перерахунок раніше призначеної йому пенсії, з дати виникнення права на нього з 01.01.2016 р, оскільки, отримавши 09.06.2017 р. за вх. №2001/03/12 від ліквідаційної комісії виготовлену на ім'я позивача довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії вих. № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 р, відповідач не здійснив жодних дій для здійснення перерахунку раніше призначеної йому пенсії.

Відповідно до виписки акту огляду медико-соціальної експертної комісії від 10.11.2015 року № 0570880, позивач є інвалідом II групи, причиною інвалідності є захворювання, пов'язане з проходженням служби в ОВС.

ОСОБА_2 просить визнати протиправною бездіяльність головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не проведення перерахунку пенсії позивачу згідно довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 року та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу згідно довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 року та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» у розмірі 60 % грошового забезпечення з 01.01.2016 року.

У судове засідання позивач не прибув, звернувся до суду з заявою про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав, з підстав, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання позивач не прибула, позов не визнала, просила відмовити у задоволенні позову через його безпідставність, вважає дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області правомірними.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 ОСОБА_3 України органи виконавчої влади здійсняють свої повноваження у встановлених цією ОСОБА_3 межах і відповідно до законів України, визначається і діє принцип верховенства права. ОСОБА_3 У країни є нормами прямої дії.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 ОСОБА_3 України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені ОСОБА_3 та законами України.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 з 01.12.2012 р. перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, котре здійснює виплату (перерахунок) раніше призначеної йому пенсії по інвалідності згідно до Закону України №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року у розмірі 60 % грошового забезпечення.

У преамбулі Закону №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" закріплено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право па пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

29.12.2015 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до всяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 р № 900-УІІІ, котрим ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» затверджено нову схему окладів за спеціальним званням поліцейських, які значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ (міліції).

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії згідно Закону №2262-ХІІ є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Наведений висновок узгоджується із правовою позицією Верховного суду України, яка викладена в постанові від 06.07.2016 по справі № 2-а/63 8/70/15.

Відповідно до частини 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Порядок перерахунку пенсій військовослужбовцям врегульовано Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45.

За правилами п. 1 Порядку перерахунок раніше призначених згідно із Законом №2262-Х1І пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з вплів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських.

Відповідно до абзацу другого розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" (згідно із Законом України від 23.12.2015 p. №900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до ст. 102 Закону України "Про Національну поліцію", пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Суд приходить до висновку, що позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988.

На день набрання чинності Законом № 900-VIII постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.

Відповідно до силу п. 2 вказаного Порядку, рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, є тією підставою, що зобов'язувало Міністерство внутрішніх справ України у п'ятиденний строк повідомити Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій вказаної категорії військовослужбовців.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим областях, м. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідніші підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

В свою чергу, Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Разом з тим, п. З Порядку встановлено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку встановленому Мінсоцполітики.

Згідно листів від 03.02.2017 року за № 1461/05/22-2017 та від 22.03.2017 №4019/02/22-201: Міністерство внутрішніх справ України повідомило Пенсійний фонду України про наявність підстав для перерахунку пенсії особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, а також пре готовність уповноважених органів МВС подати до головних управлінь Пенсійного фонду України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі довідок для перерахунку пенсії у порядку та в терміни визначені законодавством.

Судом встановлено, що 28.03.2017 р. Пенсійним фондом України направлено начальникам головних управлінь Пенсійного фонду України в областях та м. Києві лист № 9493/02-23, в якому вказано про необхідність у строки, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, підготувати та направити ліквідаційним комісіям списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії.

Як слідує з відмови головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 25.09.2017 р. № 10277/03 Ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ Україна у Хмельницькій області підготовлено довідку № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку його пенсії. Вказана довідка надійшла до головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 09.06.2017 р. за вхідним номером 2001/03-12.

Міністерство внутрішніх справ України та Ліквідаційна комісій управління МВС України в Хмельницькій області виконали вимоги порядку.

Таким чином, відповідач, одержавши 09.06.2017 року за вх. 2001/03-12 виготовлену на ім'я ОСОБА_1 за формою згідно додатку № 2 Порядку довідку № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 року про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, з урахуванням положень п. 4 Порядку №45 та ч. ч. 2, 3 ст. 51 Закону №2262-ХІ1 зобов'язаний був ухвалити рішення про перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії з 01 січня 2016 року і здійснити виплату перерахованого розміру пенсії.

У відмові Управління пенсійного фонду України від 25.09.2017 року № 10277/03 відповідач, покладеного на нього чинним законодавством обов'язку не виконав, перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_2 на підставі довідки № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 р. з 01 січня 2016 року не здійснив, пенсію у розмірі визначеному чинним законодавством на 01.01.2016 р. не виплатив, унаслідок чого порушив конституційне та конвенційне гарантоване державою право на пенсійне забезпечення, що є доказом визнання його бездіяльності протиправною.

Судом встановлено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, після отримання від Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області довідки № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 рок) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, жодних дій для такого перерахунку вчинено не було.

У зазначеній вище відмові від 25.09.2017 року № 10277/03 протиправну бездіяльність щодо не проведення перерахунку пенсії відповідач необґрунтовано мотивував посиланням на те, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

У рішенні від 08.11.2005 р., справа «Кечко проти України», ЄСПЛ зазначив: «26. Суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

У рішенні «Стек та інші проти Сполученого Королівства» ЄСПЛ зазначено, що в сучасній демократичній державі багато осіб протягом усього свого життя або ж його частини, коли йдеться про засоби для існування, перебувають у повній залежності від виплат за соціальним страхуванням або соціальним забезпеченням. В правових системах багатьох країн визнається, що такі особи потребують певного забезпечення, і відтак для них передбачається, що в разі дотримання умов, за яких вони можуть скористатися цими встановленими для них виплатами, вони автоматично будуть отримувати відповідні виплати.

Верховний Суд України в постанові від 22.04.2014 року, справа №21-484а13 дійшов наступного правового висновку:

«Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління ПФУ від 30 січня 2001 року № 3-1 (далі - Порядок подання документів).

Відповідно до пункту 4 Порядку подання документів заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання.

Системний аналіз зазначених норм права дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні, органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду України.

Відповідно до ч. 1 ст. 244-2 КАСУ висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Суд приходить до висновку, що унаслідок протиправної бездіяльності головного управління ПФУ у Хмельницькій області, суб'єкта владних повноважень, не здійснено перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії, з дати виникнення права на нього з 01.01.2016 р, оскільки, отримавши 09.06.2017 р. за вх. №2001/03/12 від ліквідаційної комісії виготовлену на ім'я позивача довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії вих. № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 р, відповідач не здійснив жодних дій для здійснення перерахунку раніше призначеної ОСОБА_2 пенсії.

Відповідно до виписки акту огляду медико-соціальної експертної комісії від 10.11.2015 року № 0570880, ОСОБА_2 є інвалідом II групи, причиною інвалідності є захворювання, пов'язане з проходженням служби в ОВС.

Суд приходить до висновку, що слід визнати протиправною бездіяльність головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_2 згідно довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 року та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Суд також приходить до висновку, що слід зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 згідно довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 року та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» у розмірі 60 % грошового забезпечення з 01.01.2016 року.

Керуючись ст.ст. 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ» № 45 від 13 лютого 2008 року, суд

постановив:

адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язання до вчинення певних дій задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_2 згідно довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 року та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 згідно довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області № 82/121/49-2017 П/С НОМЕР_1 від 09.06.2017 року та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» у розмірі 60 % грошового забезпечення з 01.01.2016 року.

Апеляційна скарга на постанови суду подається на протязі 10 днів до Вінницького адміністративного апеляційного суду.

Суддя Логінова С.М.