30.08.2017 Справа №607/10633/17
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання слідчого СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, -
До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017210010002742 від 19 серпня 2017 року, за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України звернулася слідчий СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_4 .
В судовому засіданні слідчий СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 клопотання підтримала, просить слідчого суддю розглянути клопотання без участі представника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з огляду на існування реальної загрози зміни чи знищення інформації, до якої слідчий клопоче надати тимчасовий доступ.
Заслухавши слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання може бути розглянуто без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України та приходить до наступного висновку.
Як зазначено у клопотанні, досудовим розслідуванням встановлено, що 18 серпня 2017 року близько 17.30 год., невідома особа, під приводом купівлі ноутбука «DELL Latitude Е 5450» у ОСОБА_5 , надіславши останньому неправдиве повідомлення про поповнення його банківського рахунку, шляхом обману заволоділа вищевказаним ноутбуком, чим завдала ОСОБА_6 матеріальну шкоду в сумі 12 650 гривень
Працівниками КП Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області проводились заходи щодо встановлення особи, яка 18 серпня 2017 року близько 17.30 год., під приводом купівлі ноутбука «DELL Latitude Е 5450» у ОСОБА_5 , надіславши останньому неправдиве повідомлення про поповнення його банківського рахунку, шляхом обману заволоділа вищевказаним ноутбуком, чим завдала ОСОБА_6 матеріальну шкоду в сумі 12 650 гривень.
В результаті узагальнення інформації, отриманої в ході дослідження кримінального провадження, з метою повного, неупередженого розслідування даного злочину та з метою встановлення причетних осіб, які вчинили даний злочин та встановлення викраденого майна та пошуку доказів, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться яка знаходиться в операторів телекомунікації рухомого (мобільного) зв'язку за відповідними номерами телефонів.
Слідчий зазначає, що інформація, яка знаходиться в оператора телекомунікаційних послуг TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про зв'язок, надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, встановлення осіб, які вчинили злочин.
У відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передання тощо відноситься до охоронюваної законом таємниці.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч.5, ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З врахуванням вищевикладеного, а також того, що інформація, яка знаходиться в оператора телекомунікаційних послуг ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, для встановлення осіб, які вчинили дане кримінальне правопорушення, отримання доказів, та приймаючи до уваги неможливість отримати відомості в інший спосіб, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159, 162, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого СВ Тернопільського ВП Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю - задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ Тернопільського ТВП ГУНП в Тернопільській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому оперуповноваженому Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_7 , оперуповноваженому Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_8 , оперуповноваженому Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_9 , оперуповноваженому Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_10 , оперуповноваженому Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_11 , оперуповноваженому Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_12 , оперуповноваженому Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_13 , оперуповноваженому Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_14 , на тимчасовий доступ до інформації, із можливістю її копіювання на електронний носій, за період часу з 11.00 год. 18 серпня 2017 року по 00.00 год. 29 серпня 2017 року, яка знаходиться в оператора телекомунікацій рухомого (мобільного) зв'язку TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , за сім-карткою НОМЕР_1 , а саме:
1.адреса розташування базової станції;
2.тип з'єднання (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація);
3.дата, час та тривалість з'єднання;
4.ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, IMSI номери сім-картки, ІМЕІ);
5.ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку (абонент Б), з'єднання нульової тривалості;
6.за наявності контрактної угоди надати відомості про абонента.
Строк дії ухвали встановити протягом місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1