печерський районний суд міста києва
Справа № 757/30846/17-ц
"28" листопада 2017 р. Печерський районний суд м. Києва
в складі: головуючого судді Батрин О.В.
при секретарі Павленко В. О.,
за участю представника позивача Григоренка А.О.,
представників відповідача Міністерства економічного розвитку і торгівлі України - Фінагіної В.Б., Гуньковсьої М.Д.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІП-ТОЙС» до ОСОБА_5, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про визнання недійсним патенту на промисловий зразок НОМЕР_1,
До суду надійшло клопотання представника позивача про призначення у справі судової експертизи об'єктів інтелектуальної власності, на вирішення якої поставити питання: Чи відповідає промисловий зразок «ІГРАШКА-АВТОМОБІЛЬ ДЛЯ КАТАННЯ ДІТЕЙ «ОРІОША» за патентом НОМЕР_1 від 10.06.2013 року критерію патентоздатності «новизна» станом на 16.04.2013 року (дата подачі заявки ОСОБА_5 на отримання патенту), за матеріалами справи? Виконання експертизи просив доручити Львівському НДІ судових експертиз, витрати на її проведення покласти на позивача.
Представники відповідача не заперечили щодо задоволення вказаного клопотання, просили врахувати можливість проведення експертизи в м. Києві.
Відповідач ОСОБА_5 та його представник до судового засідання не з'явились.
Тому суд розглянув вказане клопотання у їх відсутність.
Заслухавши думку представників сторін, суд дійшов висновку про задоволення клопотання щодо призначення у справі судової експертизи, оскільки без спеціальних знань неможливо дати відповіді на питання, поставлені представником позивачем.
Суд вважає за необхідне проведення експертизи доручити експертам Львівському НДІ судових експертиз та до отримання висновків експертизи провадження у справі зупинити.
Керуючись ст. ст. 143, 144, 202 п. 5 ЦПК України,
Призначити у справі судову експертизу об'єктів інтелектуальної власності, проведення якої доручити експертам Львівському НДІ судових експертиз (79024, м. Львів, вул. Липинського, 54), попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України.
На вирішення судової почеркознавчої експертизи поставити питання:
1. Чи відповідає промисловий зразок «ІГРАШКА-АВТОМОБІЛЬ ДЛЯ КАТАННЯ ДІТЕЙ «ОРІОША» за патентом НОМЕР_1 від 10.06.2013 року критерію патентоздатності «новизна» станом на 16.04.2013 року (дата подачі заявки ОСОБА_5 на отримання патенту), за матеріалами справи?
Витрати на проведення експертизи покласти на позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «ВІП-ТОЙС» (33024, м. Рівне, вул. Млинівська, 18).
Для проведення експертизи надати експертам матеріали цивільної справи № 757/30846/17-ц.
Копію ухвали для виконання та цивільну справу направити до Львівському НДІ судових експертиз (79024, м. Львів, вул. Липинського, 54).
Визначити строк проведення експертизи - два місяці з дня отримання цивільної справи.
Зобов'язати сторони Товариство з обмеженою відповідальністю «ВІП-ТОЙС», ОСОБА_5, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (їх представників) надавати на запити експертизи необхідну інформацію та/ або документи для її проведення.
Роз'яснити сторонам положення ч. 1 ст. 146 ЦК України, відповідно до яких у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
До отримання висновку експертизи - провадження у справі зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена через Печерський районний суд м. Києва до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу протягом п'яти днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В.Батрин