Справа № 681/1781/17
про повернення справи для доопрацювання
27.11.2017 року
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горщар А.Г.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Полонського відділення поліції Шепетівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області,
про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, громадянина України,
за ч.1 ст.130 КУпАП, -
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 057578 від 23 листопада 2017 року (далі Протокол), складеного поліцейським СРПП № 1 Полонського відділення поліції старшим сержантом поліції ОСОБА_2, ОСОБА_1 ставиться у провину вчинення проступку, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме, що він 23 листопада 2017 року о 17.20 годині в м. Полонне по вул. Лесі Українки, 119 керував автомобілем в стані алкогольного сп'яніння, який зафіксовано в Полонській ЦРЛ.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення окрім даних про місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, також зазначаються інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, згідно вимог ст.266 цього Кодексу та пункту 7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України 09.11.2015 № 1452/735, зареєстрованої в Мінюсті України 11.11.2015 р. за № 1413/27858 - особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають, зокрема, у стані алкогольного сп'яніння підлягають оглядові на стан сп'яніння. Такий огляд водія проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Однак, в Протоколі відсутні дані про те, чи пропонувалося водію ОСОБА_1 пройти огляд на визначення стану сп'яніння на місці зупинки за допомогою спеціального технічного приладу.
Крім того, у висновку № 117 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння відсутні дані про те, що зміст цього висновку було повідомлено оглянутій особі в присутності поліцейського, який її доставив.
Також, відповідно до п.4 розділу 7 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України 07.11.2015 р. № 1395, зареєстрованої в Мінюсті України 10.11.2015 р. за № 1408/27853 (далі Інструкція), поліцейський, який подає матеріали до розгляду, готує довідку про наявність повторності вчинення адміністративного правопорушення, отримання (неотримання) особою за місцем її проживання посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Як вбачається з матеріалів справи, в порушення вказаних вимог, поліцейським не надано довідок про наявність повторності вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 та про отримання (неотримання) ним посвідчення водія відповідної категорії.
За таких обставин, відповідно до ст.ст.256, 278 КУпАП справа підлягає поверненню на доопрацювання органу, від якого надійшов до суду протокол про адміністративне правопорушення, для належного оформлення протоколу.
постановив:
Повернути даний адміністративний матеріал у Полонське відділення поліції Шепетівського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області, для доопрацювання.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя А.Г.Горщар