Постанова від 27.11.2017 по справі 723/2607/17

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Справа № 723/2607/17

Провадження № 3/723/3682/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2017 року м.Сторожинець

Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Дедик Н.П., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з відділу прикордонної служби «Красноїльськ» Чернівецького прикордонного загону про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, молодшого інспектора прикордонної служби 3 категорії водія ВІПС з м.д.н.п.Гвіздіківці впс «Сокиряни», раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ч.2 ст.172-18 КУпАП, -

встановив:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення з 10-00 до 18-00 год. 31.08.2017 року солдат ОСОБА_1 спільно з солдатом ОСОБА_2 виконував обов»язки молодшого прикордонного наряду «Прикордонний патруль» на напрямку 772-779 прикордонних знаків. Під час постановки наказу на охорону Державного кордону старший зміни прикордонних нарядів лейтенант ОСОБА_3 визначив йому завдання під час несення служби основну увагу приділити напрямку 775-776 прикордонних знаків. В ході несення служби солдат ОСОБА_1 отримав інформацію про те, що на напрямку 777-778 прикордонних знаків відбувається порушення Державного кордону. Старший наряду дав йому вказівку перевірити ділянку на напрямку 776-775 прикордонних знаків та бути уважним під час несення служби. Таким чином солдат ОСОБА_1 порушив вимоги підпункту 7 пункту 2 розділу ІІ Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом МВС від 19.10.2015 року №1261, відповідно до якого під час несення служби прикордонні наряди зобов»язані виявляти та припиняти кримінальні та адміністративні правопорушення, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Державної прикордонної служби України. Тим самим вчинено адмінправопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-18 КУпАП.

До суду на розгляд справи ОСОБА_1 не з»явився.

Дослідженими матеріалами справи встановлено наступне.

Згідно протоколу прикордонно-представницької зустрічі спільної перевірки, складеного о 16-00 год. 31.08.2017 року уповноваженими особами української та румунської делегації, відбулося незаконне перетинання державного кордону на напрямку 777 прикордонного знаку з України в Румунію та зворотно.

Відповідно до рапорту старшого зміни прикордонних нарядів лейтенанта ОСОБА_4 про результати охорони державного кордону зміною прикордонних нарядів ВПС «Красноїльськ» за період з 09-00 до 20-00 год. 31.08.2017 року солдат ОСОБА_1 в складі прикордонного наряду ніс службу на ділянці 772-779 прикордонних знаків. Після отримання інформації про протиправну діяльність, пов»язану з порушенням державного кордону на напрямку 777 п/зн, прикордонним нарядом «Прикордонний патруль», який ніс службу наданому напрямку, повідомлено, що слідів через КСС та пролазу в загороджувальному паркані не виявлено. В подальшому від прикордонного наряду «ГрР» надійшла інформація про те, що в ході додаткової перевірки ділянки на напрямку 777-778 п/зн виявлено нечіткі сліди заходу та виходу орієнтовно 2-3 осіб на напрямку 777 п/зн.

З письмових пояснень лейтенанта ОСОБА_3 вбачається, що під час постановки наказу на охорону державного кордону прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» він визначив завдання солдату Царик здійснити моніторинг ЛІПС на напрямку 772-779 п/зн, після чого основну увагу під час охорони зосередити на напрямку 778-779 п/зн. Солдату ОСОБА_1 було поставлено завдання щодо охорони державного кордону на напрямку 775-776 п/зн.

З письмових пояснень солдата ОСОБА_1 вбачається, що 31.08.2017 року з 10-00 до 18-00 год. він виконував наказ на охорону державного кордону в прикордонному наряді «Прикордонний патруль» спільно з солдатом Царик на напрямку 772-779 п/зн. Під час постановки наказу на охорону кордону старший зміни прикордонного наряду лейтенант ОСОБА_3 для нього особисто визначив завдання - під час несення служби основну увагу приділити на напрямку 775-776 п/зн. Для старшого наряду солдата ОСОБА_2 було визначено завдання - здійснити моніторинг ЛІПС на напрямку 772-779 п/зн, після чого основну увагу зосередити на напрямку 778-779 п/зн. В ході несення служби він отримав інформацію про те, що на напрямку 777-778 п/зн відбувається порушення державного кордону. Старший наряду дав йому вказівку перевірити ділянку на напрямку 776-775 п/зн та бути уважним під час несення служби.

Відповідно до ч.2 ст.172-18 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за порушення правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, в умовах особливого періоду.

Основні завдання, права, обов'язки та порядок організації служби прикордонних нарядів з охорони державного кордону і під час виконання завдань, спрямованих на реалізацію функцій Державної прикордонної служби України, визначає Інструкція про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, затверджена наказом МВС від 19.10.2015 року №1261. Відповідно до абзацу 13 підпункту 7 пункту 2 розділу ІІ даної інструкції під час несення служби прикордонні наряди зобов»язані виявляти та припиняти кримінальні та адміністративні правопорушення, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Державної прикордонної служби України.

Види прикордонних нарядів визначені пунктом 5 розділу ІІ вказаної Інструкції, до яких належить прикордонний патруль, яким є прикордонний наряд у складі одного та більше прикордонників, який призначений для патрулювання (огляду) певної ділянки (району), пошуку порушників (ознак порушень) законодавства, контролю за дотриманням режиму державного кордону, прикордонного режиму та реалізації даних обстановки, а також для перевірки несення служби інших прикордонних нарядів.

Кожний прикордонний наряд, до складу якого входять два і більше прикордонників, очолює старший прикордонного наряду. Згідно пункту 1 розділу ІІ Інструкції прикордонник, призначений старшим наряду, є прямим начальником для особового складу прикордонного наряду. Старший наряду зобов»язаний організувати службу прикордонного наряду відповідно до одержаного наказу; керувати прикордонним нарядом. Крім того, старший наряду має право визначати завдання зі служби підпорядкованим йому прикордонникам i вимагати їх виконання; самостійно, у рамках отриманого наказу приймати рішення на охорону призначеної ділянки.

Отже для виконання обов»язку по виявленню і припиненню правопорушення, пов»язаного з порушенням державного кордону, яке мало місце на напрямку 777 п/зн, слід встановити, чи мав солдат ОСОБА_1 об»єктивну можливість його виконання.

Як встановлено дослідженими матеріалами справи, солдат ОСОБА_1 31.08.2017 року входив до складу прикордонного патруля, старшим якого був визначений солдат Царик. Старшим зміни прикордонних нарядів ОСОБА_3 прикордонному патрулю в складі зазначених солдатів було визначено завдання: солдату ОСОБА_2 по моніторингу ЛІПС на напрямку 772-779 п/зн, після чого зосередити увагу на напрямку 778-779 п/зн, а солдату ОСОБА_1 - охорона державного кордону на напрямку 775-776 п/зн. Після отримання інформації про порушення державного кордону на напрямку 777-778 п/зн старший наряду дав вказівку солдату ОСОБА_1 перевірити ділянку на напрямку 776-775 п/зн і бути уважним під час несення служби.

Таким чином, виходячи із поставлених перед солдатом ОСОБА_1. завдань, слідує, що він не мав і не міг мати об»єктивної можливості на виявлення правопорушення, що відбулося на напрямку 777 п/зн, оскільки, як старшим зміни прикордонних нарядів, так і старшим прикордонного патруля, йому було визначено завдання по охороні державного кордону на напрямку 775-776 п/зн, отже і відсутній умисел на невиконання зазначеного обов»язку. Відомості щодо невиконання ним завдань під час несення служби 31.08.2017 року по охороні державного кордону, внаслідок чого порушено обов»язки, визначені Інструкцією про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, в матеріалах справи відсутні.

Виходячи з викладеного, вважаю, що солдатом ОСОБА_1, як особою, яка входила до складу наряду з охорони державного кордону України, не було допущено порушень правил несення прикордонної служби, в зв»язку з чим провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1.ст.247 КУпАП.

Керуючись п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, -

постановив:

Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-18 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суд Чернівецької області протягом 10 днів з дня її винесення.

СУДДЯ: