29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"08" червня 2007 р. Справа №9/3058-А
за позовом Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції м. Кам'янець-Подільський
до Товариства з обмеженою відповідальністю торгівої фірми "Чайка-Л" м. Кам'янець-Подільський
про стягнення 1209,25 грн. фінансових санкцій
Суддя Секретар судового засідання
Представники сторін:
від позивача - Яцуляк О.М. - за дов. від 25.04.07
від відповідача - не з'явився
Позивач у позовній заяві та представник в судовому засіданні просять стягнути з відповідача фінансові санкції в розмірі 1209,25 грн. згідно рішення від 09.11.06 №0000332320/0, застосовані за порушення п.п. 1,2,11,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідач , повідомлений належним чином про розгляд справи , заперечень на позов не наддав, представника для участі у судовому засіданні не направив.
Розглядом поданих матеріалів справи встановлено наступне.
Внаслідок проведеної працівниками ДПА у Хмельницькій області на підставі направлень №1507, 1512 від 30.10.07 та 31.10.07 перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу відповідача були виявлені порушення пп. 1,2, 11,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунколвих операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме, при реалізації товару -1 пляшки горілки «Немирів:Березова на бруньках»та 1 пачки цигарок «ЛМ»на загальну суму 22,25 грн. , розрахункова операція проведена через РРО на неповну суму покупки, розрахунковий документ роздруковано та видано на суму 2,65 грн.( сума 19,60 грн. через РРО не проведена); сума невідповідності готівових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у щоденному звіті становить 205,25 грн.; розрахункові операції проводяться чрез РРО без використання режиму попереднього програмування товарів по кількості; встановлений факт відсутності ліцензії на право роздрібної торгівлі алколгольними напоями.
Результати перевірки зафіксовані в акті №22010463/2302 від 01.11.06 з відповідними додатквами.
Поясненнями продавця Швець О.І. до акту перевірки підтверджено зазначені в ньому порушення.
На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення №0000332320/0 від 09.11.06 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1209,25 грн. відповідно до п.п. 1,6 ст.17, ст.22 Закону.
У зв'язку з непогашенням штрафу в добровільному порядку позивачем подано позов до суду.
Досліджуючи надані докази, фактичні обставини справи, оцінюючи доводи та заперечення сторін, судом до уваги приймається наступне.
Згідно ст.10 Закону України «Про держану податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. Із змінами і доповненнями передбачено, що до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.
Статтею 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.
Згідно статтi 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 .07.1995 р. із змінами та доповненнями суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6.07.95р. із змінами і доповненнями контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
При цьому згідно статті 17 цього Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції. Зокрема, фінансові санкції застосовуються у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; 6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
Згідно ст.22 зазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Тому позивачем обґрунтовано застосовано фінансову санкцію за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті в розмірі 1026,25 грн. (205,25грн. х5), за не проведення розрахункової операції через РРО на повну суму вартості проданих товарів в розмірі 98 грн. (19,60х5), невикористання режиму попереднього програмування товарів по кількості в розмірі 85 грн. (5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), за відсутність ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями в розмірі 1700 грн. Всього на суму 2909,25 грн.
Відповідно до ст. 25 вищезазначеного закону суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету у десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування фінансових санкцій.
Відповідач в добровільному порядку не сплатив суму штрафних санкцій. Будь-яких доказів, які б спростовували факти вказані в акті перевірки, відповідачем всупереч ч. 1 ст. 71 КАС України суду не надано.
Натомість, позивачем надано всі необхідні докази, що підтверджують виявлені факти порушень позивачем, співрозмірність та обгрунтованість застосованих штрафних санкцій.
При цьому судом враховується, що рішення №0000332320/0 від 09.11.06 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1209,25 грн. останнім у судовому порядку не оскаржено , відповідно не скасовано.
Враховуючи вищенаведені обставини позов належить задоволити.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 104, 105, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, СУД
Позов Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податковї інспекції м. Кам'янець-Подільський до Товариства з обмеженою відповідальністю торгова фірма «Чайка Л»м. Кам'янець-Подільський про стягнення 1209,25 грн. фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю торгова фірма «Чайка Л»м. Кам'янець-Подільський /вул. Соборна, 27, код 14143017 /на користь Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції м. Кам'янець-Подільський (вул. Огієнка, 74, код 03557590/ фінансові санкції в розмірі 1209,25 грн. (одна тисяча двісті дев'ять гривень 25 коп.).
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 -відповідачу,