справа № 20-9/373-4/151
"06" червня 2007 р. 12:50 м. Севастополь
За заявою
Товариства з обмеженою відповідальністю «АВІА» (проспект Генерала Острякова, 166 Б, місто Севастополь, 99040)
про перегляд судового рішення господарського суду міста Севастополя від 15.02.2007 за нововиявленими обставинами
по справі №20-9/373
за адміністративним позовом
Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Гоголя, 20 А, місто Севастополь, 99011)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «АВІА»,
третя особа: Севастопольський міський центр зайнятості (вул. Руднєва, 40, місто Севастополь, 99053)
про стягнення 2130,00 грн.,
суддя Остапова К.А.,
при секретарі Філонович Є.Д.,
За участю представників:
Від заявника: Колесников Ф.П., довіреність б/н від 06.06.2007;
Від стягувача: не з'явився;
Від третьої особи: не з'явився;
Суть спору: 26.03.2007 (вх.№9867) Товариство з обмеженою відповідальністю “АВІА» (далі -ТОВ “АВІА») звернулось до господарського суду міста Севастополя з заявою про перегляд постанови господарського суду міста Севастополя від 15.02.2007 по справі №20-9/373 за адміністративним позовом Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ТОВ «АВІА» (третя особа: Севастопольський міський центр зайнятості) про стягнення 2130,00 грн. за нововиявленими обставинами.
Свою заяву ТОВ “АВІА» обґрунтовує тим, що 01.02.2006 воно представило до Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік, в якому був проведений розрахунок штрафних санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів в розмірі 2130,00 грн. Вказана сума була сплачена заявником 19.04.2006 в повному обсязі, що підтверджується платіжним дорученням №377 від 19.04.2006.
Такими чином, на думку заявника, такі обставини можуть вплинути на судове рішення на користь позивача.
Ухвалою від 27.03.2007 відкрите провадження про перегляд постанови господарського суду міста Севастополя від 15.02.2007 по справі №20-9/373 за адміністративним позовом Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «АВІА» (третя особа: Севастопольський міський центр зайнятості) про стягнення 2130,00 грн. - за нововиявленими обставинами з привласненням справі №20-9/373-4/151.
Пунктом 2 резолютивної частини ухвали від 27.03.2007 провадження у справі №20-9/373-4/151 було зупинено в зв'язку з тим, що справа №20-9/373 знаходиться на розгляді в Севастопольському апеляційному господарському суді.
Ухвалою від 14.05.2007 провадження у справі №20-9/373-4/151 поновлено по причині того, що справа №20-9/373 повернулась до господарського суду міста Севастополя, та відпали обставини, які були підставою для зупинення провадження у справі.
Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів та Севастопольський міський центр зайнятості явку своїх представників в судове засідання не забезпечили, про причини нез'явлення суд не повідомили, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Суд визнав можливим вирішити спір по суті по наявним в справі матеріалам в зв'язку з тим, що вони в достатньої міри характеризують правовідношення сторін.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення заявника, суд
Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до господарського суду міста Севастополя з позовною заявою до ТОВ “АВІА» про стягнення 2130,00 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням відповідачем положень Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», яке виразилося в тому що в 2005 році замість 1 -фактично на підприємстві інваліди не працювали.
Постановою господарського суду міста Севастополя від 15.02.2007 позов задоволений повністю.
Приймаючи постанову від 15.02.2007, господарський суд виходив з наступного.
Відповідно до ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»№ 875-12 від 21.03.91 для усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів в розмірі 4 % від загальної вартості працюючих, якщо кількість працюючих від 8 до 25 чоловік -встановлюється норматив в кількості 1 робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Відповідно до п. 5 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів (далі -Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.95 № 314, підприємства здійснюють заходи по створенню робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення робочих місць.
Відповідно до п. 3 Положення, робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестовано спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.
Згідно п. 14 вказаного Положення, підприємства, в рамках доведеного до відома нормативу, створюють за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів, інформують державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільні місця та вакантні посади, на яких може використовуватися труд інвалідів.
Якщо юридична особа не забезпечила створення робочих місць для працевлаштування інвалідів на власному підприємстві, то воно повинно сплатити відділенню Фонду відповідні штрафні санкції, за рахунок яких будуть створені робочі місця для інвалідів на інших підприємствах.
Згідно поданого відповідачем -ТОВ “АВІА» до Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіту Форми № 10-ПІ про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік у відповідача середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу складала 15 осіб, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів складав 1 місце від загальної кількості працюючих на підприємстві, фактично на підприємстві протягом 2005 року інваліди не працювали, середня річна заробітна плата на підприємстві за 2005 рік склала 4260,00 грн.
Згідно Листа Севастопольського міського центру зайнятості відповідачем звіти форми 3 ПН за 2005 рік про вакантні місця для працевлаштування інвалідів на підприємстві не давалися.
Таким чином відповідачем не виконані вимоги пунктів 3, 5, 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, а саме не атестовано належним чином робоче місце для інваліда.
Відповідно до ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» №875-12 від 21.03.1991, з подальшими змінами та доповненнями, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.
Враховую викладене, підприємство було зобов'язано перерахувати на рахунок Севастопольського міського відділення Фонду України соціального захисту інвалідів суму штрафних санкцій у розмірі 2130,00 грн. за одне робоче місце не зайняте інвалідом.
Представник ТОВ «АВІА» в судове засідання не з'явився, доказів погашення боргу суду не надав.
Судом зроблений висновок, що вказані кошти на рахунок Відділення на момент прийняття постанови ТОВ «АВІА» не поступили, внаслідок чого утворилася заборгованість підприємства перед Відділенням по сплаті адміністративно - господарських санкцій на суму 2130,00 грн.
21.03.2007 ТОВ «АВІА» звернулось до господарського суду міста Севастополя з апеляційною скаргою на постанову суду від 15.02.2007.
26.03.2007 за вихідним № 4720 справа №20-9/373 разом з апеляційною скаргою, заявою про відмову від апеляційної скарги ТОВ "АВIА" на постанову від 15.02.2007 направлена до Севастопольського апеляційного господарського суду.
Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 20.04.2007 закрите апеляційне провадження по апеляційній скарги ТОВ "АВIА" на постанову від 15.02.2007 в зв'язку з відмовою останнього від апеляційній скарги.
В апеляційну інстанцію ТОВ «АВІА» були надані докази сплати адміністративно-господарських санкції в розмірі 2130,00 грн., а саме виписка банку, згідно якої платіж був здійснений 19.04.2006 (а.с. 75, том 1).
Таким чином, на момент вирішення спору по суті в господарському суді міста Севастополя адміністративно-господарські санкції в розмірі 2130,00 грн. вже були погашені відповідачем по справі №20-9/373 в повному обсязі.
Вказана обставина стала відомою при розгляді апеляційної скарги Севастопольським апеляційним господарським судом.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України однією з підстав для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Враховуючі наведене, суд вважає доводи заявника щодо наявності достатніх підстав для перегляду постанови господарського суду міста Севастополя від 15.02.2007 за нововиявленими обставинами, обґрунтованими, в зв'язку з чим постанова господарського суду міста Севастополя від 15.02.2007 підлягає скасуванню, а позовна заява Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ТОВ “АВІА» про стягнення адміністративно-господарських санкції в розмірі 2130,00 грн. -залишається без задоволення.
Керуючись статями 160, 245-250 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “АВІА» про перегляд постанови господарського суду міста Севастополя від 15.02.2007 по справі №20-9/373 за адміністративним позовом Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «АВІА» (третя особа: Севастопольський міський центр зайнятості) про стягнення 2130,00 грн. за нововиявленими обставинами -задовольнити.
2. Постанову господарського суду міста Севастополя від 15.02.2007 по справі №20-9/373 за адміністративним позовом Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «АВІА» (третя особа: Севастопольський міський центр зайнятості) про стягнення 2130,00 грн. -скасувати.
3. В задоволенні позову Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «АВІА» (третя особа: Севастопольський міський центр зайнятості) про стягнення 2130,00 грн. -відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного господарського суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження до господарського суду міста Севастополя протягом десяті днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства -з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
К.А. Остапова
Постанова складена та підписана
в порядку частини третьої
статті 160 КАС України
11.06.2007
Розсилка
Товариство з обмеженою відповідальністю «АВІА»
(проспект Генерала Острякова, 166 Б, місто Севастополь, 99040)
1
Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів
(вул. Гоголя, 20 А, місто Севастополь, 99011)
1
Севастопольський міський центр зайнятості
(вул. Руднєва, 40, місто Севастополь, 99053)
1
справа
1
наряд
1