12.2
про повернення позовної заяви
27 листопада 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1773/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про стягнення одноразової грошової допомоги, -
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про про стягнення одноразової грошової допомоги.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя вважає, що позовну заяву слід повернути позивачу, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вирішуючи питання щодо підсудності даної справи цьому адміністративному суду, суд враховує наступне.
З матеріалів адміністративного позову та позовних вимог вбачається, що позивач просить стягнути з Головного управління Національної поліції в Луганській області на користь ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу в розмірі 100 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року, а саме в розмірі 160000,00 грн, як різницю між призначеною ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за постановою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 15.05.2017 по справі 428/4045/17 та внесеними змінами Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей» до підпункту «в» пункту 3 частини 1 статті 99 Закону України «Про національну поліцію».
Таким чином, позивач просить стягнути з відповідача на його користь одноразову грошову допомогу, призначену на підставі п. 3 ч. 1 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію» з урахуванням вимог ст.99 Закону України "Про Національну поліцію".
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію» одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, у разі: визначення поліцейському інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із виконанням повноважень та основних завдань поліції відповідно до цього Закону, чи участі в антитерористичній операції, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті.
Таким чином, позивач звертається до суду за захистом своїх прав щодо отримання соціальної допомоги у розмірі, визначеному ст.99 Закону України "Про Національну поліцію".
Відповідно до статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
3) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни.
Одже в даному випадку предмет спору є стягнення одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням групи інвалідності внаслідок травми, що в свою чергу є соціальною виплатою непрацездатним громадянам.
Враховуючи вищенаведене та приписи статті 18 КАС України даний адміністративний позов підсудний місцевому загальному судому як адміністративному суду.
Відповідно до пункту 1 статті 7 Закону України Про судовий збір сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила у разі повернення заяви.
Згідно зі пунктом 6 частини 3 статті 108 КАС України суддя повертає позовну заяву, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Оскільки даний адміністративний позов не підсудний цьому адміністративному суду, є підстави для повернення ОСОБА_1 адміністративного позову разом з додатками до нього.
Керуючись статтями 2, 18, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Повернути адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про стягнення одноразової грошової допомоги.
Роз'яснити позивачу, що дана справа підсудна місцевому суду як адміністративному.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяОСОБА_2