Справа №1- кс/760/14891/17
760/21989/17
27 жовтня 2017 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю детектива ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання сторони кримінального провадження - детектива Національного бюро Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_4 , погодженого прокурором у кримінальному провадженні - начальником четвертого відділу управління Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52017000000000602 від 07.09.2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 205 КК України,-
До слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання детектива Національного бюро Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме документів реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з можливістю вилучення оригіналів документів.
Враховуючи те, що детективом було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, суд визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.
Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Детектив клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
З матеріалів клопотання вбачається, що Національним антикорупційним бюро України здійснюється досудове розслідування, а Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою Генеральної прокуратури України - процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 52017000000000602 від 07.09.2017 року за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 205 КК України.
Обґрунтовуючи клопотання, детектив зазначила, що досудовим розслідуванням встановлено, що в період із січня 2013 року по червень 2016 року ОСОБА_6 у складі злочинної організації, створеної ОСОБА_7 вчинив низку кримінальних правопорушень проти громадської безпеки, власності та у сфері господарської діяльності за наступних обставин.
Також, в обґрунтування клопотання детектив зазначила, що ОСОБА_7 , будучи з 28.10.2012 року народним депутатом України VII та VIII скликань, обіймаючи при цьому посаду заступника Голови ІНФОРМАЦІЯ_3 , та крім того, володіючи відповідним досвідом керівника підприємства у сфері управління спільною діяльністю щодо видобутку природного газу із свердловин ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а також у веденні балансу спільної діяльності від імені учасників за договором про спільну діяльність, здобутим у період часу з 20.11.2009 до 15.11.2012 на посаді директора суб'єкта господарської діяльності - підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що має право діяти від імені учасників Договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність № 265-12 від 19.11.2007, укладеного зазначеним підприємством із ДК « ІНФОРМАЦІЯ_4 » НАК « ІНФОРМАЦІЯ_6 »(з 25.12.2012 реорганізоване шляхом перетворення у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та є правонаступником всіх майнових та немайнових прав та обов'язків ДК « ІНФОРМАЦІЯ_4 » НАК « ІНФОРМАЦІЯ_6 »), отримавши 30.03.2010 повний контроль (100 % частку власності на корпоративні права) над ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », керуючись метою у подальшому отримати повний контроль ще й над іншими підприємствами - суб'єктами господарської діяльності - операторами спільної діяльності за відповідними, укладеними із ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » договорами про спільну інвестиційну та виробничу діяльність з видобутку вуглеводнів, володіючи при цьому інформацією про попит та ціни на ринку природного газу в Україні, прийняв рішення про особисте збагачення шляхом заволодіння грошовими коштами, отриманими цими операторами спільної діяльності від реалізації природного газу, видобутого за Договорами про спільну інвестиційну та виробничу діяльність із ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та на початку 2013 року, керуючись метою швидкого незаконного збагачення, розробив план заволодіння вказаними коштами в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовим становищем, при цьому усвідомлюючи можливість настання шкоди (матеріальних збитків), яка буде завдана внаслідок цього державним інтересам.
Крім того, зазначила, що ОСОБА_7 , усвідомлюючи, що самостійно реалізувати свій злочинний умисел, направлений на незаконне заволодіння грошовими коштами від реалізації природного газу, видобутого за договорами про спільну інвестиційну та виробничу діяльність, що укладені із ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », він не в змозі, у січні 2013 року за активної участі ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , створив злочинну організацію з метою вчинення особливо тяжкого умисного корисливого злочину - заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовим становищем, до складу якої у різний період часу увійшли ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , а також службові особи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_29 , ОСОБА_30 та ОСОБА_31 , що були відповідальні за здійснення контролю за веденням підприємством ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » спільної діяльності, а також інші невстановлені досудовим слідством особи.
Як вказано у клопотанні метою діяльності створеної ОСОБА_7 злочинної організації було визначено незаконне заволодіння грошовими коштами, отриманими від реалізації природного газу, видобутого підконтрольним учасникам злочинної організації підприємством оператором спільної діяльності із ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », а в подальшому також і незаконне заволодіння грошовими коштами, отриманими від реалізації природного газу, видобутого підконтрольними учасникам злочинної організації підприємствами операторами спільної діяльності із ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » за договорами про спільну інвестиційну та виробничу діяльність, укладеними із ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Таким чином, як зазначила детектив, вказані особи діючи умисно й добровільно, усвідомлюючи негативні наслідки своїх злочинних дій, попередньо зорганізувалися у внутрішньо й зовнішньо стійке ієрархічне злочинне об'єднання, метою діяльності якого було вчинення особливо тяжких злочинів та інших видів злочинів, скоєння яких було необхідною умовою для реалізації злочинного умислу, в першу чергу спрямованого на вчинення особливо тяжких умисних корисливих злочинів, склавши при цьому єдиний план злочинних дій, відомий кожному учаснику в частині виконання ним своїх дій, з розподілом функцій кожного учасника організації, спрямованих на реалізацію цього плану, підкорюючись під час злочинної діяльності ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , які здійснювали координацію дій учасників під час вчинення злочинів, а ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , у свою чергу, свідомо виконували усі вказівки ОСОБА_7 .
Крім того, в обґрунтування клопотання, детектив зазначила, що в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 був виконавцем у складі злочинної організації, якому планом діяльності злочинної організації визначалось виконати наступне:
підпорядковуватися через невстановлених досудовим слідством осіб організатору злочинної організації ОСОБА_7 , а також співорганізаторам ОСОБА_9 та ОСОБА_8 ;
при вирішенні юридичних питань, а також при спілкуванні з представниками правоохоронних та контролюючих органів підпорядковуватись ОСОБА_11 ;
виконувати роль керівника підконтрольного злочинній організації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », яке діяло з метою прикриття незаконної діяльності злочинної організації, в першу чергу спрямованої на заволодінням коштами, отриманими від реалізації природного газу видобутого підконтрольним учасникам злочинної організації підприємством - оператором спільної діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за договором про спільну діяльність, укладеним із ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »;
як директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » приймати участь та перемагати на фіктивних аукціонах з продажу природного газу, що проводились підконтрольною злочинній організації товарною біржею та підписувати завідомо неправдиві аукціонні свідоцтва, відповідно до яких природний газ, видобутий підконтрольним учасникам злочинної організації підприємством - оператором спільної діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за договором про спільну діяльність, укладеним із ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » реалізовувався за істотно заниженими цінами;
як директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », придбаний на фіктивних аукціонах природній газ за істотно заниженими цінами, реалізовувати вже за ринковими цінами промисловим споживачам України, визначеним ОСОБА_7 та ОСОБА_8 ;
при підписанні договорів купівлі-продажу природного газу, актів приймання-передачі, видаткових, податкових накладних із підконтрольним злочинній організації оператором спільної діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за договором про спільну діяльність, укладеним із ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » підпорядковуватися учасникам злочинної організації ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_12 ;
при підписанні договорів купівлі-продажу природного газу, актів приймання-передачі, видаткових, податкових накладних із промисловими споживачами України підпорядковуватися учаснику злочинної організації ОСОБА_19 ;
підписувати документи безтоварних (фіктивних) фінансових операцій підконтрольного злочинній організації підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », створеного (придбаного) з метою прикриття злочинної діяльності злочинної організації, шляхом оформлення неіснуючих правочинів, пов'язаних з наданням послуг, робіт, поставкою товарів, які фактично не мали місце, а були відображені лише документально з метою легалізації незаконно отриманих коштів;
дотримуватись встановлених неформальних правил поведінки і дисципліни з метою забезпечення конспірації та нерозголошення інформації про існування злочинної організації та її організаторів;
орендувати в місті Києві окреме приміщення під офіс з метою створення видимості легальної діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », приховування взаємозв'язку зі злочинною організацією та пов'язаними з нею суб'єктами господарювання.
Як зазначено у клопотанні, упродовж 2014-2015 років учасниками створеної та очолюваної ОСОБА_7 злочинної організації від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », як оператора за договором про спільну діяльність № 265-12 від 19.11.2007 року, реалізовано природного газу в обсязі 426 112,084 тис. м. куб. на суму 1 917 398 166 грн. Проте, враховуючи ринкову вартість природного газу, яка склалася на момент продажу природного газу, відповідно до висновків комісійної судово-товарознавчої експертизи № 7919/7920/16-53 від 27.05.2016 року, загальна вартість проданого природного газу, видобутого в рамках вказаного договору про спільну діяльність умисно занижена учасниками злочинної організації на суму 1 166 301 847 грн.
Також, детектив вказує, що упродовж 2014-2015 років учасниками створеної та очолюваної ОСОБА_7 злочинної організації від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », як оператора за договором про спільну діяльність № 1747від 13.10.2004, реалізовано природного газу в обсязі 33031,359 тис. м. куб. на суму 159 805 127 грн. Проте, враховуючи ринкову вартість природного газу, яка склалася на момент продажу природного газу, відповідно до висновків комісійної судово-товарознавчої експертизи № 7919/7920/16-53 від 27.05.2016 року, загальна вартість проданого природного газу, видобутого в рамках вказаного договору про спільну діяльність № 1747 умисно занижена на суму 82 310 610 грн.
Крім того, упродовж 2014-2015 років учасниками створеної та очолюваної ОСОБА_7 злочинної організації від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », як оператора за договором про спільну діяльність № 60, реалізовано природного газу в обсязі 112 280,336 тис. м. куб. на суму 502 402 743 грн. Проте, враховуючи ринкову вартість природного газу, яка склалася на момент продажу природного газу, відповідно до висновків комісійної судово-товарознавчої експертизи № 7919/7920/16-53 від 27.05.2016 року, загальна вартість проданого природного газу, видобутого в рамках вказаного договору про спільну діяльність № 60від 04.02.2004, умисно занижена на суму 364 611 793 грн.
Відповідно, вартість проданого природного газу умисно занижена операторами спільної діяльності, підконтрольними злочинній організації, на суму 1 613 224 251 грн.
Разом з тим, детектив зазначає, що загалом, у період 2014-2015 років внаслідок зазначених злочинних дій ОСОБА_7 та інших членів підконтрольної останньому злочинної організації, зокрема ОСОБА_6 , а також із участю та за активного сприяння службових осіб з числа керівників ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_29 , ОСОБА_32 та ОСОБА_33 , які зловживаючи своїм службовим становищем шляхом реалізації заздалегідь розробленого злочинного плану та в межах єдиного, спільного для всіх учасників злочинної організації злочинного корисливого умислу заволоділи чужим - належним ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » майном, а саме грошовими коштами, отриманими від реалізації природного газу, видобутого в рамках укладених ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Договорів про спільну інвестиційну та виробничу діяльність із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » загальною сумою 740 065 924,96 грн., що є особливо великим розміром, чим завдали шкоди державним інтересам.
В обґрунтування клопотання, детектив зазначає, що в ході досудового розслідування даного кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_6 належать 100% часток в статутному капіталі наступних підприємств:
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) АДРЕСА_2 .
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) АДРЕСА_3 .
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) АДРЕСА_4 .
ТДВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) АДРЕСА_4 .
Крім того, вказує, що детективами Національного бюро встановлені підприємства директором та одноосібним засновником яких був/є ОСОБА_6 , а саме:
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) АДРЕСА_5 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) АДРЕСА_6 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) АДРЕСА_7 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ) АДРЕСА_8 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) АДРЕСА_9 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ) АДРЕСА_4 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ) АДРЕСА_10 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ) АДРЕСА_8 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) АДРЕСА_3 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ) АДРЕСА_11 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) АДРЕСА_12 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_15 )
АДРЕСА_8 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ) АДРЕСА_13 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_17 ) АДРЕСА_14 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_18 ) АДРЕСА_15 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ) АДРЕСА_16 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ) АДРЕСА_17 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ) АДРЕСА_18 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_22 ) АДРЕСА_5 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_23 ) АДРЕСА_19 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_24 ) АДРЕСА_20 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_25 ) АДРЕСА_21 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ), АДРЕСА_22 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_27 ) АДРЕСА_5 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_28 ) АДРЕСА_23 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_29 ) АДРЕСА_24 ;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_30 ) АДРЕСА_4 ;
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що злочинна організація, одним з учасників якої був ОСОБА_6 , через реалізацію заздалегідь розробленого злочинного плану, заволоділа грошовими коштами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у сумі понад 740 млн. грн., чим завдано шкоди інтересам держави на вказану суму. Враховуючи, роль ОСОБА_6 в складі злочинної організації частину вказаних коштів ОСОБА_6 було отримано як винагороду за свої протиправні дії.
Як зазначив детектив у клопотанні, у органу досудового розслідування існують обґрунтовані підозри вважати, що винагорода за вчинення злочину отримувалась ОСОБА_6 за участю підприємств, засновником та бенефіціаром яких він є/був.
Разом з тим, обґрунтовуючи клопотання, детектив зазначив, що документи доступ до яких планується отримати, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за місцем реєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), згідно даних ЄДРПОУ.
Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, встановлення відомостей про осіб, причетних до організації та здійснення діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), та можуть бути доказами у кримінальному провадженні, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, детектив просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю вилучення їх оригіналів для проведення експертних досліджень для встановлення осіб, причетних до вчинення злочину, та розміру заподіяних збитків.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 243 КПК України сторона обвинувачення залучає експерта за наявності підстав для проведення експертизи.
Відповідно до ч. 2 ст. 245 КПК України порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів (статті 160-166 цього Кодексу).
Заслухавши пояснення детектива, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання детектива в частині тимчасового доступу до речей і документів реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю тимчасового вилучення цих документів, а саме: реєстраційних карток на проведення державної реєстрації юридичної особи, заяв щодо обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційних заяв про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість; примірників оригіналу (ксерокопій, нотаріально засвідчених копій) рішень засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи; примірників установчих документів; документів про підтвердження реєстрації іноземної особи-засновника юридичної особи в країні її місцезнаходження (витягів з торговельного, банківського або судового реєстру); реєстраційних карток на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірників оригіналу (ксерокопій, нотаріально засвідчених копій) рішень про внесення змін до установчих документів; документів, що підтверджують правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; оригіналів установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами; примірників змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків, примірників установчих документів у новій редакції, нотаріально засвідчених копій рішень про вихід юридичної особи із складу засновників (учасників); заяв фізичних осіб про вихід із складу засновників (учасників); заяв, договорів, документів про перехід чи передачу частки учасників у статутному капіталі товариств; рішень уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) із складу засновників (учасників) юридичної особи, ксерокопій (нотаріально засвідчених копій, копій, завірених органом державної реєстрації актів цивільного стану) свідоцтва про смерть фізичної особи або документа, що є підставою для його видачі); карток про створення відокремлених підрозділів та рішень органів управління юридичної особи про створення відокремленого підрозділу або повідомлень про створення відокремлених підрозділів установленого зразка); судових рішень щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; повідомлень, зокрема, про відмову у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів; документів про зміну місцезнаходження реєстраційних справ; документів, відповідно до яких призначено комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію) або ліквідатора, відомостей про персональний склад такої комісії, її голову або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків всіх членів такої комісії (або відомості про серію та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця); повідомлень органів доходів і зборів, Пенсійного фонду України про початок проведення позапланової перевірки, призначеної у зв'язку з припиненням юридичної особи, про неможливість проведення такої перевірки, про наявність заперечень органів доходів і зборів та/або Пенсійного фонду України проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації та про відкликання такого повідомлення; документів, пов'язаних з державною реєстрацією зазначених юридичних осіб, змін до установчих документів та внесенням змін до відомостей про юридичних осіб, не пов'язаних зі змінами в установчих документах, оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а також враховуючи те, що в ході досудового розслідування іншими способами довести обставини, які мають значення у кримінальному провадженні та які передбачається довести за допомогою документів, орган досудового розслідування позбавлений можливості, а також у зв'язку з необхідністю проведення експертних досліджень.
Разом з тим, детектив просить надати тимчасовий доступ до документів, а саме до заяв, запитів про доступ до документів реєстраційної справи; постанов та ухвал про виїмку документів з реєстраційної справи, примірників протоколів виїмки та копій описів документів, які вилучені; судових рішень про витребування документів з реєстраційної справи, супровідних листів або документів, якими суд уповноважив осіб на їх одержання, копій описів документів, які вилучені, однак слідчий суддя не вбачає підстав для надання такого доступу у зв'язку з його необґрунтованістю.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, суд -
Клопотання - задовольнити частково.
Надати детективам Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_34 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , тимчасовий доступ до речей і документів реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів цих документів, а саме:
реєстраційних карток на проведення державної реєстрації юридичної особи, заяв щодо обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційних заяв про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість; примірників оригіналу (ксерокопій, нотаріально засвідчених копій) рішень засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи; примірників установчих документів; документів про підтвердження реєстрації іноземної особи-засновника юридичної особи в країні її місцезнаходження (витягів з торговельного, банківського або судового реєстру); реєстраційних карток на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірників оригіналу (ксерокопій, нотаріально засвідчених копій) рішень про внесення змін до установчих документів; документів, що підтверджують правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; оригіналів установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами; примірників змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків, примірників установчих документів у новій редакції, нотаріально засвідчених копій рішень про вихід юридичної особи із складу засновників (учасників); заяв фізичних осіб про вихід із складу засновників (учасників); заяв, договорів, документів про перехід чи передачу частки учасників у статутному капіталі товариств; рішень уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) із складу засновників (учасників) юридичної особи, ксерокопій (нотаріально засвідчених копій, копій, завірених органом державної реєстрації актів цивільного стану) свідоцтва про смерть фізичної особи або документа, що є підставою для його видачі); карток про створення відокремлених підрозділів та рішень органів управління юридичної особи про створення відокремленого підрозділу або повідомлень про створення відокремлених підрозділів установленого зразка); судових рішень щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; повідомлень, зокрема, про відмову у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів; документів про зміну місцезнаходження реєстраційних справ; документів, відповідно до яких призначено комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію) або ліквідатора, відомостей про персональний склад такої комісії, її голову або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків всіх членів такої комісії (або відомості про серію та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця); повідомлень органів доходів і зборів, Пенсійного фонду України про початок проведення позапланової перевірки, призначеної у зв'язку з припиненням юридичної особи, про неможливість проведення такої перевірки, про наявність заперечень органів доходів і зборів та/або Пенсійного фонду України проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації та про відкликання такого повідомлення; документів, пов'язаних з державною реєстрацією зазначених юридичних осіб, змін до установчих документів та внесенням змін до відомостей про юридичних осіб, не пов'язаних зі змінами в установчих документах.
В іншій частині клопотання - відмовити.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1