Справа № 219/7270/17
Провадження № 2-а/219/532/2017
25.10.2017 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області
у складі судді Хомченко Л.І.
секретар Халаджи А.В.
за участю позивача ОСОБА_1
представника позивача Гуревич М.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Бахмут адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бахмутського об'єднане управління Пенсійного фонду України у Донецької області Про скасування рішення
3.07.2017 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача посилаючись на те ,що він , є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році (категорія 2), що підтверджується відповідним посвідченням від 20.07.2007р. синього кольору серії А, яке є безстроковим і діє на всій території України. Згідно з цим посвідченням він має право на пільги і компенсації, встановлені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відповідно до архівної довідки Центрального архіву Міністерства оборони України від 6.02.1995р. № 51/511 він приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 7.08.1987р. по 24.09.1987р. Згідно з карткою обліку доз радіоактивного опромінення в період з 8.08.1987р. по 24.09.1987р. ним було отримано дозу опромінення в розмірі 4,780 рентген. За змістом п.2 ч.1 ст.14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до категорії 2 відносяться, зокрема, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження у 1987 році не менше 14 календарних днів.
Згідно з ч.1 ст.15 вказаного Закону підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.
Таким чином, наявність у нього 2 категорії учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в сукупності з вищевказаними документами свідчить про те,
що він у 1987 році працював не менше 14 днів у зоні відчуження з виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.Відповідно до п.1 ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Зокрема, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, мають право на пенсію зі зменшенням пенсійного віку на 8 років. Згідно з ч.1 ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років. Відтак, він як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який працював у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, має право на дострокову пенсію за віком, а саме: після досягнення 52 років. 25.01.2017року ,тобто після досягнення 52-річного віку, він у встановленому порядку звернувся до відповідача із заявою про призначення йому пенсії зі зниженням пенсійного віку та додав документи, необхідні для призначення пенсії, а також документи, підтверджуючі його пільговий статус.Проте рішенням начальника Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 6 від 31.01.2017р. йому було відмовлено в призначенні пенсії зі зменшенням пенсійного віку згідно ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у зв'язку з відсутністю, на думку відповідача, документів про підтвердження тривалості роботи в зоні відчуження в 1987 році згідно вимог діючого пенсійного законодавства України.Із зазначеним рішенням він не згоден та вважає його протиправним з наступних підстав.
Як зазначено вище, право на зниження пенсійного віку на 8 років надається при умові, якщо особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році та пропрацювала певну кількість календарних днів у зоні відчуження. Процедуру подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зокрема, перелік документів, необхідних для призначення пенсії визначено Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим Постановою Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005р., зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2005р. за № 1566/11846.Згідно з абз.7 пп.5 п.2.1 вказаного Порядку при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема, такі документи, що засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122, або довідка військової частини, у складі
якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Отже, законодавець встановив перелік документів, що підтверджують участь особи у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який не обмежується лише довідкою форми № 122, а навпаки - такий факт може бути підтверджений будь-якими первинними документами. У зв'язку з цим вважає ,що відповідачем у спірному рішенні про відмову у призначенні йому пенсії , безпідставно наведено вичерпний перелік документів, які мають надаватись пенсійному органу при зверненні за призначенням пенсії на підтвердження періоду роботи в зоні відчуження, оскільки Порядком такий перелік не визначено, а навпаки - особі надано право надавати будь-які первинні документи, з яких вбачається період роботи в зоні відчуження. Період його роботи в зоні відчуження підтверджується копією посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії; копією військового квитка; копією довідки № 51/511 від 6.02.1995р., згідно з якою він приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при військовій частині НОМЕР_1 (с. Оране) з 7.08.1987р. по 24.09.1987р. Разом з тим відповідач помилково не прийняв вказану довідку до уваги з посиланням на дислокацію військової частини за межами зони відчуження, оскільки місце дислокації військової частини та місце виконання роботи з ліквідації наслідків аварії не є тотожними чи взаємопов'язаними поняттями, так як місце виконання роботи з ліквідації наслідків аварії не залежить від місця дислокації військової частини, з якої особи направляються для виконання відповідної роботи. Крім того, відповідач, приймаючи спірне рішення, не врахував наявність у нього статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2 категорії з огляду на те, що, як випливає зі змісту ст.ст.14, 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», наявність у особи статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС свідчить про факт роботи (служби) цієї особи у зоні відчуження. Зокрема, 2 категорію учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за роботу у 1987 році мають лише особи, які працювали у зоні відчуження у 1987 році не менше 14 календарних днів. В іншому випадку особі присвоюється 3 або 4 категорія. Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.65 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення, виготовлені за зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України. Посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.За змістом п.3 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997р. № 51, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження, зокрема, у 1987 році - не менше 14 календарних днів, віднесеним до
категорії 2, видаються посвідчення синього кольору, серія А. Отже, наявність у нього 2 категорії за роботу з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році та відповідного посвідчення синього кольору серії А само по собі свідчить про те, що він виконував відповідні роботи у 1987 році не менше, ніж протягом 14 календарних днів. Крім того Верховний Суд України у постанові від 21.11.2006 року (справа № 21-1048во06) та в ухвалі від 4.09.2015р. (справа № 690/23/15-а) висловив правовий висновок щодо застосування положень статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема, вказавши, що єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користування пільгами, встановленими вказаним Законом, у тому числі на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи». Різного роду довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи. Таким чином вважає ,що надані ним при зверненні до відповідача за призначенням пенсії документи підтверджують його участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС протягом не менше, ніж 14 календарних днів у 1987 році, а тому відмова відповідача у призначенні йому пенсії у зв'язку з відсутністю документів про підтвердження тривалості роботи в зоні відчуження в 1987 році є протиправною, оскільки факт ненадання відповідачу тих документів, які зазначені у спірному рішенні, з урахуванням відсутності вичерпного переліку підтверджуючих документів не дає підстав для позбавлення його права, передбаченого Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». При цьому його страховий стаж відповідно до спірного рішення відповідача станом на 31.01.2017р. становив 32 роки 03 місяці 04 дні, що сторонами не оспорюється. За таких обставин вважає ,що відповідач неправомірно відмовив йому у призначенні дострокової пенсії за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а тому дії відповідача щодо відмови в призначенні йому пенсії та рішення про відмову в призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку № 6 від 31.01.2017р. є протиправними. Відповідно до ч.1 ст.6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Згідно з п.1, 2 ч.2 ст.162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову, зокрема, про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення та про зобов'язання відповідача вчинити певні дії .У зв'язку з цим рішення відповідача про відмову в призначенні йому пенсії зі зниженням пенсійного віку № 6 від 31.01.2017р. підлягає визнанню протиправним та скасуванню із зобов'язанням відповідача призначити йому пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку на 8 років відповідно до ст.55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». За змістом пункту «а» ч.1 ст.83 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за віком призначаються з дня досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією надійшло не пізніше 3 місяців з дня досягнення пенсійного віку.Оскільки пенсія зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є різновидом пенсії за віком, а він звернувся до пенсійного органу 25.01.2017р. (тобто в межах тримісячного строку), то вважає що право на таку пенсію виникло у нього з дня досягнення ним 52-річного віку, а саме - з 26.12.2016р. Згідно з п.4 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг. Відтак дана справа може бути розглянута Артемівським міськрайонним судом Донецької області як адміністративним судом першої інстанції.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. У зв'язку з цим він наполягає на здійсненні судового контролю за виконанням відповідачем постанови у даній справі в порядку, визначеному ст.267 КАС України.На підставі викладеного просив визнати протиправним та скасувати рішення Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про відмову в призначенні йому пенсії зі зменшенням пенсійного віку № 6 від 31.01.2017р.зобов'язати Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області призначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку на 8 років відповідно до ст. 55 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з 26.12.2016р. зобов'язати Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області подати суду звіт про виконання судового рішення у даній справі.
Позивач у судовому засіданні підтримав заявлені вимоги , просив позов задовольнити по підставах викладених у позовній заяві та просив визнати протиправним та скасувати рішення Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про відмову в призначенні йому пенсії зі зменшенням пенсійного віку № 6 від 31.01.2017р.Зобов'язати Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області призначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку на 8 років відповідно до ст. 55 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з 26.12.2016р.Зобов'язати Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області подати суду звіт про виконання судового рішення у даній справі.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені вимоги ,надав пояснення аналогічно викладеним у позові ,просив позов задовольнити , та просив визнати протиправним та скасувати рішення Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про відмову в призначенні позивачу пенсії зі зменшенням пенсійного віку № 6 від 31.01.2017р. Зобов'язати Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області призначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку на 8 років відповідно до ст. 55 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з 26.12.2016р . Зобов'язати Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області подати суду звіт про виконання судового рішення у даній справі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився про час та дату розгляду справи його було повідомлено належним чином ,надав письмові заперечення у яких просив відмовити у задоволенні позову посилаючись на те ,що надана позивачем копія довідки №51/511 від 6.02.1995 року видана Центральним архівом Міністерства оборони України,має відмітки про прибуття для участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС при військовій частині НОМЕР_1 (с. Оране ) 7 серпня 1987 та вибуття 24 вересня 1987 року і вказаний документ не містіть інформації про кількість днів роботи в зоні відчуження в 1987 році,та не може бути розглянутий як первісний документ за період виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,тому вважає ,що відсутні документи які підтверджують кількість відпрацьованих днів роботи в зоні відчуження у 1987 році по ЛАН на ЧАЕС у позивача і за таких обставин вважає що законно було прийнято рішення про відмову позивачу у призначенні пенсії із зменшенням пенсійного віку.
Заслухав пояснення сторін та дослідив матеріали справи суд встановив наступні обставини та відповідні ним правовідносини :
позивач ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році -категорія 2, що підтверджується відповідним посвідченням від 20.07.2007р. синього кольору серії А, яке є безстроковим і діє на всій території України ,яке підтверджує право позивача на пільги і компенсації, встановлені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». ,та оригінал якого оглянуто у судовому засіданні (арк.с.9)
Відповідно до архівної довідки Центрального архіву Міністерства оборони України від 6.02.1995р. № 51/511 ОСОБА_1 приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 7.08.1987р. по 24.09.1987р.(арк.с10 )
Згідно з карткою обліку доз радіоактивного опромінення в період з 8.08.1987р. по 24.09.1987р. позивачем було отримано дозу опромінення в розмірі 4,780 рентген.(арк.с.11 )
Відповідно до п.2 ч.1 ст.14 Закону України «Про статус і соціальний захист
громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до категорії 2 відносяться, зокрема, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження у 1987 році не менше 14 календарних днів.
Як вбачається з ч.1 ст.15 вказаного Закону підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.
Враховуючи викладене суд вважає ,що наявність у позивача 2 категорії учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в сукупності з вищевказаними документами свідчить про те, що він у 1987 році працював не менше 14 днів у зоні відчуження з виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Згідно п.1 ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Зокрема, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, мають право на пенсію зі зменшенням пенсійного віку на 8 років.
Згідно з ч.1 ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
Враховуючи викладене суд вважає , що позивач як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який працював у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, має право на дострокову пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку на 8 років, а саме : після досягнення 52 років.
25.01.2017р. позивач ,після досягнення 52-річного віку, у встановленому порядку звернувся до відповідача із заявою про призначення йому пенсії зі зниженням пенсійного віку ,а саме зі зменшенням пенсійного віку на 8 років.
Відповідно до рішення начальника Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 6 від 31.01.2017р. (арк.с.8) позивачу відмовлено в призначенні пенсії зі зменшенням пенсійного віку згідно ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у зв'язку з відсутності документів про підтвердження тривалості роботи в зоні відчуження в 1987 році згідно вимог діючого пенсійного законодавства України.
Вказане рішенням слід визнати протиправним та скасувати так як позивач як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який працював у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, має право на дострокову пенсію за віком , а саме : після досягнення 52 років і той факт ,що позивач працював у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів підтверджується відповідним посвідченням виданим позивачу від 20.07.2007р.
синього кольору серії А, яке є безстроковим і діє на всій території України та відповідною архівною довідкою Центрального архіву Міністерства оборони України від 6.02.1995р. № 51/511 з якої вбачається що ОСОБА_1 приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 7.08.1987р. по 24.09.1987р.,військовим квитком позивача .
Суд вважає безпідставним посилання відповідача у письмових запереченнях на те , що він не прийняв архівну довідку надану позивачем до уваги з посиланням на дислокацію військової частини за межами зони відчуження, оскільки місце дислокації військової частини та місце виконання роботи з ліквідації наслідків аварії не є тотожними чи взаємопов'язаними поняттями, так як місце виконання роботи з ліквідації наслідків аварії не залежить від місця дислокації військової частини, з якої особи направляються для виконання відповідної роботи.
Так як пенсія зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є різновидом пенсії за віком, а позивач звернувся до пенсійного органу 25.01.2017р. тобто в межах тримісячного строку, то право на таку пенсію виникло у позивача з дня досягнення ним 52-річного віку, а саме - з 26.12.2016р.
Враховуючи викладене суд вважає що позов слід задовольнити у повному обсязі та визнати протиправним та скасувати рішення Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про відмову в призначенні пенсії зі зменшенням пенсійного віку № 6 від 31.01.2017р.,зобов'язати Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області призначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку на 8 років відповідно до ст. 55 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з 26.12.2016року.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.267 КАС України слід зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. У зв'язку з цим слід встановити судовий контроль за виконанням відповідачем постанови у даній справі в порядку, визначеному ст.267 КАС України.
На підставні викладеного та керуючись ст. 6,8,158-164 КАС України ,суд
Визнати протиправним та скасувати рішення Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії зі зменшенням пенсійного віку № 6 від 31.01.2017року.
Зобов'язати Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області призначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку на 8 років відповідно до ст. 55 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з 26.12.2016 року.
Зобов'язати Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області подати суду звіт про виконання судового рішення у даній справі у строк 10 днів з дня отримання копії постанови після набрання нею законної сили.
У повному обсязі постанова виготовлена 30.10.2017 року
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з часу її проголошення .
Суддя : Хомченко Л.І.
Справа № 219/7270/17
Провадження № 2-а/219/532/2017
25.10.2017 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області
у складі судді Хомченко Л.І.
секретар Халаджи А.В.
за участю позивача ОСОБА_1
представника позивача Гуревич М.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Бахмут адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бахмутського об'єднане управління Пенсійного фонду України у Донецької області Про скасування рішення
Зважаючи на складність у виготовленні повної постанови суду пов'язаного з потребою в обґрунтуванні доводів сторін на що може бути витрачено значний час суд вважає на необхідне постановити його вступну та резолютивну частину.
На підставні викладеного та керуючись ст. 6,8,158-164 КАС України ,суд
Визнати протиправним та скасувати рішення Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про відмову в призначенні пенсії зі зменшенням пенсійного віку № 6 від 31.01.2017року.
Зобов'язати Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області призначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку на 8 років відповідно до ст. 55 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з 26.12.2016 року.
Зобов'язати Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області подати суду звіт про виконання судового рішення у даній справі у строк 10 днів з дня отримання копії постанови після набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з часу її проголошення .
Суддя : Хомченко Л.І.
Справа № 219/7270/17
Провадження № 2-а/219/532/2017
Суддя Л. . Хомченко