Ухвала від 14.11.2017 по справі 592/5743/17

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

14 листопада 2017 року м. Київ К/800/37627/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Швець В.В., перевіривши касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області на постанову Ковпаківського районного суду м. Суми та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 4 жовтня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга, яка підлягає залишенню без руху з огляду на таке.

Відповідно до частини другої статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Як вбачається з матеріалів, доданих до касаційної скарги, ухвала Харківського апеляційного адміністративного суду постановлена 4 жовтня 2017 року, а касаційна скарга направлена до Вищого адміністративного суду України 9 листопада 2017 року, тобто з порушенням строку визначеного законодавством.

Відповідачем зазначено, що оскаржуване рішення суду апеляційної інстанції отримано 20 жовтня 2017 року, при цьому до касаційної скарги долучено копію оскаржуваної ухвали разом з копією сторінки журналу вхідної кореспонденції.

Разом з тим, відповідачем порушується питання про поновлення строку на звернення з касаційною скаргою, однак не наведено істотних причин поважності пропуску строку та належних доказів на підтвердження вказаних обставин не надано (конверт).

У разі якщо касаційну скаргу подано з пропуском строку касаційного оскарження, необхідно звернутися заявою про поновлення цього строку з обґрунтуванням поважності причин його пропуску і відповідними доказами.

За приписами частини четвертою статті 214 КАС України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

За частиною четвертою (абзацом 2) вище згаданої норми, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.

Керуючись статтями 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області на постанову Ковпаківського районного суду м. Суми та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 4 жовтня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків - 30 днів з моменту отримання зазначеної ухвали.

Одночасно роз'яснити, що невиконання ухвали щодо усунення зазначених недоліків у встановлений строк є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Швець