Ухвала від 09.11.2017 по справі 905/817/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, телефон 096-068-16-02

УХВАЛА

про призначення експертизи

09.11.2017р. Справа №905/817/17

за позовом: Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго», м.Київ

до відповідача: Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго», м.Краматорськ

про стягнення 2224810919,16 грн

Головуючий суддя: Паляниця Ю.О.

Суддя: Левшина Г.В.

Суддя: Чорненька І.К.

Секретар судового засідання: Бондаренко Ю.В.

У засіданні брали участь:

від позивача: ОСОБА_1 - заступ. дир. з прав. забезпеч.

від відповідача: ОСОБА_2 - за дов.

Позивач, Публічне акціонерне товариство «Донбасенерго», м.Київ звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго», м.Краматорськ про стягнення 2224810919,16 грн вартості отриманої та неоплаченої електроенергії.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов?язань щодо оплати фактично купованої електроенергії у позивача за період з травня 2015 року по лютий 2017 року, встановлених договором купівлі-продажу електричної енергії №200715-5Д1.2/61 від 20.07.2015р., який укладений між сторонами на виконання умов Багатостороннього договору між учасниками ринку електричної енергії від 11.06.2015р. та постанови №263 від 07.05.2015р. Кабінету Міністрів України «Про особливості регулювання відносин у сфері електроенергетики на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження».

Відповідач у відзиві б/н від 30.05.2017р. проти задоволення позову заперечував з посиланням, зокрема, на те, що умовами Багатостороннього договору між учасниками ринку електричної енергії від 11.06.2015р. та договору №200715-5Д1.2/61 від 20.07.2015р. купівлі-продажу електричної енергії передбачений певний порядок здійснення платежів за відпущену електроенергію, внаслідок чого обов?язок відповідача за договором обмежується лише сплатою вартості проданої електроенергії виключно з грошових коштів, які надходять на його рахунок від споживачів, як оплата за електричну енергію, послуги постачання та розподілу електроенергії, у частині, що визначена алгоритмом розподілу грошових коштів між постачальниками, виробниками та системним оператором. З огляду на наведене та на виконання своїх зобов?язань за Багатостороннім договором та договором купівлі-продажу електроенергії за період з травня 2015 року по лютий 2017 року відповідач здійснив оплату вартості фактично купленої у позивача електроенергії в розмірі 106849917,28 грн у відповідності до алгоритму розподілу грошових коштів між постачальниками, виробниками та системним оператором.

В силу норм ч.4 ст.23 Закону України «Про електроенергетику» особливості регулювання правових, економічних та організаційних відносин, пов'язаних з продажем електричної енергії з оптового ринку електричної енергії України на тимчасово окуповану територію та на територію, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, а також відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, розподілом, постачанням, купівлею, продажем і використанням електричної енергії на тимчасово окупованій території та на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, встановлюються Кабінетом Міністрів України. Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.2 постанови №263 від 07.05.2015р. Кабінету Міністрів України «Про особливості регулювання відносин у сфері електроенергетики на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження» (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) електрична енергія, яка виробляється на неконтрольованій території, продається на цій території суб'єктам електроенергетики, які провадять діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом, та/або споживачам електричної енергії відповідної області, та/або іншим суб'єктам господарювання, розташованим у відповідній області, згідно з умовами багатостороннього договору, що укладається між суб'єктами електроенергетики, що провадять діяльність на неконтрольованій території (багатосторонній договір).

Відповідно до підпункту 3 п.10 вказаної постанови енергопостачальники, що провадять діяльність на неконтрольованій території здійснюють купівлю електричної енергії, яка відпускається виробниками електричної енергії, що провадять діяльність на неконтрольованій території, відповідно до умов багатостороннього договору.

За змістом п.2.3.1 Багатостороннього договору між учасниками ринку електроенергії від 11.06.2015р., його предметом є визначення принципів, порядку і механізму взаємодії між сторонами цього договору, які виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, розподілом і постачанням, купівлею і продажем електричної енергії на неконтрольованій території.

Як визначено у преамбулі цього договору, його сторонами є, зокрема, суб'єкти електроенергетики, які здійснюють діяльність з виробництва, передачі, розподілу та постачання електричної енергії на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження (неконтрольована територія), які підписали цей договір і/або приєдналися до нього.

Сторонами Багатостороннього договору між учасниками ринку електроенергії від 11.06.2015р. є, в тому числі, Публічне акціонерне товариство «Донбасенерго» та Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Донецькобленерго».

За приписами п.2.5.2 Багатостороннього договору між учасниками ринку електроенергії від 11.06.2015р., сторони зобов'язані укласти двосторонні договори.

20.07.2015р. між позивачем (виробник) та відповідачем (постачальник) був укладений договір №200715-5Д1.2/61 купівлі-продажу електричної енергії, за правилами п.1.1 якого виробник взяв на себе зобов'язання продавати електричну енергію, вироблену на Старобешевській ТЕС постачальнику, який здійснює діяльність з постачання електричної енергії за регульованим тарифом на території Донецької області, у місячних обсягах електроенергії, визначених Розрахунковим центром, виходячи з місячного балансу електроенергії.

За приписами п.п.5, 6 постанови №263 від 07.05.2015р. Кабінету Міністрів України суб'єкти електроенергетики, що одночасно провадять діяльність на контрольованій та неконтрольованій території, ведуть окремий бухгалтерський облік господарської діяльності на неконтрольованій та контрольованій території; розрахунки за електричну енергію між суб'єктами електроенергетики, що провадять діяльність на неконтрольованій території, та/або споживачами, які перебувають на неконтрольованій території, виплата заробітної плати, закупівля палива та пально-мастильних матеріалів, здійснення інших витрат, пов'язаних з провадженням виробничої діяльності, здійснюються у грошовій (безготівковій і готівковій) формі та будь-якій іншій формі, ніж грошова, не забороненій законодавством (крім виплати заробітної плати).

За змістом п.2.6.2 Багатостороннього договору між учасниками ринку електроенергії від 11.06.2015р. постачальники електричної енергії забезпечують збір платежів від споживачів та їх розподіл у відповідності до алгоритму, передбаченого Правилами ринку.

Згідно з п.п.3.4.3, 5.2 договору №200715-5Д12/61 від 20.07.2015р. визначений обов'язок відповідача сплачувати у відповідності з алгоритмом розподілу грошових коштів позивачу вартість фактично купленої у виробника електричної енергії в порядку, встановленому Багатостороннім договором за рахунок коштів, зібраних постачальником від споживачів. Розрахунки за куплену постачальником електроенергію здійснюються за рахунок коштів, зібраних від споживачів та у відповідності до алгоритму розподілу коштів.

Відповідно до п.п.8.1, 8.8, 8.9 Правил ринку електричної енергії НКТ (додаток №2 до Багатостороннього договору між учасниками ринку електроенергії від 11.06.2015р.), алгоритм розподілу грошових коштів між постачальниками, виробниками та системним оператором - це порядок визначення нормативів (часток), які належать учасникам ринку, в загальній сумі коштів, що поступають від споживачів в рахунок оплати за електричну енергію, послуги поставки та розподілу електроенергії (за виключенням плати за розподіл електроенергії від споживачів, які купують електроенергію безпосередньо у виробників за прямими договорами). З коштів, які надходять від споживачів в рахунок оплати за електричну енергію, послуги постачання та розподілу електроенергії (за виключенням плати за розподіл електроенергії від споживачів, які купують електроенергію безпосередньо у виробників за прямими договорами) постачальник залишає у своєму розпорядженні кошти у відповідності із затвердженим нормативом постачальників. Порядок розрахунку нормативу по формулі визначено у п.8.3. Правил. Решта коштів не пізніше 2-х робочих днів має бути перерахована виробникам в оплату закупленої електроенергії та послуг по диспетчеризації (окремо із зазначенням платежу), у відповідності з нормативами, які розраховуються Розрахунковим центром, затверджуються Координаційним центром та доводяться до постачальника щоденно не пізніше 12 год. розрахункового дня. Згідно з п.9.11.2.2 Правил кошти, які надходять від споживачів постачальникам за електроенергію, послуги з постачання та розподілу електроенергії місцевими (локальними) електричними мережами, упродовж наступного робочого дня повинні бути самостійно розподілені постачальником у відповідності з порядком визначення нормативу розподілу коштів постачальників, який затверджується Координаційним центром на розрахунковий місяць.

Як вказує позивач, в період з травня 2015 року по лютий 2017 року Публічне акціонерне товариство «Донбасенерго» виробило та продало Публічному акціонерному товариству «ДТЕК Донецькобленерго» електричну енергію у загальному обсязі НОМЕР_1 кВт/год на суму 2331660836,44 грн.

При цьому, оплата вказаної енергії здійснена лише на суму 106849917,28 грн, що свідчить про наявність у відповідача заборгованості у розмірі 2224810919,16 грн.

За твердженням відповідача, оплата одержаної від позивача електричної енергії здійснена виходячи з грошових коштів, які надійшли на його рахунок від споживачів.

Проте, позивач ставить під сумнів дійсність таких тверджень.

13.06.2017р. Публічне акціонерне товариство «Донбасенерго» звернулось до суду з клопотанням №01-1.10/01603 від 13.06.2017р. про призначення експертизи з метою встановлення розміру оплати, що отримував відповідач від споживачів електричної енергії на неконтрольованій території всіма формами розрахунків та чи дотримувався відповідач передбаченого Багатостороннім договором алгоритму розподілу коштів.

На вирішення експерту позивач пропонував поставити наступні питання (в редакції доповнень №01-1.10/01931-1 від 19.07.2017р. до клопотання про призначення експертизи):

- Який загальний обсяг оплаченої електроенергії споживачами на тимчасово неконтрольованій території (в грошовій та негрошовій формах) відображено в бухгалтерському обліку Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» (ЄДРПОУ 00131268) (з помісячною розбивкою з 01.05.2015р. по 01.04.2017р.)?

- Який розмір грошових коштів надійшов на усі банківські рахунки (крім рахунку із спеціальним режимом використання, що відкритий відповідачем в АТ «Ощадбанк» та на який зараховуються кошти від продажу електроенергії на контрольованій території) Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» (ЄДРПОУ 00131268) як оплата електроенергії, спожитої на тимчасово неконтрольованій території з 01.05.2015р. по 11.04.2017р. (у розрізі кожного споживача помісячно)?

- В яких розмірах розподілялись грошові кошти, які надійшли на усі банківські рахунки (крім рахунку із спеціальним режимом використання, що відкритий відповідачем в АТ «Ощадбанк» та на який зараховуються кошти від продажу електроенергії на контрольованій території) Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» (ЄДРПОУ 00131268) між ним та іншими учасниками ринку електроенергії на НКТ щомісячно?

- Чи відповідають обсяги розподілу коштів Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» (ЄДРПОУ 00131268), перерахованих Публічному акціонерному товариству «Донбасенерго» (ЄДРПОУ 23343582), встановленим Координаційним центром щомісячним нормативам відрахувань (з урахуванням оплати електроенергії споживачами, яка була здійснена у грошовій та іншій формі), а якщо ні - то який розмір відхилень?

Проведення експертизи позивач просив доручити Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім.Бокаріуса.

У доповненнях №01-1.10/01603-1 від 13.06.2017р. та №01-1.10/01931-1 від 19.07.2017р. до клопотання про призначення експертизи позивач запропонував проведення експертизи доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

Поряд з цим, у клопотанні №01-1.10/01603 від 13.06.2017р. (в редакції доповнень №01-1.10/01932 від 19.07.2017р.) позивач просив суд з метою забезпечення проведення експертизи витребувати:

- у Державної фіскальної служби України (м.Київ, Львівська площа, 8) - перелік банківських рахунків Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» (ЄДРПОУ 00131268) (із зазначенням назви банку та ЄДРПОУ банківської установи), які були відкриті та діяли з 01.05.2015р. по 11.04.2017р. (дата подання позовної заяви);

- після отримання інформації від Державної фіскальної служби України, витребувати в установах банків, вказаних ДФС, інформацію про грошові кошти, які надходили на усі банківські рахунки (крім рахунку із спеціальним режимом використання, що відкритий відповідачем в АТ «Ощадбанк» та на який зараховуються кошти від продажу електроенергії на контрольованій території) Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» (ЄДРПОУ 00131268), як оплата електроенергії, спожитої на тимчасово неконтрольованій території з 01.05.2015р. по 11.04.2017р. (із призначенням платежу за оплату електроенергії у розрізі кожного споживача та помісячно);

- у Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» (ЄДРПОУ 00131268) головну книгу/оборотно-сальдову відомість по балансовому рахунку розрахунків споживачів за електричну енергію, відпущену на тимчасово неконтрольованій території, із зазначенням кореспондуючих рахунків дебетового та кредитового оборотів в розрізі кожного місяця за період з 01.05.2015р. по 11.04.2017р.

Ухвалою суду від 25.07.2017р.:

- витребувано у Державної фіскальної служби України (02000, м.Київ, Львівська площа, 8) перелік банківських рахунків Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» (ЄДРПОУ 00131268) (із зазначенням назви банку та ЄДРПОУ банківської установи), які були відкриті та діяли з 01.05.2015р. по 11.04.2017р.;

- зобов'язано відповідача надати головну книгу/оборотно-сальдову відомість по балансовому рахунку розрахунків споживачів за електричну енергію, відпущену на тимчасово неконтрольованій території, із зазначенням кореспондуючих рахунків дебетового та кредитового оборотів в розрізі кожного місяця за період з 01.05.2015р. по 11.04.2017р.

15.08.2017р. господарський суд одержав від Державної фіскальної служби України відомості з Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб станом на 08.08.2017р. щодо банківських рахунків платників податків, які відкриті та діяли за період з 01.05.2015р. по 11.04.2017р. - Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго».

Водночас, у поясненнях б/н від 21.08.2017р. відповідач посилався на відсутність об'єктивної фізичної можливості надати головну книгу/оборотно-сальдову відомість по балансовому рахунку розрахунків споживачів за електричну енергію, відпущену на тимчасово неконтрольованій території, із зазначенням кореспондуючих рахунків дебетового та кредитового оборотів в розрізі кожного місяця за період з 01.05.2015р. по 11.04.2017р. у зв'язку з подіями, які відбулись у березні 2017 року (втрата контролю над здійсненням господарської діяльності на території проведення АТО).

У судовому засіданні 21.09.2017р. представник відповідача надав заперечення б/н від 21.09.2017р. на клопотання про призначення судової експертизи, згідно з якими просив виключити з експертного дослідження рахунки, відкриті у Публічному акціонерному товаристві «Перший український міжнародний банк» згідно з умовами договору №261138584 від 20.08.2015р. з надання послуг «Моніторинг» за допомогою дистанційного обслуговування рахунків «Інтернет-Банкінг», з огляду на наявність у позивача можливості контролювати правильність застосування відповідачем алгоритму розподілу коштів за відповідними рахунками.

Відповідно до ч.1 ст.41 Господарського процесуального кодексу України для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу.

За приписами ст.1 Закону України «Про судову експертизу» судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи.

Як зазначено в листі №01-8/2651 від 27.11.2006р. Вищого господарського суду України «Про деякі питання призначення судових експертиз», судова експертиза повинна призначатися лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування. Аналогічні за змістом положення містить ч.2 п.2 постанови №4 від 23.03.2012р. пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики призначення судової експертизи».

Згідно із п.2 постанови №4 від 23.03.2012р. пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики призначення судової експертизи» якщо наявні у справі докази є взаємно суперечливими, їх оцінку в разі необхідності може бути здійснено господарським судом з призначенням відповідної судової експертизи. Не може вважатися актом судової експертизи висновок спеціаліста, наданий заявникові (юридичній чи фізичній особі) на підставі його заяви, - навіть якщо відповідний документ має назву «висновок судового експерта» або подібну до неї, оскільки особа набуває прав та несе обов'язки судового експерта тільки після одержання нею ухвали про призначення експертизи.

Враховуючи, що при розгляді справи №905/817/17 виникли питання щодо дійсного розміру оплат, які отримав відповідач від споживачів електричної енергії на неконтрольованій території з дотриманням передбаченого Багатостороннім договором алгоритму розподілу коштів, виходячи з того, що розгляд цього питання потребує спеціальних знань, суд дійшов висновку про необхідність призначення судової експертизи по справі.

За змістом листа №01-8/2651 від 27.11.2006р. Вищого господарського суду України «Про деякі питання призначення судових експертиз», вирішуючи питання про призначення судової експертизи, господарському суду необхідно витребувати у сторін пропозиції стосовно конкретних державних спеціалізованих експертних установ та/або судових експертів, які не є працівниками зазначених установ. Господарський суд не зв'язаний цими пропозиціями, але має враховувати їх у вирішенні питання про призначення і проведення експертного дослідження.

За змістом п.5 постанови №4 від 23.03.2012р. пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики призначення судової експертизи» питання про призначення судової експертизи повинно вирішуватися лише після ґрунтовного вивчення обставин справи і доводів сторін щодо необхідності такого призначення. У вирішенні відповідного питання (до призначення судової експертизи) слід: визначитися з конкретною установою або конкретним експертом, якими проводитиметься експертиза. З цією метою господарський суд, зокрема, витребує у сторін пропозиції стосовно таких установ та/або судових експертів, у тому числі тих, які не є працівниками зазначених установ. Господарський суд не зв'язаний цими пропозиціями, але може враховувати їх у вирішенні питання про призначення і проведення судової експертизи; максимально конкретно визначити питання, які мають бути роз'ясненні судовим експертом, та сформулювати їх у логічній послідовності.

Ухвалою від 15.06.2017р. відповідача було зобов'язано надати пропозиції щодо експертної установи, якій слід доручити проведення судової експертизи, а також переліку питань, які, на думку відповідача, слід поставити експерту.

У клопотанні б/н від 25.07.2017р. Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Донецькобленерго» запропонувало наступні питання:

- Який обсяг грошових коштів було зібрано Публічним акціонерним товариством «ДТЕК Донецькобленерго» від споживачів з неконтрольованої території за період з травня 2015 року по лютий 2017 року (помісячно)?

- Який обсяг грошових коштів Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Донецькобленерго» мало перерахувати на поточний рахунок Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» у відповідності до алгоритму, затвердженого Координаційним центром учасників ринку НКТ?

Проведення експертизи відповідач пропонував доручити Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім.Бокаріуса.

Згідно із ч.3 ст.41 Господарського процесуального кодексу України проведення судової експертизи доручається державним спеціалізованим установам чи безпосередньо особам, які відповідають вимогам, встановленим Законом України «Про судову експертизу».

Відповідно до змісту п.8 постанови №4 від 23.03.2012р. пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики призначення судової експертизи» визначаючись з експертною установою, яка проводитиме судову експертизу, господарський суд має враховувати положення пункту 1.5 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень (яка затверджена наказом №53/5 від 08.10.1998р. Міністерства юстиції України у редакції наказу №144/5 від 30.12.2004р. Міністерства юстиції України), згідно з якими експертизи проводяться, як правило, за зонами регіонального обслуговування. Цим же пунктом передбачено, що за наявності обставин, які зумовлюють неможливість або недоцільність проведення експертизи за зоною обслуговування, особа або орган, які призначають експертизу, зазначивши відповідні мотиви, можуть доручити її виконання експертам іншої установи. З урахуванням наведеного, а також припису пункту 3 частини другої статті 86 Господарського процесуального кодексу України, у разі призначення господарським судом судової експертизи не за зоною регіонального обслуговування мотиви такого призначення мають бути зазначені в ухвалі про призначення експертизи.

З огляду на те, що сторонами не наведено, а судом не встановлено наявності обставин, які зумовлюють неможливість або недоцільність проведення експертизи за зоною регіонального обслуговування, суд вважає доцільним проведення експертизи по справі №905/817/17 доручити Донецькому науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

Водночас, з огляду на те, що клопотання №01-1.10/01603 від 13.06.2017р. (зі змінами та доповненнями) про призначення експертизи було заявлено Публічним акціонерним товариством «Донбасенерго», обов'язок з оплати експертизи покладається судом на позивача.

Разом з тим, суд відхиляє заперечення відповідача щодо виключення з експертного дослідження рахунків, відкритих у Публічному акціонерному товаристві «Перший український міжнародний банк» згідно з умовами договору №261138584 від 20.08.2015р. з надання послуг «Моніторинг» за допомогою дистанційного обслуговування рахунків «Інтернет-Банкінг», виходячи з того, що для встановлення правильності розподілу грошових коштів відповідачем необхідним є дослідження всіх надходжень на всі банківські рахунки в якості оплати за електричну енергію спожиту на неконтрольованій території.

Таким чином, виходячи з того, що вирішення питання щодо дійсного розміру оплат, які отримав відповідач від споживачів електричної енергії на неконтрольованій території з дотриманням передбаченого Багатостороннім договором алгоритму розподілу коштів, є неможливим без використання спеціальних знань, суд вважає за необхідне для всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи призначити судову експертизу, проведення якої доручити Донецькому науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

Приймаючи до уваги вищевикладене, керуючись ст.ст.41, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

Призначити судову експертизу по справі №905/817/17 за позовом Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго», м.Київ до Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго», м.Краматорськ про стягнення 2224810919,16 грн вартості отриманої та неоплаченої електроенергії.

На вирішення експерту поставити наступні питання:

1. Який розмір грошових коштів надійшов на усі банківські рахунки Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» як оплата за електроенергію, спожиту на тимчасово неконтрольованій території в період з 01.05.2015р. по 28.04.2017р. (у розрізі кожного споживача помісячно)?

Надходження за період до 10.04.2017р. включно та після 10.04.2017р. визначити окремо.

2. Чи відображено в бухгалтерському обліку Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» операції з оплати за спожиту електричну енергію на тимчасово неконтрольованій території з 01.05.2015р. по 28.02.2017р. в іншій, ніж грошова формі (з помісячною розбивкою)? Якщо так, який обсяг відповідних оплат?

Надходження за період до 10.04.2017р. включно та після 28.02.2017р. визначити окремо.

3. Визначити суму грошових коштів, яка мала бути перерахована Публічним акціонерним товариством «ДТЕК Донецькобленерго» на користь Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» за період з 01.05.2015р. по 28.02.2017р. згідно встановленого Координаційним центром алгоритмом розподілу грошових коштів (із врахуванням оплат у грошовій та іншій, ніж грошова формі)?

4. Визначити суму грошових коштів, яка мала б бути перерахована Публічним акціонерним товариством «ДТЕК Донецькобленерго» на користь Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» за період з 01.05.2015р. по 28.02.2017р. згідно встановленого Координаційним центром алгоритмом розподілу грошових коштів у разі 100% надходження коштів від споживачів Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго»?

5. Чи дотримано алгоритм розподілу грошових коштів, а саме чи відповідають обсяги розподілу коштів Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго», перераховані Публічному акціонерному товариству «Донбасенерго», встановленим Координаційним центром щомісячним нормативам відрахувань (з урахуванням оплати електроенергії споживачами, яка була здійснена у грошовій та іншій формі), а якщо ні, то який розмір відхилень?

Зобов'язати експерта, у разі виявлення під час проведення експертизи фактів та обставин, які мають значення для справи, але стосовно яких не були поставлені питання, висвітлити їх у висновку експерта.

Проведення судової експертизи по справі №905/817/17 доручити Донецькому науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (84122, Донецька обл., місто Слов'янськ, вулиця Поштова, будинок 67, код ЄДРПОУ 02883147).

Зобов'язати учасників судового процесу: Публічне акціонерне товариство «Донбасенерго» (03150, м.Київ, вулиця Предславинська, будинок 34-А, код ЄДРПОУ 23343582), Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Донецькобленерго» (84302, Донецька область, м.Краматорськ, вулиця Островського, будинок 8, код ЄДРПОУ 00131268) не перешкоджати експерту при проведенні судової експертизи; забезпечити експерту та визначеному ним колу осіб у встановлені експертом дату, час і місце доступ до об'єкту дослідження.

Попередити експерта, який буде проводити судову експертизу, про необхідність проведення експертизи у відповідності до Закону України «Про судову експертизу» та про кримінальну відповідальність у разі дачі неправдивих висновків, передбачену ст.ст.384, 385 Кримінального кодексу України.

Зобов'язати Публічне акціонерне товариство «Донбасенерго» сплатити вартість судової експертизи згідно з рахунком, який буде надано Донецьким науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України, копію рахунку та документи на підтвердження його сплати представити господарському суду Донецької області для долучення до матеріалів справи.

Зобов'язати експерта після закінчення експертизи направити експертний висновок сторонам та до господарського суду Донецької області протягом 5 днів з моменту закінчення проведення судової експертизи.

Головуючий суддя Ю.О.Паляниця

Суддя Г.В. Левшина

Суддя І.К. Чорненька