Справа № 491/1336/17
23 листопада 2017 року м. Ананьїв
Суддя Ананьївського районного суду Одеської області Дорош В. В. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Любашівського ВП Балтського ВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр-на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працючого, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2 (відповідно до вказаних у протоколі відомостей), відомості щодо притягнення (не притягнення) до адміністративної відповідальності протягом року відсутні,
за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення: 04 листопада 2017 року близько 17 години 30 хвилин гр-н ОСОБА_1 в с. Троїцькому Любашівського району керував автомобілем марки "ВАЗ", д.з 060-57ОТ, з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Від проходження огляду на стан сп'яніння відмовився, чим порушив п.2.5 ПДР України.
По даному факту відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії БР №043047 від 04 листопада 2017 року за ст.130 ч1 КУпАП.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Так, при підготовці до розгляду даної справи про адміністративне правопорушення було встановлено, що матеріали оформлено не належним чином. У зв'язку з внесеними змінами до Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді, затвердженими Наказом Державної судової адміністрації України 04 вересня 2012 року №101, а саме додаток 44 пункту 16.1.7 доповнено полями для внесення інформації про ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності, стягувача та боржника (для юридичних осіб), реєстраційний номер облікової картки платника податків (індивідуальний ідентифікаційний номер) стягувача та боржника (для фізичних осіб) або номер і серія паспорта стягувача та боржника, виникла необхідність зазначення у постанові суду номеру та серії паспорта, ким та коли виданий вказаний паспорт та номеру ідентифікаційного коду.
Виявлено наступні недоліки:
1) до протоколу не додано копію паспорта та ідентифікаційного номера правопорушника;
2) у відповідних графах протоколу не вказано повну адресу проживання правопорушника, а також не зазначено, за яким документом встановлено особу правопорушника;
3) у фабулі протоколу не вказано точне місце вчинення правопорушення;
4) в протоколі на зазначено точну марку автомобіля, яким керував правопорушник;
5) до протоколу не додано офіційний документ щодо інформації про те, чи притягувався правопорушник протягом року до адміністративної відповідальності;
6) до протоколу не додано письмові пояснення правопорушника та свідків, зазначених у протоколі, на окремих бланках відповідного зразка.
При таких обставинах суд не має можливості розглянути дані матеріали та винести відповідне рішення, тому є всі підстави для повернення даного протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.130, 256, 268, 278 КУпАП, -
Матеріали адміністративної справи про притягнення гр-на ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Любашівського ВП Балтського ВП ГУНП в Одеській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_2