Справа № 366/3673/17
Провадження № 3/366/2319/17
20 листопада 2017 року суддя Іванківського районного суду Київської області Тетервак Н.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Київського рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у м.Києві та Київській області щодо притягнення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого,
до адміністративної відповідальності за ст.85 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
16 листопада 2017 року до Іванківського районного суду Київської області надійшли матеріали від Київського рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у м.Києві та Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр.ОСОБА_1 за ст.85 ч.4 КУпАП.
З матеріалів справи вбачається, що 07 жовтня 2017 року близько 11 год. 00 хв. на Київському водосховищі в районі с.Страхолісся Іванківського району Київської області гр.ОСОБА_1 грубо порушив правила рибальства, а саме: проводив лов риби спінінгом з човна і виловив при цьому рибу: судак в кількості 5 шт., загальною вагою 4 кг, чим перевищив добову норму вилова на 1 кг - судак - 1 шт. та наніс збитки на суму 510 грн.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.4.6 Правил спортивного та любительського рибальства та ст.63 Закону України «Про тваринний світ», тобто здійснив правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.4 ст.85 КК України.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягають поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Згідно ч.4 ст.85 КУпАП «грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої».
Стаття 256 КУпАП передбачає, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Санкцією ч.4 ст.85 КУпАП передбачено конфіскацію знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника.
Втім, в даному протоколі не вказано, інші відомості, необхідні для вирішення справи, а саме: кому належить вилучене знаряддя лову, спінінг, та вилучений транспортний засіб - човен.
При цьому, суддя звертає увагу, що обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Пунктом 24 постанови ППВСУ № 14 від 23.12.2005 року визначено, що визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення № 003259 від 07.10.2017 року не відповідає вимогам закону, що має суттєве значення для вирішення справи. За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, та прийняти по справі законне й обґрунтоване судове рішення.
Таким чином, при підготовці до розгляду зазначеної справи було встановлено, що остання не може бути призначена до розгляду і підлягає поверненню на доопрацювання до Київського рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у м.Києві та Київській області для усунення вищевказаних недоліків.
На основі вищевикладеного, керуючись статтями 245, 256, 278, 283 КУпАП України, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ст.85 ч.4 КУпАП направити до Київського рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у м.Києві та Київській області (04053, м.Київ вул.Тургенєвська,82а) для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А. Тетервак