Постанова від 22.11.2017 по справі 607/247/17

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2017 рокуЛьвів№ 876/9727/17

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді Кушнерика М.П.

суддів Мікули О.І., Курильця А.Р.

з участю секретаря судового засідання Лемцьо І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області на постанову Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 19 серпня 2017 року у справі № 607/2474/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов"язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

23.02.2017 року позивач звернувся з позовом та просить визнати протиправними дій Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області щодо відмови зарахувати йому стаж служби в органах внутрішніх справ на посаді слідчого та на посаді старшого юрисконсульта управління виправно- трудових закладів управління внутрішніх справ виконкому Липецької обласної Ради народних депутатів до стажу державної служби, що дає право на пенсію згідно статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-ХІІ "Про державну службу" та скасування протокольного рішення від 20 січня 2017 р. № 2 про відмову у призначенні йому пенсії державного службовця, а також зобов'язати Тернопільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області зарахувати йому час служби в органах внутрішніх справ на посаді слідчого з 24 травня 1982р. по 03 лютого 1998 р. (15 років 08 місяців 09 днів) та роботи на посаді старшого юрисконсульта управління виправно- трудових закладів управління внутрішніх справ виконкому Липецької обласної Ради народних депутатів з 01 грудня 1979 р. по 10 квітня 1982 р. (02 роки 04 місяці 09 днів) до стажу державної служби та призначити йому пенсію державного службовця згідно статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-ХІІ "Про державну службу" в розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади категорії «Б» та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з 05 січня 2017 року.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач відмовився приймати до підрахунку стаж служби в органах внутрішніх справ на посаді слідчого та роботу на посаді старшого юрисконсульта управління виправно-трудових закладів управління внутрішніх справ виконкому Липецької обласної Ради народних депутатів, керуючись Законом "Про державну службу" від 10 грудня 2015 р. № 889-УШ, зазначивши, що такий стаж дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки і не застосовується при обчисленні стажу, який дає право на пенсію згідно статті 37 Закону № 3723-ХІІ.

Постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 19.08.2017р. позов задоволено частково. Визнати протиправною відмову Тернопільського об'єднаного управління ПФУ Тернопільської області зарахувати позивачу стаж роботи в органах внутрішніх справ на посаді слідчого та старшого юрисконсульта управління виправно - трудових закладів управління внутрішніх справ виконкому Липецької обласної ради народних депутатів до стажу державної служби, що надає право на призначення пенсії згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року. Зобов'язати Тернопільське об'єднане управління ПФУ Тернопільської області зарахувати позивачу стаж роботи в органах внутрішніх справ на посаді слідчого з 24.05.1982 року по 03.02.1998 року та старшого юрисконсульта управління виправно - трудових закладів управління внутрішніх справ виконкому Липецької обласної ради народних депутатів з 01.12.1979 року по 10.04.1982 року, до стажу державної служби, що надає право на призначення пенсії згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року. В задоволенні решти вимог - відмовити.

Не погоджуючись з таким рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, покликаючись на неправильне застосування норм матеріального права, та не встановлення всіх обставин справи, просить оскаржувану постанову скасувати і прийняти нову про відмову у задоволенні позову.

Апеляційну скаргу обґрунтовує тим, що оскільки стаж роботи позивача на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії відповідно до пунктів 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України №889-УІІІ "Про державну службу" від 10.12.2015 року, обчислений на підставі записів трудової книжки, становить 12 років 8 місяці 29 днів ( з 01.08.1974 по 05.12.1977 та з 04.10.2005 року по 27.02.2015 рік) та на момент звернення на посадах держаної служби позивач не працював, право на призначення пенсії як державному службовцю відповідно до Закону України № 889- VIII від 10.12.2015 р. у нього відсутнє.

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, належним чином повідомлені про дату, місце та час розгляду справи, а тому колегія суддів вважає за можливе проводити розгляд справи відповідно до ст.ст. 41, 196 КАС України та без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного пристрою.

Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає до задоволення, з наступних підстав:

Судом першої інстанції встановлено, що 05 січня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії державного службовця.

Протокольним рішенням від 20 січня 2017 року № 2 у призначенні пенсії відповідач відмовив ОСОБА_1 у нього недостатньо стажу державної служби для призначення відповідного виду пенсії. Відповідач не прийняв до підрахунку стаж служби в органах внутрішніх справ на посаді слідчого та роботу на посаді старшого юрисконсульта управління виправно-трудових закладів управління внутрішніх справ виконкому Липецької обласної Ради народних депутатів, керуючись Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII, зазначивши, що такий стаж дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки і не застосовується при обчисленні стажу, який дає право на пенсію згідно статті 37 Закону № 3723-XII.

Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції, що відмова Тернопільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської зарахувати позивачу стаж роботи в органах внутрішніх справ на посаді слідчого та старшого юрисконсульта управління виправно - трудових закладів управління внутрішніх справ виконкому Липецької обласної ради народних депутатів до стажу державної служби, що надає право на призначення пенсії згідно ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року є неправомірною і слід відповідача зобов»язати зарахувати стаж роботи в органах внутрішніх справ на посаді слідчого з 24.05.1982 року по 03.02.1998 року та старшого юрисконсульта управління виправно - трудових закладів управління внутрішніх справ виконкому Липецької обласної ради народних депутатів з 01.12.1979 року по 10.04.1982 року, до стажу державної служби, що надає право на призначення пенсії згідно ст.37 ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 року, виходячи з наступного:

ОСОБА_1 з 01 грудня 1979 р. по 10 квітня 1982 р. (02 роки 04 місяці 09 днів) працював на посаді старшого юрисконсульта управління виправно- трудових закладів управління внутрішніх справ виконкому Липецької обласної Ради народних депутатів. З 24 травня 1982 р по 03 лютого 1998 р. (15 років 08 місяців 09 днів) служив у органах внутрішніх справ та був звільнений у запас у званні підполковника міліції.

Згідно послужного списку ОСОБА_1 працював на посадах слідчого слідчих відділів внутрішніх справ Радянського райвиконкому м.Липецька, Лівобережного райвиконкому м.Липецька, Жовтневого райвиконкому м.Липецька, відділу внутрішніх справ Тернопільського міськвиконкому, старшого слідчого відділу внутрішніх справ міста Тернополя, старшого слідчого контрольно-методичного відділу слідчого управління управління внутрішніх справ в Тернопільській області, слідчого в особливо важливих справах відділення зонального контролю відділу по розслідуванню злочинів, скоєних організованими групами, слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області.

Право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ від 16.12.1993 року за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (чоловіки - 35 років, жінки - 30 років), якщо до набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 року № 889- VIII "Про державну службу" не призначалась пенсія відповідно до Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ від 16.12.1993 року мають чоловіки, які досягли віку 62 роки. До досягнення зазначеного віку право на призначення пенсії мають чоловіки ІНФОРМАЦІЯ_1 і старші після досягнення ними такого віку: 61 рік - які народилися по 31 грудня 1954 р.; 61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955р. по 31 грудня 1955р.

При визначенні права особи на призначення пенсії за Законом № 889- VIII від 10.12.2015 року за записами трудової книжки або на підставі інших документів встановлюється відповідність займаної посади, посадам, визначеним в статті 25 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року.

пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 229, якою затверджено Порядок обчислення стажу державної служби (далі-Порядок), визначено, що стаж державної служби обчислюється відповідно до частини другої статті 46 Закону № 889-УІІІ. Зокрема передбачено, що до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах, на яких присвоюються військові та спеціальні звання. Такий стаж дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додатково оплачуваної відпустки. Стаття 46 Закону № 889-УІІІ та Порядок не застосовується при обчисленні стажу, який дає право на пенсію відповідно до ст. 37 Закону №3723-ХІІ.

Таким чином, у позивача відсутнє право на призначення такої пенсії.

Відповідно і не підлягають задоволенню інші вимоги позивача, які пов»язані з зарахування стажу до державної служби і призначенням пенсії відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу».

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову - ч.2 згаданої статті.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів вважає, що постанова суду підлягає скасуванню з прийняттям нової про відмову в задоволенні позову, що узгоджується з положеннями п.3 ст.2 КАС України.

керуючись ст.160 ч.3, 195, 196, п.3 ч.1 ст.198, п.1, 4 ст.202, 205, 207, 254 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області - задоволити.

Постанову Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 19 серпня 2017 року у справі № 607/2474/17 - скасувати та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання постановою законної сили, а у разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення постанови в повному обсязі.

Головуючий суддя ОСОБА_2

судді ОСОБА_3

ОСОБА_4

Повний текст судового рішення виготовлено 23.11.17