Постанова від 20.11.2017 по справі 725/4893/17

Єдиний унікальний номер 725/4893/17

Номер провадження 3/725/3012/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.11.2017 року м.Чернівці

Першотравневий районний суд м.Чернівці в складі:

головуючої судді Федіної А.В.,

при секретарі Сорокан М.М.,

розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, п-т. Незалежності, 114/9, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, 28.10.2017 року о 21 год. 40 хв. в м. Чернівці по вул. Зеленій, 4 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки VOLKSWAGEN Jetta д.н.з. НОМЕР_1 із явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови. Від проходження медичного огляду на стан сп'яніння водій відмовився в присутності двох свідків.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причин своєї неявки суд не повідомив. Разом з тим, 20.11.2017 року через канцелярію суду від нього надійшла заява про закриття провадження у справі у зв'язку з відсутністю в його діях складу правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП. Вказував на те, що 28.10.2017 року о 21 год. 40 хв. в м. Чернівці по вул. Зеленій, 4 він не керував транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується відповідним висновком лабораторного дослідження, а на вимогу працівників поліції пройти огляд за допомогою спецзасобів - алкотестера, він відмовився, оскільки зовнішній вигляд упаковки технічного засобу викликав у нього сумність в його працездатності. При цьому працівники поліції не пропонували йому пройти медичний огляд в найближчому закладі охорони здоров'я.

Згідно ч. 2 ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Враховуючи дані щодо обізнаності ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи, справа може бути розглянута без його участі.

Відповідно до вимог п. 2.5, пп. в) п. 2.9 ПДР України, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин. Водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно п. 2,3 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів,що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом

лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.

Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за

відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

У відповідності до вимог п. 7-9 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 року №1452/735, установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. Форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції. З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Так, в матеріалах справи відсутнє відповідне направлення ОСОБА_1 на проходження медичного огляду на стан сп'яніння в закладі охорони здоров'я, при цьому з письмових пояснень свідків не вбачається від якої саме форми проходження огляду на стан сп'яніння він відмовився, оскільки чинним законодавством передбачено такий огляд як на місці зупинки транспортного засобу так і у відповідному закладі охорони здоров'я.

Натомість, з акту судово-медичного дослідження №1560 від 02.11.2017 року вбачається, що 28.10.2017 року о 23 год. 45 хв. у ОСОБА_1 було відібрано кров та за результатами проведеного токсикологічного дослідження етиловий спирт не виявлений, що свідчить про те, що в час та місці вказаних у протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння не перебував.

При цьому суд також приймає до уваги стан здоров'я ОСОБА_1, зокрема те, що він хворіє на ряд захворювань, зокрема цукровий діабет другого типу, середньої важкості, гіпертонічна хвороба ІІ ст, що підтверджується витягом з історії хвороби №1368.

За таких обставин, факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння 8.10.2017 року о 21 год. 40 хв. в м. Чернівці по вул. Зеленій, 4 спростовується вище вказаним актом судово-медичного дослідження, а його відмова від проходження медичного огляд на стан сп'яніння не доведена належними та допустимими доказами, при цьому у відповідності до вимог ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Наведені вище обставини виключають наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 9, 247, 251, 252, 268, 283-285, 294, 130 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Чернівецької області через Першотравневий районний суд м.Чернівці протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Першотравневого

районного суду м.Чернівці ОСОБА_2 А. В.